Treść opublikowana przez Rabbi
-
Funkcja Start / Stop a turbina (Start-Stop)
".......część firm postanowiła jednak dmuchać na zimne i zdecydowała się na stosowanie systemów zabezpieczające turbosprężarki przed dużo szybszym zużyciem. Na rynku spopularyzowały się dwa rozwiązania. Pierwsze po wyłączeniu silnika sztucznie podtrzymuje ciśnienie oleju w układzie turbodoładowania. Drugie wstrzymuje działanie systemu Start-stop do momentu, w którym temperatura turbo spadnie do bezpiecznego poziomu......" czyli jednak coś montują aby smarowało turbo przy wył.silniku.Tylko pytanie czy Audi coś takiego montuje?
-
jak nazywa sie ta rurka ? jak tego szukać ?
boseron- na allegro często wystawiają takie rurki jako "rurka Egr".sam u siebie(BPW) wymieniałem już 2 razy.chyba jakąś wadę konstrukcyjną mają skoro tak się sypią.A w passatach B5 FL AVF mimo że podobna konstrukcja nie sypnęło mi się to nigdy
- B7 Crew
-
Swap silnika 2.0 TDI BPW w Audi A4 B7 na jaki?
koszt poprawy imbusa na bezawaryjny to ok 800zł.(większy twardszy imbus+poszerzone,utwardzone gniazdo) więc zmiana silnika na inny model tylko z powodu imbusa nie jest konieczna i sensowna. kolego marchucik poszukaj świeżego BPW z małym przebiegiem,popraw imbusa(większy imbus+utwardzenie gniazda) i po krzyku.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
zamiast "modyfikator plus" kup "militec" -efekt ten sam tylko 5 razy tańszy.zdecydowanie zmniejsza tarcie przez co silnik chodzi zauważalnie ciszej(szczególnie widać różnicę zaraz po odpaleniu na mrozie).używam tego specyfiku (militec)od kilku dobrych lat do aut z PD i minusów nie widać
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
tym lepiej.może pokrywa zdjęta i wystarczy zajrzeć.atakuj rano do mechanika i sprawdź
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Jak ten brok wypadł to dźwięk miałeś z filtra powietrza, czy bardziej od pokrywy silnika? ewidentnie z filtra powietrza ---------- Post dopisany at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany at 20:20 ---------- Mechanik otwierał silnik i wszystko sprawdzał więc raczej wykluczam taki problem. PUMA przeceniasz mechaników. zajrzyj osobiście i sprawdź czy są broki ---------- Post dopisany at 20:24 ---------- Poprzedni post napisany at 20:24 ---------- ---------- Post dopisany at 20:30 ---------- Poprzedni post napisany at 20:24 ---------- dokładnie tak jak pisze kolega marson.ja rozmawiałem z kilkoma mechanikami(w tym jednym z ASO) i o wypadających brokach pierwszy raz słyszeli ode mnie ---------- Post dopisany at 20:30 ---------- Poprzedni post napisany at 20:30 ----------
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
PUMA- a czy Ty jesteś pewny że brok nie wypadł ? (u mnie przez to dudniło.po włożeniu go na miejsce i zabezpieczeniu przestało dudnić)
-
B7 BLB By Akjam S-Line/S4...RECARO S4B7, KIERA TTS, CARBON RS4, HEBLE S4, ISPIRI ISR8, DETAILING/KWARC/FOTKI! AIR RIDE CZESŁAW CUSTOMIZER!/ str.132
felgi kox,z resztą jak i cała furmanka(zmodzona ze smakiem)
-
H4mm3R S4 Look/RECARO/Heble TTRS 370/330/AccuAir/ROHANA 20X10J
Tak jaka cena za ten felunek?,podaj na PW (a dwururkę już mam zamontowaną-od razu doopa ładnie wygląda aż miło)
-
Problem z porannym odpalaniem / na zimnym
Hammer daj znać jak zdejmiesz czapę co jest grane
-
Problem z porannym odpalaniem / na zimnym
- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ja jeżdżę na Millersie xfe pd 5w40.po raz pierwszy i ostatni go zalałem.przy następnej wymianie wracam do Motula specyfic 5w40 na którym mój silnik chodzi ciszej i równiej- B7 Crew
- H4mm3R S4 Look/RECARO/Heble TTRS 370/330/AccuAir/ROHANA 20X10J
mnie też- Montaż spryskiwaczy mgiełkowych
ja założyłem niepodpiłowane (bo nie mam czym podpiłować) i jest gites,z tym że jeżdżę na razie po mieście,a na trasie może pryskać za nisko.zobaczymy- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ojej to jaki Ty olej chcesz zalać skoro Millers to za niskie progi, jakaś kosmiczna technologia, zdradź tajemnicę .... Nie napisałem, że Millers to za niskie progi, jeśli kogoś cytujesz i chwytasz za słówka to rób to z głową. Chodziło mi o XFD, myślę nad zmianą na XFS 5w-40. ja tam Millersa(xfe-pd 5w40)już nie zaleję.Na Motulu (specyfic 5w40) silnik mi chodził zdecydowanie ciszej- [b6 awx] A4 BLUE + SCHWARZ PAKIET
Dominik co z tymi fotkami? jak wyszedł ten mod? jakiś szczegóły?- Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
zmień mechanika- B7 BLB By Akjam S-Line/S4...RECARO S4B7, KIERA TTS, CARBON RS4, HEBLE S4, ISPIRI ISR8, DETAILING/KWARC/FOTKI! AIR RIDE CZESŁAW CUSTOMIZER!/ str.132
- [ALL B8] Moje Audi a4 b8 2.0 TFSI
zauważyłem to samo.Millersa mi nie ubywa,a Motula ubywało....z tym że jest jedno,jak dla mnie DUŻE ALE -na Motulu chodził zdecydowanie ciszej.Przy następnej wymianie wracam do Motula. (ps.oba oleje były od dzika)- Głowica zamiennik czy używka
rzeczywiście,sprawdziłem dokładnie i był jeszcze BKD 16v i BSS 8v w Superbach Łukasz,faktycznie głowica BSS może być taka sama jak w BPW- Głowica zamiennik czy używka
coś pomyliłeś,gdyż w Skodach Superb nie było tego silnika. w Superbach 2.0tdi na PD był montowany tylko silnik BMP (później CR) BPW wychodził tylko w audi.- B7 BLB By Akjam S-Line/S4...RECARO S4B7, KIERA TTS, CARBON RS4, HEBLE S4, ISPIRI ISR8, DETAILING/KWARC/FOTKI! AIR RIDE CZESŁAW CUSTOMIZER!/ str.132
Grzechu zmierzyłem dokładnie dystanse i mam przód 15mm a tył 22mm (przy feldze 18J9 et 53) czyli u Ciebie powinno być ok- B7 Crew
ja wsadzilem żarówki ledowe i jest git:decayed: i dziurki wywierciles tak na zywca??? ja wierciłem.jak wypniesz lampkę sufitową to od środka masz widoczne miejsca gdzie powinny być dziurki.bierzesz ostre! wiertło trochę mniejszej średnicy niż wytłoczenia na obudowie i delikatnie wiercisz od wewnątrz do momentu aż na zewnętrznej stronie będzie się robiło lekkie wypiętrzenie.wtedy trzeba delikatnie wiertłem przewiercić od zewnątrz i jest gites.wszystko powoli i bez użycia wiertarki oczywiście,tylko ręcznie - Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?