Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

JawoR36

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JawoR36

  1. Czyli lepiej kupić byle TFSI niż poszukać 1.8T?
  2. To kup 1.8T zamiast 2.0TeFeSreFe
  3. Masz już taki samochód czy planujesz?
  4. Ogólnie plusy zagazowania są zawsze w kieszeni, czy to gazujesz zwykłą bzynę, wtrysk bezpośredni czy nawet diesla, ale jednak do 2.0T z B7 podchodziłbym ze sporym dystansem. No i te spalanie. Nie wierzę żeby pałowana 2.0T w mieście spaliła 13 gazu i 2l pb. 13 gazu to pali 1.6/1.8/1.8T przy normalnej jeździe gazu, a jakby deptać to na pewno więcej.
  5. Mnie zastanawia tylko "agresywnie po mieście". Gdy ja jeżdżę, dieslem 2.0 agresywnie po mieście to pali 10-12litrów (spokojna trasa ok 5,5l). Diesel, a gdzie dopiero 2.0T. Chyba, że pojecie agresywność nam się rozjeżdża. Nie pchałbym się w B7 w montaż gazu, te silniki same w sobie to cykające bomby, a gdzie jeszcze je gazem podjudzać.
  6. W EFLu nie mam ubezpieczenia wliczonego w rate, poniewaz przedstawiciel mi powiedzial ze bedzie drozej wlasnie o doliczany Vat, dlatego place OC/AC raz w roku w jednej racie.
  7. Przykładowo weźmy że te S7 kosztuje 400tyś. Leasing np 110%. Czyli 440tyś to koszt auta z leasingiem. Wpłata własna 10%, czyli 44tyś zł. Miesięczna rata to 11tyś zł. Po spłaceniu ostatniej raty auto jest Twoją własnością, nie trzeba nic wykupować itp. W aucie, które spłacasz w całości w ratach, jak powyżej możesz robić co Ci się jawnie podoba, nikt nie pyta, nie sprawdza itp. Gorzej się mają z Perfect Lease, tam są nawet kary za zbyt dużą ilość kilometrów czy nie dojechanie na przegląd w czasie, a nie mówię już o tym, że nawet śrubki nie możesz odkręcić, a co dopiero modzić.
  8. Ogólnie leasing. W EFLu np przy kwocie ok 80tyś mam leasing na poziomie 107%, czyli np auto kosztuje 100 tyś, to łączny koszt leasingu to 7tyś. Mówię tutaj o okresie 2 letnim. Są różne warunki, od różnych kwot lat itp, ale moim zdaniem, nawet jak masz gotówkę w ręce, to moim zdaniem lepiej wziąć w leasing i np spłacać w ratach po 5tyś miesięcznie, przy koszcie leasingu np 10tyś niż wyłożyć na raz 400tyś i zamrozić kasę. W zależności od tego czy dostaniesz ten samochód na VAT-Marżę czy z pełnym VAT'em bierze się leasing finansowy lub tradycyjny, finansowy to w sumie zwykły kredyt, a operacyjny bierze się ze względu na VAT. Jeśli rozmyślasz nad zakupem za gotówkę, a sam nie masz firmy to pewno Ci będzie bez różnicy jaki leasing, ale gdyby się okazało że ojciec jest na pełnym VAT, to odliczy sobie dodatkowo VAT od każdej raty, a kwotę raty wrzuci w koszty. Obecnie biorę leasing na kwotę 177tyś na 5 lat, przy leasingu operacyjnym 107%, co daje nam koszt auta 189tyś / 60 - wpłata własna 20% (może być 0% jak i np 50%, do dogadania), co daje mi łącznie ratę na poziomie ok 2,5tyś miesięcznie, zamiast wyłożenia gotówki 177tyś zł. Czyli łączny koszt leasingu to 12tyś, rocznie wychodzi 2,4tys rocznie kosztów za to, że nie zamroziłem pieniędzy, a cały VAT z samochodu odliczam, a koszta z faktury czy użytkowania samochodu wrzucam w koszta firmy. Czy 2,4tyś to dużo? Może i są to jakieś pieniądze, ale gdybym miał kupić auto za gotówkę, nie wydałbym więcej niż 50tyś, bo byłoby mi szkoda. Krótko : Leasing to najtańszy "kredyt", nigdzie indziej nie dostaniesz kredytu na poziomie 7% czy tam nawet 2.9% (VW z tego się robi 107% dla ciekawskich). A i jeszcze jedno, leasingi mają różne formy, jedne, które polegają na spłacie utraty wartości (Perfect Lease Audi), inne na spłacie części, a auto do zwrotu, a najczęściej że spłacasz całe auto, a wraz z ostatnią ratą auto staje się Twoją własnością i następuje przejście własności na Ciebie. Powyżej opisane przykłady dotyczą tej ostatniej opcji z wykupem. Nie oddałbym auta "po sobie" za cenę, którą leasingodawca uzna za rynkową, bo na pewno będę pokrzywdzony, a dodatkowo dochodzą jaja z utratą wartości poprzez np rysy, uszkodzenia tapicerki, opon, felg. Więc w przypadku osób, które auto biorą dla siebie i wiedzą jak będą o nie dbać leasing finansowy lub operacyjny z wykupem, a np dla większej firmy, gdzie autami poruszają się pracownicy tylko operacyjny i w zależności od polityki firmy albo leasing z oddaniem samochodu (dużo kosztów związanych ze zużyciem aut, ale za to stałe koszta poprzez wzięcie nowych) lub leasing z wykupem, a następnie sprzedaż ich jako "poflotowych". Na każde auto w leasingu obowiązkowe jest AC, warto sobie dokupić jeszcze GAP'a, żeby nie wyszły jaja, że po pół roku Ci go buchną (leasing na 2 lata), obliczą amortyzacje szmery bajery i np auto za 100tyś w leasingu, spłaciłeś dopiero 10tyś, oni wycenią auto, że warte 60tyś, a te 30tyś będziesz musiał z własnej ręki dopłacać do auta, którego nie ma.
  9. To idź wypytaj mohery co w oknach pół dnia wiedzą. Te babki wiedzą kto się z kim, gdzie z kim, po co z kim i dlaczego się spóźnił z wyjściem do pracy o 7 minut.
  10. W T4 jezdzilem ponad dwa lata.
  11. U mnie na komisariacie z wielką łachą sprawdzali trzeźwość alkomatem, a co dopiero naciągać prawo i ryzykować głową
  12. Zrób wywiad na blokach kogo fura
  13. CTEk Mxs 5.0 Bardzo fajna ładowarka, "Inteligentna"
  14. sprawna, takie same, 25dpd pobranie
  15. JawoR36 odpowiedział(a) na Merdoock temat w Audi A4 B6/B7
    Ale odcień na pewno będzie inny niż w B6
  16. Pospawać, ok 10-20zł sztuka
  17. Jeździj. I tak te 225 masz źle dobrane, więc bez znaczenia. 215/60 są bardziej odpowiednie niż 225, mniejsze przekłamanie. Powinny być 225/55/16
  18. Przez przypadek sprawdziłem nowszy model. Twój model NIE obsługuje zmiany kolorów : Button (Key) Illumination All-Blue
  19. 30sekund mi zajęło znalezienie informacji o tym, że te radio ma możliwość zmiany kolorów. Mogłeś to zrobić sam. Internet nie gryzie. Podejrzewam, że kolejne 30sek powinna Ci zająć zmiana koloru w radiu, a jak nie, czyż nie łatwiej sprawdzić w instrukcji jak to zrobić niż zaśmiecać forum problemami, które tak naprawdę nie są problemami?
  20. 30sek Podświetlenie przycisków RGB (multi-colour)
  21. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Tamte są tańsze ;-) Bo te 14$ jest za podstopnicę lub 3 nakładki. Mam wrażenie, że na tych podróbach będzie się bardziej noga ślizgać niż na ori. Ori mają więcej gumy na po zewnętrznej linii.
  22. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    "Nazwa koloru" Co za kretyn wpadł na to by tłumaczyć tą stronę z translatora. Wpisali by po angielsku to bym nie szukał
  23. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    A w którym momencie im dać znać, że chce do manuala, a nie automata?
  24. To zamień je miejscami?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.