Treść opublikowana przez wesz82
-
[ALL B5] Jaki jest najlepszy silnik ?
Jeżeli chodzi o spalanie i moc to 1.8T jest odpowiedni,mała pojemność,niskie opłaty zanim powymieniasz te pol silnika aby uzyskac +250KM to podobnym albo i mniejszym kosztem zalozysz kompresor do V6 i masz podobna moc jadac w calym zakresie obrotow a nie tylko wtedy jak turbo pompuje a i tak na koncu wyjdzie ze taniej zrobic swap na 2.7 BiT Co masz na myśli mówiąc w całym zakresie???Że niby wolny ssak ciągnie od dołu Porządny program w 1,8T i mogę zagwarantować że nie odjedziesz go 2,8 a spalanie będzie większe
-
Michael Jackson nie żyje
Niech spoczywa w pokoju. Długo trzeba będzie żeby ktoś namieszał(w pozytywnym sensie)tak jak on.... [*]
-
[ALL B5] Wymiana łożyska w przednim kole
Dokręcić,miałem na myśli kluczem dynamometrycznym z odpowiednią siłą moment dokręcenia jest istotny. I dlatego też wole robić samemu takie rzeczy,mam pewność że jest zrobione książkowo
-
[B5 ADR] Pasek czy łańcuszek rozrządu ?
Nie jest to prawdą ja dostałem zamiennik za około 600zł tylko nie pamiętam jakiej firmy
-
[ALL B5] Demontaż drążka kierowniczego
Ten klucz co jest pokazany na rysunku tak jak pisze kolega naprawdę nie jest konieczny do zdjęcia drążka ,problem zaczyna się gdy próbujesz znaleźć zwykły klucz w takim rozmiarze(nie pamiętam jakim dokładnie) Otóż przeszukałem parę sklepów i parę warsztatów i za ciula nie dostałem takiego klucza.Jeden drążek odkręciłem specjalnym kluczem http://moto.allegro.pl/item660501534_klucz_do_drazkow_do_koncowek_kierowniczych.html i do niego dorabiany był drugi klucz.
-
[B5 AWT] Temperatura silnika od 80-95
Z olejem to nie bardzo dobrze jak jest za duży stan Tak jak pisze kolega wyżej albo czujnik albo termostat.
-
[B5 ADP] Podczas ruszania przy ostrym skręcie w prawo ,,terkocze" przy kole
nie wiem jak jest z tym skrecaniem ale ja mialem uszkodzony przegub zewnetrzny z prawej strony i trykotal przy skrecaniu w prawo..... a nie odwrotnie Kuźwa pierdzielnołem się to działa przy łożyskach
-
[B5 ADR] Odpięty przepływomierz a LPG
Witam. Przepływomierz jest dodatkowym przyrządem pozwalającym na dokładniejsze ustalenie składu mieszanki. Nie słuchaj się takiego mechanika,radzę zakup Ori przepływomierz
-
[B5 ADP] Podczas ruszania przy ostrym skręcie w prawo ,,terkocze" przy kole
Witam. Rzadko kiedy siada przegub wewnętrzny,jak podczas skrętu w prawo to lewy przegub jest do wymiany
-
Minusy Audi A4 - Wasze opinie
W b5 wpieniał mnie włącznik świateł,czasem przy włączaniu kierunku zawadzałem i gasiłem je Mało miejsca z przodu tzn zawsze haczysz o fotel w rezultacie przecierasz go
-
[B5 ADR] Czy moge przejsc z minerala na pólsyntetyk?
Witam. Jeżeli boisz się o "rozszczelnienie" silnika to możesz przejść spokojnie z mineralnego na pół syntetyk
-
[B5 AEB] Problem z przyspieszeniem
Opisz ten dźwięk. Kiedy dokładnie jest go słychać? Jeżeli się nie mylę to prawdopodobnie łożysko w turbinie się skończyło
-
[B5 AEB] Przepływomierz powietrza - zamiennik
Ja tez mam mogę oddać za browara bo więcej tanie gów...nie jest warte Kup Ori,zamiennik odpada,zapłacisz nawet 100zł a po krótkim czasie i tak będziesz go musiał wymienić
-
[B5 AEB] Dymi przy odpalaniu
Witam. Panowie troszkę było o tym na forum... Jak dym jest niebieski to olej jest spalany wraz z benzyną,proponuje sprawdzić ciśnienie w cylindrach,ewentualnie sprawdzić dolot czy nie ma oleju w nim. Jeżeli dym zaś jest siwy to prawdopodobnie turbo puszcza olej bezpośrednio do wydechu.
-
[ALL B5] Wymiana łożyska w przednim kole
Łożysko ma to do siebie że trochę pojeździsz i trzeba je dokręcać jescze raz oczywiście z odpowiednią siłą... Jeżeli ktoś to robi bez prasy to jest Syzyfowa robota
-
[B5 ADR] Pasek czy łańcuszek rozrządu ?
I pasek i łańcuszek Zajrzyj sobie w warsztat tam nawet jest pokazane ...
-
[B5 AEB] I ja też się pochwalę/pożalę :)
Moim zdaniem jak dorzucisz lusterka i listwy chromowane to już będzie choinka
-
[B5 AHU] Ja też zdradziłem klub i to dosyc poważnie :] passat b5
Pasek jak to pasek-nuda i nic więcej Już wolałbym octawkę U mnie w paździochu był zwijany środkowy pas
-
[ALL B5] Jakie końcówki drążka warto założyć ?
Nie jest to prawdą,fakt wątpię żeby np taki lemforder produkował po tylu latach w takiej samej technologi ale z pewnością nie jest ona gorsza
-
[ALL B5] Jakie końcówki drążka warto założyć ?
Fakt,ale jest sprawdzony a i po zmianie trzeba zbieżność ostawić,ja bym nie ryzykował nic innego niż ori ze względu na ustawienie zbieżności
-
SZUKANIE FURACZA - na lans :)
Mogę polecić iskę 3 generacji do miasta jest,mała,zwinna,ekonomiczna,i prowadzi się zajefajnie tylko trzeba by jeszcze troszkę dołożyć.
-
[ALL B5] Jakie końcówki drążka warto założyć ?
Temat już był przerabiany-Lemforder
-
[B5 AHL] Dziwny hałas z układu kierowniczego
Spróbuj jeszcze dolać strzykawką do środka jakiegoś smarowidła,jak nie stuka to powinno pomóc
-
Kupno pierwszego motocykla - na co zwracać uwagę ?
Niezła sztuka Pogratulować Koleś też zaczynał od takiej i po roku znudziła mu się i kupił tysiaka,pocieszające jest to,że twierdził że do 180km/h nie czuł znacznej różnicy w mocy Nie dziwie się ze prawie wszystko Cie boli bo ulice macie ładnie rozpitolone ;(
-
F1, Rajdy i Motorsport
Klepać,klepać tylko że za BMW co by znów nic się nie spitoliło