Treść opublikowana przez Pawelkiwi
-
Zaczął gorzej odpalać na mrozie - problem rozwiązany
Diagnostyka komputerowa. Myślę że coś z paliwem. Ciśnienie paliwa na pompie CR w fazie rozruchu ?
-
Auto gaśnie zaraz po odpaleniu
Myślę że diagnostyka komputerowa jest wskazana. Pewnie układ paliwowy zapowietrza się ale to "dyrdymały" moje.
-
BRE, w którym miejscu zaślepić EGR
Jak uszkodzony EGR to odpinanie wtyczki nic nie da. Odkręć, poluzuj 2 śruby, wstaw na próbę kawałek blaszki, dokręć śruby i w drogę.
-
Czujnik wału korbowego A4 b7
Jak go ktoś nie wykastrował to jest.
-
Głowica, kanał olejowy
Nie mylisz się Piotrek. Z rozpędu napisałem bzdurę. Oczywiście wałki dźwigienek pompowtrysków. Ostatnio mam serię BXE z wypadającymi brokami i zrobiło się to trochę nudne i ogłupiające.
-
Ciężko pali na zimnym 2.0TDI (BRD) 170km
A tak naprawdę to nie jest ot tak i myślę że mało ogarnięty mechanik tego nie zrobi dobrze. Nie żebym komuś ujmował ale kupisz sprzęt pomiarowy, dorobisz przejściówki do manometru to już przekroczy koszty diagnostyki u kumatego diagnostyka-mechanika.
-
Głowica, kanał olejowy
Odpalanie po paru dniach nie ma związku z tym "kanałem". Ten "kanał" to szczelina, normalna pomiędzy wałkami rozrządu. Te wałki zakończone są małymi brokami olejowymi. Jak ich nie ma lub wypadły = wałki do wymiany. Klejenie, spawanie itp patenty nic nie pomogą.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
No właśnie. W 25 sekundzie rozwalana jest geometria. Napisałem to parę postów wyżej. Myślałem że robię coś nie tak od paru lat. Dotyka się. Ale jak się zrobi odpowiednio to się jej nie zmienia. Gra słów ale ...
-
Poduszka silnika
To załamanie jest normalne, jak nie ma śladu wycieku oleju. Tam nie jest czujnik tylko zaworek.
-
Audi A4 TDI B7 2005 Dymi z pod maski
A wystarczyło za tą cenę zaślepić zawór Egr i było by na wieczność. Teraz jak nawali Egr oprócz tego trzeba będzie wywalić tą samą kasę. I spawanie będzie OT.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Który?
-
AUDI A4 B7 wycięty DPF
Motul 5W30 X-Clean+ Valoline 5W30 SynPower Resztę typu Castrol, Mobil itp olej (czytaj odpuść).
-
Problem z odpaleniem po postoju B7 BPW
Procedura nie jest skomplikowana ale musiałbym duuuużo pisać. Pełny opis sprawdzania w ElsaWin.
-
Problem z odpaleniem po postoju B7 BPW
Ciśnienie paliwa na pompie tandemowej - jakie masz? Jakie jest po odpaleniu, jak szybko spada i do jakich wartości? To jest diagnostyka a nie wymienianie co popadnie byle taniej a i tak potem się okaże że tak wcale nie jest.
-
Audi A 4 - kontrolka oleju (Oildruck)
Może Ci paliwo zamarzło i parafina się wytrąciła?
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
A jak ściągacie miskę?
-
2.0 tdi BLB, kilka bolączek
1. Sprawdź synchronizację wałków rozrządu. Sprawdź czy przy odpalaniu zawsze rozrusznik potrafi zrobić ponad 350 obr/min silnika. Sprawdź czy występuje problem gdy auto ma pełny zbiornik i ustawione jest przodem w dół. 2. Wyeliminuj dwumas. Wyeliminuj EGR. 3. Wyeliminuj sprzęgło, dwumas. pozdr Paweł
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Ja tak robię i działa 50/50. Do tego wypalam procedurą serwisową + trasa. Jak silnik sprawny to na jakiś czas starczy. Jak ma wadę i dymi wróci z zapchanym.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
W Audi są w zawieszeniu punkty w które wkłada się odpowiedni sprzęt co powoduje że przy skręcaniu kołyski geometria nie ulega zmianie choć kontrola zawsze wskazana. Wymienia się wałek na powiększony imbus np. TMAserwis i po problemie na zawsze. Nie wymieniaj złego na dobre które i tak za chwilę będzie złe.
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Wg mnie nierównomierny przebieg mocy i momentu obrotowego. Poniżej przykładowy losowy wykres z neta który jest ok. Nie powinno być u Ciebie na wykresie dołka od 2100 do 2500. Podmień zawór N75. Sprawdź EGR.
-
Problem z odpaleniem po postoju B7 BPW
Podstawa to minimum 340 obr/min przy kręceniu. Jak tyle nie ma to akumulator lub rozrusznik. Jak masz więcej to Bartosz Ci dobrze podpowiada szczególnie z dziobem w dół.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Myślę że będzie już delikatnie podebrany.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Włącz procedurę wymiany DPF-a.
-
Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
Hamownia jest wskaźnikiem dla tunera. Pokazuje też na wykresie niedoskonałości które mogą być wynikiem usterek. Nie przejmuj się wynikiem mniejszy niż fabryka. Dokładność hamowni sięga nawet 10% (oczywiście że są różne, dokładniejsze i mniej dokładne, dopiero co skalibrowane itd) więc jesteś w widełkach. Ważny jest przyrost i równomierność przebiegu mocy i momentu.
-
AUDI A4 B7 wycięty DPF
Dopuszczalne wartości emisji spalin w poszczególnych normach EURO dla pojazdów z silnikiem wysokoprężnym emisja [g/km] EURO 1 EURO 2 EURO 3 EURO 4 EURO 5 EURO 6 CO 3,16 1 0,64 0,5 0,5 0,5 HC - 0,15 0,06 0,05 0,05 0,05 NOx - 0,55 0,5 0,25 0,18 0,08 HC+NOx 1,13 0,7 0,56 0,3 0,23 0,17 PM 0,14 0,08 0,05 0,009 0,005 0,005 BRD ma oczywiście Euro4.