Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tommy Gun

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tommy Gun

  1. Miałem coś podobnego po zakupie auta, tyle że zdemontowałem. Później jak popatrzyłem na cenę tego Boxa na stronie producenta - bodajże 399 Euro. I tak samo była wtyczka do przepływomierza. Po pewnym czasie wpiąłem Box na próbę, to trzeba przyznać że ładnie zawijał asfalt. Na vagu zero przeładowania ani temu podobnych.
  2. Na pocieszenie, lista problemów z poprzedniego silnika - wałki + wszystkie pierdoły do nich - regeneracja pompy (zatarty przestawiacz) - wymiana końcówek wtryskiwaczy - regeneracja turbo - wymiana przepływomierza - wymiana n75 - nowe sprzęgło + regenerowany dwumas - wymiana odmy Auto 7 rok w rodzinie, sporo kilometrów w PL. Po wymianie silnika na młodszy AFB jest obecnie spokój. I pomimo tych przygód mruk V6 TDI powoduje niekontrolowany, gwałtowny napływ krwi do pewnych części ciała. Choć po dziś dzień nie wybaczę sobie, że dałem się na prostej śmignąć Leonowi z trzema czerwonymi literkami TDI.... To taki mały OT Przez ten cały czas śmigane na Mobil 1 0w40 Turbo Diesel, poprzedni silnik jak i obecny eksploatowany na odmie nowego typu - plastikowej.
  3. Dzwoni facet do burdelu zamówić k**wę - Burdel Mama pyta się go: - Ma być szczupła czy przy kości ? - To nieistotne, nie mam rąk... - No dobrze, a ma być wysoka czy niska ? - To też nieistotne, nie mam nóg... Na co Burdel Mama: - Panie, a c**ja Pan masz ? - A czym bym numer wykręcił...
  4. Wymienisz ale to upierdliwa i denerwująca robota. Czasami rurki wychodzące od pompy do wtrysków nie chcą odpuścić. Co do uszczelek turbo --> jak wstukasz w google inter cars sklep to można tam dobrać zestaw montażowy turbosprężarki Elring. Sam kupowałem i są bez zarzutu. A jakbyś potrzebował wałków to mam oryginalne kupione w ASO po śmiesznym przelocie. Te wszystkie dupenszmity to pic na wodę...
  5. Już po problemie. Jako podgrzewacza użyłem palnika od kuchenki Nie obeszło się bez stukania. Geometria była zawalona totalnie, rozpuszczalnik i papier ścierny w ruch - wszystko na błysk.
  6. Witam, wczoraj z nudów zabrałem się na próbę wyczyszczenia sprężarki. Wszystko super ale za Chiny ludowe nie mogę rozpołowić części wydechowej. Poznaczyłem sobie wszystko zgodnie z opisami w necie, zapierałem się, próbowałem kluczem i ani drgnęło. Czy w takim przypadku zostaje tylko podgrzanie palnikiem czy jest jeszcze inny sposób ??
  7. Pewnie utlenił się kabelek. Zobacz czy nie jest gdzieś przerwany...
  8. A czy montował ktoś z was wygłuszenie ściany grodziowej z A6 C5 ?? Pytam bo mam szansę wydrzeć to ustrojstwo, tylko czy podejdzie z 2.5 tdi do 1.9 ??
  9. Arturoo, u nas po regeneracji pompy w poprzednim silniku był niezły klops. Przed diagnozą zatartego przestawiacza, auto tragicznie paliło po nocy, a później na ciepłym elegancko, nawet jak postał kilka godzin. Po regeneracji zaczął ładnie zapalać na zimnym, a na ciepłym pojawiły się kaprysy - czasami kręcił i kręcił. Zawsze pomagało wypięcie na chwilę czujnika. Jak kupiliśmy drugi silnik z pompą i wtryskami - problem sam zniknął. Nie było grzebane przy Ecu, przynajmniej przez nas. Aczkolwiek ewidentnie widać i słychać jak auto odstaje paliwo już na niskich obrotach.
  10. Chciałbym odcień jaki mają dwie felgi z prawej strony. Słońce rozjaśniło sprawę
  11. Hehe, dzięki właśnie się potwierdziło 7.5 J 17 H2 et 43. Mnie też dopadła aluminiowa gorączka . Najwyżej na tył pójdą 235 a na przód założę nowe 225. Obecne mają dwa guzy, a z doświadczenia wiem jak kończą się próby oszczędności... Dzięki jihaad
  12. Drodzy użytkownicy, potrzebuję waszej porady. Dzisiaj zakupiłem 17-tki od S-line z Et43. Zawiecha 1BE. Dokładne oznaczenie felg odczytam jutro, nie mniej mam pytanie czy wszystko będzie grało na 102 ?? Nie będzie nic tarło, ani temu podobne ?? Pytam bo są założone opony 235/45 z czego jeden komplet trzeba wymienić. Chciałem władować na przód oponki 225, przynajmniej na następny sezon. Jaka jest wasza opinia ??
  13. Dzisiaj słuchajcie - zwątpiłem. Opiszę całą sytuację ale w skrócie. Musiałem kiedyś odprowadzić jedno auto, gdyż kierowca zabił gwoździa i to konkretnie. Silnik 1.9 tdi AFN. Była jesień w miarę ciepło. Odpalam po nocy - mruga i pipczy kontrolka oleju, szklanki dzwonią jak jaja kościelnego na mrozie - w ogóle tragedia. Zaglądam z ciekawości pod maskę - oczywiście Shell 10w40. Zasugerowałem później właścicielowi przejście na 5w40 na próbę - może przestanie dzwonić i unormuje się ciśnienie oleju. Zgodził się, zakupiłem, zwłaszcza że na 10w40 gównie było już zrobione ~13 tys. Pojechał na wymianę, oczywiście mechanicy kręcili nosem, że tak nie można robić, bo bee bo fee bo się wypłuka, ale w końcu zalali ten 5w40. Po dwóch dniach okazało się, że mechanicy za słabo dokręcili korek spustowy albo filtr oleju (nie pamiętam już) i cały olej się wylał na drogę, zaświeciła się kontrolka - koszmar każdego kierowcy. Pomijam tutaj wyzwiska itp., laweta i kurs do "warsztatu". Oczywiście na wstępie szef zaczął kręcić nosem, jak to można do auta z przebiegiem prawie 300 tys. wlać taki olej, nie mając pewności ile ma naprawdę. Zasugerował możliwość, ale bez gwarancji czy coś się nie wypłucze albo nie rozszczelni, co może ostatecznie uszkodzić silnik.... I oczywiście zalali 10w40... Krew mnie zalewa na ten pieprzony Ciemnogród, kupię jakąś tankietkę i wywołam prywatną wojnę przeciwko debilom. Dla nich olej 10w40 jest święty, najlepszy, jest lekarstwem na przebieg, na uszczelki i w ogóle cud, miód... Powiedziałem na koniec właścicielowi auta, słowa kolegi Devastation - "Zmień mechanika"... To chyba urosło do rangi złotego interesu, lejąc gówniany olej, zarzyna się turbiny i m.in popychacze, przez co "Panowie mechanicy" sami sobie nakręcają biznes. We wszystkich autach z turbosprężarką powinna być naklejka na kierownicy - używać jedynie oleju w pełni syntetycznego. A jak nie to obok dodatkowy zestaw do porażania prądem durnej łepetyny. Koniec
  14. Akumulator robi swoje, to trzeba przyznać. Kupiłem przed zimą 4max 96Ah i kręci tak że mało wał nie wyskoczy. Aczkolwiek do rozrusznika zaglądałem ubiegłej zimy i do wymiany poszły szczotki.
  15. może to być czujnik miałem identycznie A ja wymieniłem czujnik na ori z ASO i wcale nie pomogło.... Choć i tak musiałem bo był jakiś gówniany zamiennik i pokazywał pierdoły... Ubiegłej zimy w aucie był znacznie przyśpieszony zapłon i wtedy nigdy się nie zawahał - zawsze od tyknięcia, ledwie przekręcając kluczyk.
  16. Coś jest na rzeczy, że jak postoi trochę ale nie na tyle by załączyć świece to zaczyna się chełtanie... Niestety, trzeba sobie zdać sprawę, że pompy w naszych autach, najlepsze lata mają za sobą...
  17. Dawka paliwa jest tragiczna, poza zakresem. Powinna wynosić w okolicach 4.0 a u Ciebie jest 11.0. Zapewne tutaj leży przyczyna.
  18. Witam, dzisiaj zakupiłem swoje upragnione 17-tki S-line zgodnie z założeniem - do malowania. I tutaj rodzi się pytanie czy odnawiać felgi na identyczny kolor jaki był ori, czy pójść w coś innego ?? Moje auto jest koloru grafitowy/tytanowy metalik LY7L - myślałem czy nie dać kół w taki kolor. Jeżeli macie sugestie jak zrobić żeby nie upośledzić auta to z chęcią poczytam opinie.
  19. Zagrzej porządnie auto lub na czas pomiaru daj nawiew na jedną kreskę. Jak to nie pomoże to na początek termostat do wymiany i ponowny komplet logów do wrzucenia.
  20. Tommy Gun odpowiedział(a) na dzinks temat w Audi A4 B5
    Mam cały ten wiatrak z łożyskiem, leży tylko i się kurzy...
  21. Sprawdź sobie regulator napięcia i jego szczotki wraz z komutatorem. Odłączając wcześniej klemy z aku...
  22. Ręce do góry, kabel w dłoń, po Vag Coma goń, goń, goń. Bez tego może być ciężko.
  23. Wczoraj rozmawiałem z moim znajomym, właścicielem sklepu motoryzacyjnego. Na co dzień pomyka sobie a6 2.5 tdi AKE i do tej pory jeździł na Castrol Edge. Sugerując się tym, że ja i dwie osoby z mojej rodziny, stosują lub stosowały w autach Liqui Moly 5w40, on sam zdecydował się na Synthoil High Tech 5w40. Pierwsze spostrzeżenie, na Szajstrolu silnik klekotał a na LM, cicho i równo. Od samego początku zauważalna różnica... Coś chyba jest na rzeczy :]
  24. Dla porównania, mam również AFB. Wielokrotnie odkręcałem korek, i nigdy nawet nie drgnął, nigdy nie było syczenia. Pomimo tego zdecydowałem się zajrzeć do odmy i ewentualnie ją wymienić przed zimą. Okazało się, że ktoś już ruszał odmę i włożył tą plastikową, nowszego typu. Idąc za ciosem, wymieniłem także membrankę podstawy filtra oleju - dla własnego i silnika spokoju. Tak więc to syczenie nie jest normalne, w pierwszej kolejności sprawdź tą cholerną odmę, żeby nie narobić więcej szkód.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.