Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

JawoR36

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JawoR36

  1. Najlepiej całkiem bez ramki Zawartość dodana 3 minutes later Po prostu każdy ma inne określenie na "dynamiczną jazdę. Po mojej jeździe dynamicznej, ktoś kto wyciąga przy dynamicznej spalanie 5,2l, pewnie by nie wyszedł z samochodu o własnych siłach
  2. ANB ma tak mocno kute tłoki, że aż lubią wyjść bokiem, od przypadłość tego silnika Wszystkie trzy sztuki z ogromu 1.8T które miałem, z korbą poza silnikiem to właśnie ANB.
  3. Przerabiałem to, najlepiej podjechać do elektronika. U mnie biorą od 30 do 50
  4. Oznaczenia silnika są na bloku pod filtrem. A dwa, nie ma to kompletnie znaczenia czy był wymieniony czy nie. Masz tam w końcu plastikowy kolektor czy metalowy? Daj jakieś foto gruszki, znajdę coś u siebie.
  5. NIE PASUJE. W B6 tak, w B5 nie spotkałem się nigdy, co przy ilości samochodów z którą miałem do czynienia jest raczej treścią potwierdzającą, że nie występuje.
  6. Osobiście bym założył głowicę ARG, wymienił gruszkę, ew kolektor na taki jaki był i zapomniał o problemach z samochodem.
  7. JawoR36 odpowiedział(a) na mebleusz temat w Audi A4 B5
    Naprawdę zastanawiam się, co może być takiego w samochodzie, by nie mógł on się nadawać na daily Że koni za dużo i sklepową rozjedziesz? Czy wydech za głośny i będzie wpieniać? To po co zakładać itp. "Daily" to podejście do samochodu, np dla mnie daily to jest taki samochód, do którego mogę wsiąść upierdzielony od oleju i nawet się nie zastanowię nad tapicerką, a cała reszta to "nie daily", a czy to ma 60KM czy 500KM, jeden pies, samochodami się jeździ, a nie na nie chucha na nie w garażu. Robisz z samochodu "daily" wsadzając mu z założenia gaz (chodź podkręcasz mu moc "na piątek"), a potem się zastanawiasz czy Ci nie szkoda B5'tki bo ma te 100KM więcej niż seria, większą chłodnicę i "niekompletny" wydech Najbardziej mnie rozwalają klienci, którzy przyjeżdżają jakimś Golfem III w TDI po części do S4, chwalą się nie wiadomo jaką oni mają tą S4 i nie wiadomo jak to nie jeździ, a zapytani dlaczego nie przyjechali tą S4 odpowiadają ze zdziwieniem "Ale Panie, ja mam do Pana 120km, toż to w Golfie to ja nawet nie odczuje, a w S4 to by mnie paliwo zjadło". Miałem Audi 80. Grubo się zapowiada co? W cabriolecie, a jak inaczej. W pakiecie S2, skóry, Hardtop itp. Myślałem, że mi klient wpierdzieli jak mu skrzynię czy silnik w bagażniku przywiozłem. Więc jak widać, podejście Daily to punkt siedzenia, a nie auto. Nie myśl, że to jakiś hejt czy coś. Naprawdę zastanawiam się, co może być nie tak z własnym autem, które własnoręcznie tuningujesz, podkręcasz mu moc, więc ostatecznie sprawia Ci frajdę, by nie móc jeździć nim na co dzień, bo będzie uciążliwe. Uciążliwe w czym?
  8. Montując głowicę z jednego silnika, do drugiego silnika powinno się planować i koniec kropka. Jeśli jakiś mechanik uważa inaczej, to powinien Lego składać, a nie samochody. Skąd wiadomo że będzie idealnie prosta? Bo upierdzieli olejem, postawi na kartce i mu się ładnie cała odbije (przykład z życia). Więc głowicę bym splanował, choćby dlatego, że nie wiadomo w jakim jest stanie. Co do kolektora, nie mam zielonego pojęcia jak to tam działa itp, ale siedzę za to w częściach i sprzedaję na bieżąco wszystkie sprawne kolektory, bo właśnie te gruszki pękają. Więc podejrzewam, że gdyby można je było je sobie od tak zaślepić lub ich nie wymieniać, to uwierz mi, to cebulaczki już by to dawno robiły
  9. Nie łatwiej było kupić całego ADR'a za 400zł i problem z głowy? Podejrzewam, że jak założyli do ADR'a głowicę nowszego typu z ARG, to po prostu nie podłączyli elektroniki do napinacza. Przerabiałem to już z trzema klientami, wszystko działa. Planowanie głowicy, to nie ostateczność, tylko podstawa, Panie znający się trochę na mechanice.
  10. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Jakie hajsy, same zaciski?
  11. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Szukam kogoś, kto mógłby mi ogarnąć dołożenie fotochromu, lusterka fotochrom, składanie lusterek (przy okazji wymiana) i jeszcze kilka innych pierdółek. Oczywiście płacę za robotę. Gdzieś ktoś coś? Nie musi być nie wiadomo jak blisko.
  12. A ja znowu Recaro miałem, bo ładnie wyglądają, a d*pa od nich tak bolała, że się usiąść nie dało potem. Po ok 200km stwierdzasz, że już wszystkie pozycje wypróbowałeś a tyłek i tak boli Wyglądowo super, ale jak widać nie na każde pośladki.
  13. Gdzie znajdę jakiś schemat kabli do zamka? Jak nie ma nic takiego to rozpruję jakieś drzwi i sam dojdę które kable odpowiadają za działanie zamka.
  14. Z tego co wyczytałem to wypłacają gdy się nie ma podkategorii, ale wtedy kiedy nie jesteś Ty winny. Jak jest się winnym to się zaczynają schodki.
  15. A jak przekręcę wkładkę w bagażniku to reszta auta też się otworzy? Może tam bym pokombinował z kabelkami.
  16. Jest to jakiś pomysł. Tylko czy aby wcześniej nie podda się wkładka, która jak się zerwie nie otworzy drzwi? Chyba, że jak się zerwie, to właśnie otworzy.. Sprawdzę kiedyś.
  17. No w tym wszystkim to chodzi głównie o czas. O ile same jazdy to nie problem, bo można zapłacić i nie wyjeździć, to latanie po WORDach na testy, ponowne zdawanie teorii, potem praktyka itd. A do tego się nawkurzasz, bo jakiś cymbał Cię obleje za "friko", jak mnie na powtórce z B. "Zbyt pewnie Pan jeździ", a po wyjściu z auta powiedział mi wprost, że wie, że jestem tutaj z powodu zabrania prawka za punkty. OC nie działa w przypadku posiadania KAT B, a nie posiadania KAT A? Gdyby działało, to na cholere komu prawko.
  18. Drzwi nie można otworzyć od środka poprzez pociągniecie klamki. W żadnej B6 jeszcze się z tym nie spotkałem. Bardziej uderzyłbym w sposób, by ze schematu zamka dojść, którym kablom należy podać prąd by odryglować zamek. Połamanie plastików, boczków itp także wchodzi w grę. To zwykły śmieć z Anglii. Kiedyś już otwarłem drzwi w takim aucie poprzez zwarcie na kablach od drzwi, tylko nie wiem co z jakim kablem bo robiłem to "na pałę"
  19. Zalany/spalony moduł komfortu na 100%
  20. JawoR36 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Z B7 tylko Recaro, czarne po bokach, w środku biała alcantara.
  21. JawoR36 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Na razie bez paniki. Jeżeli jest to sekunda, a nie więcej. Dla pewności zmierz sobie jeszcze ciśnienie oleju. Na jakim oleju jeździsz?
  22. Moim zdaniem lampy od polifta przód + tył wystarczą na początek. Potem możesz wrzucić sobie poliftową konsolę środkową i np kierę trzyramienną. Jakby co mam i lampy i wiedzę jak to zrobić.
  23. JawoR36 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Auto od prywaciarza. Co prawda serwisował w jakieś szarej strefie, bo chłopaki mu rozrząd zmieniali i przez przypadek źle ustawili, co poskutkowało zmieleniem silnika, jak to zwykle w 2.5TDI bywa.
  24. Nie porównuję benzyny do ropniaka, tylko do np 1.8T czy 2.8, które ma prawie dwa razy więcej mocy, a pali tyle samo. Też nie narzekałem jak kupiłem 1.6, przez jakieś pół roku, potem już tylko zaglądałem za innym. 1,8TQ 180KM spaliło mi mniej benzyny, niż 1.6. Z 1.6, które są wszystko odporne mogę polecić ADP, nic na aluminiowym bloku typu AHL, ALZ, ANA itp. Wtedy takie ADP się ledwo toczy, pali jak smok, ale nie chodzi jak bomba zegarowa.. a może teraz szklanki, a może uszczelka, może głowica.. Ogólnie forum jest od tego, żeby sobie pomagać, a że ktoś czasami ktoś nie koniecznie będzie się ekscytował razem z Tobą 1.6 to normalka. Po prostu zapytaj kogokolwiek, kto miał 1.6, zmienił na lepszy silnik i np Quattro czy żałuje tego co zrobił (że sprzedał 1.6) i czy gdyby wiedział, co się wkopał kupując tego małego smoka zrobiłby to samo drugi raz. Gdyby by mi ktoś przed zakupem mojego 1.6 powiedział jak się sprawy mają, to bym szerokim łukiem to ominął. Nie bez powodu te auta są najtańsze (zaraz po 2.5TDI). Po prostu szkoda kasy, żeby ładować w 1.6, bo i tak to sprzedasz, a ze względu na silnik kasy z modów nie odzyskasz żadnej, bo brak zainteresowania będzie osób ze strony, które chcą docenić to i zapłacić za to, że ktoś tam go przeliftował na młodszy model.
  25. JawoR36 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Ciekawostka z auta z dojczów, serwisowane itd, zadbane.. a tu co? Komuś się nie chciało poduszek wymienić, więc obciął je w połowie. Nie wspomnę już o tym, że silnik był ok 3-4cm niżej niż powinien, przez co silnik opierał się o pas przedni + w miejscu poduszek w ogóle nie był przymocowany do zawieszenia..

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.