Treść opublikowana przez griga-st
-
CZERWONY T5.2
Nudny ten twój klocek. Wszystko ma na wypasie :-P Nie wiem czy trzeba ABS przekodowac do tych hebli... Niemce coś o tym piszą. Jak to jest w B8?
-
CZERWONY T5.2
Piękna sekcja:-) Biturbo i benzyna mają te hamulce i IC w serii. Tak. Kod PR.
-
CZERWONY T5.2
Nie wierze, pokaz! (będą dwa klocki na A4 ) Tak jak napisałem wyżej: 2E4
-
2.0 tfsi 4096 - Bank 1: CMP Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28)
O jakim silniku kolega pisze?
-
CPMB 2.0 TFSI QUATTRO po delikatnym sofcie u Gregora
Fajnie to wygląda Zaczynam żałować sprzedażny mojej babci A miałem (prawie) termin z Gregorem :whistling: Na ich stronie niemal wszystkie samochody przyjeżdżają jako ponadprzeciętnie zdrowe sztuki.... :whistling: Chociaż z drugiej strony np. Siemian czy Turdzi przyjeżdżali faktycznie prawie nowymi autami :whistling:
-
CZERWONY T5.2
Przewody do zacisków kupować ORI, czy jakieś customowe oploty?
-
Audi A4 B8 2.0 TFSI bierze olej
Dokładnie tak jest! Mialem sytuacje z B7 (pięcioletnie) gdzie rdza chrupała je ze aż się płakać chciało. Audi zgodziło się zapłacić 70%. Myślę sobie za*iscie! Mina mi zrzedła jak usłyszałem ze pozostałe 30% to około 3 tys. euro...
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Polskie garaże nie robią tez tego gwoździem i deską Myślę ze należało by tu tez pokazać ilustracje z umieszczeniem wałków w EA288. Sa one podobnie jak w EA888 umieszczone w pobliżu środka ciężkości silnika. Wtedy to ma wg. mnie większy sens. W tym nowym dieslu napęd wałków jest realizowany przez kola zębate. Czyli lepiej jak w benzynie gdzie jest łańcuch i specyfika pracy walka (wibracje/szarpanie) powoduje jego naciąganie.
-
Dolot 2.0 tfsi
Filtr to nie dolot ;-) To tak jak byś do gastrologa z bólem zęba poszedł :-D W sprawie stożka na forum przeważa jedna, moim zdaniem słuszna opinia:-) Masę ludzi się porywalo na czterysta, ale żaden nie zrobił :-P Trzymam kciuki za projekt.
-
A4 B8 Tomka - powolne zmiany
Co by to nie było to proponuje Podoba mi się sedanik Może dlatego ze moje pierwsze cztery zera były w sedanie i mam sentymeta
-
CZERWONY T5.2
Dev, czytasz mi w myślach z ta czarna wstawka Tu usprawiedliwienie dlaczego kvadraciak wygrał z asześćallrodami czy innymi gietepiatkami. Jest cool u mnie na wiosce i wszystkie blachary na niego lecą : Na tygodniu doszły kolejne fanty Dev zregenerował mi ładnie zaciski 2E4, założył nowe klocki (jakie to klocki Dev?) , przetoczył i zakonserwował tarcze (co to za farba?) Robota naprawdę profesjonalnie wykonana Założone ori gumki i ori zaślepki na śruby mocujące(skąd je wytrzasnoles?? Nie ma na to numeru w ETKA)) Mam nadzieje ze będzie to przynajmniej w połowie tak hamować jak wygląda. Jeszcze raz wielkie dzięki DEV! Myślę ze na aucie będą gdzieś po świętach Zbieram tez powoli graty do silnika. Właśnie dostałem IC-ka od 2.0 biturbo. Tak na oko pojemnościowo jest podobnie jak od 3.0 biturbo. Myślę ze niedługo dotrze tez turbina. Nie mam zamiaru robić wyścigówki z tego klocka, ale myślę ze przy m/w 220HP będzie się już przyjemnie podróżować
-
A4 B8 Tomka - powolne zmiany
Andynl nie podpuszczaj! Zmiany mają być powolne:-) Proponuję Dołożyć Q żeby do nalepki pasowało;-)
-
Dolot 2.0 tfsi
Mówią że IHI lepsza jak k04;-) Z dolotem można cuda wyprawiac :-) Zależy ile masz sianka na projekt (mo)
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Niemce w porównaniu do nas to technologicznie inna galaktyka. Ale nie znaczy że się nie mylą. ;b Przykładem wręcz książkowy właściwego zastosowania wałków jest Ea888. Ten silnik pracuje niemal jak elektryczny:)
-
2.0 tfsi 4096 - Bank 1: CMP Sensor (G40) / Engine Speed Sensor (G28)
Prędkości odczytywane na walku rządu(G40) nie odpowiadają-poza granicą błędu) prędkości mierzonej na wale(G28). coś z Rozrządem niestety...
-
Trzęsie silnikiem po odpaleniu w Audi A4 B8 1.8 TFSI
Temat jest @perkusisty. I tego się trzymajmy. Napisał że trzęsie na zimnym silniku z rana i nie ma ponoć błędów. Możliwych usterek jest z dziesięć. Któryś trafi i będzie się cieszyć jak szczerbaty z suchara że się zna. A to nieprawda. Dajemy skany logów, ew. filmik czy pomiar kompresji i wtedy jakas mądra głową może coś powiedzieć. Bo na podstawie tak lakonicznego opisu nikt poważny nie odważy się postawić diagnozy.
-
Trzęsie silnikiem po odpaleniu w Audi A4 B8 1.8 TFSI
A z jakich fusów? Madras, czy indyjska?
-
A4-KLUB.GERMANY
Ja już się od pn. Dziesięciu lat wybieram... Nie wiem nawet czy tam gości z czwórka z przodu wypuszczają ;b
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Szkoda ze niema tu kogoś kto pracuje w fabryce VW w Polkowicach. Silniki z walkami (np.CCHA, CFCA) i bez walków(np.CCHA) wkładają cały czas do T5/T6. Mialem niedawno transportera(bez wałków) jako auto zastępcze. Moze mam twarde cztery litery, ale ja nie czułem ŻADNEJ różnicy z, czy bez walków. Potwierdza to moje odczucia z czasów kiedy miałem BPW.
-
A4-KLUB.GERMANY
Gdzie to jest? Przy Audi Forum? Kumpel mnie namawia na nieoficjalne Worthersee w tym czasie.... Ale familia zgłosiła już veto...
-
[B8 CAHA LZ7H]AUDI A4B8#F*ckinLow#202KM/429Nm#
Co kurrczaczek, ja nie należę?? ja nie należę?? Ja to wogóle zakala rodziny, bo nie dość ze gruźlik to jeszcze ciężarówka! Tak mi się przypomniało: A4 na wysokości Legnicy: ładna S4 w B7(PRAWIE jak Hammerka) przede mną na lewym pasie jedzie: myślę sobie: podpuszczę klienta i zobaczę jak fajnie eska odchodzi: podjeżdżam pod pod tył: a ten mi srruu! Chmura sadzy na szybę! Sorry za OT, i trzymajcie zwieracze panowie bo świat i bez tego wystarczająco po... ten tego jest zwariowany A projekt @kristofa obroni się sam.
-
Back to the VAG. Unfortunately :-)
Tak, w 1,4 Kolega miał golfa cabrio z tym silnikiem i go regularnie objeżdżałem Smartem Byl tak wściekły ze zapodał E93(330i).Ogólnie bardzo ładne auto. Biały fajny, ale w LZ5F rozwala system w kompaktach.
-
Jaki silnik 2.0TDI wybrać w Audi A4 B8?
Jaka jest maksymalna dopuszczalna temp. OLEJU w EA189? Jaka wam pokazuje po tzw. butowaniu?
-
[B8 CAHA LZ7H]AUDI A4B8#F*ckinLow#202KM/429Nm#
Trzeba przyznać koledze trochę racji że cztery rury z tyłu, koła 20, a z pod maski: klak,klak, klak...i nudny srebrny kolor. Trochę przerost formy nad treścią Ale z drugiej strony "tak krawiec kraje jak mu materii staje" i ogromny fun że zrobienia czegoś jest najważniejszy w tym wszystkim ;-)
-
[B8 CAHA LZ7H]AUDI A4B8#F*ckinLow#202KM/429Nm#
O tuż to! Miernie, biernie, ale wiernie!