Treść opublikowana przez waskivw
-
Przełącza na benzynę- dlaczego?
A wiesz jaka różnica jest między nimi , taka że kolory cewek to tylko inna oporność , a budowa i zasada działania jest taka sama , a ty piszesz że oprócz żółtych reszta jest spoko i w dodatku nawet na nich nie jeździłeś, więc nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia.
-
Błąd 'Nieprawidłowa mieszanka paliwa'
Do spr. czujnik temp, ciśnienie paliwa,świece ,kable WN, to na początek,choć przy spr. świec ja zmierzyłbym kompresję.
-
Problem z ściągnięciem miski olejowej
No uparty to jesteś, tylko proponuje abyś tą cechę wykorzystywał lepiej,bo inaczej będziesz błądził i niepotrzebnie się wkurzał.Niestety ale w mechanice pojazdowej są zasady których nie można lekceważyć bo potem wychodzą takie kwiatki jak u Ciebie. Przypominasz mi kolegę z pracy który chodzi i wypytuje o różne sprawy związane z mechaniką ,a w końcu i tak robi po swojemu i w efekcie miał trzy Audi i w każdej wykończył silnik.( szsczęście że jest kierowcą). Powracając do tematu to dudnienie to brak zapłonu na jednym cylindrze, prawdopodobnie na tym ze starymi pierścieniami, ale bez paniki . Kichnięcia w czasie jazdy pokazują że ten cylinder chce pracować,więc sprawdź na spokojnie kable WN ,może pomyliłeś kolejność,może są zaoliwione i mają przebicia , wykręć świece i popatrz która jest zalana,może padła.Jak to sprawdzisz daj znać.
-
Bardzo cięzkie odpalanie po długim postoju
Nie chce Cię straszyć ale ten silnik kręci jakby kompresji nie miał ,ja bym zaczął od spr.kompresji.
-
Ciężkie odpalanie b5 ADR + LPG
Dolot spr. pod kątem lewego powietrza.Psiknij wd 40 na pracującym silniku w okolice kolektora , przy wtryskach,przepustnicy i jak zacznie kuleć to masz nieszczelność. Co do czujnika to jak odepniesz i odpali to czujnik do wymiany,kostka chyba niebieska dokładnie nie pamiętam.
-
Przełącza na benzynę- dlaczego?
[/color]gówniane walteki to były tylko żółte reszta jest spoko. Jeździsz na nich ? to powodzenia i nie wciskaj ludziom kitu bo za cene Valteka można kupić sobie lepszą listwę i mieć spokój np.z kalibracją i rozjazdami map. Ps. jak zaczynałem zabawe z lpg to też tak myślałem:grin:
-
Przełącza na benzynę- dlaczego?
Filtry piszesz że wymieniasz , więc bez kompa będzie ciężko, objaw padającego reduktora,rozkalibrowanej i brudnej listwy, a tak na marginesie Valtek to najgorszy szmelc , jak masz trochę funduszy zainwestuj chociaż w REG FAST . Może być też problem z elektrozaworami , luźne styki bądź padająca cewka EZ.
-
Przełącza na benzynę- dlaczego?
Napisz coś o samochodzie i o instalacji ,ile ma lat , jaki reduktor ?
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
Bez urazy tekst był do ogółu , a nie tylko do Ciebie . Auto ma już swoje lata, wtryskiwaczy raczej nikt nie wymienia bez przyczyny , więc jest duże prawdopodobieństwo że masz jeszcze orginały, paliwo w naszym kraju też jest nieciekawe , więc jeżdżąc nawet na samym PB potrafią się zapiec. Dzisiaj w swoim czyściłem bo też mi kulał na jeden cylinder na zimnym, poszły do myjki na kilka minut i jak ręką odjął ,korekty na lambdzie się zmniejszyły , ogólnie silnik lepiej pracuje . Polecam wszystkim , na pewno im nie zaszkodzi.
-
Zimny dolny wąż po wymianie termostatu
To u ciebie termostat jest sprawny Termostat psuje się na dwa sposoby zacina się i silnik pracuje tylko na krutkim obiegu co grozi przegrzaniem, albo otwiera się zbyt wcześnie i silnik jest niedogrzany.
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Sorry nie doczytałem że wszyscy zainteresowani mają szerokopasmówkę na pokładzie ,ale tak czy siak warto by może dać wzmiankę w temacie że chodzi o oszukanie drugiej sondy bo ktoś przeczyta, nieświadomy że ma jedną sondę , zmajstruje układzik i potem się zdziwi.
-
Wymiana filtra paliwa 1.8 turbo
Kolego tylko że ja pracowałem w kilku serwisach i nie tylko audi ,ale też i skoda ,seat i renault i pierwsze słyszę że w benzyniakach filtr paliwa wymienia się jak ci auto stanie na drodze , a diesel to coś innego i tam się wymienia bo przecież klient może gnoju nalać? Według serwisu w skrzyniach automatycznych oleju też się nie wymienia
-
Wymiana katalizatora w Audi A4 B7 1.8T
Panowie układ może i fajnie będzie działał, tylko powiedzcie co się stanie z waszym silnikiem jak np.walną wtryski ( będą mniej wydajne ) i będziecie jeździć na ubogiej mieszance, a wasz wspaniały wynalazek będzie pokazywał że skład spalin jest Ok (AFR 14,7) ?? Będziecie sobie nieświadomie jeździć aż się stopi głowica i wylecą dziury w tłokach ???
-
Zimny dolny wąż po wymianie termostatu
To termostat do wymiany.
-
Wymiana filtra paliwa 1.8 turbo
Panowie piszecie totalne bzdury i wprowadzacie ludzi w błąd, filtr paliwa ma swój okres wymiany i jest to zawarte w karcie przeglądów każdego samochodu (śr. co 60 tys) a to że za niego kasują, a nie wymieniają to inna sprawa.
-
Szarpnięcie przy przełączaniu na benzynę.
Gazownik spaprał mapę i wszystko , kup kabelek isam spokojnie z pomocą lpgforum ustawisz.
-
Problem z ściągnięciem miski olejowej
Uparty jesteś strasznie i na dodatek w gorącej wodzie kompany,nie słuchasz rad ludzi którzy mają z takimi silnikami styczność na co dzień (bynajmniej ja, bo reszty wypowiadających się nie znam) , więc poradzę Ci ostatni raz, jedź na szrot kup CAŁY SPRAWNY silnik i go wmontuj , to może wreszcie to Audi będzie jeździć, bo znowu zaczniesz przekładać części z jednego do drugiego ,poskładasz i dalej będzie kopcił,(chyba że lubisz wywalać kasę w błoto i masz kupe wolnego czasu) Pozdrawiam i życzę powodzenia.
-
Ciężkie odpalanie b5 ADR + LPG
A czujnik temp silnika sprawdzałeś ? przed odpaleniem po nocy odepnij kostkę i odpal .
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
Bo ludzie jak mają lpg to zapominają o tym że na pb też trzeba pojeździć.
-
Ciągły problem z odpalaniem na zimnym silniku - Film i objawy - Reset ECU ? Jak?
Rozumiem że masz sekwencje ? Jeździsz pewnie głównie na gazie ? to proponuje wyczyścić wtryskiwacze Pb , zapieczone i licho dają na zimnym silniku , to samo robiłem u znajomego ostatnio i auto chodzi jak nowe.
-
Kopci na niebiesko AVF
Kompresja to nie tylko głowica, to jeszcze tłoki i pierścienie. Wystarczy że na jednym cylindrze będzie duża rurznica kompresji i na zimnym będzie kulał, dostanie temp. i będzie chodzić ruwno, a olej będzie pobierał i puszczał niebieskie dymki, w czasie normalnej eksploatacji praktycznie nie zauważalne.
-
Zimny dolny wąż po wymianie termostatu
Ja zakładam termostat, ori i nie ma problemu. Tdi długo się nagrzewa i trzeba go dosyć długo trzymać na obrotach żeby termostat puścił.
-
Zimny dolny wąż po wymianie termostatu
Proponuje spr. ten wąż po przejechani kilku kilometrów , najlepiej byłoby podpiąć Vaga i obserwować temp. jak osiągnie 95 stopni to dolny wąż powinien być ciepły i chłodnica , wentylator włącza się też w trybie awaryjnym i to często gubi kierowców i mechaników.
-
Problem z ciepłym powietrzem
PodepnJ Vaga i spr klimatronic , może klapa na nogi się zacięła
-
Jaki mam dobrać czujnik temperatury wody?
Czarny z żółtym paskiem , zamiennie chyba niebieski.