Treść opublikowana przez moniuh
-
Kopci na biało jak zimny
- Kopci na biało jak zimny
tak to u mnie kopcil jak sie turbo skonczylo i olej poszedl wszedzie w tym do wydechu..- [BRE] Zawór egr, jak wyjąć?
no wlasnie jesli w pakiecie z programem podnoszacym moc to taka cena jest ok np. 1k za program 800 za dpf ale za oba razem 1,5k- Dziwna zależność
nie kontrolka dpf pojawi sie jak juz na wykonczeniu jest cegla. jak sie wypala u mnie to dzwiek pracujacego silnika jest bardziej basowy ;) no i na tzw. luzie obroty podnosza sie do 1k na min- Dziwna zależność
z podszarpywaniem to jest caly temat, poczytaj Nie wiem jaki masz styl jazdy, ale brd zwykle zyje od ok 2,5k obr jesli bylo cos kiedys robione z turbina itp czesto trzeba program poprawic zeby wczesniej wstawala. u mnie jak wypala dpf to z opusnieniem reaguje na zmiene polorzenia pedalu przyspieszenia moze to tez zauwazyles?- Kopci na biało jak zimny
co do ustawien to a nierowna prace masz od 50 do 70 stopni? bo moze to byc niezdecydowane sterowanie klapy sterujacej w chlodniczce spalin- Kopci na biało jak zimny
no to jednak cos nie tak z synchronizacja walkow, masz 16v wiec trzeba oba ustawic, najpierw prawy z vcds moze byc lekko na - a pozniej do niego lewy.. gdzies na forum bylo, ze 2.0tdi 16v inaczej sie ustawia niz 1,9 - inne "godziny" ale nie moge znalezc teraz- [BRE] Zawór egr, jak wyjąć?
ok na 1 zdjeciu masz od prawej przepustnice EGR i kolektor dolotowy na 2 masz na dole - czyli od strony silnika chlodnice spalin, a ta wtyczka podlaczona jest do przeplywomierza, pod chlodniczka masz turbo na filmie masz dokladnie pokazane co i jak zeby dobrac sie do EGR, kolektora sie sciagaj. takze jedna spinka przy przepustnicy i zdejmujesz rure od intercoolera idaca, pozniej masz 3 sruby i wyjmujesz przeplywke, odkrecasz rurke idaca do EGR - 2 sruby i 3 mocujace EGR do kolektora robota prosta raczej.- [BRE] Zawór egr, jak wyjąć?
cos nie tak, Kolega pisze ze ma BRE a to 16v tak jak BRD.. tak jak Piotr pisał zrob fote silnika bez pokrywy plastikowej bedzie wiadomo jak pomóc- [BRE] Zawór egr, jak wyjąć?
przyjemnego seansu gosc wiecej jeszcze robi bo kolektor tez czysci- 2.0 TDI BPW Kopci od czasu do czasu na wolnych obrotach
z tym plynem to moze do konca sie nie odpowietrzyl uklad, albo korek winien.\ z tego co wiem to po usunieciu DPF zgodnie ze sztuka nie powinno byc bledow od niego (nie pisze o sytuacji gdzie wcale nie ma bo ktos usunie cala tablice) byc moze wlacza sie regeneracja jakims cudem i wtedy masz takie objawy, a cegly fizycznie nie ma to widac dym smrod w kabinie -> nieszczelnosc ukladu wydechowego ile czasu od remotu uplynelo? moze delikatnie turbo tez puszczac olej do wydechu i jak sie nagrzeje to dymi- Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
norma mowi ze do 1l na 10k, jak nie poci sie silnik, zobacz czy turbo nie puszcza, albo odma. na szubko tez mozna zdjac spinke przy przepustnicy i sprawdzic czy nie ma tam duzo oleju.- bre a4 czy to pompa oleju-halas-video
moze sprawdz alternator, moze sprzeglo na nim halasuje.. moze byc tez klima. Jak u ojca pompa padla to absolutnie nic nie bylo slychac przed.- Kupię pompowtryski 038 130 073 BJ
ASO VW (Benepol) w sklepie online ma po 4454,14 moze dostalbyś rabat jak chcieli 3400- Koniec silnika ..
"Łysy" nagrał nowy odcinek z kołami dwumasowymi, zobacz co moze sie stac jak sie skonczy moze wyjsc bokiem- Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
chyba szukalbym uzywki, i to takiej samej jak masz w aucie. Gdzieś widzialem na forum temat z poziomem oleju, jest tam info ze rozne bagnety sa do roznych misek i pomp. zeby pozniej nie bylo problemu z dobrym poziomem oleju..- Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
kontrolka zgasnie jesli tylko podniesiesz maske, a moze sie szybko nie pojawic z powrotem jak troche oleju splynie do miski- Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Objawem utraty smarowania, czyli zmielony imbusik to czerwona konewka "oil druck" czy jakos tak. od razu (nie 1km, czy 2 albo dojade do domu bo blisko - to moze sie skonczyc nowszym silnikiem) trzeba gasic silnik, i modlic sie zeby tylko turbo bylo do roboty.. oprocz pompy- Koniec silnika ..
masz do wyboru Sachs albo Luk, w sumie to to samo ale pewnie tansze sie tez komplety znajda. Od Ciebie zalezy czy chcesz drozej i dobrze.- Kupię pompowtryski 038 130 073 BJ
"zdrowe" BPW srednio pali ok7 pol na pol trasa - miasto. Takie spalanie ma ojciec w swojej B7 Ja do takiej sredniej na trasie nie moge zejsc- Kupię pompowtryski 038 130 073 BJ
ja nie mialem problemu z reklamacja, bylo to kilka lat temu jeszcze jak "malyszem" latalem. Jedna pompka klekla i poprawili..- Kupię pompowtryski 038 130 073 BJ
Właśnie, sporo jest "wymieniaczy" na rynku.. jak już będziesz miał pewną ekspertyzę to lepiej pompki wysłać do regeneracji, jeśli to ich wina a nie czegoś innego co będzie przez jakiś czeas zamaskowane lepszymi. Po regeneracji będzie gwarancja chociaż na rok.- 2.0 tdi bpw nagle wiecej pali
moze DPF sie wypalał wtedy? poobserwuj, obroty jałowe blisko 1k powynny być wtedy.- Telepie i kopci
no to jak masz program zrob logi kiedy ten efekt wystepuje, na poczatek na obrotach jalowych grupa 4, 13, 18,23 mozesz tez pokazac wartosci grup 65-75 nie pamietam numerkow od DPF. moze przy wypalaniu takie cos masz..- Telepie i kopci
moze cos z rozrzadem, egr albo ktoras pompka kleka. podlacz kompa i zrob logi zeby nie wrozyc z fusow, za duzo mozliwosci.. - Kopci na biało jak zimny