Treść opublikowana przez JawoR36
-
Czy wychodziły rożne modele org. tylnych lamp do avanta ?
To akurat nie problem bo mozna "wydlubac" dziure na zarowke
-
Jak zadziała automatyczny hamulec ręczny, gdy podczas jazdy go zaciągnięmy?
Dentysta pewno zadowolony z zarobku
-
Jak zadziała automatyczny hamulec ręczny, gdy podczas jazdy go zaciągnięmy?
Przy małych prędkościach faktycznie jest takie wrażenie, szczególnie jak już się wyhamowuje i w toczącym samochodzie się zaciągnie hamulec, to czuć że tylko tył się blokuje.
-
Jak zadziała automatyczny hamulec ręczny, gdy podczas jazdy go zaciągnięmy?
Próbowałem, efektem jest "wciśnięty" hamulec w podłogę, awaryjne światła i tym podobne sprawy. Też mnie ciekawiło co się stanie jak np pasażer wciśnie ten przycisk.
-
Porysowane auto na myjni automatycznej Shell
To kiepskich macie fachowców jak pędzlami malują
-
Prawe kolo przod buczy, zdziera od wewnatrz
Jeżeli masz na wlepie 1BE to tak musi być i nie ma w tym nic dziwnego. Dziwne kolego, że nie wymieniłeś najpierw zwrotnicy. Szkoda roboty i grzebania nie wymieniając jej. Podnieś auto, posprawdzaj wymiany sanek, dla pewności, ale jak dla mnie to kwestia zwrotnicy. Ogólnie po takim strzale dziwie się, że bawisz się w jakieś pół środki i wymieniasz po jednym bananie albo robisz "po trochę". Ceny części które potrzebujesz są tak śmieszne, że powinieneś od razu wymienić Sanki (cena złomu) Stabilizator (cena złomu) Łapa alu stab (20zł) Wahacze używki po ok 40zł/szt x 4 szt + łącznik Zwrotnica ok 30zł Poduszka, jeśli cała to bym nie ruszał, używka z czujnikiem ok 100zł Łączenie lekko ponad 200zł i jesteś "pewny" że masz wszystko. Dla pedantów jeszcze bym się pokusił o sprawdzenie amora, ew jego wymianę (50zł) Jeśli zarzucisz, że ceny wziąłem z kosmosu, to zgłoś się do mnie, wszystko oddam w tych hajsach.
-
Porysowane auto na myjni automatycznej Shell
Za te pieniądze można już cały samochód pomalować, kasę w dłoń i się nie oglądać.
-
Wybierak skrzyni biegów
537 450 313
-
Bla bla bla Bukowina Tatrzańska 2017 :)
Wyślij mu kawałek drzwi pocztą, porówna i da znać. Przerabiałem to już nie raz w przypadku np B9 gdzie kolorów jeszcze nie znam na pamięć i nie udało się nie trafić w kolor. Jakbyś kupował te drzwi to zwróć uwagę na spód drzwi, jak ktoś je stawiał na żywca na np betonie, to będzie lakier do blachy zdarty i już drzwi w kolor nie założysz bo zaraz ruda zacznie tańcować
- B8 TrOOOOp
-
Wybierak skrzyni biegów
Jesli rozleciał się sam wybierak to wystarczy wymienić wybierak. Najlepiej jakbyś go wyjął, podał nr i pi razy drzwi kosztowo 150 zł u mnie.
-
B8 TrOOOOp
Ale Ty nie masz 3.0TDI
-
B8 TrOOOOp
Szukam człowieka, który dołożyłby mi lusterka składane + dołożył fotochrom. W grę wchodzi jeszcze kilka mniejszych pierdół do zrobienia, ale to już na PW. Oczywiście za usługę płacę. Pacjent A4 B8 12r. Nie ma problemu z kilometrami typu 100 czy 300km. Ja niestety nie mam wiedzy i czasu.
-
Recenzje i testy narzędzi warsztatowych
Odkręcam tylko jarzma 300mm. Najczęściej jest problem z odkręceniem z pozycji podnoszenia na lewarku, koło godziny schodzi kompletny demontaż na dwie strony hebli. Daj mi tam znaka czy się udało coś z 356mm dla mnie.
-
Recenzje i testy narzędzi warsztatowych
Trudno, to się następnym razem też będę męczył Albo się zbiorę i wjadę na podnośnik
-
Alkomat - co macie, co polecacie?
Alkomat AL-8000 SILVER +/- 400zł. Polecam, bez niego ruszam następnego dnia po piciu. Ma to swoje plusy, bo często gdy go nie miałem siedziałem np do 18 i czekałem by być pewnym, a teraz wstaję o 10, dmucham i wiem, że jechać mogę, a wszelkie skutki uboczne to tylko kac Taki dobra alkomat to dobra sprawa, można strzelić dwa piwka na grillu u znajomych odsiedzieć ok 2 godzin i wrócić, bez niego bym się nie odważył Kalibracja darmowa, sprzęt wyjątkowo skuteczny i dokładny. Przerabiałem już zabawki za kilkadziesiąt złotych i nie ma porównania. Zawartość dodana 1 minute later Przerabiałem także komendy policji, nie polecam, frajeżyny często krzywo się patrzą, jak ktoś przyjedzie się zbadać, a jak już badają to jak za karę, a nie lubię się prosić
-
Recenzje i testy narzędzi warsztatowych
Dev, pochwal się czym odkręcasz śruby od jarzm, tylne, w B6, tak by nic z zawiasu nie rozkręcać w około? Imbus, oczkowa dycha i przedłużka, idzie, ale jak krew z nosa.
-
Recenzje i testy narzędzi warsztatowych
Ja latam na akumulatorowym. Do maks 1016 Nm ( moment dokręcania) i do 1626 Nm (moment zrywający). Milwaukee.
-
Bla bla bla Bukowina Tatrzańska 2017 :)
W Bukowinie 12 stopni, zero sniegu, smialo mozna uderzac na letnich.
-
B8 TrOOOOp
Keyless i wszystko jasne
-
B8 TrOOOOp
250-300zł, lotka w cenie. Zwykły "Kowalski" 350-400zł. Ja płaciłem za zderzak, błotnik i słupek A (szpachla) 600zł z demontażem i montażem zderzaka i błotnika. Znajomy drugi rok już jeździ, odprysków brak, rdzy brak. Nawet jakbyś u nas pojechał do nie wiadomo jakiego lakiernika, to biorą 300zł/element. Gdzie za lotkę policzyć jak za normalny element. A jakbyś listwy drzwiowe (np 4 szt) malował to policzy 300 x 4 szt? Lotkę bym sam pomalował, za mały element żeby coś schrzanić. Zmatowić, ew podkład (30zł), do tego kolor puszka (30zł) i bezbarwny (30zł). Zamykasz się w stówce z browcem. Dla niego z tą lotką to tylko tyle więcej roboty, że będzie musiał położyć obok zderzaka i dwa trzy razy przejechać pistoletem więcej. Przypnij ją na troki w poprzek grilla i powiedz że to element zderzaka, to Ci pomaluje w cenie elementu
-
Wyciek oleju 2.0 alt
Nie dosyć że biedaczysko olej żłopie, to jeszcze wypluwa bokiem.. Umyj dokładnie tył silnika (np wysokim ciśnieniem) i wtedy patrz skąd leci.
-
B8 TrOOOOp
Szukałem, ale nie znalazłem. Ktoś coś?
-
B8 TrOOOOp
Idzie wyłączyć światła w B8 lift? Chodzi mi o to, żeby po odpaleniu silnika była opcja wyłączenia całkowicie świateł, w tym postojów, ledów itd. ?
-
Przytarcie Auta;/ prosze o pomoc w oszacowaniu strat;/
Z niecierpliwością czekam na wycenę szkody, by sprawdzić o ile się pomyliłem