Treść opublikowana przez wesz82
-
[B5 ADR] Spadające obroty
Tak jak radzi Tomcio sprawdź czy nie rozszczelnił się układ tym bardziej że ostatnio grzebałeś przy aucie
-
[ALL B5] Koszt wymiany termostatu
Na pewno
-
[ALL B5] Koszt wymiany termostatu
No bo ori termostat przebije jakieś tanie zamienniki Nie raz ktoś zakładał guano z czajna a potem były problemy,jak dla mnie oszczędzać 40zł i potem kupować drugi to filozofia z d*p... Warto byłoby przyjrzeć się płynowi w układzie czy nie nadaje się do wymiany
-
Nowy Seat Exeo
Całkiem ładnie im to wyszło
-
3,5 l V6 1900 KM
Rzekłbym grubo W AŚ prezentowali Red Victor-a 2200KM I 2600Nm auto jest dopuszczone do ruchu na wyspach
-
[B5 AFB] Niedziałajacy prędkościomierz
Witam. Proponuje podpiąć sie pod Vag i zrobić test zegarów,jak działają poprawnie to prowdopodobnie czujnik się skończył. Sprawdź jeszcze na klima troniku czy wyświetla prędkość. pzdr
-
Nasze maleństwo Wikusia :-)
Nie no,spożywał będę jak moje panny wrócą do domku Na razie musimy przegnać od Wikusi żółte zabarwienie Obie od żonki-na lewej dłoni dostałe już dawno,a na prawej to GPS Szkoda Dominik że nie mamy jeszcze takowych,ale przecież są naklejki i można by taką na wózek zapodać Dziękujemy raz jeszcze za gratulacje
-
Nasze maleństwo Wikusia :-)
Dziękujemy serdecznie za życzenie i gratulację Zobaczcie jaki prezent dostałem od Wikuni
-
Nasze maleństwo Wikusia :-)
Witam wszystkich Chciałbym się pochwalić Dnia 24.08.09 o godzinie 11.20 urodziła się nam piękna córeczka Wikusia,bo tak dostała na imię waży 3,7 kg przy wzroście 60cm Oczywiście Tatuś był przy porodzie,ale niestety nie mógł przeciąć pępowiny gdyż dzidzia owinęła sobie ją 3 razy w okół szyjki Na całe szczęście poród odbył się naturalnie. O to parę fotek naszego maleństwa Pozdrawiamy.
-
[ALL B5] Telepie kierownicą przy 130 km/h
Witam. Zacznij od najprostszej rzeczy jaką jest temat był już wałkowany z milion razy
-
[ALL B5] Czym usunąć muszki z grilla, maski i zderzaka ?
temat widzialem - pytanie czy te srodki sa skuteczne.. Są
-
[B6 AEB] Pęknieta przednia szyba
Paweł sprawdź jeszcze dobrze od strony uszczelki czy oby na pewno nie widać jakiegoś"ukruszenia" Jest parę opcji tzn możliwe że kiedyś jakiś kamień lub coś uderzyło w nią a teraz na dużym słońcu szyba ulega naprężeń podobnych do nacisku ręką Jeżeli jakiś idiota próbowałby ja rozwalić to na 150% zostanie pajęczynka,chyba że owy delikwent użył rozumu i zrobił to np śrubokrętem od strony uszczelki Skoro masz AC z taką możliwością to ja bym nie patrzał i dawał do konkretnego warsztatu Jak mogę coś doradzić to pstryknij fotę przed wymianą,przyjdzie czas że kiedyś będziesz chciał sprzedać autko a nigdy nie wiadomo na jakiego kupca trafisz. pzdr
-
[ALL] Czy da się coś zrobić z tymi rysami?
Zgadzam się z Pawłem,bez lakiernika się nie obejdzie Możesz spróbować,pasta,polerka i wosk koloryzujący ale zawsze coś zostanie.
-
[B6 AEB] Pęknieta przednia szyba
To jest tak przednia szyba jest klejona warstwą żywiczną inaczej VSG,klej w środku miedzy szybami w pewien sposób ją zespala co powoduje efekt pajęczyny.Inne szyby są zaś hartowane,po mocniejszym uderzeniu w taką szybę rozsypuje się ona w drobny mak(w tym rodzaju szyby występuje efekt późniejszego pęknięcia,tzn szyba potrafi pęknąć sama z siebie jakiś czas po uderzeniu) Do autora:czasem samochód nie stał w pełnym słońcu????
-
[B5 AFN] Wymiana drążka kierowniczego
Z kluczem z tego co pamiętam to jest ciężko dostać bo jest nietypowy rozmiar. Znacznie ułatwi pracę ten o to klucz http://moto.allegro.pl/item705338110_jonnesway_klucz_do_drazkow_kierowniczych_33_42.html nizła cena za te udogodnienie Ile mechnik skasuje za wymianę ... ile tych drążków się w życiu na wymieniamy sami? Wiadomo że jak masz kupować klucz po to by raz zmienić drążek to się nie kalkuluje Wszystko zależy od tego jak dbasz o zawieszenie Ja to widzę tak:jak nie wymienisz końcówki drążków (oczywiście jak będą wykazywały zużycie)to po pewnym czasie po tyłku dostaną drążki. Normalnie nie jest to zbyt psujący się element w zawieszeniu Ja zrobiłem to tak że kolega pracuje jako mechanik i pożyczył ten klucz,zaś wypadło tak że następnego dnia poszedł na urlop przez co niestety drugi drążek musiałem wymieniać bez tego specjalistycznego klucza i po pierwsze szukałem klucza który by pasował i niestety nie dostałem go nigdzie(musiałem postawić flaszkę za dorobienie) Myślę ze mechanik powinien skasować tak od 40-80 zł za wymianę.
-
[B5 ACK] Problem z uruchomieniem
Co rozumiesz przez sprawdzenie pompki paliwa??? Mierzyłeś ciśnienie?? Proponuje podpiąć Vag i sczytać błędy. Sprawdź także czy nie ma gdzieś nieszczelności w układzie
-
[B5 AFN] Wymiana drążka kierowniczego
Z kluczem z tego co pamiętam to jest ciężko dostać bo jest nietypowy rozmiar. Znacznie ułatwi pracę ten o to klucz http://moto.allegro.pl/item705338110_jonnesway_klucz_do_drazkow_kierowniczych_33_42.html
-
[ALL B5] Wizyta w warsztacie
Tak jak kolega pisze lepiej wymienić chłodnicę a jeżeli spawać Co do osłony to na zimę się przydaje zaś latem nawet lepiej gdy jej nie ma bo będziesz miał lepsze chłodzenie silnika Podejrzewam że i tak w Twoim przypadku osłona nie zbyt by pomogła Co do mechanika to ja bym tak tego nie odpuścił,gadałbym o tym żeby co najmniej zapłacił za połowę naprawy tej zepsutej części. Albo jaki był wysoki krawężnik
-
Antyporadnik - "Co robić, by zniszczyć samochód"
Ja mam takiego dziadka Lata jeździł astrą(zagazowana)i nie pamiętam żeby w ogóle chodź raz świeczki wymienił. Najgorsze jest to że nie ma pojęcia co robi Wpieniają mnie najbardziej ludzie którzy uważają że auto jest do zarobku a nie inwestowania Ogólnie temat rzeka
-
[B6 ALL] Czy tuleje metalowo gumowe wahacza są wymienne
Powiem Ci tak-mamy ibiske 03' zrobiliśmy nią już 30 tyś i pierwsza wymiana tulei zrobiona została po około 5 tyś od sprowadzenie a teraz szykuje się następna.Wszystko robione było na prasie tak jak powinno być. Wiadomo koszt mniejszy ale podejrzewam że jak by założył nowy wahacz pojeździłby znacznie dłużej. Zapytaj dobrego mechanika w okolicy ile weźmie za wyprasowanie i wprasowanie tulei,zawsze to taniej a zostanie satysfakcja że sam coś zrobiłeś
-
[B6 ALL] Czy tuleje metalowo gumowe wahacza są wymienne
Zgadzam się z Tobą ,ale rozchodzi się o ludzi którzy powinni znać się na rzeczy Sorki za OT.
-
[B6 ALL] Czy tuleje metalowo gumowe wahacza są wymienne
Nie ma jak to nasi serwisanci A co ma się w takim wahaczu prócz tulei oraz sworznia popsuć?? Jednak tak jak kolega polecam wymianę całego wahacza
-
[B6 AVF] Kopci na biało (po remoncie silnika)
Skoro głowica dostała po tyłku tak że aż pękła możliwe jest że w bloku są dziury przez które puszcza teraz olej lub wodę. W ogóle mechanik zwrócił uwagę na blok?????? Proponuje sprawdzić dolot czy nie ma w nim oleju.
-
[B6 ALT] Dziwny dzwiek po odpaleniu na zimnym silniku
Nie masz się czym przejmować,jak zacznie stukać na rozgrzanym wtedy powinieneś się zamartwiać
-
[B5 AHU] Dziwne tarcze zaproponowane przez mechanika
Dziwna rzeczywiście ta nazwa,pierwszy raz słyszę o takim nazewnictwie Poszukaj na klubie pewnie znajdziesz coś bardziej znanego