Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

JawoR36

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JawoR36

  1. Zmień diagnostę Im mniejsza stacja, tym lepiej.
  2. Oznaczenie silnika?
  3. Bez problemu do wyciągnięcia.
  4. Nic nadzwyczajnego. Przy normalnej jeździe, dynamicznej 1.8T brały mi do 0,5l na 10tyś. Jak ganiałem mocno 1.8TQ, w tym jakieś latanie bokami po parkingach to nawet do 2-3l/10tyś. Ogólnie jak Ci weźmie do 2l/10tyś to nie ma się co martwić. Zawsze możesz jeszcze turbo obejrzeć czy nie puszcza bokiem.
  5. Lampa 50zł, zderzak pomalować 300zł, a wgniotki do wyciągnięcia ok 200zł. Łap się za OC, wypłacą jak za pół B7 z dojczowskiego OC
  6. JawoR36 odpowiedział(a) na ekonom temat w Audi A4 B6
    Będzie pasował, nie ma różnic, są plastikowe i metalowe.
  7. Załatw sobie rabaty w wulkanizacji i bierz :-)
  8. Pierwsze widzę
  9. Dlatego chciałem foto miski dla pewności.
  10. JawoR36 odpowiedział(a) na Revont temat w 1.9TDI
    Jak się rozbiega, to silnik odegra Anielski Orszak. Polecam kontrolować turbinę i tyle.
  11. JawoR36 odpowiedział(a) na Nosb temat w B6 Division
    Wejdzie, wsadzasz przez przednie drzwi, pchasz do tyłu aż położy się na tylną półkę, zagłówki przód na maxa w górę (na nich będzie leżeć) i ogień. A tutaj na poprawę humoru wklejam nowy trend, co tam jedna lotka, jak można mieć dwie
  12. I jeszcze jedno, nie wymieniałeś czasem miski? Zrób zdjęcie jeszcze miski. Bo może silnik był tak już ustawiony przed strzałem, a nawet o tym nie wiedziałeś.
  13. Wstaw zdjęcie pasa od tyłu, który chcesz założyć.
  14. Regulacja raz, a możliwość założenia złego pasa przy składaniu auta po strzale to dwa. Poduszka, choćby wylana, nie ma wpływu na wysokość silnika. Nie kupiłeś czasem pasa od innego motoru niż powinien być? Bo już się z tym spotkałem.
  15. B6 nie ma DPF, jest tam zwykły kat i nie ma nic wspólnego z usterką. Polecam oddać samochód do warsztatu, sama nic nie wskórasz, bo wymaga to A - wiedzy, B - umiejętności.
  16. Chwyć klucze i chociaż spróbuj.
  17. Zderzak przykręcany jest od strony koła, pod nadkolem, dwie śrubki nadkole, bodajże dwie pod tym nadkolem trzymają zderzak. Następnie prawy i lewy boczek, śrubka na łączeniu boczka ze słupkiem tylnym, śrubki od mocowań bagażu + zatrzaski co jakiś czas które możesz podważyć śrubokrętem. Z prawej odkręcasz subwoofer i pod nim masz kilka śrubek 10'tek trzymających zderzak, z drugiej to samo. 10 Min roboty.
  18. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Latam, nie narzekam, ba, jeszcze używki kupuję i nic się nie dzieje. Ponad 20k km zrobiłem.
  19. Wszystko da się zrobić. Odkręcasz 4 śrubki soczewki, wyjmujesz ten drucik trzymający od dołu soczewkę, wyjmujesz soczewkę pod kątem. Następnie zdejmujesz blaszki trzymające soczewkę z odbłyśnikiem. Zaznacz sobie gdzie jest góra gdzie dół żebyś odwrotnie nie złożył. Rozkładasz soczewkę, blaszkę/przesłonę i odblask. Trzymając w jednej pozycji w ręce soczewkę, odkładasz na bok odblask. W tej chwili masz soczewkę z przesłoną. Przesłonę przekładasz jak kartkę papieru, tak, aby kąt światła się zgadzał, a następnie wyprostowujesz ten element na dole, który jest zagięty, np kombinerkami. Zakładasz w tej samej pozycji odblask i ściskasz tymi blaszkami mocującymi, które wcześniej zdjąłeś. Soczewkę wkładasz jak jak powinna być, góra dół. Pamiętaj by nie rozsypały Ci się gumki na gwintach śrub bo one są bardzo ważne miejscach gdzie się znajdują. Skręcasz, z wyczuciem, drucik montujesz. Ogólnie 5-10min roboty. Ale przy pierwszej może nie starczyć zgrzewka na ukojenie nerwów. Klucz jeśli dobrze pamiętam 5,5. Wciśnij sobie przy skręcaniu w nasadkę np trochę papieru, tak, by nakrętka nie wpadała do środku nasadki, bo ciężko złapać wtedy gwint.
  20. Sprawdzę.
  21. JawoR36 odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    W końcu wyrezano mi składane lustra.. wszystko fajnie, bajer, że hej ! Ale, ale.. czemu lusterka składają się po zamknięciu samochodu, a rozkładają dopiero po włączeniu zapłonu, a nie po otworzeniu samochodu?
  22. Jak kupisz coś z realnym przelotem 150tyś km, to nic nie będziesz ruszać. Jak kupisz "polskie 150tyś" lub ogólnie samochód od typowego Polaczka, to będziesz faktycznie ładować kasę z powodu zaniedbań poprzedniego właściciela i wysokiego przebiegu. Miałem silniki z aut z przebiegami od 80tyś km do 350tyś km i coś już tam widziałem. Jak się ma tysiące części i własny warsztat, to ciężko tu mówić o kosztach, bo nikomu nie płacę.
  23. Jakbyś szukał lamp to uderz do mnie.
  24. Bixenon w B5 nie istnieje. Wspomnij chociaż koledze, że bixenon trzeba wyrazać. Wkładaj tylko i wyłącznie ORI Valeo z lifta. Do tych lamp możesz dołożyć nie ori xenon lub np wymienić soczeki na bixa i wstawić porządny żarnik z przetwornicą. Ori lampy to koszt koło 400zł + ew przeróbka na bixa ok 500-600zł. Zawartość dodana 1 minute later Do żadnych lamp nie są potrzebne spryski.. bo i tak nic nie dają, są za to wymagane prawnie. Do xenonów i bixów.
  25. Silnik TFSI np BUL kosztuje w granicach 5 tyś za słupek. BBK ok 9 tyś. Możliwość uszkodzenia silnika na tyle, by się nie opłacało go naprawiać : - przeskoczy zużyty rozrząd i zmieli pół silnika 2.0TFSI ma o wiele więcej takich możliwości. Jeżeli masz zrobiony/nie zużyty/nie wymagający wymiany rozrząd to ten silnik po prostu się nie psuje.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.