Treść opublikowana przez wesz82
-
Po rekonstrukcji ACL????
jak na razie mam ćwiczyć w domu samemu,lekarz powiedział ze na razie nie dostanę ortezy ani skierowania na rehabilitację bo jest za wcześnie. Niby za dwa tygodnie jak pojadę na zdjęcie szwów to wtedy dostane skierowanie i wniosek na orteze ale w sumie orteza jest najważniejsza do 6 tyg od zabiegu więc będę rozmawiał o wniosek na normalny stabilizator. 4 razy dziennie mam napinać przez 10 sek i rozluźniać na 20 obie partie mięśni??? Zdrowych,wesołych,spokojnych Świąt
-
[INNE] Wkurzający sąsiad - rada ?
Marek zrób tak zakup dobrego sprzeta kolumny daj pod sufit i tak z godzinkę dla relaksu posłuchaj sobie głośnej muzyczki Jak delikwent przyjdzie to powiedz że to nie ty tylko ktoś inny. Swoją drogą musi być wadliwy ten blok,a gostek co ma na podłodze w domu położone(panele,itp) My jak się wprowadziliśmy to mieliśmy problem z karaluchami,nad nami mieszka pani z 2dzieci i psem i w sumie to pies chyba jest najbardziej zadbany,nawet ktoś pewnie sąsiadka tej pani zgłosiła to SP bo już 2 razy chodzili i opryskiwali. A w bloku to rożne elementy mieszkają,mój sąsiad jak przychodzi z pracy a godziny pracy ma różne to zawsze napierdziela reka w ścinę jakby trudno było zadzwonić lub samemu otworzyć drzwi :polew: :polew:
-
Wesołych Świąt
Dzieki Ja także dokładam się do życzeń Zdrowych,spokojnych,rodzinnych Świąt.Niech zmartwychwstały Chrystus zagości na stałe w naszych sercach.
-
Po rekonstrukcji ACL????
Dzieki wszystkim za porady Witam ponownie. Już jestem po rekonstrukcji ACL i jak się okazało miałem także rekonstrukcje łękotki. W niedziele 17 około godz 15,20 powieźli mnie na stół po około 75 minutach już leżałem na sali,podczas zabiegu wszystko widziałem na ekranie.W poniedziałek zostałem wypisany ze szpitala mimo tego ze strasznie mnie bolało,podczas podróży do domu około 100km z kolana zaczęła wydobywać się krew.Całe popołudnie poniedziałkowe i wtorek walczyliśmy w domu z zatamowaniem i na całe szczęście sie udało.Na dzień dzisiejszy mam strasznie opuchnięte kolano i samoczynnie nie podniosę nogi nawet na minimetr. Mam robić okłady,nie obciążać kolana przez 4 tyg i stopniowo ćwiczyć,wizyta kontrolna wraz ze zdjęciem szwów za 2 tyg. mam parę pytań: Jak długo mniej więcej będzie trzymać się opuchlizna, Czy wstawienie guzików jest dobrą metodą-wady i zalety, Jak często powinienem ćwiczyć napinanie mięśni(wiem ze to sprawa indywidualna)ale wczoraj jak robiłem napinanie mięśni podudzia (10 sek napinania,potem 20 rozluźnienia i tak około 17 serii)plus taki sam zestaw na mięśnie czworogłowe do tego jeszcze samoczynnie podginałem sobie powoli nogę do około 25stopni i powolnie ja opuszczałem to po dwóch takich zestawach ćwiczeń strasznie bolała mnie noga. Acha i zastanawia mnie jak na tubie ludzie chodzą bez kul dobę po operacji??? :shocked:
-
Po rekonstrukcji ACL????
U mnie to było tak. Około 10 lat temu skoczyłem dla kolegi na plecy z wysokości około 2,5m poczułem straszny ból. Ledwo dostałem się do domu i tego samego dnia pojechałem na pogotowie"lekarz"stwierdził ze zwichnąłem kolano kazali robić okłady i odpoczywać. Po około 2 tygodniach nic nie uległo zmianie więc poszedłem do szpitala i tam na 3 dni założyli mi szynę a w dniu wyjścia tutor gipsowy na około 6 tyg Po tym czasie rehabilitacja i może 3 razy spuszczali mi wodę z kolana po około 5 tyg doszedłem do siebie ale niestety od tamtego czasu kolano podczas jakiegoś skrajnego położenia przeskakiwało mi i musiałem je sobie nastawić(ból jak cholera) W 2004r miałem artroskopię,rzekomo usunęli mi kawałek łąkotki i wszystko wróciło po około 1 miesiącu do normy(mam na mysli to ze uważałem,nie uprawiałem sportów,po prostu normalne życie bez większych nadwyrężeń)aż do 5 marca i wspomnianego wypadku w pracy. Teraz wiem ze muszę zrobić rekonstrukcję chodź lekarz powiedział że kolano jest bardzo stabilne jak na ACL i widocznie noga już dostosowała się,mięśnie wzmocniły ją i nawet trzyma się to dość dobrze. Załuje ze 10m lat temu nie zrobiłem rekonstrukcji chodź wtedy nikt nawet mi tego nie zaproponował,dziś miałbym juz to za sobą Z tego co wiem to oni usuwają całkowicie zerwane wiązadło i w miejsce jego dają włókno mięśnia podwójnie zszyte. Andrzej-lekarz nawet mówił o tym ze te uszkodzenie łąkotki zrobią i nawet dużo lepiej będzie goić się to jak zrobią to za jednym zamachem.Co do wymiany stawu to sa okropne kolejki na NFZ Konrad-niestety nie stać mnie na prywatną klinikę ale Zdunowo cieszy się dość dobrą reputacją. Powiedz proszę ile dokładnie chodziłeś o kulach i jak mniej więcej wygląda rehabilitacja.
-
Po rekonstrukcji ACL????
No to stary naprawdę współczuje Najgorzej jak człowiek trafi na niewłaściwych lekarzy a jeszcze gorzej jak musi wycelować za to z własnej kieszeni Totalnym błędem było wpakowanie nogi w gips,przecież jeszcze miałeś opuchniętą nogę? Z lekarzami to tak jest,jak ich pozwiesz to nigdy nie wygrasz(tam każdy każdego broni) Co do procentów to lekarz mówił mi ze ZUS daje na kolano max 6 procent Widzę ze ja to mam pikuś przy Tobie i życzę powrotu do zdrowia :good:
-
[B5 ADR] Dziwne zachowanie brak mocy i problemy LPG
Sprawdź pompę paliwa i filtr(w aucie z gazem większość ludu jeździ na rezerwie stad często padają pompki )
-
Po rekonstrukcji ACL????
Sebulba zawsze można starać sie o refundacje z NFZ-ta. Jak cenowo wychodzi taki stabilizator??? Andrzej ale chyba nie robili Ci obu stawów za jednym zamachem???? Powiedz,kiedy doszedłeś do sprawności na tyle a żeby chodzić bez kul?? Samą rekonstrukcję będę miał z Zdunowie,zostaje jeszcze problem wybrania ośrodka do rehabilitacji ale Żory to zdecydowanie za daleko.
-
Czy posiadanie diesla przestało być opłacalne?
Jak dla mnie to głupotą jest kupowanie klekota i robić nim 15 tyś rocznie. Fakt nikt nie kupuje samochodu z myślą o tym że jutro zacznie się sypać,wiadomo też że samochody się zużywają i jak chce się mieć w miarę auto to trzeba wymieniać części,a klekot pod względem części jest znacznie droższy. Ja tam diesla nie miałem ale zdania w rodzinie są podzielone np wujas 8 lat użytkował skodę na lpg i teraz chciał być"modny"zakupił Scenic-a 1.9 w klekocie i żałuje bo pod względem eksploatacji jak i spalania wychodzi dużo gorzej. Koleś zakupił wynalazek tzn rover w dieslu i od 2 lat użytkowania wydał ponad 5 tyś na naprawy(nie licząć oleju itp) Znowu inny Wujas mówi ze tylko diesla i nic więcej. Co do LPG to jeżeli instalacja jest sprawnie zrobiona i pilnuje się przeglądów,świec i filtrów to nie sprawia problemów przy eksploatowaniu.Jak szwankuje to zaraz wywala uszczelki itp. Podstawowa sprawa że benzynę można kupić znacznie mniej zajeżdżona od diesla
-
Po rekonstrukcji ACL????
Dzieki raz jeszcze Wiem że po skończonej rehabilitacji przez pół roku co najmniej będę ćwiczył nogi a i lato będzie więc rowerkiem pośmigam i myślę że na maksa do świąt będę miał sprawne kolano.Mimo wszystko zakupie sobie stabilizator i będę używał go w sporcie Wczoraj dostałam z ZUS-u wezwanie na komisję :wallbash: (nawet nie minął miesiąc jak jestem na L4 a te :rant: już szukają dziury)Najfajniejsze jest to że przysłali pisemko i nawet nie podali nr telefonu,po prostu mam być i nie ważne jest mój stan.
-
Po rekonstrukcji ACL????
Tak na rezonansie wyszło ze po kolanie lata mi korzeń łękotki przyśrodkowej. W sumie czuje ze coś cały czas blokuje mi kolano i nie ma mowy o pełnym zgięciu lub wyproście. Rehabilitacji jeszcze nie załatwiałem(termin jest niby pewny ale jeszcze może ulec zmianie)na całe szczęście znajoma pracuje jako rehabilitantka i mam nadzieje ze dostane sie bez problemów. Wiem ze początki będą koszmarne ale lepiej teraz niż np za 10lat. sebulba wiem o czym mówisz mi blokuje się,jak wskoczy to muszę ja nastawiać samemu. W moim przypadku nie wystarczy miesiąc i mam nadzieje ze do lata jakoś się podleczę.
-
[ALL B5] Hałas z otworu nawiewu pod szyba przednia...
Jak dla mnie to jakiś zatrzask poleciał.nic tylko rozebrać. Popukaj ręką wzdłuż szyby i sprawdź czy w okolicy kratek dźwięk jest inny
-
Po rekonstrukcji ACL????
Dzieki Będę miał pobierane z mięśnia włókno i wszczepiane w miejsce starego. Całe szczęście że u nas nie praktykują z nieboszczyków Kiedyś słyszałem ze nawet ze świni pobierają i wszczepiając ;( Właśnie lekarz mówił mi ze rehabilitacja jest ważniejsza nawet od samego zabiegu,tylko ze każdy mówi inaczej i nie wiadomo komu wierzyć... Co do zaniku mięśnia to tak jak po zgięciu tutora(noga chudzinka jak u 12 latka) Wiem że też dostanę stabilizator na czas rehabilitacji(ważne jest co by nie rozciągnąć wszczepionego wiązadła) Marcin a powiedz mi należny się po operacji jakieś sanatorium???
-
Po rekonstrukcji ACL????
Witam. 17 kwietnia mam mieć rekonstrukcje wiązadła krzyżowego przedniego i zastanawia mnie jak jest w trakcie zabiegu,jak potem wygląda rehabilitacja i czy faktycznie kolano wraca do swojej sprawności sprzed urazu. Powiem szczerze ze już trochę miałem do czynienia z zabiegami ale jak zobaczyłem jak robi się rekonstrukcję to się zastanawiam czy jest sens takiego cierpienia.. Kto miał ACL niech pisze co i jak Dzieki pzdr
-
[B5 ADR] Po przekreceniu zapłonu nie słysze pompy (bzyczenia)
Podjedź do mechanika niech zmierzy ciśnienie w układzie paliwowym. A jak auto zachowuje się podczas jazdy na benzynie?
-
[B5 AVG] Problem z turbiną po wymiane głowicy
A zrobiłeś takie cuś ze jak wstawiłeś turbo odłączyłeś przewody od cewki i przytrzymałeś parę sekund tak co by rozrusznik kręcił??? Zamontowałeś nowe śruby w głowicy???
-
Kierowca A4 chciał przycwaniakować...
Koleś ma taki sam problem tzn przed blokiem za własna pieniądze zrobili parking i postawili tabliczkę"tylko dla mieszkańców ..." Teraz jak ktoś parkuje nawet nie zdarzy wysiąść z auta a lokatorzy już dzwonia.Z tego co wiem to panowie z SM wlepiają pouczenia i po sprawie Wszystko wina ludzi którzy kiedyś to zaprojektowali,za czasów komuny na parkingu stały 4 auta a dziś niestety nie ma gdzie zaparkować. Wszystko kwestia dogadania. Młody nie potrzebnie pyskował,mógł powiedzieć że wpadł na chwilkę i byłoby po sprawie.
-
[B5 ADR] Wymiana sondy
Auto chodzi normalnie na PB? Miałem tak samo nie było podgrzewania sondy. Najpierw kupiłem zamiennik za około 100zł(bez poprawy)później boscha za 359 i dalej nic następnie kupiłem używkę ori za 100 i też nic,na benzynie auto śmigało ok a na LPG w ogóle. Rozmawiałem ze znajomym elektrykiem i mówił ze to wina gazu,niestety gazownik próbował i nic nie zrobił bo nie miał juz części do tej instalacji u siebie.
-
[B5 ADR] Nie odpala po zimnej nocy
Jeżeli silnik na benzynie chodzi ok to tylko kwestia ogarnięcia gazu. Pamiętaj, że kupując silnik nigdy nie wiesz w jakiej jest kondycji. Nie do końca,bo gaz zawsze jest bardziej czuły na elektrykę i np na PB będzie jeździł ok a na LPG szwankował. czy do gazu jakies inne swieczki powinienem kupic? czy standart? Polecam NGK Zacznij od tego co piszą koledzy wyżej i ewentualnie jak na Pb silnik nie pracuje równo proponuje sprawdzić ciśnienie paliwa oraz to czy paliwo nie cofa się do baku.
-
[ALL B5] Demontaż licznika
Czasem wystarczy poszukać: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_chromowane_ramki_w_liczniku_montaz-t25374.0.html
-
[ALL] Skarga na Cyfrowy Polsat
Co do CP to około 1,5m-ca temu podziękowałem im. Główna przyczyna wtedy było bak BBC,teraz mam N i powiem wam tak: -dodzwonić się do CP(masakra nawet do 15 min)a i w N ludzie bardziej obcykani -nowy dekoder CP to szrot(teściu i paru znajomych musieli wymieniać bo ciągle się wieszał)do tego wpienia mnie jak w CP trzeba pilotem centralnie wycelować w dekoder co by załapał Naj przegrane jest to że w CP opłaca się zrezygnować z umowy i podpisać nową wtedy masz np pół roku za darmo. Jak ktoś zastanawia się CP czy N to moim zdaniem N
-
Co sądzicie o ogrzewaniu mieszkania prądem???
Suma sumarum co do kosztów to jak np za rachunki płacilibyśmy więcej około 100zł to tragedii nie ma,mieszkanko jest fajne ale nie będziemy mieszkać w nim całe życie(maks 12lat)i potem pewnie byłby problem ze sprzedażą mieszkania z takim ogrzewaniem.Właściciel zdecydował się na ta formą ogrzewania gdyż pracuje w energetyce i ma deputat który pewnie uszczupla mu znacznie rachunki,do tego nikogo nie ma do godziny 16 a deklaruje się rachunkami rzędu 300zł na 2m-ce Z tego co piszecie jednak odpuscimi sobie te mieszkanko. Dzięki za pomoc
-
Co sądzicie o ogrzewaniu mieszkania prądem???
Wiec w mieszkanku o powierzchni około 60 m2 są zamontowane 4 piece i tak w salonie z aneksem(łącznie5kW) zaś na mniejszy pokoik także 2 o łącznej mocy 4 kW.Łazienka ma oddzielne ogrzewanie. Myślisz że w zupełności wystarczy to na większe mrozy??? Właściciel zrobił wszystko jak należy tzn każdy piec ma oddzielny bezpiecznik,mają także zabezpieczenia od porażenia które odłączy prąd w upływie 30ms. Dawno montowałeś te piece i czy prawdą jest ich niski koszt użytkowania???
-
Co sądzicie o ogrzewaniu mieszkania prądem???
Dzięki Marcin Jakby ktoś miał do czynienia z takim ogrzewaniem niech coś napisze jak to wygląda w praktyce
-
[B5 AEB] Uszkodzony przepływomierz powietrza 1.8T AEB
Przepływki nie potrzeba adaptować. Tak odczytali błędy gdyż auto ze względu na zmianę na LPG(i jego źle ustawiane parametry)odczytuje niewłaściwy skład mieszanki. Zrób tak odepnij przepływkę i jak nie poczujesz różnicy to oznacza że masz ją do wymiany.