Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Pawelkiwi

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Pawelkiwi

  1. Pawelkiwi odpowiedział(a) na Mazurxx temat w 2.0TDI
    W zaworze EGR często uszkadza się zębatka i efektem tego jest głośna praca tzw. terkotanie. Trzeba wyjąć rozebrać zweryfikować.
  2. Pawelkiwi odpowiedział(a) na turdzi temat w 2.0TDI
    DPF wymiana lub out. Zapełnienie DPF-a ogranicza turbinę i to znacznie. Oczywiście przed ostateczną decyzją sprawdzenie reszty np. EGR, przepływka itp 140KM do BRD 170KM nie ma szans - oczywiście mówimy o serii. BRD ja mam teraz 200KM bez DPF-a i EGR-a. Badania na stacji bez problemów. Bo silnik zdrowy.
  3. A ja mam BRD bez DPF-a bez EGR-a bez chłodnicy spalin + chip w tym momencie 220KM i auto na stacji przechodzi badania bez problemu dużo poniżej normy. Może się powtarzam ale ten silnik jak jest sprawny bez DPF-a na pewno przejdzie wszystkie badania bez problemu. Jak nie przejdzie = napraw silnik.
  4. 1. PDF a DPF zmień to zupełnie co innego. 2. Błąd EGR-a wymień, zaślep + oprogramowanie. 3. DPF sprawdź zapełnienie sadzą, jeśli EGR pkt2 jest uszkodzony nie ma szans na dopalenie DPF-a. Z Twojego opisu EGR do naprawy/wymiany/zaślepienia
  5. Marcin. Rozmawialiśmy telefonicznie. Bez diagnostyki która tu jest podstawą i sprawdzeniem układu dolotowego turbo>klapa gasząca nic nie da się wywróżyć. pozdr Paweł
  6. 1. Uszczelniacze na pompowtryskach. 2. Zawór na filtrze paliwa. 3. Korekcje na wtryskiwaczach. 4. Ogólna diagnostyka komputerowa ukierunkowana na parametry uruchomieniowe silnika.
  7. EGR ? Podciśnienie jest od razu po uruchomieniu silnika. Ma narastać szybko. Nie brakuje go w żadnych przypadkach. Gruszka turbo szczelna i podciśnienie działa ok, zawór N75 - ok. Jak nie jesteś pewien - podmień. To są podstawy. Reszta po sprawdzeniu.
  8. Myślę że przyjedź do Polski. Będzie taniej /4
  9. Pawelkiwi odpowiedział(a) na 18Ziomus18 temat w 2.0TDI
    Jeśli świece są ok to najczęściej pada połączenie świeca - wtyczka. Trzeba podgiąć styki i powinno pomóc.
  10. Pawelkiwi odpowiedział(a) na BartekT20 temat w 1.8T
    Coś długo zakładana ? Brak wieści.
  11. Pawelkiwi odpowiedział(a) na BartekT20 temat w 1.8T
    Dokładnie. Odpływy w grupie VAG to bardzo częste przypadki wizyt. "Dbajta" ludzie o to bo czasami grubą kasą się kończą.
  12. Pawelkiwi odpowiedział(a) na BartekT20 temat w 1.8T
    Oczywiście jeszcze jedno. Wyeliminowana nieszczelność i częste przypadki pęknięć obudowy skrzynki elektrycznej z lewej strony na podszybiu.
  13. Pawelkiwi odpowiedział(a) na bibu temat w 2.0TDI
    Tak jak napisałem jednemu zadziała a 5 innym nie. Mechanik nie ma czasu na eksperymenty. Niestety klient gdyby do mnie wracał na kolejne eksperymenty byłby powiem delikatnie niezadowolony. Ty Pablo umiesz to zrobić, masz czas, inwestujesz i ryzykujesz swoją kasą. Kupiłeś, "siadło" = kasa w kieszeni, ale nie zawsze tak to działa.
  14. Pawelkiwi odpowiedział(a) na BartekT20 temat w 1.8T
    Sterownik silnika ma zaimplementowaną mapę dwóch potencjometrów w pedale przyspieszenia. Jest to zrobione dla podwójnej weryfikacji sprawności potencjometrów. Jakakolwiek odchyłka sygnalizowana jest błędem i trybem awaryjnym - dla bezpieczeństwa użytkownika. Oporności potencjometrów w zależności od stopnia wciśnięcia mają się zmieniać zgodnie z założeniami producenta. Przyczyną niezgodności mogą być sam potencjometr, instalacja, sterownik silnika. Usterki nasilają się w okresie wzmożonej wilgotności lub zima=sól. W grupie VAG może to nie jest nagminne ale np. w Citroenie C5 w ciągu tego okresu zimowego wymieniłem już 5 pedałów przyśpieszenia oczywiście z pozytywnym efektem.
  15. Pawelkiwi odpowiedział(a) na BartekT20 temat w 1.8T
    A błąd pedału przyśpieszenia? Pedał do wymiany.
  16. Cześć. Turbo dziura w tym autku to znana przypadłość. Po wciśnięciu gazu nic, nic, nic a potem nagle jest power. Od 2000 obr/min zaczyna się zabawa. Tak samo mam w swoim. Duże turbo musi się później budzić. Można oczywiście zrobić hybrydę turbo. Osiągi są lepsze. Ale czy warto wydać kasę za wcześniejsze wstawanie turbosprężarki. To daję Wam do rozwagi. pozdr Paweł
  17. Firma K2 robi wszystko. Aborcję chemią też. Jak jeździsz autkiem 10 km dziennie to normalne że DPF Ci się zapycha. Jak jeździsz więcej to znaczy że trzeba szukać przyczyny w innych usterkach silnika.
  18. Pawelkiwi odpowiedział(a) na bibu temat w 2.0TDI
    Zamiennik to loteria. Jak u Ciebie działa ciesz się taniością.
  19. Pawelkiwi odpowiedział(a) na bibu temat w 2.0TDI
    Tylko oryginały więc ASO lub oryginały ze szrotu lub allegro.
  20. Myślę że najlepszą decyzją było by wykastrować.
  21. Pawelkiwi odpowiedział(a) na bibu temat w 2.0TDI
    Tylko nowa Boscha lub oryginał używka jak chcesz taniej. Żadnych zamienników !
  22. Pawelkiwi odpowiedział(a) na Helena_no temat w 3.0TDI
    Stosuje się różne techniki. Są specjalne preparaty do świec żarowych i wtryskiwaczy (nie będę reklamował) które są głęboko penetrujące. Nie raz du.ę uratowały. Oczywiście najgorsze jest "targanie" na siłę - to zawsze źle się kończy.
  23. Raczej niemożliwe by sprawne auto nowy DPF tak zepsuło. Jeśli DPF oryginalny zastosowany to szukaj przyczyny w silniku. Musi być jakaś usterka. Coś powoduje że za mocno dymi lub z jakiegoś powodu nie regeneruje się. Zrób wymuszoną regenerację serwisową i zobacz efekty.
  24. Niestety nic z tego. Nie ma co ratować. Wymień lub wywal. Auto silnikowo sprawne przechodzi badania bez DPF-a.
  25. W F126p też nie było tych czujników. Chmm... no to w BRD też można je wszystkie wywalić. Po co komu sonda lambda.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.