Treść opublikowana przez JawoR36
-
spalanie 2.0T
Czyli lepiej kupić byle TFSI niż poszukać 1.8T?
-
spalanie 2.0T
To kup 1.8T zamiast 2.0TeFeSreFe
-
spalanie 2.0T
Masz już taki samochód czy planujesz?
-
spalanie 2.0T
Ogólnie plusy zagazowania są zawsze w kieszeni, czy to gazujesz zwykłą bzynę, wtrysk bezpośredni czy nawet diesla, ale jednak do 2.0T z B7 podchodziłbym ze sporym dystansem. No i te spalanie. Nie wierzę żeby pałowana 2.0T w mieście spaliła 13 gazu i 2l pb. 13 gazu to pali 1.6/1.8/1.8T przy normalnej jeździe gazu, a jakby deptać to na pewno więcej.
-
spalanie 2.0T
Mnie zastanawia tylko "agresywnie po mieście". Gdy ja jeżdżę, dieslem 2.0 agresywnie po mieście to pali 10-12litrów (spokojna trasa ok 5,5l). Diesel, a gdzie dopiero 2.0T. Chyba, że pojecie agresywność nam się rozjeżdża. Nie pchałbym się w B7 w montaż gazu, te silniki same w sobie to cykające bomby, a gdzie jeszcze je gazem podjudzać.
-
Kupno auta-leasing gotówka
W EFLu nie mam ubezpieczenia wliczonego w rate, poniewaz przedstawiciel mi powiedzial ze bedzie drozej wlasnie o doliczany Vat, dlatego place OC/AC raz w roku w jednej racie.
-
Kupno auta-leasing gotówka
Przykładowo weźmy że te S7 kosztuje 400tyś. Leasing np 110%. Czyli 440tyś to koszt auta z leasingiem. Wpłata własna 10%, czyli 44tyś zł. Miesięczna rata to 11tyś zł. Po spłaceniu ostatniej raty auto jest Twoją własnością, nie trzeba nic wykupować itp. W aucie, które spłacasz w całości w ratach, jak powyżej możesz robić co Ci się jawnie podoba, nikt nie pyta, nie sprawdza itp. Gorzej się mają z Perfect Lease, tam są nawet kary za zbyt dużą ilość kilometrów czy nie dojechanie na przegląd w czasie, a nie mówię już o tym, że nawet śrubki nie możesz odkręcić, a co dopiero modzić.
-
Kupno auta-leasing gotówka
Ogólnie leasing. W EFLu np przy kwocie ok 80tyś mam leasing na poziomie 107%, czyli np auto kosztuje 100 tyś, to łączny koszt leasingu to 7tyś. Mówię tutaj o okresie 2 letnim. Są różne warunki, od różnych kwot lat itp, ale moim zdaniem, nawet jak masz gotówkę w ręce, to moim zdaniem lepiej wziąć w leasing i np spłacać w ratach po 5tyś miesięcznie, przy koszcie leasingu np 10tyś niż wyłożyć na raz 400tyś i zamrozić kasę. W zależności od tego czy dostaniesz ten samochód na VAT-Marżę czy z pełnym VAT'em bierze się leasing finansowy lub tradycyjny, finansowy to w sumie zwykły kredyt, a operacyjny bierze się ze względu na VAT. Jeśli rozmyślasz nad zakupem za gotówkę, a sam nie masz firmy to pewno Ci będzie bez różnicy jaki leasing, ale gdyby się okazało że ojciec jest na pełnym VAT, to odliczy sobie dodatkowo VAT od każdej raty, a kwotę raty wrzuci w koszty. Obecnie biorę leasing na kwotę 177tyś na 5 lat, przy leasingu operacyjnym 107%, co daje nam koszt auta 189tyś / 60 - wpłata własna 20% (może być 0% jak i np 50%, do dogadania), co daje mi łącznie ratę na poziomie ok 2,5tyś miesięcznie, zamiast wyłożenia gotówki 177tyś zł. Czyli łączny koszt leasingu to 12tyś, rocznie wychodzi 2,4tys rocznie kosztów za to, że nie zamroziłem pieniędzy, a cały VAT z samochodu odliczam, a koszta z faktury czy użytkowania samochodu wrzucam w koszta firmy. Czy 2,4tyś to dużo? Może i są to jakieś pieniądze, ale gdybym miał kupić auto za gotówkę, nie wydałbym więcej niż 50tyś, bo byłoby mi szkoda. Krótko : Leasing to najtańszy "kredyt", nigdzie indziej nie dostaniesz kredytu na poziomie 7% czy tam nawet 2.9% (VW z tego się robi 107% dla ciekawskich). A i jeszcze jedno, leasingi mają różne formy, jedne, które polegają na spłacie utraty wartości (Perfect Lease Audi), inne na spłacie części, a auto do zwrotu, a najczęściej że spłacasz całe auto, a wraz z ostatnią ratą auto staje się Twoją własnością i następuje przejście własności na Ciebie. Powyżej opisane przykłady dotyczą tej ostatniej opcji z wykupem. Nie oddałbym auta "po sobie" za cenę, którą leasingodawca uzna za rynkową, bo na pewno będę pokrzywdzony, a dodatkowo dochodzą jaja z utratą wartości poprzez np rysy, uszkodzenia tapicerki, opon, felg. Więc w przypadku osób, które auto biorą dla siebie i wiedzą jak będą o nie dbać leasing finansowy lub operacyjny z wykupem, a np dla większej firmy, gdzie autami poruszają się pracownicy tylko operacyjny i w zależności od polityki firmy albo leasing z oddaniem samochodu (dużo kosztów związanych ze zużyciem aut, ale za to stałe koszta poprzez wzięcie nowych) lub leasing z wykupem, a następnie sprzedaż ich jako "poflotowych". Na każde auto w leasingu obowiązkowe jest AC, warto sobie dokupić jeszcze GAP'a, żeby nie wyszły jaja, że po pół roku Ci go buchną (leasing na 2 lata), obliczą amortyzacje szmery bajery i np auto za 100tyś w leasingu, spłaciłeś dopiero 10tyś, oni wycenią auto, że warte 60tyś, a te 30tyś będziesz musiał z własnej ręki dopłacać do auta, którego nie ma.
-
Kupno opuszczonego samochodu
To idź wypytaj mohery co w oknach pół dnia wiedzą. Te babki wiedzą kto się z kim, gdzie z kim, po co z kim i dlaczego się spóźnił z wyjściem do pracy o 7 minut.
-
4lata=3cia skrzynia padła - Audi a4 b5 1.9 TDi AHU 96r
W T4 jezdzilem ponad dwa lata.
-
Kupno opuszczonego samochodu
U mnie na komisariacie z wielką łachą sprawdzali trzeźwość alkomatem, a co dopiero naciągać prawo i ryzykować głową
-
Kupno opuszczonego samochodu
Zrób wywiad na blokach kogo fura
-
Prostownik z rozruchem - jaki wybrać ?
CTEk Mxs 5.0 Bardzo fajna ładowarka, "Inteligentna"
-
Kupię pompę abs pilne!
sprawna, takie same, 25dpd pobranie
-
Kupię pompę abs pilne!
200
-
Podsufitka
Ale odcień na pewno będzie inny niż w B6
-
Połamane mocowania reflektora
Pospawać, ok 10-20zł sztuka
-
Rozne opony z tylu i z przodu
Jeździj. I tak te 225 masz źle dobrane, więc bez znaczenia. 215/60 są bardziej odpowiednie niż 225, mniejsze przekłamanie. Powinny być 225/55/16
-
[A4 B5] Jak zmienić kolor podświetlenia radia?
Przez przypadek sprawdziłem nowszy model. Twój model NIE obsługuje zmiany kolorów : Button (Key) Illumination All-Blue
-
[A4 B5] Jak zmienić kolor podświetlenia radia?
30sekund mi zajęło znalezienie informacji o tym, że te radio ma możliwość zmiany kolorów. Mogłeś to zrobić sam. Internet nie gryzie. Podejrzewam, że kolejne 30sek powinna Ci zająć zmiana koloru w radiu, a jak nie, czyż nie łatwiej sprawdzić w instrukcji jak to zrobić niż zaśmiecać forum problemami, które tak naprawdę nie są problemami?
-
[A4 B5] Jak zmienić kolor podświetlenia radia?
30sek Podświetlenie przycisków RGB (multi-colour)
-
B8 TrOOOOp
Tamte są tańsze ;-) Bo te 14$ jest za podstopnicę lub 3 nakładki. Mam wrażenie, że na tych podróbach będzie się bardziej noga ślizgać niż na ori. Ori mają więcej gumy na po zewnętrznej linii.
-
B8 TrOOOOp
"Nazwa koloru" Co za kretyn wpadł na to by tłumaczyć tą stronę z translatora. Wpisali by po angielsku to bym nie szukał
-
B8 TrOOOOp
A w którym momencie im dać znać, że chce do manuala, a nie automata?
-
Ori lampki tablicy problem
To zamień je miejscami?