Treść opublikowana przez ayew
-
ASO osłona silnika
Ja mam już rok z allegro za 80zł osłona samego silnika i nic się z nią nie dzieje - materiał ok.
-
Bezprawne zagarnięcie miejsca parkingowego. Co można zrobić?
Weź sobie te płytki, jak on ma udowodnić ,że są jego skoro to nie jest jego posesja?
-
[B5 '97] Końcówki drążków..
Ja wymieniałem sam na febi. Z tego co pamiętam chyba obie się odkręcało a jedna śruba miała takie wcięcie. Owszem trzeba było postukać żeby wyszło. Wkręciłem je na tzw obroty ale w związku ,że poprzednie były już dość mocno zużyte to i tak robiłem zbieżność.
-
falujące obroty przy zwalnianiu
Rozwiązałeś problem? Mam coś podobnego.
-
Szarpanie na 1 i 2 biegu ;/
W najbliższym czasie zrobię adaptacje przepustnicy. Sprawdzałem poduchy i wydaje się ok. Nowa przepustnica ok 400zł więc jeszcze tragedii nie ma tylko musze dokładnie jeszcze na kompie sprawdzić.
-
płukanie silnika
Ja ogólnie polecam płukankę liqui moly engine flusch. Wlałem całą bańkę do 1.6 adp , przebieg ori 198 tys. Tak jak wcześniej po 1tys km olej już był czarny teraz po 3 tys nadal widać bursztyn. Zmian na - nie zaobserwowałem.
-
Audi A4 B5 1.8 125 KM :)
Kolor chyba ten sam co mojej. Ja planuję robić na czarno wszystko oprócz felg i lamp. Co planujesz przy swojej?
-
1.6 - ile km wytrzyma?
U mnie rdza pojawiła się tylko pod listwą gumową dolnych drzwi. Są już w cienkim stanie więc w przyszłym roku planuje je wywalić, dziury załatać i pomalować. Wie ktoś może czy do b5 przed liftem można dokupić jakieś osłony progów?
-
Demontaż schowka
Pzy okazji dobrze by było przeczyścić parownik i łopatki dmuchawy. Odkręcasz tylko 3 śróbki obudowy dmuchawy ,wyciągasz całą dmuchawę ,odłączasz 1 kabelek i masz jąw ręku. Po lewej w miejscu dmuchawy jest tunel i tam parownik, wystarczy go spryskać czymś bakteriobójczym a łopatki dmuchawy wyczyścić szczoteczką do zębów tez mokrej w tym środku. Ja tak zrobiłem i jest super zero nieprzyjemnych zapachów
-
Szarpanie na 1 i 2 biegu ;/
Ja przepływke podmieniłem i tak samo niestety, wydaje mi się że poduszki silnika albo odboje silnika, skrzynia chyba ok bo lewarek nie lata przy tym.
- 1.6 - ile km wytrzyma?
-
Opony roczne nienadajace sie do uzytku?
To gdzie oni je przechowywali w Afryce? Niektórzy na zimówkach jeżdzą cały rok i jakoś nie narzekają.
-
Climatronic sam przyśpiesza prędkość nadmuchu.
W sumie trochę to dziwnę ,że na manualu sam sobie reguluje - u mnie też tak jest i czasem wkurza no ale może manual dotyczy tylko opcji nawiewu a nie jego siły
-
naprawa skrzyni biegów
Chyba już było coś podobnego na forum ale nie wiem czy do automatu. Sprawdzałeś ile masz oleju w skrzyni?
-
Szarpanie na 1 i 2 biegu ;/
Mam wkurzający problem, mianowicie na 1 i 2 biegu zwykle w korku po odpuszczeniu gazu szarpie mi całym autem. Załóżmy taką sytuację toczę się na 1 biegu praktycznie na samym sprzęgle lekko dodaję gaz i odejmuję, no i szarpie jak bym uczył się jezdzić ;/ . Tak samo jak do 1500 rpm jadę na 1 i puszczę gaz. Na 2 biegu podobnie tylko mniej. Co może być powodem poduszki silnika, skrzyni czy może coś innego? Jak je sprawdzić?
-
A4-reczka - Niemiec płakał jak sprzedawał - BREWKI GRATIS !
- Sposób na agresję na drodze
Słabi aktorzy- Śmierdząca klimatyzacja
ja odgrzybiałem w zakładzie i nie pomogło - śmierdziało dalej po wyłączeniu klimy. Ostatnio potraktowałem parownik i nawiewy autorskim płynem do odgrzybiana - Dokładnie roztwór wody i płynu do kibla w atomizerze grzyby nie przetrwały takiej kuracji, smród minął, tylko przez pierwsze 3 dni zapachy iście toaletowe Dotatkowo wyczyściłem łopatki dmuchawy klimy - musiałem użyć szczoteczki do zebów żeby to zmyć wiec nie wiem jak ozonowanie mogło by pomóc na taki syf.- Demontaż schowka
Otwierasz schowek i odkrecasz 3 śrubki jedna u góry pod zatrzaskiem i dwie na lewym boku, zdejmujesz zaślepkę lampki i odpinasz 2 kabelki. Zdejmujesz pokrywę po prawej stronie deski, musisz czymś ją podważać z werwą bo dość mocno trzyma. Tam odkręcasz też 2 albo 3 śruby i możesz wyciągać schowek. Co chcesz robić?- Spawany stelaż deski rozdzielczej
Też się dziwiłem jednak u mnie wyglądają trochę normalniej.- [ADR B5 Avant] Moje pierwsze Audi
Powodzenia w modach- Wymiana kierownicy czteroramiennej na poliftową
Zakładał ktoś może kierownicę z b6? Co tam potrzeba?- Opadanie poziomu płynu chłodniczego
Miałem podobną sytuację, wlany uszczelniacz do chłodnicy a później wymiana uszczelki, korek chyba zmienili mi przy nowej uszczelce, układu nie płukali w każdym razie wymień najpierw ten korek dobrze ,że markowy kupiłeś bo te tanie to shit.- Spalanie w 1.6
Jak pałujesz to możliwe. Ja moją robie ok 30% miasto 70% trasa. Wcześniej wydawało mi się ,że przy mojej jezdzie pali za duzo - 9l, zmieniłem sonde lambda na używkę NGK i teraz średnio 7.3l oczywiście mierzone na stacji.- WAHACZE KRAFT
Ja wymieniłem komplet na trw, od 15 tysi spokój, końcówki febi od 5 tys ale cena niestety konkret za trw - Sposób na agresję na drodze