Treść opublikowana przez KrzysiekA4
-
Glosne stukanie w silniku.
No ja tez to będę robił i mam również zniżki w hurtowni(bo inaczej tak jak Przemek4net pisał koszty w góre).Jak za hydro i rozrząd to całkiem przyjemnie:)
-
Czy pompa do regeneracji błąd 550 nie przestawia kąta wtrysku
No muszę Cię zmartwić przestawiacz uwalony nie reaguje na 004bs VP44 kapoot.
-
Glosne stukanie w silniku.
Przemo Ty to zawsze kawa na ławe (z oklepanymi tyś. razy tematami). Odpalić na zimny lepiej ale jak Ci się nagrzeje do ponad(65C +-)to już pewnie będzie problem z odpaleniem,takie moje zdanie.Małe pytanie ile mniej a więcej wydałeś za wszystko(hydro,rozrząd,głowica)tak jak podał Przemek4net?? czy mniej??
-
[B5 AKN]Srebrny avant BIXy fele RS6 312 heble wtryski AKE chip Rogal@182km BOSE Aero
dawno Cię nie było
-
Dziwne odgłosy spod maski. Napinacz, pasek czy sprzęgiełko (video)
Napinacz jest po to aby pisków nie było(jest to poślizg na pasku),wilgoć wilgocią.Zrób tak jak kolega napisał sprawdź rolkę napinacza(choć pisałeś że wymieniony rozrząd,tylko czy kompletnie cały??).Ja wole takie sprawy widzieć na własne usmarowane ręce.Komplet to komplet a nie zamienniki(czyt. nie wymienione części za opłatą).
-
Dziwne odgłosy spod maski. Napinacz, pasek czy sprzęgiełko (video)
Nie używamy dużych liter(oznaczają krzyk). Zauważyłem że po zapaleniu lamp przycichło obstawiałbym napinacz dostał większe obciążenie i przycichł.To moja opinia warto go sprawdzić tak jak kolega wyżej napisał. ---------- Post dopisany 11-12-2013 at 19:00 ---------- Poprzedni post napisany 10-12-2013 at 18:11 ---------- Tak po przemyśleniach to nie alternator ?? bo rozrząd słychac jak coś dupnie konkretnie,te lampy załączone nie dają mi spokoju obciążenie na systemie.Tylko co konkretnie,napinacz można sprawdzić,jednak co z napięciem z alternatora vag wyjaśni wszystko(prawie)taka mała uwaga:)
-
Audi BY MICHU NEW CAR ADR ROZBITY
Ciekawe czy na przeglądzie coś będą mówić??
-
Audi BY MICHU NEW CAR ADR ROZBITY
Czyli jak włączasz kierunek to swiecą postojowe w danej lampie?? z tyłu tego nie ma??
-
[b5ADR] avant by mloody (-40+17",bixy,polift,USA,NAVI)
:P ---------- Post dopisany at 11:00 ---------- Poprzedni post napisany at 10:58 ---------- a moze znasz jakies fajne miejsca na foto tu w moich stronach?? hmm zwirownia w karcu jest fajna ale jak wjade to zostane tam juz:D:D brak ---------- Post dopisany 09-12-2013 at 18:30 ---------- Poprzedni post napisany 03-11-2013 at 11:00 ---------- i wpadła mi navi plus:) http://imageshack.us/a/img198/354/z6dr.jpg http://imageshack.us/a/img40/1637/i3zw.jpg http://imageshack.us/a/img689/6565/vqt1.jpg Piękne mody,w szczególości navi heh (bo sam na taka poluje jak masz namiary na jedną szt. PW).Naprawdę kawał roboty oby tak dalej forum daje rade
-
Moja A4 b5 2.5TDI afb 1998r.Pro Line Sport
Oki:)dzięki za poradę. Jedna sprawa nie wyszła przełączniki do grzanych pup nasz "kolega" z forum killerwik (nie mój na pewno),po paru miesiącach wyjmowania wiązki z przekażnikami zauważył że to polift a nie przedlift dziwna sprawa że wcześniej było z przedlifta
-
Moja A4 b5 2.5TDI afb 1998r.Pro Line Sport
Dokładnie. wysłane z one v Ok zmienie zamówienie ale jak coś to Wy płacicie za malowanie i paczkę do gwertego(na pare osób mała kasa:P),wrzuce foty i zrobimy głosowanie .Usa,bixenon,Drl,srebrne czy czarny mat. wysłane prosto z depresji Holenderskiej ---------- Post dopisany at 17:36 ---------- Poprzedni post napisany at 17:16 ---------- Czarny mat zostaje,dojdą obydwa lusterka z anglika podgrzewane.Rozrząd,hydraulika.Jak ktoś ma pomysł jakiej firmy,czekam na opinie.INA 100% ale jaki pasek i termostat w garażu leży gates i się kurzy bo opinie nie za specjalne.
-
hamulec ręczny nie odbija
Kolega napisał że już "palcem grzebał" ciężko chodzi.Zacisk na stół i operacja,temat zniknie szybciej niż orkan przejdzie. ---------- Post dopisany at 16:39 ---------- Poprzedni post napisany at 16:36 ---------- Akurat ja miałem trochę problemu miałem dwa do wyboru też auto frena cena nie przekroczyła 33zł plus smar do tłoczków w tubce 14zł jak dobrze pamiętam.
-
hamulec ręczny nie odbija
Napisałem wyżej że nie wykonalne,jak dla mnie tłoczek i cylinder ma mniej rys tym lepszy.Przykładowo Torx i inne narzędzia specjalistyczne są do czegoś.To oczywiście jest moje zdanie.Sorki za OT. ---------- Post dopisany at 00:06 ---------- Poprzedni post napisany at 00:03 ---------- Dev,wiem o co Ci chodziło ale już opisałem całą domową procedurę dla potomnych,Twój profesjonalizm ocenie przy deklach i zaciskach w kolorze przyszłej wiosny .Znowu OT ale za dużo się z Twoją osobą z tym wiąże :polew: ---------- Post dopisany at 03:29 ---------- Poprzedni post napisany at 00:06 ---------- Odpowiem Ci tak koszt 22 do 24 zł za komplet naprawczy.Sprzedawca nie wiedział jaki mi wcisnąć(taki rocznik??taki motor??)za dużo mieszania więc wybrałem według książki nie pasowały:( (konkretnie amortyzacja do jażm nie taka,reszta ok.No "nabijanie"uszczelki od ręcznego{jeśli się tam ktoś bez sprzętu dostał}).Mimo tego okazało się że od paska b5 nie maja tego problemu dostałem zestaw i hula do dziś.Mimo że Dev proponuje zostawić uszczelkę Wewnętrzną,powiedziałem zestaw do passata i działa jaka tu polityka??VW GROUP??????????????????????????Powodzenia w poszukiwaniach,problem na aucie i jaki mamy zestaw w mm a dopiero zakup bo niby "22 zł nic"a klecić z dwóch jedno robi cene.Pozdrawiam Krzysiek
-
hamulec ręczny nie odbija
Dev,powiem tak szczerze obyś nie wykrakał heh małe OT.Jak ktoś poświęciłby trochę czasu na szukajce to znałby temat tylnego prawego zacisku w naszych audiczkach(dlatego mam drugi w razie wu)częste zapiekanie się ręcznego lub wycieki kończąc na czy zaciągać ręczny zimą.Wyjęcie zacisku i zregenerowanie go(łącznie z wyczyszczeniem obudowy)zajmie około 3 godzin.Za pierwszym razem zeszło mi 6godz(głaskanie)teraz samo wymienienie uszczelek zajmie około 2 godz(mam szczypce heh).Dodam że bez szczypców nie rozbierzemy go kompletnie ale to znakomicie wiesz Mi rozbiórka i zlozenie zajmuje moze z 10 minut. Ale ja mam do tego odpowiednie narzedzia a szczypce sa mi potrzebne tylko do demontażu. Dev godne podziwu ,jak dla mnie zdjąć koło i porozkręcać wszystko i rozebrać zacisk("seger" do wyjęcia z cylindra :(bez szczypców nie wykonalne )wymienić uszczelki("nabić" od ręcznego uszczelkę aby równo weszła)nasmarować(smarem do tłoczków),złożyć,zalać płynem hamulcowym przed montażem w jażmo,odpowietrzyć układ i radosne założenie koła z testem na sucho i jazdą testową czy wszytko ok.Sama wymiana uszczelek przy sprawnej ręce w 10min to dobry wynik ale pisałem konkretnie o całej procedurze .6 godz za pierwszym razem razem z (kątówką i szczotką metalową)papierkiem ściernym na test przed malowaniem
-
przejście z półsyntetyka na pełen syntetyk
Kupując auto miałem zalany 15w40 schodziłem przy wymianie na 10w40 i jeżdze obecnie na 5w40.Dodam od siebie że w starszej wersji 2.5 tdi z "odma szmacianą" olej mineralny skutecznie ją zapycha,przerabiałem to na własnej skórze ogólnie nie wspomne o turbo które równiez nie toleruje takich olejów.Polecam syntetyki do V6:a4fan:
-
hamulec ręczny nie odbija
Dev,powiem tak szczerze obyś nie wykrakał heh małe OT.Jak ktoś poświęciłby trochę czasu na szukajce to znałby temat tylnego prawego zacisku w naszych audiczkach(dlatego mam drugi w razie wu)częste zapiekanie się ręcznego lub wycieki kończąc na czy zaciągać ręczny zimą.Wyjęcie zacisku i zregenerowanie go(łącznie z wyczyszczeniem obudowy)zajmie około 3 godzin.Za pierwszym razem zeszło mi 6godz(głaskanie)teraz samo wymienienie uszczelek zajmie około 2 godz(mam szczypce heh).Dodam że bez szczypców nie rozbierzemy go kompletnie ale to znakomicie wiesz
-
hamulec ręczny nie odbija
Ja dałem nowy,w razie wu mam drugi zacisk zregenerowany w zapasie,heh.
-
hamulec ręczny nie odbija
Da się zrobić,kupić zestaw naprawczy i powymieniać wszystkie uszczelki dodatkowo nasmarować wszystko gdzie trzeba.Mówią"kto smaruje,ten jedzie":hi:
-
Moja A4 b5 2.5TDI afb 1998r.Pro Line Sport
Będzie jednak czarny mat ---------- Post dopisany at 04:13 ---------- Poprzedni post napisany at 03:50 ---------- Brewki znikają,moje audi otwiera oczy
-
Moja A4 b5 2.5TDI afb 1998r.Pro Line Sport
Kowi na sportaudi nie poszło staramy się tutaj coś ruszyć Dev był w Nordgassie tu masz wątek http://a4-klub.pl/nadwozie-14/pogrzewana-przednia-szyba-304532/ ---------- Post dopisany at 15:26 ---------- Poprzedni post napisany at 15:23 ---------- Instalację myslę że można zaadaptować z b6(mały klon do b5) ---------- Post dopisany 05-12-2013 at 16:29 ---------- Poprzedni post napisany 03-12-2013 at 15:26 ---------- Przeglądałem ten wątek i powiem Ci że to całkiem nieżle wygląda.Tylko się ze sprzedawcą dogadać aby dał "dedykowane" do b5 i rezać. Lampy od Gwertego prawie w moich dłoniach a zderzaka nie ma więc trzeba rezać heh ---------- Post dopisany at 17:18 ---------- Poprzedni post napisany at 16:29 ---------- Panowie prośba,jaki kolor lamp srebrny czy czarny mat do mojego koloru
-
Polecane opony letnie
Co myślicie o michelin pilot sport 2 lub tigar syneris ??.Szukam opon 18" na 8,5J,myślę o 235/40
-
Dymienie przy odpalaniu na zimnym silniku
Jak masz możliwość to vag i do sprawdzenia 004 plus 004bs(kąt wtrysku).Dymienie myślę że przez to że go kręcisz dość długo i jak załapie to przepycha wszystko z kęcenia(ale to wróżenie z fusów).Logowanie auta podstawa,dalej można gadać,bez tego powodów mnogo
-
Znaczenie ET Felgi
Witam,mam na oku felgi 8,5J et45 18" do b5 sedan jakie opony i dystanse najlepiej pasują.Myślę że opony od min. 225/45,nie za małe??
-
jakie najwieksze(amper) alternatory były montowane do A4?
Co racja to racja ---------- Post dopisany at 04:46 ---------- Poprzedni post napisany at 04:40 ---------- Dzięki wielkie,rozumiem że te są pnp ??
-
jakie najwieksze(amper) alternatory były montowane do A4?
Witam mam alternator 120V zamontowałem grzane stołki i 4el.szyby.Myślę nad zamianą alternatora na 150V.Pytanie takie,do audi z silnikiem afb diesel jaki najlepiej będzie pasował,może ktoś doradzi??