Treść opublikowana przez KrzysiekA4
-
Pogrzewana przednia szyba
A były takie? Od b6 normalnie tylko jestem ciekaw czy na przejściówce montowali(b5/b6)
-
Pogrzewana przednia szyba
Troche to chore,auta sprzedają z podgrzewaną przednią szybą a samej szyby nie da rady kupić.Coś mi tu nie pasuje:a4fan: ---------- Post dopisany 27-11-2013 at 19:09 ---------- Poprzedni post napisany 13-11-2013 at 14:30 ---------- Może się ktoś pochwali że ma podgrzewaną przednią szybe w b5??
-
Ogólne wiadomośći przerażają
No właśnie ja mam osłonę pod silnikiem na opaskach,sklecanie tego z powrotem zajmuje trochę czasu a dostęp(po uchyleniu) jest wystarczający(według mnie) bez odpinania chłodnicy i innych elementów.
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
Ale po co ktos mialby wrabywac kase w nastoletnie auto zeby miec 250 koni z zaslona dymna przy przyspieszaniu? Mam 3l beemka 235ps...zwyklym chipem bez ruszania nawe dpfu dociagaja ludzie do 280ps..auto chodzi cicho pali mniej jest mlodsze.... A teraz 2,5...jego wtryski sa glosne na zimno jak karabin maszynowy...z czym tu walczyc?ot stare auto ...czipa na okolo 190ps zrobic (bo tanio) i jezdzic az sie nie rozpadnie...i nie sluchac glupot posiadwczy "legendarnych" afnow 110konnych Wszystko fajnie Przemku,tylko nie każdy musi gonić za nowościami w serii.Może to i "dziadek" ale za parę lat pradziadek,więc ceny z czasem urosną.To forum myślę zostało stworzone dla miłośników oooo (obejrzy sobie reklamę dlaczego:polew:),wiele osób chce coś zrobić z autem po swojemu żeby było bardziej jego(ale to trzeba zrozumieć).Myślę również że mnie będzie łatwiej coś zaradzić w AFB niż Ty w swojej becie na trasie mając zestaw narzędzi:a4fan:.
-
Moja A4 b5 2.5TDI afb 1998r.Pro Line Sport
Kowi ja chce dać mu troche pazura a nie pudrować serie,może z afb nie da się zrobić odrzutowca ale jednak ma kopa(dla wtajemniczonych)w porównaniu do innych jednostek.Chce mu zrobić prezent (czyt.mojemu ego heh)
-
Audi A4 B5 tdi parowanie szyb w środku
Moje doświadczenie z zaparowanym przodem mówi,nagrzej auto w środku(pojeździj trochę autem)przewietrz,nagrzej,przewietrz.Poszukaj nieszczelności(wilgoć nie ma sumienia)w razie czego gazeta pod wycieraczki(żeby sprawdzić jaka wilgotność lub czy mamy dziurkę do zapchania).Oczywiście wszystko co wyżej napisałem przy sprawnej nagrzewnicy(no i termostacie heh).Co do klimatyzacji parownik odgrywa ważną rolę,po używaniu klimatyzacji powinno się użyć zwykłego nawiewu po to aby wilgoć z parownika mogła przelecieć przez układ ja to robię przy lekko uchylonej szybie i nawiew na szybe przednią temp.18C
-
Moja A4 b5 2.5TDI afb 1998r.Pro Line Sport
Wole zderzak od rs4 lub s4 z ori spryskami lepiej to wygląda,jak ktoś ma w dobrej cenie fajny zderzak to wezmę.Mój ma dziurę po nie fartownym cofaniu Pani na parkingu
-
Moja A4 b5 2.5TDI afb 1998r.Pro Line Sport
Jeszcze decyzja nie zapadła heh ale raczej ori valeo wygra tylko jak zrobić drl w przedlifcie(przełączniki ??)żeby to ładnie wyglądało. ---------- Post dopisany at 17:17 ---------- Poprzedni post napisany at 17:15 ---------- Do bixów trzeba sprysków więc zderzak w kolorze lz5k by się przydał ze spryskami i zbiorniczek koszta rosną i weż tu bądź mądry .....
-
Ogólne wiadomośći przerażają
Termostat w tej jednostce niestety ale trzeba wybrać b.dobry.Najlepiej go wymienić razem z rozrządem ale(jak zwykle w szczegółach diabeł miesza)jak nam padnie termostat wcześniej można pas przedni w tryb serwisowy(uchylić) i wymienić termostat tyle że odginając pasek rozrządu(ryzykowna sprawa,paski są konstrukcji do wytrzymałości naprężenia rozciągliwości a nie odginania na boki)trzeba uważać.Są osoby co to "zrobiły" bez zdejmowania ani uchylania pasa przedniego(nie polecam).Najlepsza myśl co mi przychodzi uchylić rąbek tajemnicy(dla mechaników)i z wyczuciem odkręcić śruby,wymienić,złożyć do stanu pierwotnego .
-
2.5 tdi muł na 2 pierwszych biegach.
Jakiej grubości użyłeś??właśnie widziałem że są grubsze
-
Moja A4 b5 2.5TDI afb 1998r.Pro Line Sport
Mają atest,dla mnie chodzi o wytrzymałość ,jaki zamiennik najlepszy lub czy faktycznie ori rezać bo mają najlepsze wsio...... Te co podałeś maja atest jak najbardziej, chodziło mi o bixy homemade. Jakościowo wiadomo, że ori najlepsze, w dodatku są możliwości aby zmieścić do nich dzienne, w sensie bix + dzienne w długich. Co do tych day light to tu na forum są opinie takie, że mało co słabo świecą to jeszcze słabo wyglądają Ja jeszcze na żywo nie widziałem a4 z takimi lampami to się nie wypowiadam. Ostatnio widziałem 80'tkę z takim zestawem to wyglądało oszkliwie... ale a4 jest bardziej zaokrąglona to może miejscami pasować, co kto lubi No różnica 80 a a4 jest wielka,zastanawiam się nad regeneracją ori ale ledy też dobra sprawa.Oszczędność energii + lepsze światło +30% według producenta.
-
Moja A4 b5 2.5TDI afb 1998r.Pro Line Sport
Wszystko fajnie ale ledy gwerty nie zakłada,ledy do b5 nie pasują czy co??moim skromnym zdaniem lepiej to wygląda niż bixenon.Zawsze można ledową żarówkę włożyć i będzie biel +30% od ori. ---------- Post dopisany at 23:27 ---------- Poprzedni post napisany at 23:25 ---------- Mają atest,dla mnie chodzi o wytrzymałość ,jaki zamiennik najlepszy lub czy faktycznie ori rezać bo mają najlepsze wsio......
-
2.5 tdi muł na 2 pierwszych biegach.
Wie ktoś ile metrów bieżących potrzeba do podciśnienia??w 2.5 tdi,chcę wymienić na silikony i nie wiem ile metrów zakupić wiem że rozmiar to 3mm tylko ile metrów
-
[ALL B5] Sylwek moja A 4
Kup kabelek,program z neta sciągniesz(szukajcie a znajdziecie).Dalej to tylko poczytaj na forum co gdzie i jak szukać w swoim silniku.Z czasem będziesz wiedział od środka co się dzieje z Twoją audiczką
-
Moja A4 b5 2.5TDI afb 1998r.Pro Line Sport
Myślę że i dla silnika będzie lepiej jak z ciepłym chłodziwem będzie odpalany(tylko co z dawka na ciepłym heh) no i skrobaczka stanie się nie potrzebna i ciepełko w środku od kopa ---------- Post dopisany 20-10-2013 at 12:33 ---------- Poprzedni post napisany 17-10-2013 at 22:55 ---------- Ciężko przez progi przejeżdzać :/ Dowiedziałem się od kolegi kudalty66 że mam takie cudo w przed lifcie ---------- Post dopisany 06-11-2013 at 19:33 ---------- Poprzedni post napisany 20-10-2013 at 12:33 ---------- Jadę do Norwegii ---------- Post dopisany 23-11-2013 at 19:52 ---------- Poprzedni post napisany 06-11-2013 at 19:33 ---------- Myślę nad lampami tylko nie wiem które wybrać może ktoś doradzi które wybrać??nie wiem jakiej firmy z zamienników się opłaca kupić i jaka do końca jest różnica w h1 a klasycznym h7 o to moje propozycję:ten komplet smoke wydaje mi się dobry Verlichting aanbiedingen! | Extreme Carstyling te z alledrogo REFLEKTORY AUDI A4 B5 DAY LIGHT LED LAMPY BLACK (3679051976) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i na tył LAMPY TYLNE AUDI A4 B5 S4 LED -01 SEDAN DIODOWE B (3686216923) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
-
Kanał 49 i 51 na climatroniku
Jak już temat się rozhulał to co myślicie o termostacie gates??
-
Spadek Mocy
Zrób logi i wrzuć na forum ale wężyki ehhh podciśnienia i kochany n75 do sprawdzenia
-
Kanał 49 i 51 na climatroniku
Według mnie to tak jak kolega pisał termostat.Nie chce Ci mącić w głowie
-
Kanał 49 i 51 na climatroniku
Obstawiałbym termostat ale czujnik też warto sprawdzić przy okazji
-
Kanał 49 i 51 na climatroniku
Z tego co wiem to Kanał 49 pokazuję temp.cieczy chłodzącej i nie pokazuje innej wartość poniżej 30`Celsjusza(jedynie równe lub większe) Kanał 51 pokazuję temp. silnika. Pomiędzy tymi dwoma nie powinno być różnicy powyżej 7`Celsjusza. Pytanie do Ciebie jakie masz wskazania na desce rozdzielczej??czujnik można sprawdzić przez omomierz,nie pamiętam dokładnie ile powinien mieć,trzeba szukajke uruchomić pisane było już o tym temacie
-
Nie odpala po postoju
Samostart stanowcze nie!!!W pierwszej kolejności co kolega Kudalty66 napisał,układ się zapowietrza i czekaj tylko na ile VP44 ma do Ciebie cierpliwość.Filtr paliwa był zalany ropą przy montażu ?? 1)Sprawdź wężyki przelewowe(najlepiej wymień na nowe,spokojnie sam możesz to zrobić)pewnie są już stare i sparciałe. 2)(sugeruję się swoim przypadkiem)Pompka spiętrzająca w baku może już nie domagać i występuję zapowietrzenie się układu. Posprawdzaj wszystko od początku do końca najlepiej wymień na początek wężyki przelewowe daję 80% że tu jest pies pogrzebany. Co do Twoich pytań pompa się odpowietrzy bo przepchnie paliwem powietrze do wtrysków,jeśli jest gdzieś nieszczelność to będzie łapać powietrze a jak wiadomo pompa się chłodzi i smaruje poprzez paliwko.Więc życzę Ci jak najmniej bąbelków bo koszta będą wielkie
-
[ALL B5] Sylwek moja A 4
Witaj,auto fajne.Spojler ma ledy??daj więcej fot tzn środka może masz navi??itp.Tak jak koledzy wcześniej pisali jak piszesz o dopieszczeniu,to zrób to jak na razie w formie(pisemnej)jak widzisz auto w przyszłości.Bezawaryjności
-
Pogrzewana przednia szyba
Od B6 pasuje ??
-
Pogrzewana przednia szyba
Witam,mam pytanie.Ciekawy jestem czy od Passata b5 fl pasuje przednia szyba,temat interesujący bo w dobrej cenie można kupić podgrzewaną.Do A4 b5 to raczej ciężko spotykane bardziej w B6.
-
Co zrobić aby mieć 200hp z 150hp??
Dodałbym filtr stożkowy i hybryde tak jak Tobie Kowi pokazywał.