Treść opublikowana przez wesz82
-
Pompa Wspomagania i Maglownica
A zmieniałeś płyn na nowy???Był płukany cały układ???Chodz jeżeli nowy magiel i pompa to w zasadzie nie ma potrzeby płukać.Płyn robi sie szary od opiłków które zbierają sie z magla lub pompy.Ja zmieniłem magiel na używkę i zauwazyłem ze płyn po jakimś czasie jest ciut ciemniejszy ale do koloru kawy z mlekiem brakuje dużo.Kto robił regeneracje magla i co dokładnie wymienił????? Pompa moze wyć bo jest zapowietrzony układ.
-
Pompa Wspomagania i Maglownica
Tak jak pisze kolega,jak sitko lata po zbiorniczku takie będą objawy.Ewentualnie wykręć zbiorniczek umyj go a sitko od góry na kropelkę przyłap żeby nie wyleciało.
-
Po długiej trasie auto grzeje sie w korku.
Rozchodzi sie o to ze przejechaniu około 1800km z czego auto miało z 20 min pauzy trafiłem na korek i temp nagle wzrosła do 100stopni. Szybko zareagowałem dałem nawiew na HI i temperatura szybko ustawiła sie w tak jak powinna być. Dodam ze robiąc krótsze trasy nie było tego problemu nawet przy dużo dłuższym korku. Termostat wymieniłem nie cały rok temu na wahler,wiska też nie sprawdziłem jak pracuje przy takiej temperaturze.podejrzewam pompę wody bo nie zmieniłem jej teraz wraz z rozrządem.Pytałem znajomego mechanika i mówił mi że pompa raczej odpada dlatego ze jeżeli padłaby to działo by sie to zawsze.Co może być przyczynna???
-
Zaślepienie egr
Ja uważam tak skoro wywalamy EGR-a to najlepiej juz całego,po kij jeszcze z tym jeździć...Chyba że chcemy tylko zrobic to na lato to wystarczy zaślepić a zimą z powrotem udroznić.
-
Zaślepienie egr
koleś w b6 ma zaślepiony i wsio gra także lipna diagnoza...
-
Klimatyzacja słabo chłodzi po serwisie
zanim napełnisz układ wymień dławik i osuszacz jeżeli nie było to robione przez dwa lata. Ja mialem u siebie tak samo,klima działała ale słabo chodź był czynnik w układzie,dławik był zawalony na maksa zaś osuszacz wymieniłem przy okazji.
-
Zaślepienie egr
Zaślepiając EGR pamietaj ze zimą auto wolniej się nagrzewa. Na allegro kupisz zaślepki,pod to silikon od wysokich temp,następnie zaślep przewód i wsio. 15 min roboty.
-
Klimatronik raz chłodzi raz nie
Podepne i dam znać
-
Gdzie się wybieracie na wakacje:D
Pierwszy raz wypuszczamy sie w Chorwacje,dokładnie Omniś czy jakoś tak.Jedziemy na dwa autka. Miejsce juz zaklepane,byle tylko nie przez biuro bo teraz padają w potęgę. Jedziemy 6 sierpnia na tydzień jak sie spodoba nam to może za rok wrócimy.
-
Klimatronik raz chłodzi raz nie
Tomek co do jakości zimnego powietrza to jest mega różnica,teraz jak w reklamie opla:) Chodzi o to ze klima załącza sie po czym wyłącza i to nie zawsze bo np teraz działała poprawnie. Słyszałem o jakimś czujniku który samoczynnie rozłącza sprężarkę w momencie za dużego ciśnienia oraz za małego.
-
Klimatronik raz chłodzi raz nie
Panowie o co caman. Wymieniłem osuszacz,dławik,nabiłem klime a ona dalej chodzi jak poprzednio.Chłodzi znacznie lepiej ale dopiero powyżej pewnej prędkości Jak załącze ją na postoju to nie chodzi albo załapie na chwilkę,po czym znów sama się wyłącza.W centralnym nawiewie słysze jakby szym wirnika,syczy także przy przewodzie w którym zmieniałem dławik. Czy jest możliwe ze włożyłem go za lekko lub za daleko???Wepchałem go do takiego momentu aż było słychać lekkie syczenie. przy szybszej jeździe wsio jest ok.co może być przyczyną???
-
Delikatne drgania na kierownicy.
Jak masz nowe opony to pojeździj troche i dopiero wtedy jedz na wyważanie kół,tak polecił mi mój wulkanizator. Jak masz mocno krzywą fele to czasem mimo wyważenia ma bicie. Podjedz raz jeszcze na wyważenie jeżeli wsio jest ok to szukaj luzów w maglu,końcówkach ewentualnie drążek,następnie łożyska.
-
Klimatronik raz chłodzi raz nie
Nic nie jest konieczne. Jak wymienisz filtr,napełnisz układ czynnikiem a po tygodniu okaże sie ze do wymiany masz osuszacz...Po co pchać sie na koszty. Poprzedni właściciel napełniał układ i nie robił nic wiecej,przez co ja teraz muszę wydawać dodatkowe 150 zł za napełnienie po to by wymienić filtr za 20zł.
-
Klimatronik raz chłodzi raz nie
Dzięki dave Osuszacz i dławik z tego co wyczytałem to co dwa lata wraz z czynnikiem.
-
Klimatronik raz chłodzi raz nie
dziś dzwoniłem do gostków co zajmuja sie klimą i dowiedziałem sie ze jeżeli chce wymienić dławik to musze napełniać układ ewentualnie spuścić czynnik i powtórnie go napełnic,to prawda????
-
Klimatronik raz chłodzi raz nie
Dzieki pzdr
-
Klimatronik raz chłodzi raz nie
Dziś też to zauważyłem że zwłaszcza na postoju jak autko pracuje co jakiś czas wyłącza sie sprężarka klimy. Gdzie dokładnie go szukać i jak fachowo sie on nazywa????
-
Czy afn był montowany po 2 lifcie?
W sam naprawiam jest napisane AFN/AVG lata produkcji luty 96-październik 00 Przecież AVG jest tej samej konstrukcji tzn pompa itd ale rózni sie jedynie elektronika.
-
Wycieka płyn przez zbiorniczek.
Ob lukałem z grubsza zbiorniczek i widzę ze jest za dużo płynu i to grubo ponad normę. Ściągnę strzykawką,odepnę zbiorniczek,przepłukam go,zamontuje i doleje odpowiednią ilość,może to jest przyczyną. Z tego co widzę to kolor płynu jest kakaowy także do wymiany także mam płyn. ---------- Post dopisany at 21:41 ---------- Poprzedni post napisany at 13:08 ---------- Wyciągnąłem zbiorniczek,okazało sie że sitko latało sobie po zbiorniczku. Ładnie bo wyczyścilem bo straszny syf był. Najtrudniej było wcelować sitkiem w swoje miejsce,niestety nie miałem kleju żeby przykleić sitko. Zalałem starym płynem,nawet zbyt długo nie musiałem odpowietrzać,wsio jest ok tzn płyn nie gotuje sie. Czeka mnie wymiana płynu wtedy wyciągne raz jeszcze zbiorniczek podkleja sitko i przepłukam uklad.
-
Po wymianie rozrządu i termostatu, silnik się przegrzewa...gdzie jest problem ??
Dawid poinformuj gościa od którego kupiłeś autko co i jak i zapytaj co dalej z tym robimy. Sprawdź ciśnienie na cylindrach,zrób próbę olejowa. Jak zrzucisz głowice to okaże sie pewnie ze planowanie ją czeka,wymień przy okazji uszczelniacze zaworowe,wraz z dopasowaniem do gniazda. Na wężu idącym do nagrzewnicy prze przegrodzie jest otwór,zsuwasz wąż czekasz az przestanie pryskać powietrzem i zakładasz go z powrotem.Tak najszybciej odpowietrzysz układ.
-
Wycieka płyn przez zbiorniczek.
Witam. Panowie wczoraj zauważyłem ze wycieka mi płyn od wspomagania,a dokładnie wylatuje przez nakrętkę w zbiorniczku. Dodam ze po odkręceniu nakrętki w zbiorniczku płyn zachowuje się jak gotująca sie woda tzn bulgocze. Co może być przyczyną?? pzdr
-
Ibiza 1,2 12v i dwa błedy
W sumie to nie wiem jak działa taki emulator jak go podpiąć.napiszę do nich to będę wiedział.
-
Ibiza 1,2 12v i dwa błedy
W sumie to też rozwiązanie.a co zrobic z 2-gą sondą?? Podwiesić ją???
-
Ibiza 1,2 12v i dwa błedy
Ok dzieki.
-
Ibiza 1,2 12v i dwa błedy
Dawno temu żonie iska zamuliła sie i nie chciała w ogóle jechać,ale to trwało przez dosłownie 5-15 sekund. Objaw nie ma żadnych,jeździ tak samo,prędkość ta sama,czytałem ze mozna wykręcic drugą sondę tą za katem zaślepić otwór a sonde puścić niech sobie oddycha,ale to nie jest rozwiązanie. Na bank przepustnica do czyszczenia bo jest zawalona dość mocno,pewnie i dolot też. Ktoś wie jak wywala sie kata z dwiema sondami???