Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 '97] Końcówki drążków..


Maniu.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam luz na końcówkach i przydałoby się je wymienić. Jakie firmy wziąć pod uwagę przy kupnie, a jakie omijać szerokim łukiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj LEMA dasz pare złotych za sztukę ale masz gwarancje ze taka końcówka ci posłuży parę lat, ja kupiłem delphiego i jedna końcówka padła po pół roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam luz na końcówkach i przydałoby się je wymienić. Jakie firmy wziąć pod uwagę przy kupnie, a jakie omijać szerokim łukiem?

kolego zakup porządne Lemforder.

Pokusiłem się 2 lata temu na Rouville ( 90 zł/szt) . Po 10 misiącach jedna padła , bo uszczelnienie sie zsunęło. W Lemforderze obejrzałem to uszczelnienie i jest całkiem inne. Większej średnicy i przy sworzniu porządnie uszczelniona.

Pozorna oszczędność, musiałem zakupić nowe koncówki ( LMF cos kolo 130 zł/szt) i ponowna zbieznosć 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem Lemfordery do swojej B6 za 108zł/szt, jeśli chcesz dam Ci namiar do człowieka który sprzedaje części, jest na forum Passata i na forum Octavii, zawsze biorę od niego olej, filtry a także kupowałem amortyzatory i wahacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 miesiace temu wymienilem komplet wahaczy MS, już drugi raz tej firmy(na poprzednich jezdzilem 4 lata ok 55 000km) ale odziwo po ostatniej wymianie przy przyspieszaniu sciagalo mi samochód w jedna strone, po podniesieniu auta okazalo sie ze koncowka padla i to w dziwny sposob, sworzen ok ale ta gwintowana szpilka wyszla ze stalowej czesci końcówki, pierwszy raz spotykam sie z takim przypadkiem. wahacze jak na swoja cene sa ok ale koncowki firmy MS to porazka. Jutro kupuje Lema. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mojej skromnej opinie delphi to bubel jakich mało u mnie końcówka wytrzymała około 2 tygodni i jakieś max 200 km przy czym zaznaczam że po wymianie była robiona zbieżnośc i raczej jak jeżdżę to uważam na nasze dziurawe drogi. (za to gwarancje uwzględnili bezdyskusyjnie i oddali kase).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem końcówki LMO od kolegi z forum, wpadły na początku listopada, jak na razie bezproblemowo się spisują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie a czy cieżko jest wymienic samemu takie końcówki drążkózw? Widzę że są troche inne niż w innych autach. Maja jedną sróbę z góry i z boku. Czy je tez sie wybija? Czy po odkreceniu tych srób koncowka sama wychodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem sam na febi. Z tego co pamiętam chyba obie się odkręcało a jedna śruba miała takie wcięcie. Owszem trzeba było postukać żeby wyszło. Wkręciłem je na tzw obroty ale w związku ,że poprzednie były już dość mocno zużyte to i tak robiłem zbieżność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie wymieniam samemu i kupiłem takie MS'y:

http://hamulcowe.com.pl/pl/p/KONCOWKA-DRAZEK-KIEROWNICZY-VW-PASSAT-B5-AUDI-A4-A6/703

Sklep na miejscu w Łodzi więc koszty przesyłki też odpadają.

Za te 88 zeta jeśli wytrzymają 15 tysi to będzie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ms wytrzymały ok 20 tys... a n pKagery 40 000 tys jak kupiłem uzywaną maglownice z ori końcówkami w łądny,m stanie była cisza przez kolejne 25 tys... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki Febi-ego ktoś poleca? Czy jest to żadna oszczędność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie polecali na innych forach RTS hiszpańskiej produkcji w związku z tym zamontowałem je u siebie jakiś czas temu i póki co jest git.

Zapłaciłem około 60zł ze zniżkami.

Wymiana banalna, tylko zbieżność później warto.

Liczenie obrotów nie będzie dokładne jeżeli zmienia się markę końcówek, gdyż co marka to inne rozmiary końcówki.

Edytowane przez Emejcz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem końcówki LMO i nie narzekałem. Teraz muszę wymienić końcówki w "nowej" audicy, polecicie jakiś tańszy zamiennik? Mam drążki LMO, do tego chciałbym jakieś końcówki, żeby wystarczyły na te 20tys km, póki nie chwycę jakiejś roboty. No i jak ze zbieżnością, teraz jeżdżę na zimówkach, robić teraz czy po założeniu letniego ogumienia na osiemnastkach (opony używane).. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie posłuchałem mądrzejszych i kupiłem MS'y. Coś mi po tej wymianie, zaledwie po miesiącu skrzypi przy skręcaniu kołami i raczej na nie stawiam. Poszukam RTS'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...