Treść opublikowana przez Pawelkiwi
-
[BPW] Czujnik położenia wałka rozrządu G40
Ludziska bez jaj. Nie każcie mu szukać czujników po samochodzie jak nie wykonał podstawowej rzeczy jaką jest diagnostyka komputerowa. Po to wymyślili OBD by z tego korzystać a nie wierze by komputer który gasi silnik nie wywalał błędu. A błąd to podane na tacy rozwiązanie.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Zaślepiasz na test EGR-a kawałkiem czegokolwiek pod ręką i jedziesz na test. Test krótki bo za chwilę może wywalić Ci błąd i zamulanie będzie od trybu serwisowego. Zaślep, rusz i zobacz czy masz muła. Nie - Egr do wymiany lub zaślepienie i soft. Tak - szukaj gdzie indziej przyczyny = diagnostyka.
-
Wieksze turbo do 2.0tdi BRD?
Myślę że sam sobie odpowiedziałeś. Widać na zdjęciu osad ze spalin więc jak najbardziej musi też i jakiś dźwięk być produkowany.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
A co ciekawe w Seacie poprzecznie i wałków nie ma.
-
[BRD] Brak mocy, czarny dym z wydechu.
Szrot oryginał zawsze lepszy niż Topran.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
BPW napęd koła zębate. Imbus do sprawdzenia czyli do wyjęcia i ogarnięcia oczo-dołami.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
700zł
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Gdzie tak napisałem ? Umiesz czytać ze zrozumieniem. Wszystkie te rzeczy które opisałem to maskowanie wad. Czy tanie czy drogie, czy kolega CI wgrał softa za browara, flaszkę itp. są poza tematem.
-
[BRE] Problem z mocą na niskich obrotach
Z racji tego że po paru(nastach) autach stałem się posiadaczem też (nie tylko) Audi A4 parę z tych wad już mi się udało wyeliminować. Niestety wadliwość wykazana na tej liście głownie pochodzi z cudzego doświadczenia czyli klientów.
-
[BPW] Czujnik położenia wałka rozrządu G40
Objawy proste. W diagnostyce komputerowej wywalony błąd synchronizacji wałka rozrządu.
-
Problemy z uruchomieniem ciepłego silnika 2.0 tdi
Zmiana mapek to maskowanie wad np. do sprzedaży auta a nie naprawa. W 2004 jak Ci Twoje autko produkowali to zapewne dobrze działało. Tańsza metoda na na zmianę map to moduł delay diesel czyli oszukiwacz temperatury silnika po to by załączył świece żarowe wtedy kiedy silnik jest ciepły. Sprawdzone w BMW 2.5TD i innych + Audi.
-
płukanie układu klimatyzacji...
Działania które proponują są tzw. książkowe i dość kosztowne. Jak pokazuje życie wymienić zatartą sprężarkę, filtr, osuszacz i będzie działać wieki. Klimy bez gazu nie da się uruchomić - elektronika blokuje. Czuwa nad tym czujnik ciśnienia w układzie klimatyzacji.
-
Wydaje się że słabo chłodzi
Bo serwis klimatyzacji nie polega tylko na "dobiciu" czynnika. 1. Częściowa wymiana oleju. 2. Próżnia około 20 minut - odciągnięcie wilgoci z wnętrza układu, osuszacza i przy okazji prosty test na szczelność 3. Dodanie barwnika UV - celem weryfikacji przyszłych wycieków. 4. Sprawdzenie poprawności ciśnień H i L, zawór rozprężny, skraplacz zawalony błotem, niesprawny wentylator. 5. Wymiana filtra kabiny. 6. Odgrzybianie - najlepiej ozonowanie czyli pozbycie się grzybów, smrodu itp 7. No i oczywiście odciągnięcie gazu i nabicie odpowiedniej ilości. To podstawa i minimum corocznej obsługi klimatyzacji. Koszt ok. 100,00 zł
-
[BRD] Brak mocy, czarny dym z wydechu.
Wymień czujnik na oryginał nawet ze szrotu i dopiero zacznij badania. Oczywiście zrobił bym też sprawdzenie ustawienia rozrządu - czas około 10 minut i będziesz miał pewność.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Na - około 1,5 do 2,5 stopnia u mnie wszystkie 2.0 chodzą ok. Oczywiście zdarzają się jakieś wyjątki i wtedy okazuje się że np. +1 jest ok, ale to raczej rzadkość. Sprawdziłbym ciśnienie na pompie tandemowej. Często gdy jest zajechana nie radzi sobie z ciepłym paliwem. Powinno tam być ciśnienie zależne od obrotów ale z tego co pamiętam przy rozruchu minimum 1 bar, 4000 obr. około 7-10 bar. Oczywiście pompa w baku, sitko, filtr paliwa, króciec na filtrze paliwa, filtr dobrego producenta (nie Filtron) itp mają być ok. Wiem że można zmienić dawki startowe, oszukać czujnik temperatury by zawsze załączały się świece żarowe - to rozwiąże problem ale nie usterkę. Nie idź tą drogą.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Bo Twoja trzęsiawka jak to określasz nie tym była spowodowana. I takie bujnięcia spotykane są w 2.0 I tu dochodzimy do sedna sprawy. Na Twoją i nie tylko trzęsiawkę wpływ może mieć wiele czynników. Podam Ci tylko najczęściej występujące. Synchronizacja wałków rozrządu, uszkodzony EGR. Przyznaję Ci rację. Ten silnik ma wiele wad ale jest do ogarnięcia i po zrobieniu chodzi jak zegarek - nic nie trzęsie, oczywiście pomijamy fakt że to diesel.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Nie chodzi o to że chcę tu coś Wam wcisnąć. Robię swapy oraz regenerację wałków więc mnie "wsio ryba". Piszę tylko o odczuciach klientów. Skoro klientowi po swapie nie trzęsie - ok.
-
[BRD] Brak mocy, czarny dym z wydechu.
Tak miałem taki objaw przy uszkodzonym - zablokowanym EGR.
-
[BLB] ciśnienie oleju
Zimny silnik Castrol 5W30 wolne obroty - 3-5 bar 4000 obr - nawet do 7 bar nagrzany silnik 90 C wolne obroty 2-3 bar 4000 obr - maks 4 bar Ważne. Regulator ciśnienia oleju ma dawać tzw. bip, ale to Twój mechanik będzie wiedział o co chodzi.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Wyślij sterownik to Ci zrobię - reszta na PRV lub mail. Zastanawiam się tylko czy piszesz o swoim audi podanym w profilu? Raczej nie.
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
Musashi: Źle mnie zrozumiałeś a ja w sumie źle się wyraziłem. To nie ja znalazłem sposób by obrócić imbusa tylko serwis przede mną tak postąpił, o czy napisałem potem że taki sposób spowodował bardzo szybkie jego zużycie po 10kkm. Autko A4 quattro 2.0 BPW przeszło u mnie regenerację wałków na większy imbus, DPF-off, EGR-off, CHIP 180KM, dwumas, sprzęgło + docisk od BRD. Nigdy bym nie wpadł nawet na taki pomysł by imbusa odwracać.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Jednym nie trzęsie innym trzęsie - uważam że to zależy tylko i wyłącznie od wrażliwości siedzącego za kierownicą. Robiłem parę swapów na 1.9 i każdy wchodził w wibracje. Dwóch klientów po około 2 miesiącach stwierdziło jednak że jeszcze raz zapłacą i wrócą do zregenerowanych wałków wyrównoważających. Inni jeżdżą i chwalą że nic nie wibruje mimo że ja wyczuwałem.
-
[BLB] Niedziałająca klapa kolektora ssącego oraz brak możliwości regeneracji DPF
W programie diagnostycznym którym dysponujesz przejdź procedurę zmiany DPF-a. Wężyki czujnika różnicy ciśnień - dwa gumowe wężyki idące z DPF-a do czujnika różnicy ciśnień.
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
Ostatnio po wyjęciu imbusów z 5 audi stwierdzam że gniazda w wałkach też były nadgryzione przez ząb czasu. Wymiana samego imbusa oczywiście pomoże i odwlecze to co nieuniknione. Degradacja nowego imbusa będzie już dużo szybsza bo większe luzy już są w gnieździe wałka. Ostatnio po wyjęciu imbusa z BPW stwierdziłem nowy sposób na tą uciążliwość. Serwis przede mną (ok 10 kkm) by zaoszczędzić wydatku na imbus po prostu go obrócił. Efekt był taki że imbus był wybity z każdej strony prawie tak samo. Czyli na jednej stronie 180 kkm a na drugiej 10 kkm. Resztę dopowiedzcie sobie sami.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Tylko że ma to tylko jedną wadę - trzęsie budą przy ok. 2500 obr/min.