Treść opublikowana przez JawoR36
-
Niebieskie A4 Avant B8 lift S-line
Najlepiej całkiem bez ramki Zawartość dodana 3 minutes later Po prostu każdy ma inne określenie na "dynamiczną jazdę. Po mojej jeździe dynamicznej, ktoś kto wyciąga przy dynamicznej spalanie 5,2l, pewnie by nie wyszedł z samochodu o własnych siłach
-
Cy 1.8T ANB ma kute tłoki czy nie???
ANB ma tak mocno kute tłoki, że aż lubią wyjść bokiem, od przypadłość tego silnika Wszystkie trzy sztuki z ogromu 1.8T które miałem, z korbą poza silnikiem to właśnie ANB.
-
Odkodowanie radia
Przerabiałem to, najlepiej podjechać do elektronika. U mnie biorą od 30 do 50
-
Problem z silnikiem i rozpoznanie jaki to model
Oznaczenia silnika są na bloku pod filtrem. A dwa, nie ma to kompletnie znaczenia czy był wymieniony czy nie. Masz tam w końcu plastikowy kolektor czy metalowy? Daj jakieś foto gruszki, znajdę coś u siebie.
-
Montaż mocowania fotelika ISOFIX
NIE PASUJE. W B6 tak, w B5 nie spotkałem się nigdy, co przy ilości samochodów z którą miałem do czynienia jest raczej treścią potwierdzającą, że nie występuje.
-
Problem z silnikiem i rozpoznanie jaki to model
Osobiście bym założył głowicę ARG, wymienił gruszkę, ew kolektor na taki jaki był i zapomniał o problemach z samochodem.
-
td04 19t a daily
Naprawdę zastanawiam się, co może być takiego w samochodzie, by nie mógł on się nadawać na daily Że koni za dużo i sklepową rozjedziesz? Czy wydech za głośny i będzie wpieniać? To po co zakładać itp. "Daily" to podejście do samochodu, np dla mnie daily to jest taki samochód, do którego mogę wsiąść upierdzielony od oleju i nawet się nie zastanowię nad tapicerką, a cała reszta to "nie daily", a czy to ma 60KM czy 500KM, jeden pies, samochodami się jeździ, a nie na nie chucha na nie w garażu. Robisz z samochodu "daily" wsadzając mu z założenia gaz (chodź podkręcasz mu moc "na piątek"), a potem się zastanawiasz czy Ci nie szkoda B5'tki bo ma te 100KM więcej niż seria, większą chłodnicę i "niekompletny" wydech Najbardziej mnie rozwalają klienci, którzy przyjeżdżają jakimś Golfem III w TDI po części do S4, chwalą się nie wiadomo jaką oni mają tą S4 i nie wiadomo jak to nie jeździ, a zapytani dlaczego nie przyjechali tą S4 odpowiadają ze zdziwieniem "Ale Panie, ja mam do Pana 120km, toż to w Golfie to ja nawet nie odczuje, a w S4 to by mnie paliwo zjadło". Miałem Audi 80. Grubo się zapowiada co? W cabriolecie, a jak inaczej. W pakiecie S2, skóry, Hardtop itp. Myślałem, że mi klient wpierdzieli jak mu skrzynię czy silnik w bagażniku przywiozłem. Więc jak widać, podejście Daily to punkt siedzenia, a nie auto. Nie myśl, że to jakiś hejt czy coś. Naprawdę zastanawiam się, co może być nie tak z własnym autem, które własnoręcznie tuningujesz, podkręcasz mu moc, więc ostatecznie sprawia Ci frajdę, by nie móc jeździć nim na co dzień, bo będzie uciążliwe. Uciążliwe w czym?
-
Problem z silnikiem i rozpoznanie jaki to model
Montując głowicę z jednego silnika, do drugiego silnika powinno się planować i koniec kropka. Jeśli jakiś mechanik uważa inaczej, to powinien Lego składać, a nie samochody. Skąd wiadomo że będzie idealnie prosta? Bo upierdzieli olejem, postawi na kartce i mu się ładnie cała odbije (przykład z życia). Więc głowicę bym splanował, choćby dlatego, że nie wiadomo w jakim jest stanie. Co do kolektora, nie mam zielonego pojęcia jak to tam działa itp, ale siedzę za to w częściach i sprzedaję na bieżąco wszystkie sprawne kolektory, bo właśnie te gruszki pękają. Więc podejrzewam, że gdyby można je było je sobie od tak zaślepić lub ich nie wymieniać, to uwierz mi, to cebulaczki już by to dawno robiły
-
Problem z silnikiem i rozpoznanie jaki to model
Nie łatwiej było kupić całego ADR'a za 400zł i problem z głowy? Podejrzewam, że jak założyli do ADR'a głowicę nowszego typu z ARG, to po prostu nie podłączyli elektroniki do napinacza. Przerabiałem to już z trzema klientami, wszystko działa. Planowanie głowicy, to nie ostateczność, tylko podstawa, Panie znający się trochę na mechanice.
-
B8 TrOOOOp
Jakie hajsy, same zaciski?
-
B8 TrOOOOp
Szukam kogoś, kto mógłby mi ogarnąć dołożenie fotochromu, lusterka fotochrom, składanie lusterek (przy okazji wymiana) i jeszcze kilka innych pierdółek. Oczywiście płacę za robotę. Gdzieś ktoś coś? Nie musi być nie wiadomo jak blisko.
-
Fotele recaro w 3.0 V6 ?
A ja znowu Recaro miałem, bo ładnie wyglądają, a d*pa od nich tak bolała, że się usiąść nie dało potem. Po ok 200km stwierdzasz, że już wszystkie pozycje wypróbowałeś a tyłek i tak boli Wyglądowo super, ale jak widać nie na każde pośladki.
-
Jak otworzyć drzwi bez kluczków?
Gdzie znajdę jakiś schemat kabli do zamka? Jak nie ma nic takiego to rozpruję jakieś drzwi i sam dojdę które kable odpowiadają za działanie zamka.
-
Strefa motocyklistów
Z tego co wyczytałem to wypłacają gdy się nie ma podkategorii, ale wtedy kiedy nie jesteś Ty winny. Jak jest się winnym to się zaczynają schodki.
-
Jak otworzyć drzwi bez kluczków?
A jak przekręcę wkładkę w bagażniku to reszta auta też się otworzy? Może tam bym pokombinował z kabelkami.
-
Jak otworzyć drzwi bez kluczków?
Jest to jakiś pomysł. Tylko czy aby wcześniej nie podda się wkładka, która jak się zerwie nie otworzy drzwi? Chyba, że jak się zerwie, to właśnie otworzy.. Sprawdzę kiedyś.
-
Strefa motocyklistów
No w tym wszystkim to chodzi głównie o czas. O ile same jazdy to nie problem, bo można zapłacić i nie wyjeździć, to latanie po WORDach na testy, ponowne zdawanie teorii, potem praktyka itd. A do tego się nawkurzasz, bo jakiś cymbał Cię obleje za "friko", jak mnie na powtórce z B. "Zbyt pewnie Pan jeździ", a po wyjściu z auta powiedział mi wprost, że wie, że jestem tutaj z powodu zabrania prawka za punkty. OC nie działa w przypadku posiadania KAT B, a nie posiadania KAT A? Gdyby działało, to na cholere komu prawko.
-
Jak otworzyć drzwi bez kluczków?
Drzwi nie można otworzyć od środka poprzez pociągniecie klamki. W żadnej B6 jeszcze się z tym nie spotkałem. Bardziej uderzyłbym w sposób, by ze schematu zamka dojść, którym kablom należy podać prąd by odryglować zamek. Połamanie plastików, boczków itp także wchodzi w grę. To zwykły śmieć z Anglii. Kiedyś już otwarłem drzwi w takim aucie poprzez zwarcie na kablach od drzwi, tylko nie wiem co z jakim kablem bo robiłem to "na pałę"
-
Szyby, central, podświetlenie - nie działają
Zalany/spalony moduł komfortu na 100%
-
B6 DIVISION
Z B7 tylko Recaro, czarne po bokach, w środku biała alcantara.
-
B6 DIVISION
Na razie bez paniki. Jeżeli jest to sekunda, a nie więcej. Dla pewności zmierz sobie jeszcze ciśnienie oleju. Na jakim oleju jeździsz?
-
Audi a4 b5 z przed lifta na po lifta lub s-line
Moim zdaniem lampy od polifta przód + tył wystarczą na początek. Potem możesz wrzucić sobie poliftową konsolę środkową i np kierę trzyramienną. Jakby co mam i lampy i wiedzę jak to zrobić.
-
B6 DIVISION
Auto od prywaciarza. Co prawda serwisował w jakieś szarej strefie, bo chłopaki mu rozrząd zmieniali i przez przypadek źle ustawili, co poskutkowało zmieleniem silnika, jak to zwykle w 2.5TDI bywa.
-
Audi a4 b5 z przed lifta na po lifta lub s-line
Nie porównuję benzyny do ropniaka, tylko do np 1.8T czy 2.8, które ma prawie dwa razy więcej mocy, a pali tyle samo. Też nie narzekałem jak kupiłem 1.6, przez jakieś pół roku, potem już tylko zaglądałem za innym. 1,8TQ 180KM spaliło mi mniej benzyny, niż 1.6. Z 1.6, które są wszystko odporne mogę polecić ADP, nic na aluminiowym bloku typu AHL, ALZ, ANA itp. Wtedy takie ADP się ledwo toczy, pali jak smok, ale nie chodzi jak bomba zegarowa.. a może teraz szklanki, a może uszczelka, może głowica.. Ogólnie forum jest od tego, żeby sobie pomagać, a że ktoś czasami ktoś nie koniecznie będzie się ekscytował razem z Tobą 1.6 to normalka. Po prostu zapytaj kogokolwiek, kto miał 1.6, zmienił na lepszy silnik i np Quattro czy żałuje tego co zrobił (że sprzedał 1.6) i czy gdyby wiedział, co się wkopał kupując tego małego smoka zrobiłby to samo drugi raz. Gdyby by mi ktoś przed zakupem mojego 1.6 powiedział jak się sprawy mają, to bym szerokim łukiem to ominął. Nie bez powodu te auta są najtańsze (zaraz po 2.5TDI). Po prostu szkoda kasy, żeby ładować w 1.6, bo i tak to sprzedasz, a ze względu na silnik kasy z modów nie odzyskasz żadnej, bo brak zainteresowania będzie osób ze strony, które chcą docenić to i zapłacić za to, że ktoś tam go przeliftował na młodszy model.
-
B6 DIVISION
Ciekawostka z auta z dojczów, serwisowane itd, zadbane.. a tu co? Komuś się nie chciało poduszek wymienić, więc obciął je w połowie. Nie wspomnę już o tym, że silnik był ok 3-4cm niżej niż powinien, przez co silnik opierał się o pas przedni + w miejscu poduszek w ogóle nie był przymocowany do zawieszenia..