Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

domjenick

VIP
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez domjenick

  1. ori sprężyny są takich samych wymiarów, do quattro-różnią się właściwościami mechanicznymi szerokość ori springa jest 130mm, a odstęp od sprężyny do tylnej osi jest jakies 20mm:wink: nikt nie robi szerszych sprężyn, w moim gwincie sprężyna jest szeroka na 100mm...taki drobny szczegół mogę zrobić zdjęcia dla zainteresowanych ori springa i springa z gwintu, bo mam pod ręką...
  2. wszystkie silniki z 4 cylindrami maja 228 mm 240 maja V6:wink:
  3. niektóre 1,8 maja pompę wody wewnętrzną napędzaną paskiem rozrządu,a niektóre zewnętrzną, napędzaną paskiem klinowym, jeszcze są chyba różnice w montażu filtra oleju
  4. Dominik-powiedz mi ile chcesz w całości wydać naprawę auta?
  5. nie spieram się, ze tak nie jest wiem, ze takim kluczem, jak pokazałem jest ciężko, kiedy nakrętka jest na dole, mam w audi na górze i w Touranie żony było na dole, jak chciałem podnieść -to byłem zmuszony wszystko wyjąć i odwrócić tak, żeby nakrętka była na górze-regulacja była niemożliwa-każda firma ma jakieś rozwiązania:wink:
  6. no męczył sie trochę, ale zrobił-to dobry mechanik, choć metody ma jeszcze staromodne
  7. nie szukaj silnika, tylko głowicy z wałkami, jak chcesz niedużym kosztem naprawić auto
  8. no to daj mi maila na PW i Ci wyśle, co potrzeba- jak masz kabel:wink:
  9. przeciez nie zatarł silnika:wink: nie ma oleju na górze i dlatego jest głośny-przerabiałem to u siebie-uwierz mi-było tak głośno, ze mechanik uciekł, myśląc, że silnik się rozpadnie-ku zdziwieniu wszystkim sceptykom-nic takiego nie nastąpiło, a silniczek działa do dziś prawidłowo:naughty:
  10. ja miałem podobnie-kontrolka ciśnienia oleju, ale oleju było pod dostatkiem i kontynuacja jazdy-po jakimś czasie silnik wpadł w tryb awaryjny i wyskoczył check, stukał jak wściekły:decayed:-okazało się , ze smok pompy się zatkał-turbina do wymiany, smok do czyszczenia, ew. pompa oleju padła-do sprawdzenia napinacz wałków i to tyle-silnika nie da się zarżnąć tak szybko -skoro chodzi-to tylko osprzęt padł- zacznij od pompy oleju, smoka- potem , jak to zrobisz-odpal i zobacz, czy na wolnych dymi białym dymem-jeśli turbina padła powinien dymić, tak po 2 minutach na wolnych obrotach- napisz, jak to sprawdzisz:wink:
  11. a do jakiego auta potrzebujesz?, bo 409 to kicha, ja używałem do diagnozy B6 312 i jest ok:wink:
  12. cały zestaw z przetwornicami- inaczej nie będzie działać, bo jak podepniesz żarniki do ori wtyczek?- nie da się kup zestaw np 6000K z żarówką H11 i będzie ok:wink:
  13. jakiego chcesz?tylko program, czy kabel też?
  14. z ADRa tylko wałki-głowica nie wiem, na pewno podejdzie każda głowica z 1,8T nawet poprzecznego, co do wałków-z ADRa-są "ostrzejsze" co powoduje większe napełnienie w fazie ssania-reszty chyba nie muszę tłumaczyć
  15. wszystko, co ma 20 zaworów podpasuje z każdego 1,8 jeśli szukasz coś ,żeby zrobić furę-to szukaj wałków od ADRa 1,8-nic nie zaszkodzi je mieć, jak zachce Ci się wrzucać duuuże turbo i atakować moce 250+ koni:decayed:
  16. najlepiej wymienić wałek i resztę,co jest uszkodzona-BTW trochę się przypiekł, bo aż kolor zmienił Dominik-odpuść sobie-jak chcesz AVJota-to mój jest na sprzedaż-na priva dam więcej info o tym, jeśli jesteś zainteresowany kupnem B6 1,8T
  17. wyskoczyć, to nie wyskoczy, ale coś tam zawsze będzie nie tak, jak program robiony pod inne auto, a ktoś to potem przerabia, może i ma pojęcie, ale ja bym najpierw podpytał ludzi, którzy wcześniej u niego robili takie rzeczy, czy nie mają problemów z autami
  18. nie no racja, chodzi mi o sam fakt, ze jest:wink:
  19. dobrze, ze nie próbuje dostosowac auta do programu co do oceny "fachowości" po sprzęcie, jaki posiadają, to jest takie przysłowie "nie wszystko złoto..." itd , a "fachowość" mierzy się wynikami i zadowoleniem klientów, a nie jakością sprzętu , na jakim "pracują":wink4:
  20. odepnij klemy na jakieś 45 minut i błąd się skasuje sam, jeśli jest to usterka, która powraca-kontrolka powróci po paru minutach jazdy
  21. jak to nie ma A4 allroad? przecież idą w budzie B8, więc i zawieszenie musi być inne niż w standardowej B8:wink:
  22. w moim aucie (AVJ) mechanik wymieniał z poziomu podłogi, bo nie ma kanału-na lewarkach i dał radę-więc czemu Wy mieli byście nie dać? marka sprzęgła w Audi -LUK,SACHS tu masz numer tarczy sprzęgła 06B141031M docisk 06B141117D 028141117X łożysko 012141165E jeśli się ślizga-to tylko to wymienić
  23. filtr jest koło prawego tylnego koła, a pompa-to zależy, czy q, czy FWD, o ile dobrze pamiętam quattro ma pod tylną kanapą, a FWD ma od góry w bagażniku, ale tak jest na pewno w B6, nie pamiętam, czy w B5 jest tak samo
  24. a jak wyobrażasz sobie pokonywanie dołów, z obniżeniem -45? trzesz jajami o ziemię, mój gwint, choć tani-wcale nie podskakuje-kto Ci powiedział, ze tak jest?-trzyma auto w zakrętach, jak przyklejone nawet, kiedy w zakręt wchodzę z prędkością, ze gumy zaczynają piszczeć KONI i wiele innych firm daje dożywotnią gwarancję, ale tylko temu,kto to kupił-odkupując od kogoś używane- tracisz gwarancję, gwinty z dolnej półki cenowej-są tanie,ale nie bezużyteczne-zastanawia mnie fakt, czemu zawsze najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy nie używali tego typu zawieszeń?co do sensu zakupu-kupując jakiś gwint-nowy, choć z dolnej półki cenowej-masz na pewno rok, lub dwa gwarancji producenta-kupując używkę-nie masz gwarancji, że pojeździsz rok, czy dwa...kolejna rzecz-kupujesz auto na całe życie, czy na parę lat i zmieniasz na nowsze?jeśli ta druga opcja-to producent "taniego" gwintu zadba o zawieszenie Twojego auta w okresie , kiedy będziesz go używał
  25. niech Ci będzie:decayed:

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.