Treść opublikowana przez wesz82
-
[B5 AEB] Problem z przyspieszeniem
Jeżeli problem jest na benzin proponuje wymienić filtr paliwa oraz zmierzyć ciśnienie w układzie paliwowym,może pompa nie domaga
-
[B5 AEB] Dymi przy odpalaniu
Wesz82: jak radzić? Przeczytaj sobie ten wątek http://www.a4-klub.pl/smf/b5_aeb_pierscienie_czy_uszczelniacze-t44227.0.html
-
[B6 AMB] Check engine - chyba cewka
pisałeś że zapalił Ci się check więc jak wiedziałeś że masz cewkę padniętą to po co piszesz o poradę jak wszystko wiesz najlepiej :gwizdanie: Dokładnie,po co pytać skoro się wie lepiej
-
[B5 AHL] Jak sprawdzić czy niezbędne jest planowanie bloku ?
Skąd masz pewność że silnik zakupiony nie będzie gorszy od Twojego???????? Jaki silnik chcesz zmienić to jedynie z samochodu jeszcze nie rozebranego po którego stanie będziesz mógł coś stwierdzić Ja bym proponował kapitalke,bynajmniej wiesz co masz
-
[B6 AMB] Check engine - chyba cewka
Chyba w tym silniku nie ma przewodów ? Zgadza się nie ma przewodów wysokiego napięcia,ale są przewody które przewodzą prąd z cewki do świecy
-
[ALL B6] Jak rozpoznać czy to świeca czy cewka ?
Podmieniając świece lub cewki z pracujących cylindrów Wiem ze masz problem ale następnym razem użyj opcji SZUKAJ
-
[B5 AFN] Po wymianie wahaczy dalej słychać stukanie
Proponuje sprawdzić tzw krzyżaka który znajduje w przekładni,przed maglownicą(można się dostać do niego klękając pod kierownicą)
-
[B6 AMB] Check engine - chyba cewka
Tak jak pisze kolega podepnij się pod komputer i sprawdź błędy. Nie koniecznie to może być wina cewki. Cewka jest dość wytrwała zaś świece i przewody z cewki do świecy zużywają się...
-
[B5 AVV] Temperatura silnika a olej
Jeżeli np kupiłeś samochód dopiero i nie wiesz tak naprawdę ile ktoś zrobił km na tym oleju nie dziw się że teraz po zmianie silnik pracuje ciszej :wink4:Co do termostatu to tak jak pisze kolega wyżej to zwykły zbieg okoliczności
-
[B5 ADR] Brak zapłonu
Witam. Co rozumiesz przez słowa ze nic się nie dzieje? Jak przekręcisz kluczyk zapalają się kontrolki? Proponuje podpiąć się pod komputer i sprawdzić co go męczy jeżeli nic nie wykryje sprawdź świece,ciśnienie paliwa(czy w ogóle pompa pracuje)
-
[B5 AEB] Problem z przyspieszeniem
Możliwe ze napinacz paska wieloklinowego.jak jest zużyty to wydaje dźwięk zużytego łożyska
-
[B5 AHL] Jak sprawdzić czy niezbędne jest planowanie bloku ?
Wg mnie to dałeś ciała że nie zadzwoniłeś do sprzedawcy i nie postraszyłeś go sądem Masz dwa wyjścia albo zrobić kogoś w konia i sprzedać mu takie auto jak nabyłeś,albo zrobić silnik tylko tak jak pisze Tomasz i masz pewność że jest zrobione dobrze
-
[B5 APT] Duszenie się samochodu przy pełnym gazie od 3500-4500 obrotów
Podepnij się pod kompa może coś wyrzyga,ja bym jeszcze sprawdził świece. Objawy wskazują na rożne niesprawności,czujnik temp cieczy,przepływka a nawet pompa od paliwa nie domaga. Podepnij się pod kompa i daj znać
-
[ALL B5] Demontaż drążka kierowniczego
Musisz zdjąć taka aluminiowa osłonę która znajduje się mniej więcej nad katalizatorem.(Nie mówię tu o osłonie między suszarką a kolektorem) Ja w taki sposób doszedłem do niej najlepiej. Do założenia ponownego użyłem opaski zaciskowej Musisz się trochę uzbroić w cierpliwość
-
[ALL B5] Założenie gazu do Audi B5 1.8
Witam. To jak sprawował się będzie gaz zależny od stanu w jakim znajduje się silnik i jego osprzęt Poszukaj na forum a będziesz wiedział jaka instalacja jest zalecana
-
[ALL B5] Huczenie przy skręcie
Może guma na wahaczu wydaje taki dźwięk,może opona ociera????? Podjedz na kanał i dokładnie obejrzyj całe zawieszenie i wszystko co może powodować taki dźwięk Postaraj się zlokalizować skąd ten dźwięk pochodzi.
-
[B5 AJM] Wyciek płynu chłodzącego - pytanie
Nie do końca spuścisz w ten sposób,ja może i prymitywnie ale porządnie dmuchnąłem parę razy w zbiorniczek płynu wyrównawczego Tak jak pisze Daimos sprawdź plastikowy króciec na którym znajduje się czujnik.
-
[ALL B5] Jaki jest najlepszy silnik ?
To jest tak jak z turbiną,masz ja jest lepsza przyjemność z jazdy a ktoś by powiedział kolejna część która może się popsuć. Zdaje się że na forum było dużo o napędach wystarczy poszukać... http://www.a4-klub.pl/smf/naped_quattro-t9500.0.html
-
[ALL B5] Huczenie przy skręcie
Sprawdź poziom płynu ale w układzie hamulcowym,także zajrzyj w jakim stanie są klocki,może już się kończą. Przegub by terkotał a łożysko szumiało także podczas normalnej jazdy.
-
[ALL B5] Huczenie przy skręcie
Witam. Jak przy maks skręcie to pewnie pompa od wspomagania Sprawdx przez chwile na postoju czy nie byczy tak samo.
-
[B5 ADR] Problem z adaptacją przepustnicy
Tutaj masz przykładowe zdjęcie ale zamiennika(różnica polega na tym że w Ori przepływomierzu są druty oporowe)a tu nie Proponuje podpiąć autko pod kompa i wtedy jak nic nie wyjdzie zacząć sie martwić.
-
[B5 ADR] Problem z adaptacją przepustnicy
Dokładnie,ja bym wykręcił przepustnice i sprawdził ją pod wyglądem czy czasem druty oporowe nie są uszkodzone
-
Jakie imie dla syna/córki ?
Pogratulować dla przyszłego tata W sumie to sami ostatnio przerabialiśmy temat imienia ale mamy łatwiej bo wiemy ze to będzie dziewczynka i padło jednogłośnie na Wiktoria.Ale Laura też ładnie Tutaj masz wg popularności http://gorny.edu.pl/imiona/
-
[B5 AEB] Problem z licznikiem
Proponuje VAG i test zegarów i błędy Mało możliwe żeby aż tyle czujników siadło w tym samym czasie więc obstawiam licznik.
-
Nowy Seat Exeo
Pierwszą fotkę zobaczyłem jak auto stało tyłem i wydawało się interesujące,ale to do czasu ja zobaczyłem przód Ludzie którzy nie do końca znają się na motoryzacji zapewne kupią go ze względu na niska cenę. Osobiście wolałbym B7 z dobrym wypasem