Treść opublikowana przez przem8
-
Audi A4 B7 1.8T BFB przydymia mi na zimnym rozruchu na niebiesko
Zajrzyj kamerką w cylindry to zobaczysz czy olej ścieka głowicą czy nie. Zmiękczyć to sobie można wodę co najwyżej.
-
Dziwny metaliczny dźwięk w Audi A4 B9 2.0 TDI DETA
Sprawdź korekty wtryskiwaczy, a prócz tego to przyjrzyj się czy czasem silnik lepiej nie pracuje podczas wypalania dpf i występuje brak powyzszych objawów.Może być tak soft napisany w tym modelu, że te wtryskiwacze mają tak pracować. Można to zmienić oczywiście jeśli w tym tkwi przyczyna.
-
Niskie obroty po rozgrzaniu silnika 1.8T AVJ w Audi A4 B7
Sonda szerokopasmowa na biegu jałowym ma trzymać okolice 1,5V. Poza tym nie wklejamy zdjęć tylko plik z zapisanym logiem. Zdjęcia to sobie możesz wrzucać na insta.
-
Dziwny metaliczny dźwięk w Audi A4 B9 2.0 TDI DETA
Dla mnie to jest dźwięk wtryskiwaczy, a wlasciwie to dźwięk spalania stukowego. Miałem coś podobnego ale w w znacznie mniejszym stopniu w a3 8p jak była wgrana poprawka po aferze dieselgate. Wgranie poprzedniej wersji oprogramowania rozwiązało problem.
-
Duże spalanie w Audi A4 B6 1.8T BFB po chipie
To jest na ori dv? Jest zalany i tyle widać. Jeśli to ori dv to obstawiałbym zjebany soft jak to bywa w większości 1.8t.
-
Duże spalanie w Audi A4 B6 1.8T BFB po chipie
Nazwe zmieniasz przed rozpoczęciem loga w programie vcds, jak pyta gdzie zapisać i pod jaką nazwą. Od zawsze tak robie i nigdy nie miałem problemów. Zmiana nazwy zapisanego loga później w folderze z logami nic nie da.
-
Niskie obroty po rozgrzaniu silnika 1.8T AVJ w Audi A4 B7
Pokaż loga statycznego 90+93, 2+33. Poza tym w b7 nie było silnika avj, tylko bfb. Słupek, a przynajmniej głowica nie jest fabrycznie z tego auta
-
Duże spalanie w Audi A4 B6 1.8T BFB po chipie
Zmien nazwe loga, bo tak to się nadpisują
-
Duże spalanie w Audi A4 B6 1.8T BFB po chipie
Blow offa nie montuje się w tym układzie. Brawo ty.. Tylko ori dv albo forge.
-
Check engine i błędy P0420 i 24367 w Audi A4 B9 1.4 TFSI
Jakby byla sonda to byłby błąd od sondy. Najlepiej byloby zrobic logi dynamiczne...
-
Check engine i błędy P0420 i 24367 w Audi A4 B9 1.4 TFSI
Kat do wymiany.
-
Duże spalanie w Audi A4 B6 1.8T BFB po chipie
Weź zrób jeszcze raz logi dynamiczne 2+33, 3+20, 115+118 zaraz po kasowaniu błędów. W tych co wkleiles to jest wielki misz-masz. W tych samych grupach raz jest zalany, drugi raz petlą wtryskiwacze, a jeszcze innym jest w miarę ok. Po korekcie to masz gdzies nieszczelność albo soft skopany. U mnie avj w Q po stg2 , jakieś 250KM, palił 13-14 gazu, a benzyny nie wiem bo tylko wąchał przy odpalaniu ale fis pokazywał poniżej 11 litrów i lekkiego życia nie miał.
-
Problem z mocą w Audi A4 B6 1.8T AVJ
Pokaz te logi.
-
Czy jesteśmy skazani na chińską motoryzację?
Szwagier kupił w wakacje nowe mg, nie wiem jaki dokladnie model ale jakis suv, nastepnie 2 dni po odbiorze pojechał z rodziną na wegry i juz nim nie wrócił. Zesrał się tam na miejscu, elektronika, skrzynia żyła własnym życiem. Pomimo wykupionych ubezpieczeń, assistance itp. powrot do domu kosztował go 8tys na własną rękę. Teraz się sąduje z importerem o zwrot poniesionych kosztów. Przez miesiąc samochod jezdzil od seriwsu do serwisu. Po 2 miesiacach odebral auto, ponoć jeździ:D
-
Drgania przenoszące się na kierownicę w Audi A4 B6 1.8T
Sprawdź czy te nowe opony nie mają bicia promieniowego.
-
Brak wskazań temperatury na zegarach w Audi A4 B7
Miał. Uwalony termostat ale żeby to sprawdzić na 100% trzeba podpiąc kompa, sprawa szybka i łatwa do sprawdzenia.
-
Czy jesteśmy skazani na chińską motoryzację?
A obecne europiejskie auta to nie chłam? Najlepszy przykład to cały koncern stellantis. Do jakich europiejskich aut wrocisz jak to wszystko chyli się ku upadkowi. Poza tym wszystko co się dzieje w tym sektorze i nie tylko jest dokładnie zaplanowane i my co najwyzej mozemy sobie popisać, ponarzekać , a i tak zrobią swoje. O dodatkowej opłacie do kazdego litra paliwa w związku z ets2 słyszał? Zmuszą Cie żebyś i tak zrezygnował z auta, bo nie będzie zwyklego kowalskiego stać na paliwo. Będziesz goły ale za to wesoły.
-
Częste wypalanie filtra DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CNHA
Przy zmierzonej masy sadzy tak, a co do reszty to juz nie pamietam, bo na szczęście problemy kopciuchów od jakiegos czasu mnie nie dotyczą.
-
Częste wypalanie filtra DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CNHA
Jeśli masz adblue to tak.
-
Częste wypalanie filtra DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CNHA
No jest i powinno to być zrobione od razu i najlepiej nowy czujnik różnicy ciśnien. Ciekawe czy w ogóle był prany ten dpf, a nawet jesli wyprany to może i tak nie spełniać swojej funkcji i będzie się wypalać co chwilę. Taki urok tych cudnych diesli...
-
Ocena kondycji filtra DPF w Audi A6 C7 2.0 TDI
Nie, wręcz przeciwnie.
-
Częste wypalanie filtra DPF w Audi A4 B8 2.0 TDI CNHA
Piszesz, że był prany dpf, a nie zmieniono masy popiołu.
-
Spadek mocy powyżej 4500 obr. w Audi A4 B7 1.8T
Świeżo to znaczy ile km zrobiłeś od tego remontu (o którym z resztą wcześniej nie pisałeś). Poza tym po takim jednorazowym daniem w piz*ę nic by mu się nie stało więc i tak prędzej czy później miałbyś to samo.
-
Buczenie / dudnienie w VW Sharan 7N 2.0 TDI
Ja tam słyszę jak napieprzaja wtryskiwacze. Nie masz czasem wypalonych podkładek?
-
Podstawowa diagnostyka i informacje A4 B6/B7 2.0 ALT
Nie zgodzę się. Widziałeś kiedys w ogóle loga zapisanego z vcds? Poza tym w vcds jest taka funkcja marker i zaznaczasz sobie dodatkowo moment w którym odczułeś cos niepożądanego i przewijając zapisanego loga wszystko masz jak na dłoni. W jednym momencie masz obroty, czas wtrysku, korekty sondy, przepływ masy powietrza itd, itp. Ale niech kazdy robi i diagnozuje jak uważa...