Treść opublikowana przez domjenick
-
[B5 AGB] Spawana alu felga, a max upalanie
a jaka gwarancje dalbys,gdybys robil to sam?robilbys jakies testy?jesli tak,to jak mialyby wygladac?
-
[B5 AGB] Spawana alu felga, a max upalanie
spawana,wywazona,ale struktura molekularna zostala naruszona podczas pierwszego pekniecia,to ,co widac na feldze,zostalo zespawane,ale mikropekniecia nie widac,felga jest stopem kilku pierwiastkow,tak ,jak dzwon-jesli peknie-nigdy nie zabrzmi juz tak samo-trzebaby przetopic i odlac na nowo
-
[B5 AFN] Rozrząd - niepokojący znak
ja mysle tak,ze na takich rzeczach sie nie oszczedza-jesli cos niepokoi-wymienic,lepiej -niz pozniej jezdzic i tracic czas u mechanika moze to jest jakas wada fabryczna,co prawda zdaza sie to nie za czesto,ale jednak...
-
[B5 AFN] Otwieranie auta z pilota
wiekszosc pompek od B5 ,jesli posiada modol komfortu sterowania pilotem c.zamka,nie roznia sie wygladem,czasem tylko polozeniem,np. w takiej jak ja mam pompka ''lezy''w bagazniku po prawej stronie,u mojego kolesia w avancie z 99,jest przymocowana troche wyzej i troche w innym polozeniu,nie powiem ci jakie symbole posiadaja pompki z pilotem,ale to trzeba by bylo zapytac wlasciciela pompki ,czy auto ma oryginalny alarm na pilota,dam ci linka do ETKI ,jesli sie zalogujesz,to po angielsku(tylko taka wersje mam)znajdziesz model pompki ,symbol,dojdziesz latwo ,po roczniku itp, z tego co wiem jakos w 97 szly modele bez pilota,nie wiedziec dlaczego...moze to jakas proba,przejsciowki albo co- nie mam pojecia... tu masz linka do ETKI http://www.vagcat.com/ vagiem dasz rade to zrobic,ale jesli pompka jest z pilotem,bo jesli nie ma tej opcji-to lipa http://www.vag-com.pl/procedury.htm tutaj masz linka do procedur,poprobuj,ja probowalem na vagu 409 ,312 i wczesniejszych i nie dalem rady ''wklepac'' pilota,bo pompka nie ma tej opcji,prawdopodobnie u ciebie jest tak samo nie powiem ci dokladnie na jakiej czestotliwosci lataja piloty,ale chyba tak,jak piszesz-chociaz w audi nie ma to znaczenia-kazde audi ma te sama czestotliwosc,zmienia sie tylko kod wysylany z pilota do centralki,ktora jesli dopasujesz pilota ''akceptuje'' ten kod i uruchamia co ma uruchomic http://www.google.co.uk/search?num=50&hl=en&newwindow=1&q=ross+tech&meta= popatrz tez tutaj [br]Dopisany: 28 Maj 2008, 20:54 _________________________________________________osobiscie pytalem sie jednego goscia-pilota do audi tylko od audi,inne nie podejda,ale moze jakis wyjatek bedzie
-
[B5 AFN] Otwieranie auta z pilota
problemem moze byc,ze ta wersja nie ma opcji otwierania na pilota,ja mam taka,trzeba by bylo wymienic cala pompke,bo tam jest modul komfortu odpowiedzialny za to,klucza ci nie zakodowali ,tylko dorobili immo
-
[ALL] Problem z podłączeniem wzmacniacza
podlaczylem minus,i plus,ktory idzie po przekreceniu stacyjki, kontrolka sie pali,ale nie wiem czy trzeba jeszcze podlaczyc ten plus od aku-nie probowalem tak,bo jak kontrolka blysla zostawilem podlacze plus,minus i plus po stacyjce i zobacze co bedzie
-
[ALL] Problem z podłączeniem wzmacniacza
z podlaczeniem do produ nie ma problemu,bo zrobilem to ,tylko jak wszystko podlaczylem nic nie gra,prad dochodzi no i nie wiem co dalej,czincze podlaczone gosciu mi cos mowil o tych miejscach gdzie jest high input,ale teraz nie pamietam,a moze to wlasnie bylo wazne[br]Dopisany: 25 Maj 2008, 13:58 _________________________________________________aha podlaczylem go minus i plus po stacyjce,czy to wystarczy,czy jeszcze plus bezposrednio od aku trzeba?\
-
[ALL] Problem z podłączeniem wzmacniacza
witam moj problem ,to podlaczenie wzmacniacza,otoz niedawno kupilem okazyjnie wzmacniacz,jest nowy ,sprawdzony przy mnie,nie ma zadnej instrukcji,wyglada tak http://i256.photobucket.com/albums/hh187/domjenick/DSC01625.jpg podlaczylem do radia,podlaczylem glosniki i nic ,cisza schemat podlaczenia do radia wyglada tak http://i256.photobucket.com/albums/hh187/domjenick/DSC01339.jpg dziala na pewno,ale ja nie mam pojecia co jeszcze z tym zrobic,zeby zagralo tak wygladaja wejscia do wzmacniacza http://i256.photobucket.com/albums/hh187/domjenick/DSC01624.jpg a tak wyjscia na glosniki http://i256.photobucket.com/albums/hh187/domjenick/DSC01626.jpg moze ktos sie kiedys spotkal z takim wzmacniaczem,albo po prostu wie jak to podlaczyc ,prosze o pomoc[br]Dopisany: 25 Maj 2008, 13:15 _________________________________________________podlaczalem czinczami tam,gdzie jest low input-cisza
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
:polew: ale tak sie nie da jezdzic,bo auto sie dusi za kazdym razem ,kiedy chcesz przyspieszyc
-
sluzba zdrowia w Anglii
publiczna sluzba zdrowia tzw.NHS ,to jest lipa do kwadratu,ale prywatnie masz zapewnione wszystko,czego chcesz ,jesli cie boli dostajesz srodki jakie tylko sa dostepne i jakie mozesz przyjmowac. Najgorzej jest w takich miejskich przychodniach i lekarze pierwszego kontaktu ,specjalistyczne szpitale maja opieke dobra,ale to wciaz nie jest to samo,jak prywatnie-wiadomo ,placisz i wymagasz,lekarz,ktory leczy sie prywatnie,zrobi wszystko,zeby miec o nim dobre zdanie,po wypadku jak mialem prywatne wizyty,lekarz mi powiedzial-jesli czujesz,ze moje praktyki nic ci nie pomagaja,w kazdej chwili mozesz isc do kogos innego,raz za wizyte nie wzial pieniedzy, ,wiec ja mam dobre zdanie o prywatnych gabinetach w Anglii :th:
-
sluzba zdrowia w Anglii
zalozylem ten watek po to,by opisac i przestrzec wszystkich mieszkajacych na Wyspie, otoz dzis wieczorem moj 15-sto miesieczny synek popazyl sie dotkliwie wrzatkiem,skora zeszla mu od barku do nadgarstka,zawiozlem go najszybciej ,jak tylko sie dalo,do szpitala i co? w szpitalu pani doktor,razem z pielegniarka nie mogly dojsc do porozumienia ,co zrobic,przyszla jeszcze jedna pani doktor i ona miala jescze inne zdanie, kiedy zorientowaly sie ,ze wiem,ze one nie wiedza co zrobic,jedna z nich wezwala ambulans(w miasteczku,gdzie mieszkamy nie ma takowego) szczerze,to bylem lekko zaniepokojony zaistniala sytuacja,ale karetka przybyla z oddalonej jednostki o jakies 25 km,dosc szybko ,poczekali ,az moja zona przyjedzie z drugim synem i pojechala z maluchem do specjalistycznego szpitala w New Castle a teraz dobra rada dla wszystkich mieszkajacych Tutaj-jesli sa jakiekolwiek problemy -na nic nie patrzyc,tylko jechac do specjalistycznych jednostek,doktor rodzinny przepisuje Paracetamol na wszystko,zeby zrobic przeswietlenie trzeba nachodzic lekarza kilka razy, w Polsce jest to niedopuszczalne drugi przypadek ,kilka miesiecy temu mialem wypadek w pracy,nie opisze szczegolow,jak to sie stalo,ale efektem tago byl zmiazdzony dysk w karku,bol niepojety,bo kazda pozycja czy minimalny ruch glowa,powodowal nasilenie sie bolu,scisniety byl nerw i bol opanowal na drugi dzien kark,bark i reke do lokcia,najmniejszy wstrzas powodowal pojawienie sie lez w oczach,a ja juz myslalem,ze nie wytrzymam wiecej i skoncze na wozku,poszedlem do lekarza i co ten pedal mi powiedzial?bez przeswietlenia ,bez dotkniecia i sprawdzenia czegokolwiek,kazal mi rozruszac i powiedzial,ze to nic powaznego,nie uwierzylem,bo czlowiek wie ,kiedy jest cos powaznego,poszedlem do prywatnego gabinetu i tam lekarz za glowe sie zlapal,no coz kuracja kosztowala mnie troche,jedyna pozostalosc to brak czucia w kciuku, gdybym sie posluchal tago lekarza w przychodni-pewnie nie jezdzilbym dzisiaj audi... Nie ma co mowic o Polskiej Sluzbie Zdrowia,jest zle ,biednie,lakarze i pielegniarki nieoplacani odpowiednio,ale jednak ludzie wiedza co robia i po co wstapili w te szeregi wspierajmy ich,jak tylko mozna,bo w koncu ci ludzie robia to dla nas
-
Panowie/ Panie pomocy!!! Ukradli Audi a4 avant 1.9 TDI [licho nie śpi]
to ja tez podam jeden przyklad,na co trzeba uwazac,szczegolnie kobiety wychodzac z auta na zakupy,w wiekszosci ludzie uwazaja na swoje portwele,wiec jesli trzymasz go w rece w sklepie wydaje ci sie,ze nic ci sie nie stanie :gwizdanie: wprawny kieszonkowiec wyjmie ci kluczyki z plaszcza,szybciej niz portwel z torebki-reszte sobiedogwizdajcie :gwizdanie:
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
ja swoja smoczyce tankuje za 10 F,to jakies 9,cos tam litra, i rekord w trybie mieszanym 136km, ale jak trzeba to przycisne,choc za bardzo nie ma czym,pewnie ,jakby jakis mechanior postukal i popukal dookola,to moze by cos wykombinowal,zeby zarla mniej :gwizdanie:
-
Panowie/ Panie pomocy!!! Ukradli Audi a4 avant 1.9 TDI [licho nie śpi]
wydaje mi sie ,ze opinie jakie wyrazilismy do tej pory niewiele pomogly autorowi,mamy link ,a tam wyglad auta,tablice pewnie juz nieaktualne,ale moze... autor nie potrzebuje otuchy,tylko rozwiazania problemu jesli nie odnajdzie auta,to kredyt zostanie ,moze jest jakas organizacja ,ktora zajmuje sie takimi przypadkami-wiadomo,ze nikt nie chce splacac kredytu,jesli nic nie ma w zamian,wiec moze ktos z forum wie lub slyszal o czyms takim,moze jest szansa pomoc chlopakowi,kazdego moze to spotkac,
-
Panowie/ Panie pomocy!!! Ukradli Audi a4 avant 1.9 TDI [licho nie śpi]
to nie byl przypadek,bo takich nie ma-wystawka ;(
-
[ALL] Co daje kasowanie błedów ?
vag nie pokazuje tylko bledow,w przypadku c.zamka i alarmu pokazuje rowniez poprzez ktore czujniki byl uruchomiony alarm,jesli wyczyscisz wszystko,nastepnym razem jak uruchomi ci sie alarm,bedziesz wiedzial co to spowodowalo,w ten sposob lokalizujesz potencjalna usterke,albo regulujesz czulosc sensorow,ta opcja jest rozna w zalaznosci od alarmu ,jasli sie to powtarza,wiesz gdzie szukac przyczyn wykasowanie bledu w przypadku poduszek pow.jesli jest jakis blad,zapala sie lampka,blad moze byc chwilowy np.brak styku spowodowane przesunieciem fotela,kasujesz i patrzysz ,czy wraca,jesli tak odczytujesz kod bledu i wiesz co i jak generalnie-blad pokazuje,co jest przyczyna i lokalizacje
-
[ALL B5] Kody wyposażenia - prośba o przetłumaczenie
strone wczesniej wkleilem linki z kodami-przejrzyj,a co do wklejki,to na jednym linku jest wzor,chyba od jakiegos paska,pewnie bedzie lepiej jak,ktos aklei ci fotke z konkretnego rocznika
-
[ALL B5] Kody wyposażenia - prośba o przetłumaczenie
4A0 without seat heater 4A1 seat heater, driver's seat 4A2 seat heater, right 4A3 seat heater for front seats separately controlled 4A4 seat heater for front and rear seats separately controlled 4A5 carbon seat heater 4A7 air-conditioned seat 4A8 air-conditioned/massage seat [br]Dopisany: 01 Maj 2008, 02:03 _________________________________________________to jest o grzaanych fotelach
-
[ALL B5] Kody wyposażenia - prośba o przetłumaczenie
:polew: zmusilo mnie co innego,a slownika uzywam,bo wielu slow nie znam,bo nie uzywam,albo nie potrzebuje jakby co,to sluze pomoca
-
[ALL B5] Kody wyposażenia - prośba o przetłumaczenie
dobry slownik polsko-angielski powinien wyjasnic sprawe jak ja chodzilem do szkoly to byl tylko rosyjski w szkole
-
[ALL B5] przeglad
w Anglii sytuacja wyglada tak-przyklad,wjezdzasz na warsztat(wiele,jak nie wiekszosc,ma mechanikow uprawnionych do dokonywania przegladow tech.) sprawdza jeden gosc,a jesli znajdzie cos to zapisuje na kartce,jesli jest cos,czego moznaby nie uwzglednic,jako usterke,przychodzi inny,po wszystkim wola cie do biura i pierwsze pytanie to,czy chcesz,aby ten warsztat to robil,jesli nie to daja ci karte z usterkami i kazdy inny warsztat moze to zrobic-nie placisz jesli sie zgadzasz na naprawe w tym warsztacie,to mozesz kupic czesci sam,albo oni kupia czesci,ale przed naprawa robia kosztorys w przyblizeniu, w przypadku,kiedy uwazasz ,lub masz pewnosc,ze czesci przez nich kupione,moga byc za drogie,masz prawo podac im nazwe sklepu,w ktorym maja czesci kupic-nie ma problemu-w koncu to ty placisz na koniec 50 funtow za certyfikat MOT(tak nazywaja przeglad),acha -no i jescze jedno,na przeglad jedziesz max 2 tygodnie przed uplywem,zeby zdazyc znalezc warsztat,albo czesci do auta tak sie przyjelo w angli,ze lepiej jest kiedy masz wszystkie poprzednie MOTy od daty-do daty,lepiej jest auto sprzedac w razie potrzeby
-
[ALL B5] Kody wyposażenia - prośba o przetłumaczenie
no to jak nie mozecie znalezc,to wklejam dla wszystkich generator kodow wyposazenia po angielsku,ale przetlumaczyc,to chyba dacie rade- http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=complect a tutaj trzeba wpisac kod-jeden, http://igorweb.org/equidec/Default.aspx moze pomoze...
-
[B5 1Z] Problem ze stacyjką (chip)
najlepiej przyklej pastylke jak najblizej grota
-
[B5 AKN] Problem z VAG COM
podepnij fejs do innego kompa i zobaczysz jaki jest efekt,jesli bedzie ten sam ,to wydaje mi sie ,ze to cos z fejsem nie tak,sprobuj tez wziac to wszystko do auta i testowac z podpietym autem,moze cos pomoze
-
[1.8T i 2,7BiT] Filtr powietrza pipercross
MoSSS nie pomyslalemo tym ,ze syfy jakies moglyby tam sie dostac-cenna uwaga,a czy Ty jakos uszczelniales dookola rury w dolocie,czy tylko tak ja wlozyles?mysle,ze dobrzeby bylo uszczelnic to,zeby calosc dolotu byla maxymalnie wykozystana a tak poza tym ,to jesli ori dolot jest tam umiejscowiony,wiec doskonalosci audi nie bede poprawial