Treść opublikowana przez ayew
-
ALZ 1.6 duże zużycie benzyny
U mnie tak palił jak sonda była walnięta.
-
Wypadły popychacze
Radził bym coś innego niż camshaft po pierwsze nigdzie tej firmy znaleźć nie idzie i jest to podobno chińska podróbka. Ktoś niedawno opisywał wałek z tej firmy który wytarł się po niewielkim przebiegu..
-
Chłodnica oleju APD
Wie ktoś może w którym miejscu zlokalizowana jest chłodnica oleju w adp?
-
Naprawa plecionki
U mnie była taka jakby harmonijka, teraz mam plecionkę taką jak damlew.
-
na jaki kolor zaciski
Co myślicie o pomarańczowych zaciskach do czarnej budy?
-
Naprawa plecionki
Dużo nie zdziałasz, przerabiałem temat.
-
Luz na krzyżaku i jego wymiana
Odświeżam Czy można gdzieś zdobyć nowy krzyżak - przegub przekładni kierowniczej?
-
kabel od podstawy filtra oleju
W 1.6 mam tam czujnik ciśnienia oleju. Nie pali się kontrolka?
-
Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
Ktoś kiedyś pisał ,że obudowa przedliftowa pasuje do poliftowej kiery więc ostrzegam, że nie pasuje tzn można ją przyciąć ale wygląda to fatalnie i widać taśmę. Do przekładki (kierownica poliftowa) potrzebne są: - redukcja wieloklinu, - taśma prostokątna poliftowa z a4 b5 lub poliftowa a6 c5 - (Z wtyczką) , - kierownica + airbag, - obudowa kierownicy poliftowa a4 b5, Dorobić należy tylną wtyczkę do nowej taśmy - uciunamy kabelki z starej taśmy ( w moim przpadku dwa czarne z lewej strony od poduszki i jeden brązowo-biały od klaskonu. Kabelki te łączymy z nową żółtą wtyczką ( u mnie brązowo- biały z brązowo białym, cały brązowy (masa) skręciłem bezpośrednio do stacyjki pod czarną śrubkę, żółty i biały połączone z czarnymi - kolejność czarnych nie ma znaczenia) i na tym koniec filozofii. Co do multifunkcji wydaje mi się że zadziała tylko z radiem concert a i to trzeba dobrze podłączyć i dorobić wiązkędo radia.
-
Całkowicie traci moc po szybkiej jezdzie
Generalnie u mnie po odłączeniu przepływki też nie ma żadnych zmian. Podmieniałem drugą i to samo, jeszcze sprawdzę to wagiem ale wydaje mi się, że bez przepływki sterownik bierze wartości z komputera mniej dokładne po obrotach.
-
Dekory malowanie czy oklejanie??
Taka mała porada dla chcących okleić dekory folią. Pracuję w branży okleinowania profili i jeśli chcecie aby nic wam się nie odklejało polecam zastosować tzw primer - środek gruntujący pod klej. Nakładasz go, czekasz aż wyschnie i nakładasz folię. Gwarantuję że nic się nie odklei. z tańszych polecam 3M Primer 94
-
1.6 102 - falujące obroty i migająca kontrolka silnika
Miałem tak jak mi rurka od odmy pękła.
-
Audi A4 B5 Green Dapper! :) Zrobiony nie Kupiony
Fajnie w dół poszedł, jakie sprężyny założyłeś? Amorki zmienione czy seria?
-
audi a4 b5 1,6 100km falujace obroty
A regenerował może ktoś listwę wtryskową w ADP do samej benzyny? Jaki koszt takiej zabawy bo nowej listwy z wtryskami nigdzie nie widziałem.
-
Polerowanie Samochodu Audi a4 B5 Porady
Mam też czarny i powiem ,że bez pada z futra i dobrej polerki nie dasz rady. Próbowałem to zrobić białym padem na wiertarce z pastą menzerny i lakier ani drgnął. Chcesz tanim kosztem poprawić wygląd i zakryć rysy to zakup politurę porboys black hole, nakłada się jak wosk, sprawdź jak wygląda po.
-
soczewka podświetlana na czerwono
Zależy w jakim aucie.
-
Skrzypi na hamulcu ręcznym
To może sprężyny u ciebie. U mnie już nic nie skrzypi a skrzypiało tak że.. z tym że u mnie w jednym kole z tyłu u ciebie jak jest?
-
audi a4 b5 1,6 100km falujace obroty
Ja mam podobną sytuację z obrotami. Jak silnik jest zimny wszystko jest ok. rozgrzeje się to od czasu do czasu obroty na jałowym biegu spadają do 100 by później wejsc na dwie sekundy na 1200. Dodam do tego, że auto potrafi podczas jazdy szarpną(objaw jakby ktoś nagle wyłączył i raptownie włączył powwer) a ostatnia z objaw to jak lekko dodam przy cofaniu gazz to zamula jakby chciał się wyłączyć. przepustnica wyczyszczzona, czujnik plynu chlodzacego wymieniony i jeden z wężyków pociśnienia także na nowy zmieniony. Paliwo tylko na jednej staji leję Pb95. Gdzie dalej szukać gdy komp nic nie pokazuje? Sprawdź wąż od odmy i przepływomierz.
-
Skrzypi na hamulcu ręcznym
Rozwiązałem problem skrzypienia u mnie. Dokładnie działo się to przy lewym tylnym kole po lekkim zaciągnięciu ręcznego lub lekkim naduszeniu hamulca. Powodem był zablokowany sworzeń jarzma. Guma lekko się osuneła, wyleciał smar a dostał się piasek. Naprawa banalna, odkręcić dwie śróbki, zdjąć zacisk, wyciągnąć sworzeń, ja u siebie papierkim ściernym usunąlem wżery, poprawiłem gume, nałożyłem smaru i wsio. Przy okazji wyczyściłem sprężynki klocków i ich prowadnice też.
-
Wiszący urwany przewód od czego?
Sprawdzałem u mnie też to jest. Ten przewód idzie pod podłużnicę. Są tam 2 węże jeden pod drugim i do tego drugiego wchodzi i jest dokręcony śróbką. Do czego on jest nie mam pojęcia.
-
Wiszący urwany przewód od czego?
A faktycznie po boku to masz jutro to obejrze gdzie u mnie to idzie.
-
Wiszący urwany przewód od czego?
Wydaje mi się że on od sondy lambda. Po lewej stronie w kolektorze wydechowym powinna być wkęcona.
-
Opony budżetowe vs opony premium
Z tym made in germany z chin bym tak nie negował. Sam byłem w dość dużej firmie polskiej produkującej części do samochodów (odlewy żeliwne). Oczywiście na nich obowiązkowo made in germany
-
Problem z obrotami - film
Płyn mam ok, sprawdzę jeszcze z czasem czujnik temperatury wody, filtr paliwa, czytałem też że w przypadku disla jak to występowało to winne były uszczelki popmpowtrysków, tylko nie wiem czy u mnie na wtryskach są jakieś uszczelki muszę sprawdzić kiedyś.
-
Problem z obrotami - film
Sonda lambda też wymieniona