Treść opublikowana przez yahoo
-
[B5 AFN] Wielka prośba o analizę logów, po sporym remoncie.
Witam prosiłbym o analize logów. Dziś kupiłem kabelek i podłączyłem pod kompa. Auto mam od około 3 miesięcy. Tuż przed kupnem pierdzielnał napinacz i pasek się zerwał i był robiony rozrząd, głowica, popychacze, itp. Ostatnio miałem regenerowaną pompe wtryskową. Wymiana przewodów do wtryskiwaczy. No i dziś po kupnie kabla postanowiłem zrobić logi (tylko statyczyne) Żadnych błędów nie ma co do silnika. Oto logi: BASIC SETTINGS: Grupa 000 BS Grupa 003 BS Grupa 004 BS Grupa 011 BS NORMALNE: Grupa 000 Grupa 001 Grupa 003 Grupa 004 Grupa 007 Grupa 013 Grupa 023 I prosiłbym w takim razie ocenienie czy z autem jest ok. Problemów i błędów nie ma. Większość silnika zrobiona Aha i ważne pytanie, robiłem dziś pierwszy raz w życiu logi i przy Basic Settings podczas logowania mrugała mi co jakiś czas lampka świec żarowych. Czy tak ma być ? Dzięki z góry za odpowiedzi
-
[B5 AFN] Migająca kontrolka świec żarowych
krótkie pytanko, robiłem teraz pierwszy raz logi Vagiem. Na grupach Basic Settings podczas logowania mruga mi co jakiś czas właśnie lampka świec żarowych. To jest normalne ?
-
[B5 AFN] Cykanie, świerszczenie na zimnym- nowy filmik
Tu nagrałem krótki filmik jeszcze. Lepiej słychać. Tak od 6 sekundy. Coś jakby latało hmmm. Może to łożysko. Gdzieś z okolic wiatraka, koła pasowego alternatora. http://w996.wrzuta.pl/film/2eyLKEUx32o/cykanie_tdi Tzn to mnie troche martwi, że wcześniej tego nie było i jakoś ostatnio zaczęło być słyszalne. A z 3 miesiące temu, koło pasowe alternatora mi się rozleciało i pasek spadł i było też wymieniane. Tylko właśnie jak się nagrzeje, jak troche pojeżdże to już jest spokój.
-
Gdzie jest akumulator w Q7 ?
ale masakra tylko Q7 tak ma ? czy jakieś inne modele Audi też takie ciekawostki mają ?
-
Zachodniopomorskie pogaduchy
endriuu a nie wiesz czy robią tam badania okresowe ? bo szykuje się mi przegląd i szukam kogoś kompetentnego Bo auto w CarSerwisie naprawiam ale tam przegladu nie robia. Swoja droga musze podjechac do nich bo mi cos cyka z rana z okolic paskow itp. Chyba jakiś napinacz czy cos.
-
[ALL B5] Ballada o czarnym Audi :)
Oj to aż szkoda Strata męczyć na takim sprzęcie fundnij synowi jakiś piecyk na urodziny heh
-
[ALL B5] Ballada o czarnym Audi :)
Powiem tak fajnie by było jakbyś jakoś liniowo podpiął pod kompa gitarke i zrobił to bardziej pro to by brzmiało lepiej heh. A Stratocaster to raczej nie jest prawda ? heh A utworek hmmmm. Nie chce oceniać sam na codzień zajmuje się muzykowaniem no i hmmm wypaczenie muzyczne robi swoje Ale próbujcie z synem, początki zawsze ciężkie. No ale wielki plus za pierwszy utwór o Audi heheheh
-
[B5 AFN] Cykanie, świerszczenie na zimnym- nowy filmik
Zamówiłem dzisiaj Vaga jak przyjdzie porobie logi sprawdze błędy i zobaczymy. Teraz sporo było robione w silniku i możliwe, że coś nie tak. W sumie to było prawie wszystko robione w silniku Zobaczymy co VAG pokaże. Ostatnim razem to wyskoczył raz błąd początku kątu wtrysku a potem zaworu pompy wtryskowej. Okazało się, że pompa walnięta i była regenerowana i niby błędu nie było ale się okaże. A do tego rozrząd był robiony calutki, głowica, zawory, popychacze (które i tak cykają na zimnym-dziwne bo nowe) więc możliwe, że coś nie tak było zrobione. Będzie VAG zrobie logi a koledzy mam nadzieje ocenią czy wszystko ok
-
[B5 AFN] Cykanie, świerszczenie na zimnym- nowy filmik
hmmm no wlaśnie najdziwniejsze to, że cały rozrząd wszystko było robione 3 miesiące temu. Musze sprawdzić jedną rzecz, ponieważ wydaje mi się, że przestaje cykać jak dodam troche więcej gazu, hmmmm ale niby na ciepłym już nie cyka. Nie wiem czy sie tym przejmować czy nie. Ale czy jakby był to napinacz to nie powinien cały czas cykać ?[br]Dopisany: 14 Kwiecień 2010, 21:58_________________________________________________dziś troche posiedziałem przy tym. Jedyne co to znalazłem, że słychać ten dźwięk z okolic alternatora ale to może być wszystko w okolicy jego Napinacz i paski tam były wymieniane wieć hmm powinno być ok. Po krótkiej jeździe potem już w ogóle w ciągu dnia nie cyka. Chyba sobie odpuszcze ten problem, auto chodzi dobrze i tyle oby tylko rozrząd nie padł.
-
[B5 AFN] Cykanie, świerszczenie na zimnym- nowy filmik
Witam, rano po odpaleniu auta przez kilka minut słychać cykanie jakby jakiś łańcuszek się obijał albo jakaś śrubka latała. Słychać to z przodu silnika gdzieś chyba z okolic rozrządu. Dokładnie z okolic grilla, chłodnicy ale raczej z dolnej częsci. Trudno mi tak określić bo jak podniosę maskę to silnik zagłusza ten dźwięk. Po kilku minutach, najczęściej jak się kawałek przejadę to ten dźwięk całkowicie znika i jak się silnik rozgrzeje to ponownych odpaleniach auta już tego nie słychać. Nagrałem ten dźwięk, najlepiej słychać około 6-7 sekundy. http://w412.wrzuta.pl/audio/0iWRcFuJssf/cykanie_1.9_tdi_afn Chyba nie mam czym się martwić bo to występuje tylko jak odpale auto na zimnym i po pewnym czasie milknie. Poza tym błędów nie ma, auto pali bez problemu (jedynie rano popychacze klekoczą) i moc w normie. Cóż to za ustrojstwo może być ? odpuścić sobie ? W ostatnim poście nowy filmik. Wymieniony został już pasek PK, napinacz a koło pasowe alternatora ma tylko pół roku i nadal to słychać.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja mam Motula i nie narzekam. Za rok jeszcze sprawdze liqui moly i zapewne wybiore ostatecznie jeden z tych dwóch.
-
Polecane opony letnie
ehh sprawdza się, że każdy chwali swoje albo faktycznie wiele z tych opon jest naprawde tak samo dobrych. Niedlugo coś będę musiał kupić i jeszcze zobacze. Zbiore jeszcze troche informacji.
-
Kto, Gdzie, Kiedy , Kogo widział
aha ja z WI jestem. Książki dziś do magisterki oddawałem i patrze ładne niunie stoją to się przyglądnąłem i patrze naklejka heh.
-
Kto, Gdzie, Kiedy , Kogo widział
Oczywiście ZUT, innego wydziału informatyki raczej nie ma. Na Uniwerku jest ale o innej nazwie. A co do auta to zgadza się Czarny sedan a za nim też ładna b5 No to pozdrawiam Was obydwu heh na jakim kierunku jesteście ?
-
Kto, Gdzie, Kiedy , Kogo widział
Pozdrowienia dla kierowcy czarnego sedana B6 który stał dziś pod wydziałem informatyki koło 9:30. Z naklejką z tyłu Czy to czasem nie fura kolegi Spiidy była ? Czyżby ktoś jeszcze był z wydziału Informatyki ? pozdrówka
-
Wypadek samolotu
Ehhh potężna tragedia. Niektórych się lubiło innych nie ale to teraz nie ma znaczenia. Swoją drogą kurde czym oni lecieli ? W jaki sposób samolot spadając z wysokości drzewa (wiadomo prędkość) ale rozbić się aż w takie kawałeczki, masakra.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Prawda prawda ale niestety musiałem wpakować po kupnie auta 4500 zł ( zawieszenie, pompa wtryskowa, całe hamulce, itp) no i ten termostat musiał poczekać do dzisiaj Ale już po zabiegu
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
No i w koncu wymienilem termostat i płyn chłodniczy. Różnica ogromna, silnik szybko łapie temperature i na desce równiutko 90 stopni a według klimatronicku jest 88 stopni. Po włączeniu ogrzewania 88 stopni nadal się trzyma. Zatem myśle, że jest wszystko ok. chyba równiutko na klimie te 90 nie musi być prawda ? Zatem hmmm faktycznie jeśli coś nie tak jest z temp. najlepiej wymienić termostat i jest wszystko cacy. Wcześniej naprawde długo mi się auto grzało i miałem maksymalnie 77 stopni.
-
Polecane opony letnie
Witam, czytam i czytam i co nie znajde jakąś fajną oponkę to zawsze są różne opinie. Na forum też jedni chwalą inni nie hmm Chcę dobre bezpieczne ciche oponki. Nie szaleje więc nie potrzebne mi jakieś super sportowe. Potrzebuje 205/55/16 Chciałbym wybrać coś z tego ale nie wiem co -Goodyear OptiGrip -Michelin Primacy HP -Continental PremiumContact 2 -Bridgestone Turanza ER300 -PIRELLI P7 -GOODYEAR EXCELLENCE
-
Zachodniopomorskie spoty 2010/2011/2012
ehhh a moja niunia właśnie jest na wymianie termostatu. Kurna, zupełnie zapchane mam weekendy ale powoli teraz będzie luźniej to w końcu pierwszy raz sie pojawie na spociku z żonką Trzeba Was poznać.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Ja w końcu dziś podjechałem do mechanika, akurat miałem głupią temperature bo zawsze mam prawie 80 stopni. Około 78-79 no i na desce pokazuje praktycznie 90 stopni. No i pokazalem odczyt na klimie i potem podlaczyl pod kompa i sie potwierdzilo. No i ostatecznie jutro rano odstawiam auto na wymiane termostatu. Jestem cholernie ciekawy czy to będzie to.
-
[B5 AFN] Po ilu km temperatura wskazuje 90C w 1.9Tdi 110KM 99r
w skrócie naciskasz jednocześnie przycisk obiegu zamkniętego i nawiewu na szybe i potem przyciskiem zwiekszania temp. wybierasz kod 49 potwierdzajac guzikiem obiegu zamkniętego. Wtedy jest pokazywana temperaturka.
-
[ALL B5] Co sądzicie o regenerowanych maglownicach??? naprawiać czy wymieniać?
Dokładnie jak piszą koledzy. Oddaj swoją do dobrej firmy niech zrobią to porządnie i masz spokój. Gwarancje prawie napewno dostaniesz.
-
[B5 AJM] Krótkie trasy
Powiem tak. Możesz śmiało jeździć te 5 km, ale najlepiej abyś co kilka dni pojeździł troche więcej. Czasami pocisnąć lekko na ciepłym silniku i powinno być ok. Nie dramatyzujmy wiele ludzi jeździ wiele lat w małych miasteczkach do pracy i nie lecą im silniki. Należy tylko pamiętać aby nie cisnąć auta na zimno, dopiero jak silnik się odpowiednio podgrzeje. No i czasem pocisnąć troche aby przedmuchać turbinke i katalizator.
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
Uff to ulga zatem został tylko termostat do wymiany męczyłem go cały czas i non stop koło 78 stopni. W trasie tak samo nic sie nie zmienia. Tylko dziwi mnie czemu raz mu sie zdarzyło, że ładnie po kilku kilometrach złapał i trzymał 90 stopni hmmm. Ale to już mało mnie interesuje, wymienie termostat i będzie spokój. No chyba ze to czujnik ale to sie okaże poźniej heh.