Treść opublikowana przez moniuh
-
B7 2.0 TDI PD BPW Dymi na czarno
jak byłeś na hamowni to nie były sprawdzane dawki? może za bogato podlewa paliwa a za mało turbina pompuje i dlatego kopci. jak pompki sprawne jak piszesz to da się wystroić tak, żeby nie kopcił nawet bez dpfa. oczywiście baka zawsze może puścić ale nie tak żeby Batory był sprawdź też czy ciśnienie trzyma zadane turbina i nie ma gdzieś dziury po drodze do dolotu.
-
Niskie ciśnienie oleju po wymianie zabieraka
a był luz w gnieździe zabieraka? może nowy już się kręci w gnieździe.. trzeba było od razu zmodyfikować pompę i byłby spokój.
-
[B7 BRD] Szarpniecie przy przyśpieszaniu
Tych Siemensa/ Continentala nie regeneruje się. można poprawić "cewkę" i chemią przepłukać dyszę (pewnie jakies 300 za szt). Do tego dochodzi komplet uszczelek i śrub na każdy PPD bo są jednorazowe
-
[B7 BRD] Szarpniecie przy przyśpieszaniu
z błędów wynika, że albo wiązka do PPD jest walnięta, albo cewki w pompkach już się kończą.. to można poprawić jeszcze
-
Zgasł i nie kręci
moze sie kabel do rozrusznika prowadzacy odlaczyl? miałem kiedys w golfie II taka akcje
-
Obroty.
rozleciała się klapa sterująca spalinami, jakaś tam membrana chyba jest i przepuszczała. Coś mi się przypomina z rozmowy z mechanikiem. trzeba odłączyć podciśnienie od gruszki i zaślepić. Ja teraz mam całkiem zamknięty wlot spalin do niej od strony grodzi. w sumie zima słaba to nie odczuwam dłuższego czasu nagrzewania.
-
Audi a4 b7
masz tyle błędów różnych, że może woda w ECU jest.. sprawdź czy obudowa nie przepuszcza wody. Może dren zatkany i woda stoi.
-
Kopci na biało
chłodnica spalin? sprawdzałeś może? trzeba zrobić bypass na wężach dochodzących do niej. można też sprawdzić szczelność jej ciśnieniowo
-
Obroty.
na zimnym czyli bezpośrednio po uruchomieniu, czy jak zaczyna łapać temp, czyli 50-70? jeśli opcja druga, to sterowanie chłodniczką spalin może szwankować, miałem tak u siebie.
-
Regenarcja napędu pompy oleju w Audi A4 B7 2.0 TDI
to jest cena za przerobienie pompy, wiadomo trzeba doliczyć ściągnięcie miski, olej filtry itp. ale 2.5K to gruba przesada. Jeśli masz klientów na taką usługę, gratuluję przedsiębiorczości.
-
Regenarcja napędu pompy oleju w Audi A4 B7 2.0 TDI
kto co woli, można mieć za połowę tej kwoty zrobione dobrze (zmodyfikowana oryginalna pompa już nie popsuje się) i bez wibracji itp.
-
Mrugająca kontrolka świec żarowych i spadek mocy w Audi A4 B7 2.0TDI
Najlepiej sprawdź czy nie ma luzów wzdłużnych i poprzecznych na wirniku. zdejmij z przodu waz i szybko sprawdzisz w jakim stanie turbo.
-
Mrugająca kontrolka świec żarowych i spadek mocy w Audi A4 B7 2.0TDI
U ojca w BPW jak taki dzwiek był po remoncie pompy oleju to turbina do regeneracji byla.. To nie powinno tak szurać
-
A4 b7 2.0 BLB pompa oleju
skad sie wzieła kwota 2100? przerobienie pompy to jakies 700zl wymiana zależy ile mechanik weźmie i jakie patenty na szybka robotę ma ale ok 400 olej z wymiana to 200-250, gdzie reszta?
-
2.0 TDI BRD QUATTRO dziwny dźwięk i kopci
zrób może obejście na chłodniczkę E, chyba fi ok15 albo ok20 z 10cm rurki. łączysz dwa węże dochodzące do tej chłodniczki, tylko trzeba wcześniej upuścić płynu z wyrównawczego bo silnik niżej i sporo może polecieć pod auto. tak sprawdzisz czy właśnie ta chłodnica spalin nie przepuszcza do układu chłodzenia.
-
[BRD] Brak mocy na wyższych obrotach.
z błędu wychodzi zwarcie, tylko ciekawe czy na cewce czy na wiązce..
-
2.0 TDI BRD QUATTRO dziwny dźwięk i kopci
sprawdzana była chodniczka egr na szczelność?, może ona generuje podwyższone ciśnienie w układzie chłodzenia i przez to ucieka płyn pod zbiorniczkiem wyrównującym. zobacz czy pod tym zbiorniczkiem czuć mokro jest tam taki zawór ciśnieniowy.
-
[BRD] Brak mocy na wyższych obrotach.
Jak dla mnie to przerywa z powodu braku wystarczającej ilości paliwa... miałem uszkodzoną/ źle zamontowane uszczelki na pompkach i takie same objawy, z czasem coraz częściej i na niższych biegach. na samym początku tylko na 6 "łapał czkawkę" powyżej 3k obr
-
Nowy dpf JMJ szybko sie zapycha
jak na turbo w BPW, to wstaje bardzo późno, pisałeś że było regenerowane, może przydałaby się wizyta u jakiegoś ogarniętego tunera, poprawiłby sterowanie podciśnieniem. Może być tak, że przez niedoładowanie, puszcza mocnego bąka i zapycha się szybko cegła..
-
Swiece zarowe
a co rodzaj budy ma do tego? Kolego proszę uzupełnij profil jaki silnik itp, bo to ma znaczenia dla czytających Twoje posty
-
Pomocy !
to jest 16 zaworowy motor? prawdopodobnie to miejsce na wkręcenie świecy żarowej, jak sie nie zablokowało w otworze to jest w komorze cylindra. wtedy ściąganie głowicy czeka, bo jak wpadło do środka to zrobi miazgę ze wszystkiego. U mnie kawałek świecy się ukruszył, wpadł do komory spalania i wygenerował remont silnika
-
Swiece zarowe
te stany beda sie przelaczac od 00010000 po same jedynki jak zgasnie "spirala" z blatu. u mnie chwile grzeja, nawet jak jest w hali ok 15. posprawdzaj wartosci na czujnikach, sprawdz jaka ma wartosc napiecie na aku przy wlaczonym zaplonie, to tez na vcds widac tylko nie wiem ktora grupa
-
Swiece zarowe
warunki zewnetrzne nie wlaczaja swiec, temperatura zew (może któryś czujnik przekłamuje), za duże obciążenie aku, za slaby aku,
-
Swiece zarowe
00000000 = Waiting for Coolant Temperature 00000001 = Waiting for ECO Start Request 00010000 = Pre-Glow 01010000 = No Pre-Glow 10110000 = Post-Glow 11000000 = No Post-Glow 11110000 = Interim Glow 00110000 = Readiness Glowing 01110000 = Glow Start 10110001 = Waiting for Post-Glow 11010000 = No Post-Glow 11110001 = Waiting for Interim Glow 11111111 = Glowing OFF
-
Wymiana oleju
masz jeszcze DPF? jeśli tak to szybko zmień na niskopopiolowy, 5w30 bo za chwile pojawia się problemy z cegłą..