Treść opublikowana przez sylwestro_k
-
Przednie zawieszenie
u mnie coś takiego.....?♂️ video-1565385160.mp4
-
[B6 AWX] Mocne drgania podczas przyspieszania
jakieś postepy? wymieniłeś pompowtrysk?
-
Dziwny dżwięk podczas wciskania sprzęgła na wysokich obrotach
apropos tego luzu na kole dwumasowym znalazłem taki artykuł (link poniżej), że luz osiowy/kołuskowy jest koniecznym elementem konstrukcji!! https://www.autoexpert.pl/technika-i-serwis/Przyczyna-moze-byc-skrzynia,10385,1
-
[B6 AWX] Mocne drgania podczas przyspieszania
jaki masz przebieg?
-
[B6 AWX] Mocne drgania podczas przyspieszania
czasami kilka rzeczy nakłada się na siebie w tym samy czasie...
-
[B6 AWX] Mocne drgania podczas przyspieszania
podczas jazdy ze stałą prędkością...hm... może warto by było sprawdzić wyważenie kół?
-
[B6 AWX] Mocne drgania podczas przyspieszania
drgania na postoju, podczas przyspieszania jak i również znaczny luz po odpuszczeniu gazu i ponownym dodaniu zwłaszcza na wyższych biegach miałem u siebie, wymienione uszczelki na pompkach, koło pasowe gumowo metalowe na wale, posprawdzane podcisnienia, sprzęgło alternatora itd... okazało sie, że dwumas! po wymianie kompletu ze sprzęgłem spokój. Jeśli chodzi o telepanie przy gaszeniu sprawę załatwiła nowa gruszka klapy gaszącej, w starej poszła membrana.
-
Dziwny dżwięk podczas wciskania sprzęgła na wysokich obrotach
wymieniany był dlatego, że sprzęgło zaczęło uślizgiwać po zrobieniu softa i przy okazji spieka + wzmocnionego docisku doszedł nowy dwumas zresztą delikatnie szarpnął przy końcowej fazie puszczania sprzęgła..... i od pory zaczęły sie problemy....
-
Wałek Sprzęgłowy - wymieniał ktoś?
macieek widzę że ty podobnie jak ja w UK, a tu o mechaników (dobrych mechaników) to kiepskóo.... jak twój problem ze sprzęgłem, ogarnąłeś? bo ja mam podobny i na dniach będę zrzucał skrzynie - po raz trzeci w przeciągu 1,5 roku!!! opiszę po krótce moją bolączke.... pedał sprzęgłą działa w pełnym zakresie jak należy ale tylko na wyłączonym silniku, jak tylko odpalę wchodzi mięciutko bez oporu do połowy może i niżej i dopiero wteduy zaczyna się opór, oczywiście nie wysprzęgla na tyle żebym mógł wrzucić jakikolwiek bieg, pierwszym kilku wduszeniom pedału toważyszy dziwny skrzyp dochodzący ze skrzyni biegów, historia jest dosyć długa poprzedzająca poprzednie wymiany kompletnych zestawów ale o tym może kiedy indziej. ps. nowy zestaw LUKa, dwa razy wymiana pompki sprzęgła jak i pompki przy skrzyni(wysprzęglika)
-
Typowe usterki Audi S4 B8 3.0 TFSI
Silniki z ogromnym potencjałem, świetna dynamika i elastyczność, zmiana kółka na kompresorze + soft + usunięcie katów = przyrost mocy do ok 450-470 koni i 570Nm oczywiście w zależności od kondycji silnika i mapy.... lecz przy tej mocy zaczynają się już problemy ze sprzęgłem (manual) doświadczyłem na ,,własnej skórze,, jeśli chodzi o spalanie... hmm średnie ok 13-15 litrów jeżdżąc spokojnie z przewagą miasta, na trasie 130-160km/h ok 11litrów
-
S4 3.0 TFSI
heh...i tyle go widzieli ?
-
Dziwny dżwięk podczas wciskania sprzęgła na wysokich obrotach
Nowy dwumas Luk manual CAKA, szczerze mówiąc stary zdjęty z auta po 160tys ma taki sam luz (góra-dół) i chyba nie jest taki hałaśliwy nowy dwumas LuK.mp4
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
mogę polecić tarcze i klocki EBC, kolor klocków oczywiście każdy może dobrać według własnych potrzeb (zależy od stylu jazdy)
-
Problem z tempomatem po retrofit - rozwiazane
Witam, u mnie tempomat też nie działą, w blokach mierzonych manetka działa, czujnik sprzęgła i hamulca-ok, natomiast nie widzi prędkości 0.0km/h i to pewnie jest powód. Zastanawia mnie tylko jedno, skoro załóżmy impulsator w skrzyni będzie uwalony lub przerwa w obwodzie to czy i licznik nie powinien działać? ok prędkość na licznik idzie z abs-u po canie wchodząc w mb abs widać prędkość każdego koła, natomiast w 1engine zima- cały czas zero....?? podpowie ktoś coś??
-
[ALL B6/B7] Poszukuję zdjęcie i numer impulsatora
witam, wiem że temat dość stary, ale mam ten sam problem- ecu nie pokazuje prędkości (licznik działa) pamiętasz co było przyczyną? rozwiązałeś problem?
-
Syrena alarmu
witam wszystkich, ja również mam problem z syreną, możesz powiedzieć w którym miejscu jest ta bateryjka?
-
Naprawa przyczyny złego działania SERWO brak hamulców
problem ,,twardniejącego,, hamulca dopadł i moją a4, twardniejącego bo w moim przypadku nie był twardy od początku tylko robił się twardy po drugim ostrzejszym hamowaniu, przy trzeci, szybkim wciśnięciu to już beton! winny był króciec w pompie vacum (LUK) miał luz przez co nie trzymał ciśnienia, mówiąc szczerze zastanawiałem się nad naprawą doraźną poprzez zaklepanie i sklejenie, wybór padł na używaną pompę BOSCH w której króciec jest wkręcany i nie ma mowy o jakimkolwiek luzie. Problem z głowy heble super.
-
Dziwny świst turbiny...
też chciałbym to wiedzieć
-
[ALL] KARY I WYKROCZENIA !!!
to miał fart,że wogóle mu oddali
-
Dziwny świst turbiny...
odczuwasz jakąś różnice, słabsza, dymi? sprawdź wszystko jeszcze raz, a najlepiej vaga podepnij
-
Dziwny świst turbiny...
Pewien jesteś???? Założyłem słuchawki, jeżeli można na odległość postawić trafną diagnozę , to potwierdzam, słychać zdecydowanie syk uciekającego powietrza Auto nie puszcza czarnego bąka przy mocnym przyspieszaniu ? ---------- Post dopisany at 21:39 ---------- Poprzedni post napisany at 21:29 ---------- 1. https://vimeo.com/82874123 2. https://vimeo.com/82874124 Tutaj na pierwszym filmiku słychać odgłos wchodzącej na obroty turbiny po podłączeniu podciśnienia do gruchy, jest on dosyć intensywny, byc może masz lekko uskodzony mechanicznie któryś z wirników turbawki . Potwierdza to drugi filmik P.S. nie doczytałem ostatniego Twojego wpisu, nie zmienia to diagnozy , na pierwszym filmie jet całkiem inne uszkodzenie niż na dwóch następnych dźwięk z pierwszego filmiku miałem na starej i mam też na obecnej turbinie (tylko na rozgrzanym silniku), dla mnie to raczej dźwięk powietrza które się cofa tak jak by nie nadążało uchodzić, co do drugiego filmiku (i trzeciego) masz rację to turbina, wczoraj nagrałem filmik na odpalonym silniku ze zdjętym przewodem do turbiny hmm... trzeba wrzucić stare turbo spowrotem ---------- Post dopisany at 12:49 ---------- Poprzedni post napisany at 12:44 ---------- Pewien jesteś???? Założyłem słuchawki, jeżeli można na odległość postawić trafną diagnozę , to potwierdzam, słychać zdecydowanie syk uciekającego powietrza Auto nie puszcza czarnego bąka przy mocnym przyspieszaniu ? ---------- Post dopisany at 21:39 ---------- Poprzedni post napisany at 21:29 ---------- 1. https://vimeo.com/82874123 2. https://vimeo.com/82874124 Tutaj na pierwszym filmiku słychać odgłos wchodzącej na obroty turbiny po podłączeniu podciśnienia do gruchy, jest on dosyć intensywny, byc może masz lekko uskodzony mechanicznie któryś z wirników turbawki . Potwierdza to drugi filmik P.S. nie doczytałem ostatniego Twojego wpisu, nie zmienia to diagnozy , na pierwszym filmie jet całkiem inne uszkodzenie niż na dwóch następnych uszkodzenie mechaniczne..? no cóż nie wykluczam, aczkolwiek przed założeniem na oko było sprawdzone nie zauważyłem uszczerbień czy pęknięć na wirniku ---------- Post dopisany at 12:55 ---------- Poprzedni post napisany at 12:49 ---------- czarnych bąków nie puszcza, na zimnym trochę zamula 1 i 2 bieg do 2tys nie bardzo chce jechać 3 juz ok a jak sie troche rozgrzeje wraca powiedzmy do normy.... jeszcze logi porobie w wolnej chwili
-
Uszkodzony Egr czy zawor n18 ?
ad.1: spróbuj zapalić na światłach np. postojowych...
-
Elektryczna nagrzewnica w TDI
super sprawa z tego co czytam, jutro z rana przetestuję
-
Drgania na wolnych obrotach w A4 B6 1.9TDI
u mnie też odczuwalne drganie na wolnych obrotach, pompki sprawdzone - ok. ja podniosłem trochę obroty - pomogło tzn dalej lekko drży, ale mniej
-
Dziwny świst turbiny...
Pierwszy filmik nie jest mojego autorstwa, natomiast te dwa ostatnie są moje. Zamierzam założyć stare turbo (wyczyszczone poskładane) jeżeli świst powróci będę dokładniej szukał w dolocie, jeśli nie... Wiadomo - turbo