Treść opublikowana przez waskivw
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
No nieźle, tylko pracował chyba jeszcze na PB:wink:
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Da radę , podłącz Vaga i odczytaj grupę 32,33 i tam masz korekty , jeździć nie musisz.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Silnik nie wie że jedzie na gazie ( oczywiście jak instalacja dobrze wyregulowana ) , co do dystrybutora to interesuje cię średnie spalanie czyli 17na fis + 20% = ok.21l LPG - trochę dużo jeśli to trasa, ważne aby przy tankowaniu zerować wskazania fisa na poz 1 i poz 2 Spr. sobie korekty i będzie wiadomo jak instalacja wyregulowana , nie twierdzę że monter nie umie , ale to auto bardzo wredne jest do strojenia , inaczej zachowuje się w trasie , a inaczej w mieście .
-
TorSen na tylną oś, robim terenufffkie...
No devastation działaj , bo nie ukrywam że ubiegłeś mnie , miałem audi V8 i teraz mam S4 i powiem szczerze że porównując prowadzenie obu audi na śliskim i zakrętach to V8 jest o niebo lepsze , jestem mocno rozczarowany postępem firmy audi i po kiego zrezygnowali z takiego rozwiązania na rzecz elektroniki która niestety nie wyrabia , nie raz jeżdżąc S4 w ekstremalnych warunkach nie można przewidzieć jak zachowają się te elektroniczne badziewia, a V8 szło jak ja chciałem. Powodzenia
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Na gazie fis ma pokazywać tyle samo co przed montażem , przy dystrybutorze pokazuje +20% Jak masz Vag to podłącz i spr. korekty jeśli się nie mylę to grupa 32
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Wskaźnikiem się nie sugeruj , nie wiadomo do końca jak jest ustawiony , w Techu jest autokalibracja wskaźnika przy tankowaniu trasa 13/16 , ma palić 20% więcej niż PB , ile pokazuje na fisie?
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Jak się chce i nie przeszkadza monterowi to można tak zrobić , ja montowałem sam i mam podobnie , Ksiądz zdaj relację ja się lpg będzie zachowywało przy pierwszym odpaleniu rano ( pierwsze przejście ), bo widzę że korektę delikatnie ruszył, ale na wysokiej temp. Zaworków nie wymieniałeś ?
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Tu macie stronę z opisami co i jak niestety ALT tam nie widzę , ale jest opisane jak przeprowadzać testy. Audi Portal: ECU Diagnostic . Audi A4 8E (2001-2008) . Engine Control Unit J220
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Nic Ci nie sugeruje , zrobisz jak uważasz ,popytaj innych , poszperaj po necie itd. Ja traktuje to jako luźną rozmowę , wymianę zdania/ doświadczenia. Ps. możesz napisać do JHM oni raczej wiedzą co robią .
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Panowie nie neguje tego oleju , bo na pewno jest dobry , ale jak wspomniałem wcześniej jest to olej do silników wyczynowych gdzie hydrauliki w układzie rozrządu praktycznie brak , w naszych jest tego aż natto i niestety musi być zapewniony olej który w każdych warunkach pogodowych jest rzadki i szybko ją napełni, a zarazem dobrze nasmaruje . Bardzo dobrym przykładem wrażliwości na rodzaj i poziom oleju są silniki benzynowe Ala Romeo z wriatorem który potrafi szybko zaliczyć zgon przy stosowaniu oleju nie właściwego, bądź nie pilnowania poziomu , ostatnio nawet remontowałem taki .
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Trasa spokojnie potrafi do 9l , jak agresywnie 14/15 , but w podłogę ile wlejesz oczywiście PB.
-
[B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.
Ja przeważnie leje oleje jakie przewidział producent danego silnika , ten co wlałeś jest typowo do sportu , a nasze silniki ze sportem nie mają nic wspólnego , one mają tylko problem z temp. w dolocie i porąbanym rozrządem , gdzie nawtykano kilka łańcuchów i napinaczy , a reszta jest ok, pojeździsz zobaczysz.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Super hiper podtlenek LPG:grin:.....chyba nie zakładałeś w esie instalki , jest naprawdę ciasno.
-
[B6 BBK] rodzinne S4 ;) - sprzedane.
Ciekawe jest to, że taki JHM zaleca 5W40. Lepszej rekomendacji chyba nie trzeba , bardzo ważna jest cyferka przed W i za i ona mówi wszystko o oleju , a jak się bardzo boicie o spalenie oliwy przy pałowaniu to najlepszy byłby 5W50 , 0W50 , ale cholernie drogie , choć nie wiem czy jest sens bo ja nieraz palowalem swoją i max temp. jaką uzyskałem to 110 stopini , więc nie ma sensu lać jakiś dziwnych olejów , chłodzenie oliwy nie jest najgorsze w esie.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Olej może i jest z najwyższej pulki , ale do silników wyczynowych gdzie nie stosuje się hydrauliki , w esie jest za dużo tych napinaczy i zanim olej gęstszy dopłynie wszędzie jest grzechotka . Kolorek za***isty ...mam taki sam tylko avant:decayed:
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Zaworki jak pytałem w ASO to koszt ok 200 pln / szt , Ja Castrola wylałem, zrobiłem ok 3000 km z myslą że się przepłuka , a z ciekawostek na Castrolu wpierdzielał o wiele więcej oliwy, zrobisz jak uważasz.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
A ja bym wlał tam olej 5W40 , podobny efekt miałem na Castrol 10W60 , ten co wlałeś jest zbyt gęsty jak zimny , zaworki są dwa pod pokrywą komory korbowej , a nad nią jest kolektor ssący , przy montażu Lpg można wymienić , nr. z etki 079103175C i 079115540A . U mnie też rzegota przy odpalaniu , jeżdżę już ponad rok i nic się nie dzieje.
-
Zonk z benzyną
A może lpg rozjechało mapę Pb ?
-
Dźwięk w A4 B5 2.4 V6 po wymianie katalizatorów
Spr. kolektory wydechowe , wydmuchana uszczelka daje taki efekt , albo pęknięty kolektor , w V6 z modzonym wydechem często tak się dzieje.
-
Pytanie o magiel.
Niestety nie , jest jakaś mała zmiana .
-
Zmulony silnik do 3500 obr. Podpowiecie?
Ma wpływ na pracą silnika , ma działać , jest odpowiedzialna za skracanie kolektora ssącego.
-
jakie ciśnienie
To kolego pojechałeś po całej linii , wg Ciebie w zimie ma rozrywać filtry oleju? Pompa ma zawór zwrotny i przeważnie ustawiony jest na 5 bar , jak bije powyżej to trzeba go sprawdzić .
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
Stożek w tym aucie nie sprawdza się . spr. przepływomierz ile na wolnych pokazuje , najlepiej logi, problem z połączeniem elektrycznym wtryskiwacza nr.1 , można zrobić test VAG.
-
[ALL B6] Czerwony Szatan - Ksiadz i S4 :-)
A lpg już masz?
-
[B6 ASN] niskie ciśnienie na jednej V-ce - cz. II
1-3 od strony pasażera 4-6 strona kierowcy , zaczynamy liczyć od rozrządu. Trochę dziwne podejście mechanika , najpierw rozbiera , a potem diagnoza ?