Treść opublikowana przez ja74687
-
Nie chce odpalić - kontrolka EPC
to są przekaźniki od pompy paliwa, może masz jakiś inny wstawiony
-
Jak powinna pracować prawidłowo sonda lambda
no tak ale źle ustawione LPG wpływa na sondę daj swój screen i wtedy będzie wiadomo coś więcej bo na tym co załączyłeś LPG jest fatalnie ustawione, a u siebie zrób logi daj do działu VAG to tam ci sprawdzą i powiedzą czy coś jest nie tak, a po za tym to LPG potrafi czasami mapy PB rozwalić i też będzie na bogato więc dobrze ustawiona instalacja LPG ma wpływ na pracę sondy i jeżeli przejedziesz się kawałek na PB to nic się nie zmieni żeby się coś poprawiło trzeba zrobić ze 300km na samym PB wtedy mapa PB się ułoży po swojemu w innym przypadku LPG porozwala ją i ECU za krótko chodzi na PB żeby to skorygować.
-
Jak powinna pracować prawidłowo sonda lambda
O mnożnik to masz fatalny, ta pomarańczowa linia przy końcu wykresu powinna być przy 1 a u ciebie jest stanowczo za wysoko i przez to sonda szaleje. Kto ci LPG ustawiał ?? Powinno być mniej więcej coś takiego: chociaż i ten nie jest do końca idealny
-
Klekotanie przy ciepłym silniku
no to przecież napisałem VALTEKI nowe jużcykają i do tego wolne są Ja dlatego kupiłem AC i jestem z nich zadowolony
-
Prawidłowe wartości przepływomierza MAF w 1,8 125 KM silnik ARG
przepływka na VAG-u jak dobrze pamiętam zawsze pokazuje 19,5, masz jakieś objawy, tzn. zwiększone spalanie problem z mocą itp?
-
problem z mocą na zimnym silniku
Jak by przepływka padła to jej odpięcie by ci pomogło a sondę odpinałeś ?? zobacz jeszcze ją :)Podłącz przepływkę a odłącz sondę
-
Falowanie obrotów, wibracje - zimny silnik
Tam masz wszystko dobrze te temp. w Polskim VAG-u to różnie są zakręć LPG na butli wypal go z układu zostaw samochód na kilka godz i zobacz czy pomogło
-
długo kreci
to byś musiał sprawdzić czy ci się paliwo nie cofa, ja to sprawdziłem poprzez odpięcie od listwy przewodu przelewowego podłożyłem miseczkę druga osoba zakręciła rozrusznikiem i jeżeli PB odrazu poleci to znaczy że jest dobrze jeżeli musisz chwilkę zaczekać to znaczy że się cofa i zawór w pompie padł powinno ustąpić po zalaniu większej ilości PB, zobacz też świece w jakim są stanie i może daj filmik jak to jest będzie więcej widać
-
Klekotanie przy ciepłym silniku
Nie koniecznie VALTEKI nowe już cykają Ja mam wtryski AC i też delikatnie je słychać oczywiście jak maska jest w górze jak zamknięta to cisza
-
rozrząd
Zestaw dobry INA to dobra firma. ale pompy nie masz na rozrządzie jak jest dobra to nie trzeba koniecznie wymieniać, do tego zestawu brakuje ci napinacza hydraulicznego.
- długo kreci
-
Falowanie obrotów, wibracje - zimny silnik
jeżeli masz błąd położenia przepustnicy to znaczy że to ona jest winna a nie lambda jak by sonda padła to by ci VAG powiedział przeczyść przepustnicę zrób adaptację pokasuj błędy i zobacz jeżeli ponownie wyskoczą to znaczy że przepustnica do wymiany Błędy o składzie mieszanki są spowodowane błędem przepustnicy
-
Zmiana dwumasy na zwykłe koło zamachowe
tzn. dwumas ma za zadanie oszczędzać skrzynię najprościej mówiąc, może i się da ale czy warto, no chyba że planujesz sprzedać to czemu nie
-
Falowanie obrotów, wibracje - zimny silnik
ok jak coś to pisz będziemy pomagać
-
Falowanie obrotów, wibracje - zimny silnik
Silniki ADR przystosowane są do PB95 nic nie da jak mu wlejesz PB98 I jak już będziesz miał VAG to podepnij go i napisz co wyświetlił bo zapewne coś tam będzie
-
Falowanie obrotów, wibracje - zimny silnik
Wymień filtr paliwa, starej benzyny się nie leje zalej mu PB95 tylko z jakiejś dobrej stacji może mu przejdzie i pojeździj trochę na PB może się przepalić musi a z tą małą ilością paliwa jest wątek poczytaj jak chcesz świeży wątek na pierwszej stronie jest
-
Falowanie obrotów, wibracje - zimny silnik
ja korzystam z takiego: INTEREJS VAG 88-2005r Abs-AirBag-Silnik-Konfort PL (3416685997) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i jak narazie spisuje się świetnie Nawet Renault megane na nim chodzi
-
Falowanie obrotów, wibracje - zimny silnik
Moja rada to zakupić sobie kabel na allegro, koszt ok 70zł a bez tego nie ruszysz nawet przy drobnej sprawie
-
Nie odpala po wymianie mechanizmu wycieraczek...
kod silnika napisałem w jakimś temacie jak sprawdzić więc poczytaj świerzy jakiś temat tam będziesz miał zdjęcie gdzie jest kod zamieszczony Najpierw podłącz VAG i zobacz co pokaże
-
Falowanie obrotów, wibracje - zimny silnik
na początku podłącz go pod VAG-a i napisz co pokazał No problem podobny do lambdy jest ale nie koniecznie na nią wskazuje VAG powinien coś pokazać
-
ile może wynieść spalanie przy prędkościach rzędu 180km/h?
Też tak myślę ale GreGoriO w jakimś stopniu też się zgadzam, Polskie drogi krajowe są w stanie słabym nawet bardzo słabym a jeżeli ktoś na nich jedzie 160 - 170 km/h to dla mnie jest osobą która nie używa chyba do końca mózgu, na autostradzie rozumiem 180 km/h nawet w Polsce to prędkość w miarę bezpieczna ale ktoś już napisał przede wszystkim samochód musi być w 100% sprawny oraz kierowca musi już troszkę pojeździć, ktoś napisał że w Niemczech jeżdżą szybko zgadza się tu gdzie nie ma ograniczeń jeżdżą bardzo szybko ale jeżeli jest ograniczenie to każdy jedzie przepisowo, tam jest inaczej infrastruktura zrobiona tam są nawet 3 zjazdy z autostrady i dlatego można jeździć a zresztą droga jest jak szkło. Najgorszymi kierowcami są osoby młode które zdadzą prawko za pierwszym razem pojeżdżą troszkę i myślą że już mistrzami są, przecież przy takich prędkościach samochód to pocisk jest, inaczej się będzie zachowywał jak jedzie się samemu inaczej jak się jedzie z obciążonym, więc zgadzam się z GreGoriO że w Polsce niektórzy uważają się za kierowców świata a tak naprawdę praktycznie nic nie umieją, jeżeli ktoś chce się wyszaleć to na tor niech jedzie i tam sobie poszaleje, bo taki szalony kierowca zaczyna myśleć dopiero jak coś się stanie, no ale jest już za późno, i oczywiście nie zwalam na to że wszyscy młodzi kierowcy jeżdżą szybko ale w większości przypadków tak jest, i nie wiem czym tacy kierowcy się kierują przecież jeżeli się jedzie z pasażerami to i za ich bezpieczeństwo się odpowiada a czy dotarcie do celu w 10 min prędzej jest warte takiego ryzyka to już niech każdy sobie odpowie I może mod by zamkną już ten temat bo już pod spam to podchodzi
-
Klekotanie przy ciepłym silniku
może i się zużyło to jest elektrozawór par paliwa i cyka on właśnie na wolnych obrotach jak dodasz mu gazu to nie będzie cykał, jeżeli to nie jest bardzo uciążliwe i nie syczy ci z baku to ja bym zostawił go
-
nie pali cylinder
Pewnie cewka tak jak piszesz Te cewki z ADR sporo wytrzymują, ale niestety i ich żywot jest ograniczony
-
Szarpanie na wstecznym i przy ruszaniu
Więc sonda do wymiany Reszta błędów jest od sondy po wymianie i skasowaniu reszta też powinna zniknąć kodu ci niestety nie podam ale w sklepie motoryzacyjnym powinni ci prawidłową dać
-
Szarpanie na wstecznym i przy ruszaniu
najważniejszy jest błąd 16514 czyli sonda skasuj go i zobacz czy po jakimś czasie się pokaże jeżeli tak to znaczy że sonda do wymiany A jeżeli po skasowaniu się nie pokaże to będzie trzeba dalej myśleć