Treść opublikowana przez domjenick
-
[ALL B6] Kontrolka zapiecia pasow
i co się teraz dzieje jak nie zapniesz pasów ? nic ,po prostu sie swieci,a po jakichs 5-6 sekundach gasnie,bez wzgledu,czy pas zapiety czy nie zanim aktywowalem,nawet sie nie swiecila,a teraz wlaczam zaplon swieci i gasnie-
-
[ALL B5] Kupiłem ale niejestem przekonany
- [ALL B5] Kupiłem ale niejestem przekonany
a co myslicie o takiej przekladce?- [ALL B5] Kupiłem ale niejestem przekonany
sam przeczytaj,laguna stracila homologacje a audi nie,nie wyrywaj z kontekstu,bo straci sens,tak,jak tego dokonales,nikt nie powiedzial,ze audi ma te same bledy w wykonaniu,a wymienilem punkty,ktore uwazam osobiscie za nieodpowiednie do porownania z audi [br]Dopisany: 01 Lipiec 2008, 23:28 _________________________________________________problemem nie jest wykonanie przerobki,tylko zatajenie tego faktu [br]Dopisany: 01 Lipiec 2008, 23:31 _________________________________________________a dobra przekladka jest nioplacalna ,bo kosztuje duzo i pchlania duzo czsu,jesli ktos sprowadzil audi tylko po to-to jest nieoplacalne,ale jesli zrobil to jakis srednio utalentowany mechanik,z zamilowaniem do audi,sprowadzil je dla siebie,potem kilkanascie tygodni robil po nocach,a po kilku miesiacach musial sprzedac,- w takim przypadku nie mozna mowic o nieoplacalnosci,bo tego nie wiemy na pewno,potrzebna jest opinia rzeczoznawcy,podobna do tej,jaka zacytowales- [ALL B5] Kupiłem ale niejestem przekonany
zgodze sie z kilkoma przypadkam,ale jesli byla sumienie zrobiona,to wszystko jest wymienione,na zgodne z przepisami 3 ktos dokupil z anglika i wlozyl-pewnie nie wiedzac o skutkach 5 audi ma dwa fotele o takiej regulacji 6 jesli zmienisz mile na kilometry nic nie oszukujesz ,bo to jest to samo,zmienia sie jednostka miary,czy w polsce mila jest krotsza niz w anglii? 7 poduszka pasazera nie jest obowiazkowa laguna,ktorej przyklad podales nie byla sumienie zrobiona,tylko w domowych warunkach i na szybka sprzedaz,to chyba nie jest dobre porownanie- [ALL B6] Kontrolka zapiecia pasow
a ja nie mam ani jednego,ani drugiego,a moglem to aktywowac,wiec to chyba nie od tego zalezy tutaj sa moje kody- [ALL B6] Kontrolka zapiecia pasow
ja mialem na mysli jakas opcje dodatkowa,ktora jest juz przy zakupie auta,mozna to uaktywnic,ale tylko sie kontrolka swieci i potem gasnie-nie ulega watpliwosci,ze tak jest ,tylko czemu nie ma czujnika w pasach- [ALL B6] Kontrolka zapiecia pasow
no tak tyle że gaśnie po ok 5 sekundach na poczatku mojej przygody z vagiem uaktywnilem te kontrolke,ale jest ,jak mowisz -zapala sie i gasnie i tez mnie to zastanawialo,bo jak zrobisz test vagiem,to jeszcze gong bedzie buczal,wydaje mi sie,ze takie cos robili na zamowienie,bo nie znam nikogo,kto mialby to w standarcie- [ALL B5] centralny zamek
masz wedke a reszte zlow sam http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b6_awx_problem_z_centralnym_zamkiem-t29932.0.html;msg356661;topicseen;highlight,zimne+luty#msg356661- [B5 AHL] duze skoki obrotow do ok 4 tys.i sie utrzymuja
czyli wymienic wezyk?mysle,ze tak bedzie lepiej,a zobaczymy co bedzie- [B5 AHL] duze skoki obrotow do ok 4 tys.i sie utrzymuja
nie jestem pewien,ale chyba dzisiaj ,po kolejnym ''ataku'' obrotow i niemoznosci odpalenia auta,zobaczyl ten wezyk moj koles i on chyba wyskoczyl z przepustnicy,mowie chyba,bo on go wyjal i koncowka byla sparciala i poszczepiona ,wlozyl ja do przepustnicy,potem obroty jescze wskakiwaly,ale wieczorem jak jechalem,to wzrastaly,ale do ok.2000 i spadaly do 1200 i to bylo takie falowanie,a pozniej juz bylo normalnie,tzn bez falowania,ale jak ruszalem ,po odpaleniu auta,to strasznie szarpalo,jak bylo jeszcze zimne [br]Dopisany: 22 Czerwiec 2008, 23:43 _________________________________________________moja teoriajest taka,spadla fajka ze swiecy ,pompa podawala paliwo ,nie spalilo sie i sonda w wydechu odebrala ''komunikat'' i odcielo paliwo,aha jescze dzis ,podczas gdy auto mi zgaslo,to jak kilkakrotnie cheltalem,to zapalila mi sie kontrolka czerwona z wykrzyknikiem,ale jak auto zaczelo lapac,to przestalo bibczec i swiecic?przeciez to od chamulcow...ECU zwariowal?[br]Dopisany: 22 Czerwiec 2008, 23:48 _________________________________________________wymienilem filtr paliwa,no i jakby lepiej,ale zobaczymy,jak troche pojezdze,na razie jest dobrze ,ale znow byl moment,ze za pierwszym razem nieodpalila,no i co to moze byc,jak przekrecam kluczyk,zapalaja sie lampki i slychac jak pompka paliwa podaje,a potem cyk i nic,a czasem jest dzwiek,jakby caly czas podawala,tak mialem juz ze dwa razy-nie wiem co to moze byc, zauwazylem tez wode chlapiaca z wydechu,rozumiem,ze ostatnio padalo i mam troche popekany wydech,ale to wygladalo,jakby ktos ze szklanke wody wlal i teraz auto pluje tym na zewnatrz- [B5 AHL] duze skoki obrotow do ok 4 tys.i sie utrzymuja
z tymi wtryskami to by pasowalo,bo jak mi auto zgaslo i nie chcialo odpalic,to benzyna smierdzialo wszedzie :mysli [br]Dopisany: 21 Czerwiec 2008, 10:06 _________________________________________________rozwiazalem problem spadku mocy i telepania autem-spadla fajka ze swiecy,tak jak przypuszczalem,ze auto nie pali na wszystkie gary,sprawdzilem i znalazlem przyczyne teraz kolej na wzrost obrotow [br]Dopisany: 21 Czerwiec 2008, 17:55 _________________________________________________zeby znalezc przyczyne ,musze zaczac od poczatku,czy moze mi ktos podpowiedziec,co ma wplyw na obroty,przeplywka,czujnik temperatury czy jeszcze cos innego-moze rozwiaze problem,bylem ostatnio u mechanika i on mi powiedzial,ze przyczyna moze byc sam ECU... [br]Dopisany: 22 Czerwiec 2008, 09:21 _________________________________________________mam pytanie-do czego sluzy przewod gumowy laczacy przepustnice z wtryskami?- [ALL] Problem z podłączeniem wzmacniacza
dobra,dobra- [ALL] Problem z podłączeniem wzmacniacza
no to dzieki za porade- [B5 ADP] Centralny zamek a temperatura otoczenia
jeszcze powiezd,ze tam jest antena wpieta w ogrzewanie szyby...- [ALL B5] Problem z immobilizerem
zadna polisa nie gwarantuje,ze auto zaparkowane w nocy,nad ranem dalej tam bedzie...- [ALL] Problem z podłączeniem wzmacniacza
jeszcze tylko pytanie-czy te glosniki moge podlaczyc,do tego wzmaka- [ALL] Problem z podłączeniem wzmacniacza
nie wiem,czy dobrze cie zrozumialem,masz na mysli ustawienia typu,bas,sopran,itp w radiu,bo wzmak moj nie ma zadnych potencjometrow,tylko jeden,od glosnosci- [ALL] Problem z podłączeniem wzmacniacza
co masz na mysli mowiac''poustawiac'',masz na mysli ustawienia w radiu i wzmacniaczu?- [B5 AHL] duze skoki obrotow do ok 4 tys.i sie utrzymuja
pompa?czyli co?nie pompuje?,a przepustnica czyszczona kilka dni temu,adaptacja itp,auto zachowuje sie,jakby nie palilo na wszystkie gary jednoczesnie- [ALL] Problem z podłączeniem wzmacniacza
wiesz-z tym laikiem,to sie nie pomyliles-nie wstydze sie tego-jesli czytales wczesniejsze posty,to wiesz,ze ten wzmak-powiedzmy -taki sobie,glosniki firmy Ministry of sound,widzialem juz sprzet tej firmy,nie jest z gornej polki,nie zamierzam tez robic dyskoteki w aucie,pytam czy bez skutkow,np spalenie glosnika,auta czy chocby bezpiecznika,takie polaczenie grozi...mam na mysli,czy jak dam ulubiony kawalek ciut glosniej,to czy uslysze charczenie,zamiast muzyki- [B5 AHL] duze skoki obrotow do ok 4 tys.i sie utrzymuja
jak w temacie,obroty skacza,ale ostatnio to juz nie wiem kiedy sie to powtorzy-nie jest to regularnie odpalam auto i jest ''w normie'',obroty po odpaleniu tysiac,po chwili spadaja do ok 900-950,lekkie falowanie,ale podczas jazdy jade i nagle auto wchodzi na jakies 4000 samo i sie utrzymuje,wciskam sprzeglo i auto wyje,wiec mozna sobie wyobrazic co sie dzieje filtr pow-stozek-nowy ,olej wymieniony tydzien temu,przepustnica czyszczona itp,swiece zmienione razem z olejem ostatnio jak tak falowaly to wylaczylem silnik i nie moglem odpalic,cheltalem dobre kilka minut i nic,jakies dobre ludziska zaproponowali pchnieci i po tym ,jak pchneli auto na 2,odpalilo,ale bylo strasznie slabe,dodajac gazu auto gaslo,po chwili wskoczylo na obroty,bylo ''normalnie'',wiec postanowilem pojechac i zobaczyc ,co bedzie w trasie i tak,gaz do dechy na 5 i predkosc 160km/h,gdzie normalnie na tej samej trasie wycisnalem 210 km/h,po chwili zredukowalem na 4 i wrocilo do normy,potem 5 i juz bylo lepiej,nie doszlo do 210,bo trzeba bylo chamowac,martwi mnie to,bo to juz kolejny raz,cos jakby odcinalo zaplon,zaraz po tym,jak auto wbija sie na wysokie obroty i tam sie utrzymuje,dzis podejde z VAGiem do auta i zobacze co tam slychac,filtr paliwa zamowiony i moze jutro bedzie czekam na pomysly ,co moze byc przyczyna z gory dzieki[br]Dopisany: 19 Czerwiec 2008, 19:53 _________________________________________________dodam,ze szukalem i czesc objawow znalazlem ,sa podobne,ale nie wszystkie,wiec zalozylem watek,moze to wszystko ma ze soba zwiazek [br]Dopisany: 19 Czerwiec 2008, 20:04 _________________________________________________wczoraj podlaczylem VAGa i pokazal blad 00522-cos z czujnikiem G62 ,ale sporadycznie,wykasowalem i troche pojezdzilem,ale nie wywalilo go znow,a dzisiaj auto zaczelo sie telepac i jest jescze slabsze,niz wczoraj trzesie autem tak mocno,ze to nie jest norma,prubowalem zrobic logi,ale nie moge,bo cos nie zapisujelogow moj vag-nie wiedziec czemu,to co sprawdzilem wczoraj na wolnych obrotach nie ma duzych skokow-jakies 864-890,przeplyw powietrza w przeplywce 130,tyle co zapamietalem, nie wiem,co sie stalo ;(- [ALL] Problem z podłączeniem wzmacniacza
niewazne-zrobione i dziala,mam jescze pytanko,otoz okazyjnie trafilem glosniki 350 w,czy widzisz jakies przeciwskazania,by je do tego wzmaka podlaczyc,czy to nawet lepiej,ze sa takiej mocy?- [ALL] Problem z podłączeniem wzmacniacza
spokojnie...wszystko jest ustawione optymalnie do ori glosnikow [br]Dopisany: 05 Czerwiec 2008, 20:37 _________________________________________________wlasciwie to dobrze ,ze sie pokazales watsonie,moze ty znasz przyczyny gwizdu?[br]Dopisany: 05 Czerwiec 2008, 20:39 _________________________________________________adamevo-no i rozwiazalem problem swistu w glosnikach,otoz przyczyna byl kabel masy,a wlasciwie jego zle podlaczenie, podlaczylem bezposrednio do aku i byly sprzezenia od alternatora-tak,jak podejrzewalem,umiescilem mase w innym miejscu i od razu lepiej-wniosek? montowac mase jak najdalej od silnika- [B5 ADP] Centralny zamek a temperatura otoczenia
ja szukalem na necie schematu,znalazlem,ale nie jest to schemat podzespolow,tylko polaczenia,a nie o to chodzi,bo to wie wielu,poszukam jeszcze - [ALL B5] Kupiłem ale niejestem przekonany