Treść opublikowana przez kaczmar13
-
Przyciemnienie szyb w okolicy Wołomina?
550-600 to w miarę normalna cena. Mogę Ci polecić firmę w Warszawie na ul. Postępu 3A. Przyciemniają od wielu lat i są w tym naprawdę dobrzy. Robiłem u nich już 5 aut.
-
Za mała prędkość maksymalna ?
dajcie spokój.... Niedługo to po zmianie świec na inne będziecie korektę softu robić. Tip, FMIC i brak kata to nie jest problem dla seryjnego ecu. Zrób porządek z N75 w pierwszej kolejności i zobacz co to da. On ma wpływ na ciśnienie doładowania a to ma bezpośrednie przełożenie na moc silnika. ---------- Post dopisany at 11:09 ---------- Poprzedni post napisany at 11:09 ---------- dajcie spokój.... Niedługo to po zmianie świec na inne będziecie korektę softu robić. Tip, FMIC i brak kata to nie jest problem dla seryjnego ecu. Zrób porządek z N75 w pierwszej kolejności i zobacz co to da. On ma wpływ na ciśnienie doładowania a to ma bezpośrednie przełożenie na moc silnika.
-
Śląsk, chip starego AEB'a
spokojnie, GTO z Digitun bez problemu radzi sobie z AEB polecam.
-
Demontaż podsufitki tak aby tylko dojść do relingów
chyba się tak nie da, środek o ile dobrze pamiętam odkręcisz przez otwór lampki do czytania ale końcowe to już problem. Za to nie problem wyjąć podsufitkę w kombi, 10 minut roboty
-
Zawias miękki a zarazem twardy jak deska :( czy ktoś też tak ma?
Masz zużyte amortyzatory i przy takich przeszkodach jak drobna falka przed skrzyżowaniem koło traci kontakt z jezdnią i powoduje ten hałas i wibracje całego nadwozia.
-
Przyciemnianie szybek
fachowiec poradzi sobie bez najmniejszego problemu ale jak ktoś chce zrobić samemu a nie ma wprawy to nie ma co próbować, szkoda czasu i pieniędzy.
-
Przyciemnianie szybek
jak ma być dobrze, to boki trzeba wyjąć
-
Żarówki do soczewek
jak nie chcesz mieć problemów z niebieskimi to wrzuć zwykłe żarówki, nie xenon. Aczkolwiek xenon zawsze będzie lepiej wyglądał i lepiej oświetlał drogę. Jeśli żarówki to polecam Philips Blue Vision Ultra, używam takich i są bardzo dobre, wcześniej miałem osram +50% (słabe) oraz Philips Night...coś tam coś tam, nie pamiętam. Ale żarówki typowo pod lampy projektorowe, były super, trzy kolory, do jazdy nocą rewelacja jak na żarówki.
-
Przyciemnianie szybek
chcesz robić to sam ? czy w firmie, która się tym specjalizuje ? jeśli sam....i nie robiłeś tego wcześniej....odpuść. jak w firmie to jedź do nich i zobacz próbki. Nie zakładaj taniej "chińskiej" folii. Moim zdaniem...3 opcje. 1. całość folią "50" przyciemnienie nie wielkie słabo zauważalne. 2. całość "36" wersja według mnie najlepsza. Z zewnątrz wygląda na ciemne, od środka jest nie wiele ciemniej w dzień. 3. przód "36" tył "20", mam aktualnie taki zestaw. Dobre np jak jeździsz z dzieckiem, nie razi go światło i nie nagrzewa się środek od słońca, ale widać różnicę przód tył. wybierając folię polecam produkty SUN-GARG i Armorlite
-
Polerka i preparat ALU-MAGIC
Niestety nie da się tak określić co będzie ok. Do jednych będzie super jedna pasta do innych inna.... Napisz czym polerujesz, jaki sprzęt, obroty, tarcze, pasta.... możliwości jest bardzo wiele. Jak przygotowałeś je do polerowania ?? daj foto tych felg Polerowanie to ciężki temat i nie ma w nim złotego środka.
-
205/50/17 czy 215/45/17
będzie..... sam nie wiesz czego chcesz, wybierz felgę, dobierz oponę. chcesz niżej, zmień zawias. moim zdaniem najlepsze rozwiązania do tej budy to minimum 8" szeroko z oponą 225/45 lub 215/45.
-
Jaki Kolor Felg
jak są w kiepskim stanie to daj nowy srebrny lakier, nie kombinuj w grafit, niebieski czarny czy róż.... czarny może....ale do tego solidna gleba. moim zdaniem cudowanie z w takim przypadku z kolorem felgo to "wiocha"
-
[ALL B5] Jak dobrać (tylne) amortyzatory?
Jak kupujesz zamienniki to weź po prostu olejowo-gazowe, ja polecam Kaybę. Według mnie różnica między 1BA a 1BE to tylko wysokość sprężyn, jeśli jest różnica w amorkach to w ich twardości a nie w długości. Jak chcesz krótsze, w rozsądnej cenie to bierz MTS-y. Jak ma być seria bierz zwykłe olejowo-gazowe.
-
sprężyny FK z gwintowanego zawieszenia o ile obnizaja
Szklana kula prawdę Ci powie…. Albo wróżenie z fusów ??? Jak nie to wróżbita Maciej
-
Przyciemnianie piecowe
hehe, no nie przyszło mi to do głowy bo jak cofam to nigdy nie odwracam się do tyłu, jeżdżę tylko na lusterka.
-
Fele A3 SportBack lub S-Line do Audi A4 B5
Przy takim ET felga zniknie w błotniku, a nawet może obcierać od wewnętrznej strony i wtedy bez dystansów się nie obejdzie. Moim zdaniem kiepski wybór.
-
205/50/17 czy 215/45/17
140 koni w Dieslu to już w miarę robi robotę, więc pytanie czy 205 to nie za mało. Myślę że może mieć problemy z utrzymaniem trakcji na 1 i 2 biegu. Myślę że możesz śmiało dawać 225/45, tylko te felgi....7 cali to wąsko
-
[A4 B5] bixenon - przetwornice
zależy jakie kupisz HIDY, ja miałem w poprzednim aucie żarniki D2S w lampach od S4 z przetwornicami HID. tymi "pierwszej generacji" świeciło bardzo dobrze i zero problemów. Jak chcesz wydawać więcej kasy na "firmowe" przetwornice to już Twoja indywidualna sprawa. Jak dla mnie to nie ma sensu.
-
Przyciemnianie piecowe
Losie....Panowie !!! Co byście nie robili to przednie szyby nie spełnią wymagań prawnych obowiązujących w Polsce. nawet najjaśniejsza folia czy delikatne przyciemnienie piecowe na zielonych szybach powoduje utratę światła większą od dopuszczalnego. Według Polskich przepisów część samochodów z fabrycznie ciemnymi szybami nie powinna być dopuszczona do ruchu. Nie rozumiem tylko po co kombinować, jak podobają Wam sie ciemne szyby to klejcie folię i tyle. Róbcie to jednak z głową, i wybierajcie dobre folie a nie gówno z marketu czy giełdy. Sam mam ściemnione auto folią, wszystkie szyby poza przednią. Przednie boki folią o przepuszczalności światła 36% reszta do tyłu 20 % jest to moje 5 auto z ciemnymi szybami i jeszcze nigdy nie straciłem z tego powodu dowodu. Za to dla wszystkich, którzy się zastanawiają....w lato docenicie tą folię na 100%
-
Czy fega 17'' 8,5J podejdzie
Jak wrzucisz oponę 225/45 na tą felgę to przy glebie jazda będzie ryzykowna moim zdaniem. Jeździłem dwa sezony na feldze 8x17 et32 z oponą 215/45 17 i na zakrętach z dołkami trzeba było uważać bo koło zawadzało o błotnik (gleba przód około 8-10cm niżej jak 1ba). Jedeń dzień jeździłem na oponie 225/45 i odwinąłem błotnik z przodu więc nie polecam. Według mnie 215/45 na 8,5 cala będzie wyglądać ok i z przodu będzie bezpiecznie, a z tyłu jeszcze dystans wejdzie ale to chyba odpada w Q
-
alu 17 ''
pomijasz szerokość opon, a właśnie ona ma znaczenie, średnica koła nie zmieni się. różnica w spalaniu znikoma, zamiast 195/65r15 możesz dać 205/50r17 wiele w szerokości się nie zmieni
-
[B5 AEB] A4 1.8TQ AEB do codziennej jazdy - soft by GTO // UPD str 1 NEW POWER
Dev... tylko po co ? Dwa pomiary, jeden na drogowej drugi na rolkach wynik niemal identyczny. W tej sytuacji to tak jakby zrobić kolejny pomiar tylko po to by na oko oceniać który jest najbardziej wiarygodny. Przy takiej mocy auta, każdy parametr w trakcie pomiaru ma znaczenie, nawiew, temperatura itp. Różne wyniki mogą wychodzić ale to różnice minimalne. moim zdaniem, podsumowanie może być tylko jedno. Gratulacje dla Colo, świetny wynik
-
[B5 AEB] A4 1.8TQ AEB do codziennej jazdy - soft by GTO // UPD str 1 NEW POWER
no widzisz....właśnie na takie wypowiedzi Cię stać. Z pewnością nie znam się tak jak Ty, w końcu jesteś najmądrzejszy na tym forum i nie tylko Zjadłeś wszystkie rozumy...uważaj żeby Ci się nie ulało śmieszny jesteś...
-
[B5 AEB] A4 1.8TQ AEB do codziennej jazdy - soft by GTO // UPD str 1 NEW POWER
pawelwarsze...daj spokój Poziek wie lepiej.....a najlepiej wie, jak rzucać słowa na wiatr.... chociaż nazwał bym to mniej delikatnie
-
[B5 AEB] A4 1.8TQ AEB do codziennej jazdy - soft by GTO // UPD str 1 NEW POWER
Poziek, jest takie powiedzenie Nie mów że czegoś się nie da zrobić, bo przyjdzie ktoś kto o tym nie wie i to zrobi. A Ty zwyczajnie nie potrafisz przyznać że ktoś ma rację a nie Ty.