Treść opublikowana przez domjenick
-
Zawieszenie gwintowane mts-technik /ta technics jeździ ktoś na tym??
a na jakim Ty zawieszeniu jeździsz? KW:wink: i co? daje radę
-
Zawieszenie gwintowane mts-technik /ta technics jeździ ktoś na tym??
...na używce nie masz gwarancji, że pojeździsz rok... ---------- Post dopisany at 10:52 ---------- Poprzedni post napisany at 10:51 ---------- z resztą MTS, cz TA-Techics to też firmy znane, tyle, że tańsze... ---------- Post dopisany at 10:54 ---------- Poprzedni post napisany at 10:52 ---------- a na jakim Ty zawieszeniu jeździsz?
-
Jakie turbo??
nie wejdzie p&p
-
Zawieszenie gwintowane mts-technik /ta technics jeździ ktoś na tym??
w B6 miałem Raceland'a-ta sama półka cenowa i standard, co mts, czy ta technics-było twardo, ale do zniesienia-odezwały sie tylko łączniki stabilizatorów, które trzeba było wymienić, w Touranie mam Jom'a blue line'a, ale jeden amor się wylał i trzeba powrócić do serii, jednakże w Touranie (nie wiem jak długo ten gwint siedzi, bo kupiłem już z założonym) zawias tylko fajnie wygląda, bo jest zdecydowanie za nisko, powracając do B6-to jeśli nie zamierzasz sie ścigać, czy driftować-taki gwint, do obniżenia auta-na pewno da radę, kupując nowy-masz co najmniej roczną gwarancję-więc chyba warte przemyślenia, szczególnie, ze nie masz sporo pieniędzy, żeby pakować się w coś, co kosztuje 5000tys:wink:
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
kupujesz A6?
-
A4 1.9 115 KM 2000r. Kopci na siwo spadek mocy i brak oleju na bagnecie
u mnie w Touranie, turbina padła i rzygało olejkem do tego stopnia, że nawet silnika nie można było odpalić, bo leju było na cylindrach duuuużo-wyczyszczone i śmiga bez zarzutów-oczywiście turbo poszło do wymiany, kat pozostał
-
A4 1.9 115 KM 2000r. Kopci na siwo spadek mocy i brak oleju na bagnecie
najlepiej to wyjąć turbo i sprawdzić pod kątem wycieku, katalizator- na pewno też trzeba mu się przyjrzeć, bo jeśli olej dostawał się tam przez dłuższy czas-to samo się nie wypali, a jeśli jest, tak jak piszesz, że teraz wydostają się stamtąd spore jego ilości-to pewnie już zapchany na maxa będzie...ja najpierw zajął bym się turbiną i zostawił kata
-
A4 1.9 115 KM 2000r. Kopci na siwo spadek mocy i brak oleju na bagnecie
dolej oleju na żądany poziom, podepnij vaga i zobacz czy dalej tak będzie, jeśli wpadł w tryb awaryjny-to vag pokaże z jakiej przyczyny/przyczyn:wink:
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
Panowie, szukam dolnego spojlera do tourana z centralnym grillem-tylko cały, bo połamany już mam...
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
jest nas dwóch, jeżdżących Touranami:decayed: a w sercu zawsze A4 jest:naughty: z resztą poszła chyba w dobre ręce, bo chłopak jechał po nią półtorej godziny w jedną stronę,bo pracuje gdzieś "blisko", a ogólnie mieszka 350 mil ode mnie-więc zależało mu na tym właśnie aucie:whistling: wie wszystko na temat auta, więc oboje zrobiliśmy dobry interes...
-
Legnica i okolice - Spot Info w pierwszym poście
...a moja zmieniła wczoraj właściciela...
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Touranem śmigam, miałem oferty na zamianę seata leona cuprę, forda focusa i mercedesa c270, ale po co mi teraz drugie auto? jeszcze kupie audi:slina:
-
Klekotanie przerodziło w coś gorszego.
masz za mało postów kolego,żeby coś sprzedawać na forum:whistling:
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
moje audi zmieniło właściciela...
-
Mega wysokie spalanie
a ja bym zaczął od sprawdzenia czujników temperatury-to, że na blacie pokazuje 90*-wcale nie znaczy, ze tyle podaje czujnik do ECU-wróżenie z fusów...podepnij vaga, zrób logi, sprawdź czujniki-potem narzekaj- Touran żony-2,0, w mieście zimą palił więcej przy Jej spokojnej jeździe, niż moje 1,8T z normalną jazdą-walnięty był termostat i czujnik zaniżał, a na blacie wciąż było 90*...
-
[B6 APU] Jakie tam były montowane silniki 1.8t[kod]
to chyba Ty nie czytasz postów innych dokładnie...pytałeś się , z jakiego silnika głowica podejdzie do AVJ-dostałeś odpowiedz proszę przecież już wtedy Ci pisałem, żebyś szukał głowicy z wałkami, a nie całego silnika- jaki problem wymienić tłok i zawory, skoro ściągasz głowicę? teraz to ze swapem będziesz mieć większy problem, bo na pewno będziesz musiał przekładać wiązki elektryczne,bo B6 ma inne czujniki niż seat, czy golf, AVJ ma całkiem inny układ paliwowy-niż AUQ, sprzęgło w AVJ o średnicy 228mm, gdzie AUQ ma 240mm, inną przepustnicę...sporo różnic, których tanim kosztem nie da się wyeliminować...
-
Klekotanie przerodziło w coś gorszego.
a nie mówiłem:)bez smarowania po minucie są w silniku już zauważalne skutki a co dopiero po 30 km!!! ja jechałem bez ciśnienia oleju ponad 200 km, jak chcesz, to Ci skan z wrocławskiego byłego RSu zrobię, co było zepsute i wymienione-jechałem z DE do Polski...
-
[B6 APU] Jakie tam były montowane silniki 1.8t[kod]
ja Ci powiem tak, wcześniej radziliśmy Ci, żebyś kupił samą głowice z wałkami, ale się uparłeś na cały silnik, bo taniej-teraz masz problem, bo nie wciśniesz, tego do AVJ bezproblemowo-nie wiem, czy wiązka do ECU będzie taka sama, czy będziesz musiał to rwać i kłaść oryginalną z golfa, szukałeś porad- miałeś...każdy Ci mówił, że prościej będzie sama głowica i wałki, najlepiej od AVJ- teraz utkniesz na jakiś czas z robotą, zanim się pojawi na forum ktoś, kto przekładał silnik z golfa do B6, nie wiem, czy nawet jak zmienisz kolektor wydechowy, podepniesz turbinę, czy spasujesz z katalizatorem z AVJ, wałki i głowica podejdą, jeśli to 1,8T... wspomnij post Kichola...
-
[B6 APU] Jakie tam były montowane silniki 1.8t[kod]
musisz mieć ECU, bo seryjne AVJ generuje 150koni, ale tu się zapowiada na grubsze rezanie...
-
Wielki problem --check engine
no to masz kolejną rzecz wyeliminowaną...
-
Do właścicieli Tego modelu.
4 bary:wink:
-
Wielki problem --check engine
u mnie przyczyną były świece:wink:
-
Wielki problem --check engine
dokładnie-miałem identyczny problem-po wymianie świec problem ustąpił
-
Zawieszenie gwintowane Q a FWD różnice ?
na fotce widać metrówkę, ale zdjęcie było pod kątem, dlatego wydaje się ori spring szerszy-jest na pewno 130mm
-
Zawieszenie gwintowane Q a FWD różnice ?
tu fotka porównanie ori sprężyny, stosowanej również w quattro, ze springiem z gwintu do q i FWD tu widac fotkę z innego forum, że odstęp od sporo szerszej sprężyny z gwintem od osi, jest dosyć spory http://www.a4mods.com/pics/Suspension/IMG_1202.JPG http://www.a4mods.com/pics/Suspension/IMG_1193.JPG http://www.a4mods.com/pics/Suspension/IMG_1194.JPG tu już z gwintem i też sporo miejsca tam jest od osi http://www.a4mods.com/pics/Suspension/IMG_1200.JPG http://www.a4mods.com/pics/Suspension/IMG_1877.JPG http://www.a4mods.com/pics/Suspension/IMG_1876.JPG tu cały temat: http://www.audizine.com/forum/showthread.php/189109-DIY-B6-B7-A4-Suspension-Removal-and-Install oczywiście to tylko poglądowe fotki, nie słyszałem też, żeby fizycznie sprężyna z gwintu była szersza, niż ORI, ale mogę być w błędzie, bo wszystkich gwintów , jakie są na rynku-nie widziałem na autach, po to jest Forum, żeby rozmawiać, a nie udowadniać za wszelką cenę swoje rację