Treść opublikowana przez benyA4
-
Kontrolka EPC oraz błąd na silniku
Za problemy z odpaleniem napewno odpowiada czujnik polozenia wału.
-
Kontrolka EPC oraz błąd na silniku
8E1 723 523 G - pedał gazu , na allegro po 100zl. 07890-433A - czujnik predkosci obrotowe (czujnik polozenia wału)
-
Kontrolka EPC oraz błąd na silniku
katalizatorem bym sie nie przejmowal , pierwsze co to wykasowac bledy i odpalic o ile da sie odpalic. Nastepnie sprawdzic ktory bład pierwszy sie pojawi. A masz dokladne numery bledow ??
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
A ta przepustnica podgrzewana jest elektrycznie czy z ukladu chlodzenia ???
-
Kontrolka EPC oraz błąd na silniku
mozliwe ze przeplywka , ale to jak wróżenie z fusów , diagnostyka VAG wszystko wyjaśni.
-
Opóźnione spadanie obrotów po naciśnięciu sprzęgła w Audi A4 B6 2.0
a czytales to forum bo ten temat byl juz w nie jednym watku poruszany.
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
prawdopodobnie przepuszcza membrana, chociaz dziwne ze nawet nie drgnela. Dosc latwo ja wyciagnac wiec najlatwiej bedzie sprawdzic.
-
Syczenie podczas dodawania gazu i gaszenia oraz odma.
oring jest tylko na polaczeniu pokrywy zaworow z czwornikiem, reszta spasowana na wcisk.
-
Dym z pod korka oleju. Pilne
jak odkreciles korek to przez ten otwor a pozniej odme wciagal lewe powietrze . Dymek to przedmuchy z glowicy ktore musza byc odprowadzane odma do kolektora ssacego. Kazda glowica ma przedmuchy nie moga byc one jednak zbyt duze.
-
Syczenie podczas dodawania gazu i gaszenia oraz odma.
uklad ssacy jak i podcisnienia powinny byc szczelne. Te harmonijki dosc czesto pekaja w ALT wiec nie tylko ty bedziesz mial na tasme.
-
Podlaczenie Cb radia i kamery pod stacyjke
ja kamerke podlaczylem sobie od lampki, dzieki czemu mam tylko krotki kabelek wiszacy z gory. Mase trzeba wzias spod sruby a plus po stacyjce to chyba czarny kabelek. Nie mam pewnosci wiec lepiej sprawdź.
-
Syczenie podczas dodawania gazu i gaszenia oraz odma.
nafta dobrze to wymyje. Mozesz użyc tasmy ale odpornej na wysoka temperature. Zwykla izolacja nic tu nie da.
-
Syczenie podczas dodawania gazu i gaszenia oraz odma.
tak to jest czwornik i on powinien odprowadzac olej na dół silnika a powietrze do kolektora dolotowego, w silniku ALT nie spelnia tej funkcji i olej wedruje z powietrzem. Przez co masz go na tej harmonijce . Nalezy do wyczyscic i zalozyc tak by nie bylo wyciekow.
-
Syczenie podczas dodawania gazu i gaszenia oraz odma.
to jest czwornik odmy, po lewej na twoim zdjeciu. Olej nie powienien tam wyciekac . Gdyz wraz z olejem moze tam byc zasysane lewe powietrze.
-
Syczenie podczas dodawania gazu i gaszenia oraz odma.
Kolektor w ALT tak syczy, nic nadzwyczajnego. Olej na czworniku odmy to tez nic dziwnego, gdyz czwornik ten odprowadza opary z glowicy a z oparami zawsze idzie olej.
-
Wilgoć w odmie
Tzw. punkt rosy. Pogoda aktualnie jest taka ze w nocy na minus a w dzień na plus . Przegon auto parę kilometrów to woda odparuje.
-
Po uderzeniu nie pali!
czujniki blokuja komputer a ten iskre , paliwo itd. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/307483-audi-a4b6-20-alt-czujnik-uderzeniowy-przod-jaki-kolor-kabli/
-
ALT wycie w okolicy wałków rozrządu
w głowicy nie ma żadnych łożysk . Jedyne co by moglo piszczec to przycierajacy sie wałek.
-
Długo kreci,
problemy z odpalaniem sa na zimnym i cieplym ?? moze czujnik polozenia walu zaczyna świrować . Sprawdzales vagiem ??
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
Jak masz wyciagniete to juz wiesz ze to dosc prosta budowa, nie ma srubek wszystko na wcisk . Uwazaj tylko by nie uszkodzic membrany przy składaniu.
-
Po uderzeniu nie pali!
nie wiem czy w sterowniku silnika jest cos takiego jak "crash data" ale w airbag masz , polega to na tym ze po kolizji sterownik blokuje sie . Prawdopodobnie musisz usunac crash date by odblokowac sterownik. a sprawdzales tez czujniki uderzeniowe one tez blokuja zapłon ?? napewno jest taki czujnik gdzies z przodu , kolejne pod konsola srodkowa i w drzwiach
-
Kierownica powietrza przy kolektorze ssącym w A4 B6 ALT
Tak prawda, mozna wymienic sama dzwigienke bez membrany. Tyle tylko zeby to zrobic i tak musisz wyciagnac membrane.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
1. licznik prze ze mnie ani wczesniej nie byl rozbierany bo oryginalne naklejki nie byly ruszane, przy montazu w moim aucie tez nie bylo nic rozbierane. 2. Sprzedajacy twierdzil ze wszystko ok, zreszta kupowalem z forum 3. Sprawdzalem na podstawie rocznika, oraz tabeli zamieszczonej na poczatku tego watku. Wszystko poza tym wskaznikiem dziala super. Nawet ten wskaznik dziala ok ale po ponownym przekreceniu kluczyka. Za pierwszym razem zatrzymuje sie za wczesnie. Sledzilem wzrost temperatury na vagu oraz to co pokazuje wskaznik , do 80 stopni wszystko jest ok. Pozniej wskaznik jakby zwalnial i zatrzymuje sie na 85. Temperatura silnika rosnie az do 100 ( ALT tak maja) . Wyłacze kluczyk, wskazowka podskoczy pare razy (co widac na filmiku) , przekrecam ponownie i juz wskazanie jest OK.
-
Wymiana, rodzaje i lista liczników w Audi A4 B6 i B7
Panowie jestem po przekladce licznika na kolorowy. Przekladka poszla szybko i sprawnie ale po przekreceniu kluczyka pojawil sie problem ze wskaznikiem temperatury. Dzialal jakby odwrotnie , wskazowka wskoczyla na 130 stopni i wraz ze wzrostem temperatury silnika na wskazniku temperatura malala. Wylaczylem wiec silnika przekrecilem kluczyk ponownie i wskzowka wrocila na swoje miejsce. Wygladalo ze wszystko jest ok jednak nie do konca. Za kazdym razem gdy silnik wystygnie i temperatura stopniowo rosnie wskazowka nigdy nie dochodzi do 90 , zatrzymuje sie na okolo 85, Wystarczy jednak ze zgasze silnik przekrece kluczyk a wskazowka ladnie wskakuje na 90 stopni i juz wszystko jest ok. Dodal ze spradzalem vagiem wskazania temperatury w silniku i liczniku i te sie pokrywaja. Robilem tez test wskaznikow i wskazowka ladnie zatrzymuje sie na 90. Na filmiku nagralem jak to wyglada , widac ze wskazowka po tym jak opada dziwnie podskakuje pare razy, po kolejnym wlaczeniu ladnie ustawia sie na 90, kolejne wylaczenie i juz bez podskakiwania opada ponizej 50. Co to moze byc według was ??
-
Czujnik halla 2.0 alt
Czujnik halla czyta polozenie wałka ssacego. Bardzo prosty czujnik magnetyczny . Na walku jest blaszka z otworami roznej wielkosci . Czujnik w zaleznosci od wielkosci otworu odczytuje polozenie walka i informuje komputer tez z kolei steruje zapłonem. Czujnik tez wykrywa przestawienie rozrzadu. Wartosc z czujnika halla porownywana jest z wartoscia z czujnika polozenia wału. Jesli wartosci nie sa zgodne oznacza to przestawienie rozrzadu i blad synchronizacji wałków.