Treść opublikowana przez ja74687
-
wymiana przepustnicy
po numerach jedynie inną może i wsadzisz ale nie będzie prawidłowo pracowała
-
jak dlugo dziala ssanie po odpaleniu auta
Dokładnie jak ci kolega napisał zależy od temperatury otoczenia
-
Podszarpuje przerywa rano gdy jest zimny
wrzuć ktoś na pewno ci sprawdzi
-
szarpie podczas jazdy
to dziwny przypadek Jeżeli by coś z silnikiem się działo to byś zauważył również w innych okolicznościach, coś się musi dziać ze skrzynią i/lub sprzęgłem
-
szarpie podczas jazdy
a jakiś innych problemów z silnikiem nie masz ? Tzn. coś obrotami, z mocą itp.
- kod błędu
-
szarpie podczas jazdy
Na początek VAG
-
kod błędu
silniczka żadnego nie ma w tej przepustnicy niestety jeżeli jest uszkodzenie to tylko wymiana. Sonda odpowiada za odpowiedni skład mieszanki jeżeli jest uszkodzona to może więcej palić i być słabszy. Mapa PB też jest w sterowniku LPG możesz ją zobaczyć
-
Podwyższone obroty po wymianie ECU
nie wyregulujesz ręcznie Zobacz jeszcze czy nie masz za mocno linki naciągniętej A jak z tym czujnikiem temp. sprawny na pewno ??
-
Zasysa wąż ciśnieniowy do serwa
to może węże się zużyły po prostu i nie mają już tych właściwości może wymień wąż podciśnienia i zobacz co się będzie działo
-
problem z moja audi pomocy
a powyżej i poniżej przedziału dobrze jest ??
- kod błędu
-
Zasysa wąż ciśnieniowy do serwa
a może z serwem coś macie nie tak bo nie powinno go zasysać
-
Problem z poziomem paliwa
do wymiany masz elektrozwór par paliwa to coś co cyka na obudowie filtra i to wymień jak najszybciej bo może ci całkiem pompę spalić, po wymianie wszystko powinno ustąpić pod warunkiem że nie uszkodziło pływaka I zobacz jeszcze czy ci syczy z korka wlewu do baku jak tak to na pewno elektrozawór padł
-
Podwyższone obroty po wymianie ECU
w sterowniku silnika temp. powinna być zbliżona do tej na zewnątrz I w ADR nie ma silniczka krokowego tylko przepustnica steruje otwarciem, jeżeli coś jest nie tak to jedynie wymiana przepustnicy pomoże
-
Na ciepłym szarpie przy ruszaniu
skrzynię trzeba ściągać, koszt to ok 700 zł za luka. A sprawdzić je możesz tym czy wysoko łapie czy nie jak wysoko tzn. że tarcza dokonała żywota jak tak gdzieś poniżej połowy to znaczy że dobrze jest
-
Na ciepłym szarpie przy ruszaniu
no luzy są ale jeżeli lata w lewo i w prawo porządnie to wymiana nie potrafię określić na ile jak bym zobaczył luzy to bym powiedział czy sprawne czy nie A VAG-a mu podłączałeś może coś pokaże Ale nie sądzę żeby u ciebie przy przebiegu 160 tys. już dwumas padł ja mam dobrze nachulane ponad 300 tys. i dwumas nie wymieniany był jeszcze (wiem na pewno bo sprzęgło wymieniałem)
-
Na ciepłym szarpie przy ruszaniu
TZN. ja słyszałem że dwumas się troszkę inaczej sprawdza jeżeli skrzynia ma ciężko tzn. dajesz mu prz 40 3-ci bieg i gaz w podłogę jeżeli stuka to dwumas do wymiany jeżeli nie to znaczy że sprawny A żywotność zależy od stylu jazdy jak będziesz wyciągał sprzęgło to poruszaj dwumasem w jedną i w drugą stronę jeżeli są luzy to znaczy że do wymiany
- pocenie
-
Podwyższone obroty po wymianie ECU
Zresetuj ECU czyli odłącz mu aku na noc i dopiero adaptacja przepustnicy Powinno pomóc
-
pocenie
Jeżeli byś chciał silnik naprawdę elastyczny to polecam 2,5 TDI miałem przyjemność prowadzić go to mówię ci rakieta normalnie jak się przesiadłem z mojego 1,8 to różnicę miałem jak bym do swojego z seicento się przesiadł Bardzo fajnie pracujący silnik
-
pocenie
W ADR to norma Wolno się grzeje i zaczyna żyć przy wysokich obrotach lecz kosztem spalania Myślę że masz wszystko dobrze z autem Sprawdź na VAG-u w blokach pomiarowych jaką temp. ci pokazuje przed odpaleniem po nocy jak będzie zbliżona to znaczy że wszystko jest dobrze I to nie jest silnik doładowany wiec lubi wysokie obroty no ale spalanie też sporo wzrasta
-
Problem z poprawną pracą silnika
no ja myślę że to jednak wina LPG tak jak kolega ci napisał gdzieś się przedostaje LPG na lewo i wtedy strzela w dolot, myślę że bez gazownika się nie obejdzie. Bo jeżeli reduktor wymieniałeś 2 lata temu to nie znaczy że jest on sprawny, jak już ci napisałem nie wiem jak masz to podłączone więc walę w ciemno co jest, ale jeżeli byś miał problem z przewodami to i na PB by były jakieś problemy zauważalne a u ciebie jak napisałeś praktycznie żadnych problemów nie ma
-
Problem obroty i drgania auta
No zgadza się SKF to dobra firma
-
Problem z poprawną pracą silnika
nie za bardzo wiem jak masz to zamontowane ale może być tak że gdzieś przed elektrozaworem ci puszcza lub sam elektrozawór będzie puszczał i dokładnie nie zdiagnozujesz dlatego lepiej zakręcić go ręcznie na butli i wypalić wtedy jest pewność że nigdzie w układnie nie krąży Najpierw zobacz czy to w ogóle LPG jest a później to najlepiej by było jak byś zdjęcia dał jak to ci podłączyli wtedy bym ci mniej więcej powiedział na co uwagę zwrócić. Bo podejżewam u ciebie że gdzieś LPG się przedostaje i dlatego w dolot skrzela Możliwe że parownik żywota dokonał A te strzelania to są zabójcze dla przepływki więc może narazie nie jeździj na LPG jeżeli strzela w dolot