Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

benyA4

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez benyA4

  1. Za problemy z odpaleniem napewno odpowiada czujnik polozenia wału.
  2. 8E1 723 523 G - pedał gazu , na allegro po 100zl. 07890-433A - czujnik predkosci obrotowe (czujnik polozenia wału)
  3. katalizatorem bym sie nie przejmowal , pierwsze co to wykasowac bledy i odpalic o ile da sie odpalic. Nastepnie sprawdzic ktory bład pierwszy sie pojawi. A masz dokladne numery bledow ??
  4. A ta przepustnica podgrzewana jest elektrycznie czy z ukladu chlodzenia ???
  5. mozliwe ze przeplywka , ale to jak wróżenie z fusów , diagnostyka VAG wszystko wyjaśni.
  6. a czytales to forum bo ten temat byl juz w nie jednym watku poruszany.
  7. prawdopodobnie przepuszcza membrana, chociaz dziwne ze nawet nie drgnela. Dosc latwo ja wyciagnac wiec najlatwiej bedzie sprawdzic.
  8. oring jest tylko na polaczeniu pokrywy zaworow z czwornikiem, reszta spasowana na wcisk.
  9. benyA4 odpowiedział(a) na przemek1259 temat w 2.0
    jak odkreciles korek to przez ten otwor a pozniej odme wciagal lewe powietrze . Dymek to przedmuchy z glowicy ktore musza byc odprowadzane odma do kolektora ssacego. Kazda glowica ma przedmuchy nie moga byc one jednak zbyt duze.
  10. uklad ssacy jak i podcisnienia powinny byc szczelne. Te harmonijki dosc czesto pekaja w ALT wiec nie tylko ty bedziesz mial na tasme.
  11. ja kamerke podlaczylem sobie od lampki, dzieki czemu mam tylko krotki kabelek wiszacy z gory. Mase trzeba wzias spod sruby a plus po stacyjce to chyba czarny kabelek. Nie mam pewnosci wiec lepiej sprawdź.
  12. nafta dobrze to wymyje. Mozesz użyc tasmy ale odpornej na wysoka temperature. Zwykla izolacja nic tu nie da.
  13. tak to jest czwornik i on powinien odprowadzac olej na dół silnika a powietrze do kolektora dolotowego, w silniku ALT nie spelnia tej funkcji i olej wedruje z powietrzem. Przez co masz go na tej harmonijce . Nalezy do wyczyscic i zalozyc tak by nie bylo wyciekow.
  14. to jest czwornik odmy, po lewej na twoim zdjeciu. Olej nie powienien tam wyciekac . Gdyz wraz z olejem moze tam byc zasysane lewe powietrze.
  15. Kolektor w ALT tak syczy, nic nadzwyczajnego. Olej na czworniku odmy to tez nic dziwnego, gdyz czwornik ten odprowadza opary z glowicy a z oparami zawsze idzie olej.
  16. benyA4 odpowiedział(a) na devilek666 temat w 2.0
    Tzw. punkt rosy. Pogoda aktualnie jest taka ze w nocy na minus a w dzień na plus . Przegon auto parę kilometrów to woda odparuje.
  17. benyA4 odpowiedział(a) na Marianlol temat w 2.0
    czujniki blokuja komputer a ten iskre , paliwo itd. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/307483-audi-a4b6-20-alt-czujnik-uderzeniowy-przod-jaki-kolor-kabli/
  18. w głowicy nie ma żadnych łożysk . Jedyne co by moglo piszczec to przycierajacy sie wałek.
  19. benyA4 odpowiedział(a) na tedsonustka temat w 2.0
    problemy z odpalaniem sa na zimnym i cieplym ?? moze czujnik polozenia walu zaczyna świrować . Sprawdzales vagiem ??
  20. Jak masz wyciagniete to juz wiesz ze to dosc prosta budowa, nie ma srubek wszystko na wcisk . Uwazaj tylko by nie uszkodzic membrany przy składaniu.
  21. benyA4 odpowiedział(a) na Marianlol temat w 2.0
    nie wiem czy w sterowniku silnika jest cos takiego jak "crash data" ale w airbag masz , polega to na tym ze po kolizji sterownik blokuje sie . Prawdopodobnie musisz usunac crash date by odblokowac sterownik. a sprawdzales tez czujniki uderzeniowe one tez blokuja zapłon ?? napewno jest taki czujnik gdzies z przodu , kolejne pod konsola srodkowa i w drzwiach
  22. Tak prawda, mozna wymienic sama dzwigienke bez membrany. Tyle tylko zeby to zrobic i tak musisz wyciagnac membrane.
  23. 1. licznik prze ze mnie ani wczesniej nie byl rozbierany bo oryginalne naklejki nie byly ruszane, przy montazu w moim aucie tez nie bylo nic rozbierane. 2. Sprzedajacy twierdzil ze wszystko ok, zreszta kupowalem z forum 3. Sprawdzalem na podstawie rocznika, oraz tabeli zamieszczonej na poczatku tego watku. Wszystko poza tym wskaznikiem dziala super. Nawet ten wskaznik dziala ok ale po ponownym przekreceniu kluczyka. Za pierwszym razem zatrzymuje sie za wczesnie. Sledzilem wzrost temperatury na vagu oraz to co pokazuje wskaznik , do 80 stopni wszystko jest ok. Pozniej wskaznik jakby zwalnial i zatrzymuje sie na 85. Temperatura silnika rosnie az do 100 ( ALT tak maja) . Wyłacze kluczyk, wskazowka podskoczy pare razy (co widac na filmiku) , przekrecam ponownie i juz wskazanie jest OK.
  24. Panowie jestem po przekladce licznika na kolorowy. Przekladka poszla szybko i sprawnie ale po przekreceniu kluczyka pojawil sie problem ze wskaznikiem temperatury. Dzialal jakby odwrotnie , wskazowka wskoczyla na 130 stopni i wraz ze wzrostem temperatury silnika na wskazniku temperatura malala. Wylaczylem wiec silnika przekrecilem kluczyk ponownie i wskzowka wrocila na swoje miejsce. Wygladalo ze wszystko jest ok jednak nie do konca. Za kazdym razem gdy silnik wystygnie i temperatura stopniowo rosnie wskazowka nigdy nie dochodzi do 90 , zatrzymuje sie na okolo 85, Wystarczy jednak ze zgasze silnik przekrece kluczyk a wskazowka ladnie wskakuje na 90 stopni i juz wszystko jest ok. Dodal ze spradzalem vagiem wskazania temperatury w silniku i liczniku i te sie pokrywaja. Robilem tez test wskaznikow i wskazowka ladnie zatrzymuje sie na 90. Na filmiku nagralem jak to wyglada , widac ze wskazowka po tym jak opada dziwnie podskakuje pare razy, po kolejnym wlaczeniu ladnie ustawia sie na 90, kolejne wylaczenie i juz bez podskakiwania opada ponizej 50. Co to moze byc według was ??
  25. benyA4 odpowiedział(a) na Respect15 temat w 2.0
    Czujnik halla czyta polozenie wałka ssacego. Bardzo prosty czujnik magnetyczny . Na walku jest blaszka z otworami roznej wielkosci . Czujnik w zaleznosci od wielkosci otworu odczytuje polozenie walka i informuje komputer tez z kolei steruje zapłonem. Czujnik tez wykrywa przestawienie rozrzadu. Wartosc z czujnika halla porownywana jest z wartoscia z czujnika polozenia wału. Jesli wartosci nie sa zgodne oznacza to przestawienie rozrzadu i blad synchronizacji wałków.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.