Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

KrzysiekA4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez KrzysiekA4

  1. Ja powiem szczerze,z ori blokad zrobiłem swoje w razie wu (kawałek płaskownika plus szlifierka,największy problem z śrubą na wał podwójny gwint i bolec:(.Co do rozrusznika nie mam pewności ale zdaje mi się że masz rację(wiadomo słaby rozruch i acu a nasze bestje nie odpalają jak trzeba)warto sprawdzić(sam jestem ciekaw). ---------- Post dopisany at 15:44 ---------- Poprzedni post napisany at 15:37 ---------- Dawid powiem tak jeden dzień spędzony w garażu(jeśli masz możliwość)zdjąć pas chwila,obudowy itd.Masz wszystko na wierzchu,zabezpieczyć rozrząd,poluzować koła wałków i ustawić jak potrzeba.Na pompie ustawić naciąg puszczasz rozrząd,zamykasz wszystko po sprawie.Wtedy masz pewność że wsio jak fabryka puściła,logi i uwierz że nic więcej nie musisz ustawiać :)Dodatkowo sprawdzisz stan paska rolek itd,sama przyjemność heh:)sprawdz czy masz ok z tym co ja miałem(łapa z amorkiem czy nie ma luzu i pasek na miejscu)
  2. Polecam załozyć blokady i ustawić jak wychodzi Kudalty66 dobrze pisze po blokadach wychodzi 1.8atdc bez proszenia(znaki wyczyść i zrób po ustawieniu z blokadami) ja osobiście ustawiałem z blokadami i robiliśmy to 6 razy(montowanie blokad)dla pewności czy wszystko ok.Zdało egzamin bo odpalił bez problemu.Niestety te silniki nie wybaczają
  3. KrzysiekA4 odpowiedział(a) na mPowErr temat w 2.5TDI
    Sprawdz na korku wlewu oleju czy nie masz ciśnienia(otwieranie gazowanego napoju)Jeżeli po odpaleniu silnika zakopci chwile a póżniej jest ok nie martwiłbym się zbytnio.Jakie km robisz po odpaleniu nagrzewa się do 90C?? bo faktycznie tłumik też musi się wygrzać(para po chwili leci z wydechu).Zrób filmik jak to wygląda będzie lepsze spojrzenie co się dzieje.
  4. Ja mam preparat do czyszczenia tarcz i pomogło ale nie do końca,nie daje na full.Nowa musi być nie mam od kogo na test zamienić
  5. Sam możesz wymienić odmę bez problemów,abyś wiedział w którą strone się odkręca i co to jest klucz płaski i nasadowy z grzechotką.Daje Ci swoją wymianę tu link http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/zapchana-odma-cos-wiecej-254884/ .Masz filmiki i foto w razie pytań pisz.
  6. Turbo było czyszczone(chyba że nie dokładnie),przepływke postaram się wyczyścić lub kupie nową.
  7. Witam jestem ciekaw czy jest ok Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 000ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 000,000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003bs - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003dyn - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004bs - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004dyn - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 008dyn - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 008ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 010dyn - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 010ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011bs - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011dyn - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 014 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Przemo teraz bardziej krzykliwie bez przeszłości(zamknięcie nic nie daje nadal zero odzewu) ---------- Post dopisany at 18:44 ---------- Poprzedni post napisany at 18:33 ---------- jest ktoś kto odpłatnie zdiagnozuje auto wobec logów,oczywiście logi online dla porównania też są możliwe.Dodam że auto na nie depniętym gazie(tz stopniowo wciskany)lepiej idzie niż mu od razu cisnąć 100% ---------- Post dopisany at 18:52 ---------- Poprzedni post napisany at 18:44 ---------- Co do Ciebie Przemik zamknij i ten post bo pytając się czy coś napisać czy zamknąć wolałeś zamknąć to(zamiast odpowiedzieć,tymbardziej pisałem PW że chce Twojej opinii) i ten zamknij dla twego darmowego spokoju,otworze następny nie musisz się pocić.Moze kto inny odpowie(na innym forum widze że też nie dostane odp) ---------- Post dopisany at 20:30 ---------- Poprzedni post napisany at 18:52 ---------- Prośba do moderatorów.O otwarcie starego tematu zamkniętego przez Przemik.W nowym "darmowym" wątku nadal bez odpowiedzi nie ma.W starym posiadam historie logów,która może być pomocna do oceny stanu silnika.Pochopnie(w momencie emocji)zdecydowałem o zamknięciu wątku.Po namyśle prosze o otwarcie wątku i obiecuję o podjęciu skruchy(bądź przyjęciu ostrzeżenia),jeśli ostrzeżenie jest brane pod uwage proszę przynajmniej o opinie jaki jest powód(dla potomnych w mieszaniu na forum)ten wątek jestem w stanie skasować od momentu dostarczenia informacji co i jak. ---------- Post dopisany at 20:51 ---------- Poprzedni post napisany at 20:30 ---------- Dodam tylko że 1.9 to no problem data posta do odp.Wystarczy napisać logi 2.5tdi i jest problem??w oddzielnym dziale diesel 2.5tdi jakoś to działa.Tutaj wolna amerykanka wsio z gazem włącznie(mechanicy muszą mieć obszerną wiedze)jak dla mnie przydałoby się aby dany mod był pod dane kody silników,bo nie wiadomo do kogo pisać(na ogólnym nie ma odp)[nie kryjąć opcji przemika''na da darmowe musisz czekać''].Czuję się dyskryminowany bo mam 2.5 tdiV6AFB.Zero odp,dodatkowo jak wcześniej prosiłem o otwarcie posta(myślę że to da głebszą wiedzę co do tego auta)z ostrzeżeniem włącznie,czekam na opinie modów??. ---------- Post dopisany at 21:22 ---------- Poprzedni post napisany at 20:51 ---------- Mnie kurw..ca strzelia dajcie numer konta do wpłaty na forum,chce dać kasę na rozwój,jeśli to ma mieć przekładnie do opinii w danej kategorii ''klubowicz,władca postów''pojawie się na spocie itp(wlepka i ramka tablic).Chce być czysty wobec was ale dajcie mi odpowiednią wiedzę(po to forum istnieje??)
  8. :hi:Wolałbym żebyś cosik naskrobał,tymbardziej że mam tutaj historie z wcześniejszych logów. ---------- Post dopisany at 17:39 ---------- Poprzedni post napisany at 13:05 ---------- Ale zrób jak uważasz bo jak widać każdy ma wyj....ne.Jeśli nie masz nic do dodania(wiem że masz wielki autorytet)zamykaj tą farsę będę śmigał dalej z tym co mam.Nie rozpadnie mi się to auto z pewnością.prosiłem tylko co poprawić ale wychodzi na to(umiesz liczyć licz na siebie)że temat do zamknięcia mimo historii.Closed!!!!
  9. Jakieś plany na spota??.Można się gdzieś spotkać i ocenić nasze autka w gronie pasjonatów:)
  10. KrzysiekA4 odpowiedział(a) na rafal9119 temat w Audi A4 B5
    Tylko współczuć,dziwne że tak nie fartownie trafiasz:(.Płyn zmieniałeś przy wymianie??,może masz jakiś syf w układzie ??
  11. Witam, czy jest jakaś możliwość przeczyszczenia przepływki ?? ---------- Post dopisany at 16:03 ---------- Poprzedni post napisany at 10:47 ---------- Witam ponownie przeczyściłem przepływke sprayem do odtłuszczania tarcz,z wyglądu(kabelek w środkowej stronie)wyglądała jakby była w oleju lub inaczej zaczerniała ale po użyciu wielokrotnym(bezdotykowo tylko natryskiwanie preparatem)zobaczyłem błyszczący metal jak na razie wygląda po online logach że przepływka pracuje równo z ecu na log003 w trakcie jazdy logi zrobie jak się mój term obudzi jak trzeba,bo jak wiadomo coś tam też dolega.Wieczorem postaram się dołączyć logi po tej terapii.Pozdrawiam Krzysiek ---------- Post dopisany 10-02-2013 at 00:07 ---------- Poprzedni post napisany 09-02-2013 at 16:03 ---------- Jak obiecałem wklejam logi przed przeczyszczeniem i po przeczyszczeniu,myślę i odczułem że auto idzie znacznie lepiej Grupy: 001,001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003,003,003,003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004,004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 008,008,008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 010,010,010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011,011,011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Prosiłbym o opinie,pozdrawiam Krzysiek ---------- Post dopisany 03-01-2014 at 04:49 ---------- Poprzedni post napisany 10-02-2013 at 00:07 ---------- 03/01/2014 Witam,prosiłbym o sprawdzenie logów,auto po wymienionym rozrządzie i czyszczone turbo(przeładowuje okropnie),proszę o każdą porade Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 000ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 000,000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003bs - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003dyn - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004bs - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004dyn - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 008dyn - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 008ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 010dyn - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 010ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011bs - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011dyn - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011ns - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 014 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM ---------- Post dopisany at 12:42 ---------- Poprzedni post napisany at 04:49 ---------- Ktoś pomoże ocenić?? ---------- Post dopisany 04-01-2014 at 03:03 ---------- Poprzedni post napisany 03-01-2014 at 12:42 ---------- Dziękuję wszystkim:hi:.Do zamknięcia
  12. Robert,czas mnie gonił nawet lamp nie założyłem praca wzywa,przy następnej wizycie u mechaniora(czyt w najbliższym czasie)dokończe wszystko na tip top,wiesz za pierwszym razem ciężko coś wykręcić i wkręcić a za drugim idzie znacznie żwawiej,tymbardziej że i tak przód będzie ruszany(spryski,lampy)małe OT.Powiem że po przejechaniu 1300km(pękło 240k )silnik się wyciszył,popołudniu sprawdzę czy nie ma opiłków oleju dla pewności czy 2k nie poszły w błoto kra kra kra hehe ---------- Post dopisany 03-01-2014 at 05:07 ---------- Poprzedni post napisany 02-01-2014 at 04:17 ---------- Zrobiłem logi po wszystkim,nie do końca zadowolony:( http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/prosze-analize-logow-259402/#post3319357
  13. Masakra z OC w Polsce:bicz:.Co do planów trochę się nazbierało heh motorek super
  14. Nie zmieniam podoba mi się taka radio 1din z navi plus bose w bagażniku .Jechałem do NL miałem okazje przetestować autko skończyło się dużym błyskiem pod berlinem zobacze ile heh.To tyle z minusów a plusy że skubany rwie masakrycznie a spalanie te same tryb mieszany 586km 36l,w trasie nie obliczałem jeszcze bo dopiero co wróciłem mam nie całe 800 i 1/4baku całkiem fajnie:)tempomat pomagał heh. ---------- Post dopisany at 04:38 ---------- Poprzedni post napisany at 04:09 ---------- Dodam że FMCI w planach :)może ktoś da cynka na coś dobrego.W końcu podgrzewane stołki i kobieta kocha bardziej.
  15. dobrze ,że masz pospisywane części....bo to na pewno za Twojej kadencji będzie Tys to jest pesymista
  16. Cześć,więc tak co do wymiany felernego tłumika drgań w osprzęcie to wymieniłem(amorek,łapę i całe mocowanie łapy[2xtulejki zaciskowe,2xuszczelka,trzpień,podkładka,śruba 13(tył),śruba torx(front)].Amorek oddzielnie230,łapa oddzielnie180,tulejki itd oddzielnie 190.Logi zrobie ja wróce do NL(jak na razie u teściów) ale patrzyłem i mam 1.8;1.6 atdc(trochę ciężko pali na ciepłym,słaby acu bo zaczyna palić na ciepłym jak zrobiłem 40km jazdy próbnej).Zaworki zwrotne nie wymienione(na wiosnę będą wymienione)brak czasu.Olej klasycznie u mnie Castrol 5W40 edge(w niemczech kupie na sprawdzenie czy lepszy ).Od siebie dodam że teraz czuć moc rwie jak oszalały(ASR ma co robić na 3 biegu) i w końcu twardo na blacie 90'(oby do następnej wymiany rozrządu). Szybka wycena: Wałki i Hydro2k300,Rozrząd INA760,5L 5W40 Castrol130,uszczelki pod dekle,wtryski i inne duperele około 1k.Mechanik moja słodka tajemnica(dla znajomych na PW)powiem tak że w ciemno mogę mu zostawić auto i wiem że robiąc przy silniku,dostaję się rutynowy serwis[to i to do wymiany to i to nie długo będzie]),polecam dla osób z okolicy Krk(więcej na PW). ---------- Post dopisany at 20:46 ---------- Poprzedni post napisany at 20:35 ---------- Wymieniałeś sam??czy dałęś komuś??(zna się na tym)
  17. Eeeee tam brudas zobacz jaki czyściutki,po wszystkim i tak czyszczonko(będzie wiadomo gdzie puszcza:wink:). Co do kosztów to wyszedłem 1,5k poza odszkodowanie,ale przez nie przewidziany problem z tłumikiem drgań na osprzęcie i spryski,samopoziom,ręczny w skórze,podgrzewane fotele,(felgi 18''fiveflat tego nie liczyłem).Dam Ci wsio na PW,bo ja skromny i biedny ogólnie jestem. Co do rezania,foty wrzuce po wszystkim.
  18. Ori Robercie Ori.Nie można było znależć p hurtowniach więc ori zestaw naprawczy.W skład tego zestawu wchodzi:(dwie uszczelki gumowe,dwie tulejki zaciskowe,trzpień,śruba na klucz 13(montowana od tyłu)+podkładka dwustopniowa i śruba torx jak pamiętam 5.O to foty po montażu Wprasować tulejkę od tyłu od przodu,nasmarować,sam trzpień powinien wejść do środka.Najwięcej zabawy dokręcić śrubę od tyłu(to samo z demontażem)póżniej dokręcamy łapę do amortyzatorka,amortyzatorek na górnym mocowaniu.Natępnie łapę do korpusu z nowym trzpieniem(uszczelki od tyłu na podkładkę stopniową,od przodu pomiędzy łapą a korpusem.Wot i cała tajemnica ---------- Post dopisany at 10:38 ---------- Poprzedni post napisany at 10:16 ---------- Trzeba to składać po woli ---------- Post dopisany at 10:42 ---------- Poprzedni post napisany at 10:38 ---------- Silnik odpalony ale głośno chodzi jakby smarowania do końca nie miał(ktoś miał takie wrażenie po wymianie wałków??)problem z ciepłym odpalaniem,wie ktoś gdzie dawkę zwiększyć na ciepłym mój ma 6mg przy 90C,próbowałem bez przepływki to samo:(.Wtryski mi puszczają przy 210bar,troche za dużo ---------- Post dopisany at 12:44 ---------- Poprzedni post napisany at 10:42 ---------- Doczytałem się że ten metaliczny dzwięk może pochodzić z vacum lub z hydropopychaczy(są zapowietrzone).Zrobie dziś filmik jak to pracuję może ktoś pomoże.
  19. Zestaw naprawczy i regeneracja,przy wprawnej ręce 2 godz,demontaż z montażem jazda próbna
  20. Dokładnie ,pomalowałem na czerwono foty wrzuce póżniej bo dopiero co wróciłem z warsztatu i mam dosyć.Auto odpaliło ale cosik głośniej chodzi,jakoś metalicznie .Wszystkie przelewy,podciśnienie wymienione,pompa na blokadach odpaliła od kopa (po 2 odpowietrzonym wtrysku)chciał gadać od razu.Jazda testowa dopiero we wtorek po montażu lamp:) Oto zdjęcia po montażu co myślicie??będzie??
  21. Cześć,byłem i jestem cały czas przy montażu.Wałki i hydro montowaliśmy od razu(coś trzeba robić przed??)najwięcej zabawy tzn części to nieszczęsny napinacz z amorkiem ale poszło gładko i siedzi sztywno jak ta lala.Ustawienie rozrządu to masakra chyba ze 6 jak nie wiecej razy był na blokadach(dla pewności i ustawianie do pompy)do końca nie jestem zadowolony jakoś inaczej pracuje,co cieszy zbiera się w obroty malina czuć moc.Układ odpowietrzony na HI dwie kreseczki wyrównawczy otwarty i sobie cykał na wolnych.Kontrolne sprawdzenie kąta wtrysku 1.6/1.8 ATDC przy 90C nie ma co zmieniać(nie ma jak blokady).Problem na ciepłym coś słabo odpala dawka do sprawdzenia na ciepłym.Na razie tyle ide spać póżniej foty jak to było:)
  22. Tak mam pełną kratke od strony klapy gaszącej kierownice chyba mam ale nie jestem pewien za dużo tam gratów leży ale jakiś kołnierz chyba tam leży .Wyciąć otwory w kratce i tak zderzak będzie spawany bo mała dziurka się zrobiła na parkingu(ale za to mam silniczek w naprawie hehe) ---------- Post dopisany 28-12-2013 at 15:37 ---------- Poprzedni post napisany 26-12-2013 at 10:07 ---------- Takie małe odświeżenie dekli
  23. Witam Panowie,mój mechanik trochę się uśmiał jak rzuciłem mu pomysł zrzucania magistrali."Jeżeli nie masz co robić to wyjmij wtryski i wyczyścić komory,bo tulejka leży na stole".Tak więc dobra kontra i musiało wyjść.(kudalty66)Co do zestawu zamiennego to niestety w mojej sytuacji pomiędzy Świątecznej,wyszło tak. ASO z otwartymi ramionami przygarnęło zagubioną owieczkę(ciekawe ile do końca skasują)zrobie fote i podam cene. Oto fotki z postępu prac Wałeczki,pesteczki i dzwigienki.Ogolne przygotowania do zamknięcia góry
  24. To jest jedna tulejka i dwie śruby,większy zestaw to jest rolka,tulejka dwie śruby plus amortyzatorek,itd.szkoda tylko że nie dają uszczelki pod magistrale

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.