Treść opublikowana przez waskivw
-
[B5 AEB] Szarpanie silnikiem podczas jazdy
Pęknięty wąż od turbo to w logach chyba wdać i raczej słychać że turbo dmucha w atmosferę , a tu nikt takiego przypadku nie zgłaszał.
-
Kopci na niebiesko AVF
Spr. kompresje na zimnym silniku , ciekawe co pokaże?
-
1.9 TDI silnik ATD, nierówna praca silnika + check engine
Uszczelniacze bym odpuścił jak pali od strzała po nocy , bankowo zły styk na pompce , odpiąć wtyczkę podoginać piny i będzie żył .
-
Wymiana filtra paliwa 1.8 turbo
A po czym poznałeś że filtr był od nowości , jest to raczej mało realne ,może ktoś wymienił go w serwisie na orginał ?
-
[B5 AEB] Szarpanie silnikiem podczas jazdy
Sprawdź Vagiem czy są zanotowane wypadające zapłony (grupa chyba 14) ,jesli nie ma , spr. moduł zapłonowy ,najlepiej podmień ze sprawnego auta, jest przykręcony do obudowy filtra powietrza na dwie śrubki, wchodzą do niego dwie kostki , (z jednej chyba 5 pinów ,a z drugiej 4 piny)
-
Problem z obrotami
Jak masz złe mapy LPG, to po niedługim czasie rozjeżdżają się mapy PB . Zresetuj kompa Pb , zrób adaptację , pojeździj na Pb i jak wszystko będzie ok na Pb to wal do gazownika niech ustawi LPG .
-
Problem z ściągnięciem miski olejowej
Sprawdź przy jakiej temp. puszcza termostat, może za puźno się otwiera i silnik pracuje na bardzo wysokiej temperaturze a na zegarach pokazuje 90 stopni.
-
Problem z ściągnięciem miski olejowej
Nie panikuj, bo chyba za szybko chciałbyś osiągnąć zamierzony efekt. Jeżeli zrobiłeś wszystko jak trzeba i cylindry nie mialy głębokich rys, bądź pierścienie nie popekaly przy montażu to kopcenie powinno zniknąć, pamietaj że jednego cylindra nie zrobiłeś. Jeżeli auto jezdzi dlugo z taką usterka to cały uklad wydechowy jest zawalony tym nie spalonym olejem, to się musi wypalić. Odpal samochód i niech sobie pyrka nw wolnych obrotach, albo na trasę i go trochę przegoń, uwierz mi że nie raz miałem podobne przypadki i po kilku dniach kopcenie zanikalo. Przekladka motoru to nie taka prosta sprawa, jest kupe roboty mechanicznej i elektronicznej, to nie jest praca na jedno popołudnie.
-
Szarpie i strzela podczas jazdy na rozgrzanym silniku
Bład składu mieszanki prawdopodobnie od lpg,czujnik hala do spr. wszystko co z nim związane ,jest temat na forum.
-
Problem z ściągnięciem miski olejowej
Czyli diagnoza się potwierdziła, na zdjęciu ewidentnie widać że były przedmuchy ,szkoda tylko że czwartego cylindra nie zrobiłeś bo jeśli jest w takim stanie może powodować nierówną prace silnika. Sprawa że śrubami dosyć dziwna , nie zdarzyło mi się urwanie śruby w benzyniaku,w dieslu owszem (mocniej się je dokręca i zalecana jest wymiana ) chyba że poprzednik je poprzeciągał , Ja dokręcam 40,60 i 3 etap o 90 stopni. Pryzy montażu głowicy ważne jest aby z wszystkich otworów śrub mocujących głowice usunąć zanieczyszczenia,wydmuchać olej ,płyn itp. gwinty oczyścić i przesmarować olejem (to samo tyczy się śrub) , jeżeli nie będziemy tego przestrzegać grozi to, nierównomiernym dokręceniem głowicy,urwaniem śruby, pęknięciem bloku. Po mimo tego i tak gratuluje podjęcia wyzwania i czekam na efekt końcowy.: Thumbup1:
-
Szarpie i strzela podczas jazdy na rozgrzanym silniku
1. czy masz lpg ? 2.czy odczytywałeś błędy na zgaszonym silniku ?
-
Pytanko o automat tiptronic
Na D nie odpali , musisz dać na N lub P wtedy działa rozrusznik.
-
Który to jest cylinder nr 1
Tak, a to jest pewnie forum Chevroleta albo innych marek Chodzi o słowo ZAWSZE ,kolega kiedyś kupi sobie samochód Francuski i zacznie liczyć od rozrządu to się zdziwi bo ktoś kiedyś mu napisał na forum ... Odpowiedz powinna brzmieć : w Audi liczymy od rozrządu.
-
Serwis gazu
Do spr. elektrozawory na butli i przy reduktorze(może któryś się przycina)
-
Brak ciepłego nawiewu
Stawiam na zapowietrzony układ chłodzenia , dokładniej nagrzewnica.
-
Ile pali Wam gazu?
W profilu mam S4 B6 , ale mam jeszcze dwa auta . Kiedyś miałem Audi 100 c4 2.6 v6 ośka w automacie , silnik starszy konstrukcyjnie od Twojego i na sekwencji nie osiągnąłem takiego wyniku jak Ty 11trasa max 17 miasto. Podejrzewam że masz skopaną instalacje ,mapy PB się rozjechały i stąd takie wysokie spalanie.
-
[B6 ASN] Ciśnienie oleju
A jakie masz ciśnienie na wysokich obrotach 3000/4000 i czy jest stabilne ? Dla przykładu mam V8 22letnią i przy rozgrzanym oleju do 80 stopni na wolnych 2 bary , a tylko dotknę gazu i od razu wędruje na 5 barów, olej 5W40
-
B6 BBK S4 Szukam informacj serwisowych
W necie jest sporo ,ale na temat typowych silników , a mi konkretnie chodzi o BBK ,każdy silnik ma swoje niuanse i potrzeba konkretnych danych serwisowych aby go zdiagnozować . Dzięki za linki na pewno się przydadzą . Bardziej myślałem o zeszytach serwisowych.
-
Ile pali Wam gazu?
No to Ci chla jak smok , mam Audi 100c4 quattro manual i po mieście jazdy po 3/4 km 19 trasa 11/12l , AUDI v8 3.6l automat podobnie w mieście 24/26L trasa 14/16L. Sprawdź ile pali benzyny i dodaj 20 procent , masz silnik nowszej generacji od moich i powinien palić mniej.
-
Problem z ściągnięciem miski olejowej
Moje zdanie na temat oleju jest takie że skoro producent silnika zalał go np 5W40 to na tej klasie oleju silnik powinien pracować do końca swoich dni. Jeżeli silnik pobiera zbyt dużo oleju to nadaje się do naprawy. Zmiana oleju na "gęstszy" klasę niższą nic nie zmieni, a nawet może pogorszyć.Olej powinno się dobierać warunków w jakich silnik głównie pracuje.
-
B6 BBK S4 Szukam informacj serwisowych
Procedury diagnostyczne które przeprowadza sie np przy kodzie gotowości ,dane serwisowe np.kont zapłonu , uchylenie przepuchy itp.krok po kroku cała diagnostyka tego silnika .
-
[B6 ASN] Ciśnienie oleju
Radze sprawdzić ciśnienie oleju na dobrze rozgrzanym silniku , znam przypadki zacinającego się zaworu nadmiarowego pompy oleju , objawy są podobne.
-
Problem z ściągnięciem miski olejowej
Każdy silnik pobiera trochę oleju, a zwłaszcza jak się go kręci na obrotach ,Audi podaje nawet do 1l /1000km w zależności od techniki jazdy,0,5 l to nie tragedia , więc bym się tym nie martwił ( jak nie puszcza bąków ).
-
Który to jest cylinder nr 1
Zawsze od rozrządu to się liczy w niemieckich autach , ale to nie jest reguła.
-
Szarpie i strzela podczas jazdy na rozgrzanym silniku
Jak vagowali na zgaszonym silniku to błąd z hala będzie zawsze,odpal silnik i dopiero spr. błędy .