Treść opublikowana przez JulianSR
-
Twardy pedał hamulca
Sprawdz przewody podcisnieniowe. Auta z turbodoladowaniem maja cisnienie prowadzace do serwa.Sprawdz przewod prowadzacy od turbiny do serwa. Sprawdz szczelnosc ukadu czy cos nie syczy w komorze silnika. Sprawdz czy czapeczka u mnie zielona lub czarna obok trojnika przed serwem jest.Podlaczone sa do niego przewody cisnieniowe.Czy nie jest ulamane czy uszkodzone. Ewentualnie czy nie przestawila ci sie sruba na pedale hamulca, co zazwyczaj sie nie zdarza, prowadzaca od pedalu do serwa. Przewodow jest bodajrze pare. Jeden taki gruby prowadzacy bezposrednio do serwa. Drugi Poprowadzony z turbiny do trojnika przed serwo, i podlaczony do serwa. To z pamieci bym musial zobaczyc w aucie ale teraz w pracy jestem i nie mam jak.
-
Alarm na fisie powyżej 120km/h
a soory nie doczytalem bo skoczylo mi do ostatniego posta.
-
Zamarznięty bagażnik
Ja kupywalem kiedys silikon w spreyu i pomagał.
-
Alarm na fisie powyżej 120km/h
Sprawdzić poziom płynu hamulcowego w zbiorniczku od tego bym zaczął.
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Ja bym sie nie zastanawial tylko go rżnął.
-
Diagnostyka zawieszenia.
Wiec jedziesz na sprawdzenie zawiechy bulusz 20zl. Jak mowisz u mnie 40 zl kolega placil. Jedzisz na przeglad placisz 100 zl. Sumując 100zl + jak mowisz 20zl u mnie 40zl = 120 zloty u mnie 140zl. Jadąc odrazu na przeglad płacisz 100zł. Zostaje ci w kieszeni u ciebie 20zł u mnie 40zł. O to mi chodzilo tylko ze i tak i tak diagnosta sprawdza ci to i tak i tak. Wiec tobie zostaje w kieszeni 20zł z przeznaczeniem na co innego, a u mnie 40 zł. Sugerujac sie tym ze przeglad rejestracyjny sie konczy. Przetłumaczenie łopatologiczne. Pozdrawiam Koniec OFF Topu.
-
Jak podnieść zawieszenie i poprawic komfort jazdy?
Najlepiej wymienic springi na wyzsze lub inwestycja w gwint. Chyba ze ktos lubi drutowac autko to mozna gumy wstawic w sprezyny.
-
Wymiana sprężyn avant przód - pytanie (nie pasują??)
Prawdę Panie mówisz. Jesli ogarniesz temat to zajmie ci okolo 2 godzin roboty, najdluzej schodzi zalozenie i sciaganie sciagaczy ze springow, bo trzeba sie nakrecic grzechotka. Do tego przyda ci sie ampul lub torx by sie amor nie obkrecal w srodku, i klucz oczkowy zagiety by nakretke przytrzymać. Ale juz dokladnie nie pamietam jaki wchodzi chyba 17. Do tego pare browarów by sie amor trzymal. I po robocie.
-
Diagnostyka zawieszenia.
Po prostu po co płacić za diagnostyke zawieszenia dwa razy. Bo przy przeglądzie i tak i tak sprawdzaja zawieche.
-
Pomóżcie proszę! Za niskie zawieszenie 1BE
Panowie ja gdzies tak mam zawieche, to widocznie tyl jest ok -40mm bo mam podobnie jesli chodzi o wysokosc. Wiec Albo starte popekane sprezyny albo, Ktos modzil wczesniej i inne springi zalozyl.
-
Stuki w tyle.
na sportowym zawiasie moga oldboje bic bo dobijaja do konca, tak samo przy obnizonym aucie.
-
Wachacze
Mi sie też tak wydaje ze na miekszym zawieszeniu leca bardziej, bo popyla sie po dziurach i nie czuje sie, teraz mam sportowe to raczej uwazniej i wolniej jade bo jak wpadne to mozna dodatkowy szyberdach wybic
-
Diagnostyka zawieszenia.
Dobra rada praktykowana przez mnie jest taka. Jeśli chcesz diagnozować autko przed przeglądem rejestracyjnym, a nie długo jest kończy ci się przegląd, to lepiej od razu jechać na przegląd bo i tak sprawdzisz zawieche w aucie, to lepiej przegląd zrobic, a przy tym sprawdzisz co i jak jest. Dodatkowo pare PLM-ów w kieszeni zostanie.
-
Wymiana amortyzatorów i sprężyn
ja mam obniżone na -40mm i jest ok w sam raz jak dla mnie. Springami obniżamy autko lub ewentualnie robimy off road w gorę.
-
Wymiana zawieszenia ze sportowego na orginalne.
do -40mm nic nie trzeba robic
-
Głęboko wpadający pedał hamulca,miękki hamulec
To dobrze ze u ciebie tak sie skonczylo, bo u mnie zblokowalo kolo i caly przod musiałem wymieniać tarcze glocki zaciski i jazma.
-
Problem z hamulcami
Przypadkiem nie byly wymieniane zaciski hamulcowe?
-
Utwardenie zawieszenia
Raczej nie powinno sie nic stać.
-
Jaką macie TEMPERATURĘ OLEJU w swoim TDi
No może i tak ale tak zegary pokazują. Nic nie ruszam nic nie rezam, spalnie dobre jest wiec nie ma potrzeby ruszać.
-
Jaką macie TEMPERATURĘ OLEJU w swoim TDi
:wink:Ja na bladzie nigdy nie mialem 90 stopni oleju przy poganiaczu może skoczy do 80 stopni ale to bardzo zadko.
-
Czy warto wyciąć katalizator w A4 B5 1.8?
Jesli chodzi o wyciecie kata to nigdy z sonda nie tnij. Zostaw ja w spokoju jesli jest przy kacie lub na kacie, jesli jest z jakies okolo 20 cm od kata to smialo mozna ciac kata i wspawac rure.
-
Wymiana zawieszenia ze sportowego na orginalne.
Właśnie koledzy nie da się tego spieprzyć, sam wymieniałem zawieche i nie ma innej możliwosci wsadzenia tego gdzie nie trzeba.
-
Tnie mi tylko letnie opony
Jesli jedna tylko strona to dzwonek jak sądzę. Bo demontaż i montaż jest banalny nic sie nie przestawia bo w to samo pakujesz spowrotem. No chyba że drązki kierownicze sa zle ustwione z tej strony, ale to by sciagalo autko.
-
Utwardenie zawieszenia
Ja bylem na sprawdzeniu amorów, także miałem 65 % po zdemontowaniu amorów okazało się że kupa złomu tylko bujała się z tyłu. Objawy takie same bujanie z tyłu to wymiana amorków najlepiej. Bo jeden u mnie już poleciał a drugi na samym wykończeniu był po demontażu springów.
-
sytuacja na parkingu: kiedy ktos uderzy nam w auto otwierajac drzwi. co wtedy?
TRue Story