Treść opublikowana przez angelo77
-
[B5 ADR] Krótkie pytanko ws. pompy paliwa.
Jak będzie Ci się kończyć pompa paliwa to na pewno ją usłyszysz. Z tyłu auta jak się pochylisz pod zderzak to będziesz słyszał dosyć głośne "bzzzzzzzzzy"-czenie. Pomimo że moja pompa pracowała już dosyć głośno to zrobiłem na niej jeszcze kilka tysięcy kilometrów. Jeżeli twoja pompa pracuje cicho to jej nie ruszaj.
-
[B5 ADR] Problem z biegami
Prawdopodobnie zepsuł Ci się wysprzęglik. Sprawdź poziom płynu hamulcowego czy nie masz żadnych wycieków bo wysprzęglik właśnie z niego korzysta.
-
[ALL] Goodyear UG7+ vs Goodride SW602
Podejrzewam, że z tymi opnami będzie tak jak podróbkami wahaczy. Możesz je kupić dużo taniej, a jakość i trwałość pozostawiają wiele do życzenia. Nie oszczędzaj na oponach, przecież kupujesz bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Sam zaczynam jeździć trzeci sezon na UG 7 i jestem z nich barzdzo zadowolony. Ostatnio nawet UG 7+ zwyciężyła w teśćie Auto Świata.
-
[B6 AKE] Słabe hamulce
Wygląda na to, że przegrzałeś tarcze i klocki. W takim przypadku tylko wymiana na nowe. Ile kilonetrów zrobiłeś docieracjąc klocki i tarcze unikając ostrego hamowania? Minimum to 500 km.
-
[B5 AEB] Grzechotanie z okolic turbiny przy schodzeniu z obrotów
U mnie dzwoniła klapka od zaworu upustowego i ośka przechodząca przez obudowę turbiny sterująca zaworem upustowym. Naprawa polegała na wymianie samej częsci gorącej turbiny. Widać że jest to dość częsta przypadłość AEB.
-
[ALL] Brak możliwości zrzucenia koła mimo odkręconych śrub
Miałem to samo na wiosnę. Zapiekły mi się wszystkie cztery koła. Niestety pukanie mloteczkiem w oponę nie pomogło. Trzeba było "tłuc" młotkiem przez deskę w felgę w różnych miejscach i spryskać piastę WD 40. Po kilkunastu minutach puściło. Po zdjęciu kół wyczyść piastę i posmaruj smarem miedzianym.
-
[B6 AMB] Cieknący olej spod pokrywy oleju
Jeżeli cieknie Ci spod napinacza łańcucha to będziesz musiał wyjąć jeden wałek rozrządu i ściągnąć napinacz łańcucha. Koszt oryginalnych uszczelek to ok. 100 zł (pod napinacz i pokrywę). Do tego potrzebny jest jeszcze przyrząd do ściśnięcia napinacza.
-
Opinia o oponach Pirelli P7
Z kolei ja zauważyłem, że trzymają bardzo dobrze, i są ciche w porównaniu do pięcioletnich Dunlopów SP 2000 które miałem wcześniej. Póki co jestem z nich zadowolony choć zrobiłem na nich dopiero 1000 km.
-
Laptop do 2 tys (dla mamy)
Ja bym polecił laptop Lenowo z serii ThinkPad, kontynuacja słynnych IBM-ów. Naprawdę solidnie wykonany sprzęt w przeciwieństwie do pozostałych delikatnych laptopów. Niektórym może się nie podobać, ale ja innego już nie będę chciał.
-
[B5 ADP] Stukające klocki hamulcowe
Może podczas wymiany źle założyli Ci blaszki dociskające klocek, albo stare nie spełniają już swojej roli.
-
Co sądzicie o operatorze komórkowym PLAY ?
Ja też przenoszę swój numer do Play z Ery. Na razie z Play-a dostałem numer tymczasowy. Przeniesienie numeru według deklaracji Ery ma nastąpić pod koniec miesiąca. Może ktoś się wypowiedzieć w jaki sposób to się odbywa w praktyce i czy nie zostanę np. kilka dni bez aktywnego numeru gdy Era już go wyłączy. Pytam gdyż nie mogę sobie pozwolić na brak telefonu.
-
[B6 ALT] Dziwne zachowanie kontrolki płynu chłodzącego
Poczytaj tu: http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_avg_kontrolka_stanu_plynu_chlodniczego-t29263.0.html;msg349732#msg349732
-
[B5 ADR] Co sadzicie o tych oponach ?
Jeśli myślisz o 16 i profilu 55 to opona musi mieć szerokość 205. Ja ma u siebie oryginały w tym rozmiarze i jest to najbardziej zbliżony obwód opony do 195/65/15.
-
[B5 ADR] Co sadzicie o tych oponach ?
Po pierwsze licznik będzie przekłamywał, a po drugie będziesz miał wielką dziurę pomiędzy górną częścią opony, a błotnikiem, a to nie wygląda dobrze.
-
[B5 ADR] Co sadzicie o tych oponach ?
Jeśli szukasz opon do swojego samochodu to dlaczego z takim niskim profilem? Ten profil może być np. w Golfach III, a u siebie powinieneś mieć 65.
-
[B5 AEB] Po włączeniu się kontrolek przyhamowywuje
Komputer stracił swoje ustawienia, musisz trochę pojeździć to się powinno unormować. Jak nie pomoże to spróbuj zrobić adaptacje przepustnicy.
-
[ALL] Montaż CB pod podłokietnikiem bezinwazyjnie (fotostory)
Ciekawe jak taśma samoprzylepna będzie się sprawować w gorące letnie dni. Też miałem zamontowane radio na taśmę dwustronną i w ciepłe dni klej popłynął. Musiałem przeprosić śrubki.
-
[B5 1Z] Dziwny odgłos po włączeniu klimatyzacji
Pasek i rolka kręcą się nawet gdy klima jest wyłączona, więc zwróć uwagę na wentylator chłodnicy, który także może sobie popiskiwać.
-
[B6 AWX] Jaki kolor FELG RS4 ?
Jak stoi to ciemne wyglądają lepiej, ale w trakcie jazdy wszystko się zleje i będzie widoczna tylko wielka czarna "dziura", a to wygląda jak byś cały rok jeździł na stalówkach z zimówkami. Mój kumpel pomalował kiedyś felgi na czarno i taki był właśnie efekt, dlatego szybciutko przeprosił srebrny kolor.
-
[B5 ADR] Słychać lekki gwizd pomiedzy 3k a 3,4 k obr.
A kiedy wymienialiście napinacz paska wielorowkowego? Miałem u siebie też taki gwizd w zakresie 3000-3200 obrotów i okazało się że "gwizdała" rolka od napinacza paska wielorowkowego. Pomogła wymiana samej rolki.
-
[INNE] Gdzie zamontować CB w A8 i jakie ?
Nie rozumiem dlaczego polecacie anteny magnesowe, przecież A8 ma aluminiowe blachy.
-
[B5 AEB] pisk sprzęgła?
Jeżeli wciskasz sprzęgło i przestaje piszczeć to na 99% łożysko wyciskowe.
-
Jaki to samochod - czyli zabawa w wolnej chwili
To już chyba było.
-
[ALL B6] Jakie roznice miedzy opona 205/55/16 a 215/55/16
195/65/15 ma praktycznie ten sam obwód co 205/55/16.
-
[ALL B6] Silnik 1.8T
Jeżeli inne auta grupy VW będą miały ten sam silnik, co jest bardzo prawdopodobne to części również będą pasowały.