Treść opublikowana przez ja74687
-
przerywa silnik
przepływka też może być bo jak silnik jest cieplejszy to i efektywniejsza jest jego praca, a wartość przepływki mogła się zawiesić na jakiejś wartości i jak silnik cieplejszy to ogarnia jak zimny nie za bardzo ale to raczej skrajny przypadek
-
przerywa silnik
zobacz w blokach pomiarowych jaką temp. przez odpaleniem rano pokazuje ECU. I dodatkowo do zrobienia logi przepływki
-
Dziwna praca silnika na niskich obrotach
ciężko stwierdzić z filmiku pasek by głośniej piszczał moim zdaniem, a może łożyska gdzieś ci się kończą np.: na pompie.
-
niedziałajace kierunkowskaz i awaryjne......
W włączniku od świateł awaryjnych masz przerywacz i to on ci się zawiesił, albo wymiana go, albo delikatnie przeczyść styki. Najprostszy sposób to rozłożyć delikatnie włącznik i kawałkiem kartki nasączonej spirytusem ( np.: perfumami psiuknij ją) przeczyść styki, powinno pomóc jeżeli nie za bardzo się czujesz na siłach aby go rozegrać to na szrocie dostaniesz taki wyłącznik za 10 - 15 zł
-
[B5 ADR] nie wkręca się na obroty tak jak powinien i szarpie
o błędów to ty masz sporo. Czy po skasowaniu błędy powróciły. Bo nie wierzę w to że ci to wszystko padło: wtrysk na 4 cylindrze, lambda, czujnik temp itd. Poczyść to posprawdzaj czy gdzieś ci kable się nie pourywały lub odłączyły. Skasuj błędy i znów zeskanuj wtedy je wklej
-
Rozrząd 1.8 ADR
Było gdzieś pisane, jak masz nowy komplet to masz 153 zęby: komplet to dwie rolki, hydronapinacz i pasek Ja mam komplet firmy inna i nie narzekam
-
zawor z filtrem aktywnym
możliwe że jest zużyty tak bardzo że jak go przepustnica zaczyna wyciągać to nie ma siły się ruszyć
-
problem z ruszeniem [ dziwne łapanie pow. 2,5k obrotów ]
zobacz jeszcze raz błędy VAG, wyczyść i zrób adaptację przepustnicy
-
Przestawiony rozrząd, czy inna przyczyna?
a jak z pracą silnika ??
-
Przestawiony rozrząd, czy inna przyczyna?
Jeżeli silnik chodzi dobrze to może zostać, nie jest źle
-
1.8 125KM Problem z odpalaniem
tależy jaką masz instalację przy np stagu 200 nie ma możliwości wyboru czujnika temp. jest tylko poziomu lpg Sam to ustawisz jeżeli chcesz zmienić tylko temp to nic nie zepsujesz najprawdopodobniej masz tak zrobione żeby ci od razu na lpg odpalał czyli temp. jest ustawiona niska
-
problem z obrotami i przyśpieszaniem
zobacz co z tą sondą się dzieje jeżeli komp mówi że nie ma z nią podłączenia to masz już przyczynę
-
Przestawiony rozrząd, czy inna przyczyna?
Labiel ma rację jeden wałek jest przestawiony i dlatego tak się z silnikiem dzieje
-
1.8 125KM Problem z odpalaniem
jak odpalił od razu to już nie puszcza Ale jeżeli reduktor puszczał gaz znaczy że dokonał żywota i może po prostu nie daje rady Moja rada zmień gazownika i będzie git
-
1.8 125KM Problem z odpalaniem
a jaki on ci tam zawór wsadził daj zdjęcie Sam zobacz czy wężyk puszcze odkręć go od przepustnicy i zobacz czy puszcza, troszkę płynu do naczyń i zobaczysz czy bąble lecą
-
Przestawiony rozrząd, czy inna przyczyna?
Moim zdaniem wałki do sprawdzenia czy są na znakach jeżeli tak to nie jest wina przestawienia
-
Jak wymienic przewody zapłonowe
wymieniasz jak w każdym innym samochodzie, masz dwa normalne przewody i dwie fajki. Ściągasz obudowę odkręcasz moduł zapłonowy i wsio tylko pamiętaj gdzie co było żebyś czegoś odwrotnie nie zrobił, potrzebny ci będzie tylko jeden imbus. Szczerze mówiąc to dziwi mnie twoje pytanie bo wymiana przewodów to rzecz banalna do zrobienia w 5 min
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
Moja rada na sam początek to zakręć butlę, wypal LPG i zobacz co się bedzie działo. Labiel też ci dobrze doradził ale to już więcej roboty A LPG lepiej zakręcić i wypalić bo prawda ma 3 zawory ale troszkę z reduktora może puszczać np. i będzie wynik przekłamany Odłącz narazie po kolei przepływkę i sondę jak ci napisałem i możesz też spróbować zresetować ECU, czyli odłączasz na noc aku i rano przed odpaleniem: przekręceasz zapłon (nie dotykając niczego czyli ręczny, skrzynia na luz i nie dotykasz ani gazu ani nic ), przed włączeniem zapłonu powyłączaj mu wszystkie odbiorniki prądu czyli radio itp., po przekręceniu zapłonu( nie odpalasz samochodu) czekasz ok 50 s, później wyłączasz zapłon czekasz ok 30 - 40 s. i odpalasz delikatnie samochód czyli włączasz zapłon tak na ok 5 -10 s. i odpalasz Po tym zabiegu może ci troszkę falować ale to jest norma, po odpaleniu daj mu żeby chwilkę pochodził i się rozgrzał. Napisz czy pomogło Tylko ze aku mu odłącz po skasowaniu błędów (tych co będziesz mógł) i podłączeniu sondy i przepływki LPG narazie nie podłączaj To zrób jak nie pomoże odłączenie sondy i przepływki
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
to mało prawdopodobne żeby błędy mieszanki od LPG były. Nie odkręcaj narazie tego LPG tylko zrób tak: odłącz mu przepływkę i zobacz co się będzie działo jak się polepszy to już masz przyczynę, jeżeli się nie polepszy to podłącz przepływkę, skasuj błąd, odłącz sondę i zobacz co się będzie działo jeżeli poprawa to masz przyczynę jak nie to pisz będziemy dalej myśleć
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
a jakie masz LPG ?? Może te błędy mieszanki nie są wcale od LPG
-
Wyciek oleju po stronie kolektora ssącego
może i przez odmę puszczać, albo oring pod chłodniczką i może na jedną stronę olej dmucha. Musisz wyczyścić i zobaczyć gdzie dokładnie leci Może i misa z jednej strony kapać więc sporo rzeczy może olej puszczać
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
niczym 08 to bloki pomiarowe czyli aktualne wartości z czujników jeżeli klikniesz na nastawy podstawowe tam to ci się przełączy na 04, różnica jest tylko w sposobie dostania się do nastaw podstawowych, albo przez bloki pomiarowe, albo bezpośrednio
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
nie pamiętam co się adaptuje w blokach 04 - 08, wiem że w 098 przeprowadzasz adaptację przepustnicy
-
Znowu przerywa przy ruszaniu.
w ten sposób robiłeś adaptację przepustnicy Jeżeli pomoże to LPG ma całkiem mapy rozjechane
-
ustawienie wałków wymiana napinacza łańcucha
daj zdjęcie tego przesunięcia