Treść opublikowana przez domjenick
-
[INNE] Vag nie łączy się z modułem
w Vagu,w opcjach ,okienko "DELAY" ja mam na 30-ale mozesz +/- 10 jednostek i probuj-ewentualnie,moj drugi sposob -inny vag
-
[B6 AVJ] Prośba o analize - logi 003 oraz 011 - możliwy spadek mocy?? 1,8T AVJ
a masz loga 115? jak tak,to wrzuc-zobaczymy,a i tak wymien swieczki i zrob ponownie-zobaczymy,czy sa zmiany...
-
[S4 B5] Pytanie do DVki
moze tez przepuszczac
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
dobrze wiesz,ze takie zmiany sa baza do wyzszych "celow",a co do czasu-uwierz mi-tak ,jak Ty,z tesknota wspominam dni,kiedy mialem czas tylko dla siebie-odkad mam wlasna rodzine-wszystko sie powywracalo,a pogodzic trzeba wszystkich
-
[B6 AVJ] Prośba o analize - logi 003 oraz 011 - możliwy spadek mocy?? 1,8T AVJ
wymien swiece i zobacz,czy sie poprawi,jak nie-logi ponownie
-
[B5 AEB] Problemy z ciśnieniem doładowania
nie "ugryzlo",ale trzymajmy sie tematu,tak dla innych,bo ktos w przyszlosci bedzie szukal o doladowaniu,a natrafi na info o wtryskach -BTW-dawno nie widzialem slowa "przepraszam" za cos nie na temat
-
[INNE] Vag nie łączy się z modułem
a masz telefon?
-
[ALL] Alternatywa dla chip/remappingu w silnikach benzynowych - porady i doświadczenia
to nie jest tak Adam-chce wycisnac maxymalnie z serii ile sie da-mechanicznie,sam remap mnie nie bawi-ja chce to zrobic sam,wtryski,MBC ,dolot ,intercooler ,sam "zestroic" to Lemmiwinksem...takiego zajoba mam sam remap-to jest dobre dla kogos,kto chce autem szybko jezdzic,a nie grzebac przy nim i miec to samo...wiecej satysfakcji bede mial na koniec a czy efekty sa zadawalajace-Adam,wszystko ,co zrobie sam-zadawala mnie...
-
[B5 AEB] Problemy z ciśnieniem doładowania
szukasz porady o wtryskach,czy rozwiazania problemu z doladowaniem?
-
pomoc prawna - zwrot kosztów naprawy błędów mechanika
Piotrek-jak gosc pracuje na czarno-wlasciciel sie wyprze calego faktu-nie ma rachunku/faktury z danego zakladu-nie ma podstaw jakichkolwiek...-swiadkowie- wlasciciel dostanie po d*pie w najgorszym przypadku za zatrudnienia bez umowy/zlecenia-ale to moze byc wypisane z data wsteczna i po dwoch miesiacach od zdazenia-wlasciciel moze powiedziec,ze zerwal umowe z tym "mechanikiem" ,a podstawa byla niekompetencja i skargi klientow...,ale dalej to juz tylko mozesz z powodztwa cywilnego,za wyrzadzenie szkody i narazenie na koszty,ale przy tym dobrze by bylo miec rachunek za naprawe i opinie innego mechanika z jakiegos warsztatu,lub serwisu,oczywiscie powolujac sie na to,ze jadac do warsztatu nie miales pojecia,ze "mechanik" oficjalnie tam nie pracuje,po prostu z dowodem przyjecia auta byloby prosciej,bo jest slad pobytu auta w warsztacie i wtedy wlasciciel musi odpowiedziec na pytanie-kto dopuscil,zeby auto wyszlo z warsztatu w gorszym stanie ,niz przyjechalo...teraz troche za pozno,ale nie beznadziejnie podejdz do jakiegos Radcy Prawnego,jesli chcesz cos z tym zrobic,bo porada jest odplatna,ale nie wiem jak wielka,generalnie sytuacja teraz wyglada tak,jakbys poprosil sasiada,o naprawe auta i ten cos spieprzyl-kazdy powie-"trzeba bylo do warsztatu,a nie do osoby prywatnej"-zrobilbym,jak pisze darooo,podjechal z kims i pogadal z gosciem i niech chociaz czesc kosztow odda,lub roznice w naprawie jego bledu
-
[B6 AVJ] Prośba o analize - logi 003 oraz 011 - możliwy spadek mocy?? 1,8T AVJ
no tak gdybac bez loga mozna dwie strony...
-
Pilnie potrzebna informacja prawna i nie tylko
...zadnych straszen,kimkolwiek-jesli na prawde nie jestes czegos pewien i na prawde nie jestes zdecydowany tego zrobic-jesli chcesz wystapic na droge prawna-idz do Rzecznika Praw Konsumenta,lub kazdego Radcy Prawnego-ten Cie pokieruje na odpowiednia droge-auto od mechanika mozesz odebrac,ale pisemnie niech Ci potwierdzi w jakim stanie auto zostalo przyjete na warsztat i w jakim jest teraz,kto sie autem zajmowal itp,na spokojnie-jak emocje Ci opadna-krzykiem i nerwami nic nie zdzialasz...jesli bedziesz go straszyl,a nic nie robil-wyjdziesz na głupka i na pewno nic nie zdzialasz po takiej rozmowie
-
[B6 AVJ] Prośba o analize - logi 003 oraz 011 - możliwy spadek mocy?? 1,8T AVJ
jak masz zamiar kata wywalac-to zrob to,nastepna potencjalna przyczyna "zwolnienia" przeplywu spalin i spadku mocy bedzie wyeliminowana,dla porownania mozesz zrobic loga z przeplywki ,ale wyjmij calkowicie wkladke-jak przejedziesz sie chwile bez filtra-nic sie nie stanie ,a weliminujesz kolejna z potencjalnych przyczyn,nawet jesli lejesz 95 oktan-nie powinno byc takich korecji zaplonu,bo auto fabrycznie jest dostosowane do takiej benzyny,lub bogatszej w oktany
-
[B5 AEB] Problemy z ciśnieniem doładowania
jak masz program-to po co MBC?
-
[B6 AVJ] Prośba o analize - logi 003 oraz 011 - możliwy spadek mocy?? 1,8T AVJ
czy miales robiony rozrzad,jakos ostatnio,lub ktos grzebal przy zaplonie? w gornych zakresach dochodzi nawet do 8* wyprzedzenia zaplonu-o ile sie nie myle-powinno byc max +/- 3 stopnie, jesli stracil moc i takie wynik na przeplywce-to moze rzeczywiscie kat zapchany ,nie ma przeplywu,korekty na zaplonie,ale rownie dobrze moze byc gdzies nieszczelnosc zrob 115-zobaczymy jak turbinka pompuje do logow,najlepiej wybierz sie póznym wieczorem,lub w nocy-ruch jest mniejszy
-
[ALL B6] Strona ErWina
sprawdzales tą stronke? http://wiki.ross-tech.com/index.php/Diagnostic_Procedures#Audi moze tam cos znajdziesz
-
[B6 AWX] Wymiana modułu komfortu
http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_zamiennik_modulu_komforu-t96568.0.html;msg1101689#msg1101689 http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_modul_komfortu_8e0_959_433_al_odpowiada_aj-t95062.0.html bedzie dzialac
-
[B5 AEB] Problemy z ciśnieniem doładowania
...a powinno byc odwrotnie-teorie masz juz za sobą-teraz albo wykrecisz turbo i zobaczysz co tam siedzi,albo bedziemy bic piane przez dwie strony sa dwie mozliwosci z takimi objawami-nieszczelnosc(wezyki,N75) lub slabo pompujace turbo-jesli jedno wyeliminowales-pozostaje drugie,teraz od Ciebie zalezy-co z tym zrobisz,auto po chipie/remapie,na wiekszym/mocniejszym/hybrydowym turbo MUSI pompowac wiecej-zrob jeszcze loga z przeplywki,bez MBC-ile wyplulo na hamowni?-bo to tez jest przy logu w tym wypadku wazne
-
[ALL] Jak pozbyć się immobilizera ?
to nie jest oryginalny pilot,problem jest w tym przycisku i -jak szogun0 pisze-problem z polączeniem transpondera w tym pilocie i spirala dookola stacyjki-chyba gdzies jest przerwa-moze wywal to ustrojstwo i zamiast odpinac immo-załóż sobie jakis inny alarm z pilotem scyzorykiem-pelno tego w necie,a jakosc-pewnie lepsza niz to,co juz masz zainstalowane
-
[B6 BEX] Czy musowo trzeba rozbierać przedni pas do wymiany parska rozrządu?
u Ciebie jest tyle samo miejsca,co u mnie-silnik rozni sie drobnymi detalami,jak rurki od odpowietrzania komory olejowej i ciut wieksza turbina,reszta jest taka sama...
-
[B6 AVJ] Prośba o analize - logi 003 oraz 011 - możliwy spadek mocy?? 1,8T AVJ
na mojego czuja-albo przeplywka,albo turbo,albo jedno i drugie-przeplywka pokazuje okolo 50%,przy 4300 o/min,zauwazcie ,ze przy 4680 o/min jest max wartosc,a obroty wciaz rosna,a przeplywka wskazuje mniej-wiec turbo juz zaczyna mniej pompowac,albo przeplywka zle pokazuje,zdrowa seria przy odcince powinna pokazywac okolo 120 mg... ok 5000 o/min,a tu nawet stowki nie dobilo...-poczekajmy na loga z turbiny
-
[B6 BEX] Czy musowo trzeba rozbierać przedni pas do wymiany parska rozrządu?
zdjac waz i odkrecic kilka srubek,dla lepszego dojscia?-nie wydaje mi sie,zeby to byl problem-u mnie bez odsuniecia chociazby-nie da rady-bo nic nie widac,jak zablokowac kola zębate,a gdzie wlozyc klucz i reke,a to klucz spadnie,a to nakretka....a jak jest pompa wody wewnetrzna-to juz musowo-w moim silniku-nie ma opcji,bez przynajmniej odsuniecia pasa
-
[B6 BEX] Czy musowo trzeba rozbierać przedni pas do wymiany parska rozrządu?
bez zdejmowania,ale odsunac chociazby trzeba
-
[B5 AEB] Zawór upustowy "BLOW OFF"
jesli jest taka opcja-to tak,ale lepiej by bylo,jakbys go odeslal i niech przysla taki,jak pokazany jest na fotce z z linka zacytowanego wyzej-dwa wyloty i gwizdek
-
[B5 AEB] Problemy z ciśnieniem doładowania
...ja bym wykrecil turbawe i przyjrzal sie wirnikowi-tam mi cos nie pasuje,za malo pompuje,bez MBC,a jak go podpinasz-zawsze napompuje tyle ,ile ustawisz-wiec to wedlug mnie wina turbiny,a wlasciwie wirnika-luzow moze nie byc-ja obstawialem,ze za ciasno tam jest i nie kreci tak szybko,jak powinien...