Treść opublikowana przez KrzysiekA4
-
Montowanie el. szyb tył.problem z podłączeniem wiązki,moduł komfortu do wymiany??
Dobrze widzieć czyli wychodzi na to że trzeba wiązkę przerobić na 2 kostki i ułożyć przewody w dobre pin-y.Schemat elektryki jest na forum ale dla mnie czarna magia .Jedno pytanie jeszcze,czy trzeba wpiąć w odpowiedni plus i mase??czy nie ma to znaczenia??.Trzeba wziąć korepetycje z elektroniki miernik i heja
-
Montowanie el. szyb tył.problem z podłączeniem wiązki,moduł komfortu do wymiany??
Właśnie w tym problem,jest coś opisane ale "po ludzku" z fotostory nie ma.Chciałbym coś takiego przy okazji zrobić dla innych forumowiczów.Może dojde po woli co i jak zrobić.Moduł komfortu też się różni czy stary da rade z 4el.??
-
Montowanie el. szyb tył.problem z podłączeniem wiązki,moduł komfortu do wymiany??
Witam wszystkich forumowiczów,mam problem z uruchomieniem szyb tylnych.Poprowadziłem wiązkę i zamontowałem całą eletryke w drzwiach.Próbowałem na krótko podłączyć układ ale nie działa,póżniej pod kierownicą starałem się podpiąć pod jakiś plus i minus też bez efektu.Jak ktoś wie jak zaadoptować w b5 szyby tylnie w miare z ludzkim wytłumaczenie będę wdzięczny każda pomoc się przyda.Dodam że miałem wcześniej tylko przód el. i zastanawiam się czy nie ma to wspólnego z modułem komfortu?jeśli będzie potrzeba wrzucę zdjęcia kostek są trzy czerwona,zielona i niebieska ---------- Post dopisany at 17:05 ---------- Poprzedni post napisany at 00:25 ---------- Pierwsza po prawej(czerwona jest od nowej wiązki ---------- Post dopisany at 17:08 ---------- Poprzedni post napisany at 17:05 ---------- ---------- Post dopisany at 17:17 ---------- Poprzedni post napisany at 17:08 ---------- Wstawiłem zdjęcia jak to u mnie wygląda fizycznie jest tam stara jak i nowa wiązka,puki co stara jest podłączona myślę że to jest niebieska i zielona kostka.Problem jak dla mnie to że posiadam w nowej wiązce trzy kostki i nie wiem co i gdzie to podłączyć.I czy to jest ważne gdzie plus i gdzie masa??.Jak ktoś miałby ochotę pomóc co z tym zrobić będę wdzięczny.
-
2.5 tdi muł na 2 pierwszych biegach.
Dla mnie już jest wszystko jasne. wszystkie podciśnieniowe wężyki do sprawdzenia i gruszka. Zdejmij z gruszki wężyk na zimnym silniku, pociągnij powietrza i spróbuj zatkać językiem. Jak Ci przytrzyma język, to gruszka OK i szukasz po wężykach, któryś jest gdzieś pęknięty. Pewnie jak wkręcasz na obroty, to w lewym lusterku widać delikatną czarną chmurkę? Logi możesz wrzucić, ale dla mnie sprawa jest raczej wyjaśniona, 575 Ci wyrzuci z przeładowaniem. Kaju182.Gruszka pracuje dobrze,błędu nie mam ustawiałem ostatnio kąt wtrysku obstawiam przepływkę lub przewody podciśnienia muszę sprawdzić dokładnie z grubsza nie widać żadnych pęknięć ale widze że trzeba się temu przyjrzeć dokładniej na forum jest rozpiska przewodów więc dziś coś pogrzebie dam znać co i jak.
-
00792 - A/C Pressure Switch (F129) 31-00 - Open or Short to Ground
Klimatyzacja nabita,ozonowana i działa jak ta lala szkoda że tyle mocy zabiera :/ ale coś za coś heh Doczytałem że ten błąd wywala jak jest małe ciśnienie w obwodzie:)
-
2.5 tdi muł na 2 pierwszych biegach.
Mam podobny "problem" może nie podwójne depnięcie w pedał ale wystarczy delikatne odpuszczenie gazu i stopniowe ale w miarę dynamiczne dodanie i czuć "kopa".Jeśli mogę się podpiąć pod temat jutro(dziś później heh) wrzucę aktualne logi może to coś pomoże w temacie.
-
2.5 TDI czujnik temperatury
chyba pół dnia ???? kup od razu nowy typ i dłuższe śrubki, fi 6mm, na torx, spokój na wieki,. Plastik is fantastic heh,tak poważnie to 2 dni z wyczyszczeniem dolotu tak jak trzeba.
-
2.5 TDI czujnik temperatury
doradzam od razu dolot wyczyścić i klape gasząca.Pare dodatkowych uszczelek ale sie opłaci
-
00792 - A/C Pressure Switch (F129) 31-00 - Open or Short to Ground
Wymieniłem sprężarkę,miała ślady nieszczelności na śrubie z wcięciem na płaski śrubokręt.Nie wiem do czego ta śruba,jakieś kable polutowałem i po izolowałem właśnie na wysokości sprężarki szły pod wiatrakiem nie wiem do końca czy mają związek z tym czujnikiem.W poniedziałek jadę sprawdzić klime mam nadzieje że odpali
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
Tak co do tego auta to nie jest dla każdego,ja powiem że co urlop siedzę przy nim parę godzin(czytaj dni heh)i wymienia co potrzeba,dokładam gadżetów.Zeszły właściciel coś robił ale wyrywkowo,odkryłem to np. po tym jak wyjmowałem wahacze Maxis a drugi no name.Jak dla mnie to zeszły właściciel i to nie tylko o ten model silnika chodzi jest po prostu zmorą nabywcy."1.9 PD story"ma może doraźnie mniejsze koszta ale jak ktoś robi km to wątpię że mu się ciekawie tym jedzie V6 jest równie oszczędna jak się o nią zadba.To nie jest inwestycja na rok,bo faktycznie wychodzą fantasmagorie.Dziś widziałem jak z a4 ktoś chciał tatre zrobić na tylnej osi łożysko tak potrzaskane że kolo stało pod skosem,masakra.Jak ktoś dba to i ma
-
Brak mocy silnika
Ja się dowiem w poniedziałek,wymiana z olejem.Byłem ciekaw jak to może popsuć filtr,dam znać lub wrzucę foto ale to chyba w moje a4.Jeszcze raz sorki za małe OT.
-
Prośba o diagnozę...
Witam,na początek myślę że powinieneś zrobić logi na VAG-u żeby grono na forum miało więcej danych co sie dzieje w silniku bądź w VP44.Co do wycieku to myślę że jak przelewy popękały mogła ropa spłynąć po bloku silnika,więc foto też myślę mile widziane.Ciężko cokolwiek pomóc przez neta bez danych z kompa. Jedno pytanie czy wymieniałeś te felerne przelewy czy mechanik wymieniał ??
-
Zle poskładany dwumas + sprzegło ?
Lepiej do nich wrócić i zgłosić reklamację,póżniej mogą się wypierać bo byłeś u innego mechaniora chyba że do ASO :/
-
Kolorowe wnętrza
Witam,znalazłem coś takiego http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-152/szyberdach-listwy-chrom-komplet-szybami-listwy-dekory-drewno-a4-lift-284708/ może to cosik zobrazuje takowe wnętrze.Całkiem nieźle to wygląda według mnie .
-
Brak mocy silnika
No ja nie długo będę musiał olej wymieniać,mam już 9tyś nalatane,to i przy okazji filtr zmienie. Jeszcze jedno pytanie do tego tematu czy różne specyfiki do wtrysków lane do baku mogą zaszkodzić filtrowi??sorki za OT
-
Brak mocy silnika
filtr paliwa, wymiana na manna conajmniej, lub Purfluxa Co jaki przebieg powinno się go zmieniać ??
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Właśnie coś w tym stylu,tylko więcej zestawień kompletów hamulcowych.Nawet w odniesieniu o cenę,jakość,praktyczne hamowanie .Jakiś ranking ale tak myśle że komu by się chciało w to bawić
-
Jakie klocki do tarcz ATE ? Textar,Bosch,Ferodo,Ate?
Ja dziś zamontowałem zestaw TRW,oby nie piszczały :)jade w trase 1300km powinny się ułożyć napisze jak się sprawuje.Do tego DOT 5.1 także TRW,ciekaw jestem jak długo taki zestaw wytrzyma
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Gdzie można takie statystyki zobaczyć.Myśle że to by wielu osobą pomogło dobrać hamulce
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Czyli mam rozumieć że TRW nie hamują??. Szukałem jakiegoś testu(rankingu)producentów tarcz i klocków.Nie mogę znaleźć(pewnie źle szukam) konkretnego porównania np.jakieś wykresy porównawcze skuteczności,ścierania,itp..
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Ja kupiłem zestaw TRW cały komplet czekam na zmontowanie,z tego co widziałem po cenniku to górno-średnia półka.Ciekaw jestem docierania i różnicy w hamowaniu. Kolego dev... heh ferodo DS Perfomance,chyba potrzebują odpowiedniego nagrzania do temp. roboczej.jak to wygląda z TRW??
-
Paliwo w układzie chłodzenia
Zgadzam się i oczywiście na koszt warsztatu :)mogliby jakąś rekompensate zaproponować tak myśle
-
00792 - A/C Pressure Switch (F129) 31-00 - Open or Short to Ground
Cześć byłem u mechanika powiedział że mam sprężarke walnięta(rozszczelnioną)są ślady czynnika z barwnikiem.zakupiona nowa :)lecz czeka na zamontowanie i nie wiem czy ją zamontować teraz czy na wiosne i tylko się użerać z przekręcaniem jej co jakiś czas ręcznie.
-
Brak mocy silnika
Witam,podłącze się do tematu ponieważ mam podobny problem co koledzy opisują z tym odpuszczaniem gazu.Co dziwne w mojej rodzinie audi mam ten sam problem w a3 1.6 97r ale to już inny silnik .Dobrze by było się dowiedzieć o co chodzi z tym brakiem mocy
-
demontaż podłokietnika
Pod popielniczką dwie śruby 13 trzecia jest przy ręcznym(pod podłokietnikiem) i dwie 8mm przy łączeniu dwóch tuneli pod zaślepkami.Zabezpieczenie na dźwigni ręcznego,zdjąć plastiki z niego i mamy uwolniony tunel tylni z podłokietnikiem