Treść opublikowana przez kuba.goller
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Nie wiem skad te ceny macie, cały nowy zespól pompy to może kosztować 4300 w ASO, ale w Futurum, cała pompa po regeneracji, czyli gotowa do podmiany kosztuje 1800, a regeneracja (którą robiłem u siebie) to 600. Kupno nowej w ASO za niedługo znowu spotka się z problemem jaki masz dzisiaj. ASO przecież nie załatwiło tego problemu...
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
A nie lepiej oddać cały moduł do regeneracji (nowy imbus i gniazdo)?
-
Wymiana pompy oleju i wałków
Ja robiłem w swoich BRE zapobiegawczo w Futurum przy przebiegu 190.000km (600zł), podobno jeszcze 40.000km bym przejechał, więc różnie z tym jest. Moja sztuka jest z Farncji więc 90.000km zrobił pewnie po autostradach dlatego taki w mierę dobry stan.
-
Jakie paliwo lejecie do 2.0 TDI ? - praktyczne opinie
Kolego, jakoś nie podawałem dokłądnych dat wyjazdu, skąd wiesz w którym kierunku wiał wtedy wiatr?
-
Jakie paliwo lejecie do 2.0 TDI ? - praktyczne opinie
Najlepiej to nie z Polski. Jechałem niedawno na narty do Austrii, w Warszawie nalałem do pełna Nitro + Diesel i jadąc autostradą aż za Berlin (box na dachu i 4 dorosłe osoby) miałem spalanie 9,5 (150 km/h - tempomat). Za Berlinem nalałem do pełna Nitro + Diesel i jadąc dalej 150km/h na tempomacie spalanie po trasie miałem 8,5.
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
Ja też jestem po regeneracji pompy oleju, czyli wzmocniony imbus i nowe gniazdo w wałku (BRE), dostałem do wglądu stary wybierak, i widać na nim małe ślady szlifu w stronę krągłości:) W serwisie ocenili, że jeszcze z 40 tyś km by przejechało (obecny przebieg 185 tyś km). Moim zdaniem silnik równiej pracuje na biegu jałowym, ale oprócz tej operacji zostało mi wymienione mocowanie silnika z przodu więc to może przez to jest mniej wibracji.
-
[B7 BLB] Kiedy wymiana rozrządu
W warsztacie, w którym ja robiłem rozrząd mówili, że producent paska chyba Conti daje 65.000 km gwarancji, więc już sam nie wiem...
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
Jak mu się zapali kontrolka na autostradzie przy 180 km/h to zostanie tylko szukanie nowego silnika i turbo.
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
Kolega dość dosadnie to wytłumaczył, ale potwierdza mojego wcześniejszego posta z przytoczeniem opinii warsztatu o awariach 2.0 TDI jak i również o mojej przygodnie z Subaru.
-
Pompa oleju
Ta nowa zębatka wciskana jest pewnie na gorąco albo jakoś tak, z założenia jest to element nie rozbieralny więc nie jest to prosta sprawa. Ja zamierzam wymontować całą pompę, wysłać kurierem do nich, zapłacić 600, odebrać i założyć całą naprawioną pompę. Chyba, że po zdemontowaniu okaże się że nie ma żadnego luzu. Ktoś się orientuję, czy imbusik, który teraz można kupić w ASO jest jakiś wzmocniony w porównaniu z ORI bo coś takieog chyba czytałem na forum. Imbusik kosztuje chyba 11 zł więc warto go mieć przy demontażu wszystkiego, może się okazać, że jednak wystarczy (przynajmniej na jakiś czas) tylko jego zmienić.
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
Gniazdo jest na końcu jednego z wałków w które wchodzi imbus (męska w żeńską), wymiana tylko jednego z elementów, czyli najprostsza imbusa, nic nie da, bo co z tego, że imbus jest nowy jak jest lekko wyrobione już gniazdo? Ja też kupiłem sam imbus, kosztował grosze ale zmiana jego nie ma sensu, cała operacja wyjęcia pompy trochę kosztuje itd, lepiej dołożyć jeszcze 600, zregenerować i mieć to z głowy...
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
Nie słyszałem aby same wałki były wadliwym elementem, jak się wymieni imbus i gniazdo to problem znika. Kontakt wysyłam na PRV
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
Firmy, które to robią dają 3 lata gwarancji, więc nie wiem czym się różnią wtedy te dwa napędy, chyba tylko zasadą działania? Jedynym wadliwym elemetem tego rozwiązania jest imbus i gniazdo
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
Jak wymienisz na poprawiny imbus i gniazdo to wszystko załatwione, po co przerabiać na 1.9?
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
Pisali już o zmianie imbusa, są zdjęcia wytartego gniazda i imbusa na forum, więc to nie mit. Po '07 rozwala się coś innego więc można powiedzieć, że nastąpiła zmiana:) Naprawa działającej pompy na imbusie to 600 zł więc dramatu jeszcze nie ma. Ja mam 178000 i nic nie wskazuje aby pompa siadała ale przy przeglądzie 185000 będę ja wyjmował i oddawał do naprawy, sam jestem ciekawy stanu imbusa i gniazda.
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
Są firmy które dorabiają nowe gniazdo i wkładają wzmocniony imbusik, sam zamierzam to u mnie zrobić w BRE puki wszystko działa. Z drugiej strony rozmawiałem z wieloma warsztatami, które działają od lat i nie mieli jeszcze u siebie Audi 2.0 TDI z awarią pompy oleju, psują się wtryski, turbiny, zawiecha itd. więc jak to jest do końca nikt nie wie. W DE robią po 300 tyś i więcej i pewnie nikt nawet o tym nie myśli aby coś modzić. Jak kupiłem nowe Subaru 2.5 Turbo to też mówili na forum, że zaraz mi wywali uszczelkę i pęknie mi tłok bo zawsze to się dzieje w tym silniku, jakoś przejeździłem 3 lata i nic się nie działo. Tylko, że ja nie ścigałem się na Spotach z wszystkimi 5 razy w tygodniu...
-
Smród z dmuchawy w A4 B7
To co widać po wyjęciu korka to nagrzewnica więc aplikując tam środki rożnego rodzaju efekt jest żaden...
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
A może gorącą parą spróbować z jakiejś parownicy...
-
Odgrzybianie Klimatyzacji od A do Z
JA wczoraj zrobiłem sposobem z otworkiem, bardzo prosta sprawa. Najdłużej mi zeszło z wyjęciem schowka bo jedna ze śrub jest ukryta za zmieniarką i z jej wyjęciem miałem najwięcej problemów bo wyjmaki z allegro więć słabo działają. Czy ktoś z Was robił mod chłodzonego schowka, rura w ASO jest dość tania za to korek kosztuje 100zł, może będzie pasował od Skody czy jakiś inny macie pomysł?
-
Jestem po hamowni no i problemik.
Ja tez tak raz miałem, pewnie przeładowała turbina i wszedł w tryb oszczędny. Ja jestem po wirusie wiec to bardziej prawdopodobne, ale nie wróży to nic dobrego. U mnie właśnie podczas przyspieszania na 2 biegu coś łupnęło, silnik zgasł i jak się okazało urwał się wałek od turbiny, masa opiłków poleciała do dolotu. W warsztacie mówili, ze kierownice działały, myślę ze to przebieg zrobił już swoje no i wirus tez, choć był zrobiony na 1,5 Bar, a korzystając z odczytów VFIZ-a pokazywał np. na 2 biegu 1,6 Bar, wiec coś się złego działo z turbo. Jak masz taki przebieg i nie wiesz czy ktoś robił turbo to może oddaj do regeneracji. Nie czekaj aż padnie...
-
Czy mozna sprawdzic poziom oleju silnikowego poprzez VAG-COM ?
A w B7 też nie ma takiej opcji? Czujnik w misce podje tylko info o stanie minimalnym, nie mierzy w mm stanu?
-
sensor oleju
A wiecie w której grupie sprawdza się poziom oleju ?
-
VFIZ on Audi B6/B7
Już zaproponowałem aby stworzyć listę aktualnie chętnych, może zróbmy to jeszcze raz, każdy kolejny niech kopiuje listę poprzednich, wtedy konstruktor będzie zorientowany kto jeszcze chce. 1. kuba.goller 2. 3.
-
napęd pompy oleju
Czyli jak masz to ubezpieczenie to naprawią cały silnik w ASO za free? Czy inne Assistance też ma takie opcje.... coś nie chcę mi się w to wierzyć.
-
VFIZ on Audi B6/B7
Podasz jakiś nowy termin dostawy dla tych co są na liście?