Treść opublikowana przez Golem1
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Proponuję sprawdzić przekaźnik styku roboczego(pierwszy z prawej strony na głownej płycie przekaźnikowej).
-
[ALL B6/B7] Regeneracja tylnego spryskiwacza z mechanizmem napędu wycieraczki.
Tak rozbiera się całość, aktualnie nie pamiętam bo juz dawno to robiłem ale mechanizmy rozkłada się na części pierwsze, natomiast dysza kosztuje koło 30zł w ASO.
-
A4 Dziwnie szarpie pompowtryski?
A może dwumas zaczyna się odzywać skoro masz szarpania budą na jałowych obrotach.
-
Wycieraczki padły...
Mimo to że udało je się je rozruszać urzywając WD-40 to dobrze by było abyś je zdemontował i dobrze wyczyścił bo za jakiś czas problem może wrócić.
-
Wycieraczki padły...
Częsta przypadłośc, było już kilka krotnie to poruszane, tak jak napisał poprzednik zacznij od sprawdzenia bezpiecznika czy się już nie spalił ale mimo to masz cały mechanizm do czyszczenia skoro zaczeły ci same zwalniać aż całkowicie się zatrzymały.
-
[ALL B6/B7] Regeneracja tylnego spryskiwacza z mechanizmem napędu wycieraczki.
Można też zdemontować dyszę tylnej wycieraczki, potraktować ją jakimś preparatem penetrującym a następnie cienka igła i próbować przepychać, powinno dać radę ja tak kilka razy robiłem u znajomych i dało radę.
-
Problem z xenonami
Częstą przyczyną mrugania xenonów jest kończąca się przetwornica.
-
jak podlaczyc oryg. tylnie ledy do audi a3 2005 r
do wersji 3d wystarczy tylko lampy przełożyć i działają, natomiast do 5D albo kupujesz adaptery na allegro albo zakładasz nowe wtyczki i podpinasz pod odpowiednie piny nastepnie kodujesz vagiem i wszystko też działa
-
Jak sprawdzić model (typ)manualnej skrzyni?
Na wlepce we wnęce koła zapasowego masz wszystkie oznaczenia dotyczące twojego auta łącznie z jego wyposażeniem i tam będziesz miał też symbol skrzyni biegów. Wejdź sobie w google lub poszukaj na forum gdzie masz dokładny opis gdzie co się znajduje na wlepce.
-
Kontrolka poziomu płynu chłodniczego
Na wtyczce jak i na gnieździe będziesz miał opisane który jest który pin, co do samej wtyczki to najlepiej kupić ją w ASO i piny z tym że piny koło 10zł za 2szt. (lub na allegro-taniej)i wtedy będziesz miał to normalnie zrobione.
-
Kontrolka poziomu płynu chłodniczego
Tak da radę właczyć to na zegarach jeśli tylko masz taką opcję tzn. jest kontrolka. Zakładam że masz u siebie stare zegary, więc musisz podłaczyć czyjnik(2piny) ze zbiornika płynu do zegarów i masy. Pin1 z czujnika ciągniesz do 26pinowej wtyczki(niebieskiej) do pinu 20 a pin 2 z czujnika łączysz z masą. Jeśli zmienialeś zegary na pełnego fisa lub posiadasz wtyczki 32 pinową to i podłaczenie jest inne.
-
informacja o stanie akumulatora
Tak zwykłym miernikiem wystarczy sprwdzić napięcie. Ale prościej jest sprawdzić tym miernikiem czy jakieś urządzenie nie pobiera ci prądu z tym że musisz się wpiąć miernik pomiędzy biegun dodatni a klemę ustawiasz zakres na mierniku na amperaż jak i wtyczkę na mierniku musisz przełożyć do gniazda pod amperaż i dokonać pomiaru jak wynik będzie w granicach 0,04A-0,1A to znaczy że wszystkie urządzenia są uśpione jak większy to coś bierze ci prąd. Lub tak jak napisał poprzednik aku jest do wymiany i nie trzyma prądu.
-
[B5 AVG] Błąd 01537 - Vehicle Level Sensor; Supply Voltage
Poszukaj na allegro, szrotach albo napisz w dziale kupię może któryś z forumowiczów będzie miał. Zgadza się po wymianie czujnika musisz przeprowadzić na nowo adaptację.
-
Moduł centralnej elektryki - pomoc w doborze nowego
Nawet trochę się nie wysiliłeś aby zobaczyć chociaż pierwszą wątku dotyczącego MCE podaną przez kolegę Brochomit, wtedy wszystko byś wiedział.
-
Moduł centralnej elektryki - pomoc w doborze nowego
Wszystko zależy czy planujesz na przyszłość coś dokładać do tego auta czy tylko wymienić bo jak napisaleś ci padł. Jaśli chcesz coś modzić to musisz dobrać taki aby posiadał te funkcje. np. xenony, bi-xenony, szyby elekt. z tyłu itp.
-
Problem z blokowaniem się tylnych drzwi.
Tak jak napisał Darkle, masz zakodowane automatyczne ryglowanie drzwi powyżej 20km/h, tylko mimo że jak ta opcja jest włączona to powinieneś mieć możliwość recznego odblokowania centralnego za pomocą tego przycisku co wspomniałeś, proponuję podłaczyć się pod vaga i wykodować ryglowanie i sprawdzić ten przycisk czy blokuje i otwiera drzwi może coś w nim nie łączy.
-
!! HELP!! czkawka na 1900 - 2100 rpm
Skoro po odpięciu EGR problem ustaje to najlepiej mu sie przyjrzeć a dokładnie rurce od niego one lubią sobie pęknąć i wtedy są podobne objawy.
-
[B5 AVG] Błąd 01537 - Vehicle Level Sensor; Supply Voltage
Nawet w tym wątku masz że można podmienić i sprawdzić.
-
[B5 AVG] Błąd 01537 - Vehicle Level Sensor; Supply Voltage
Sprawdz sobie wtyczki i przewody do modułu od przedniego czujnika bo może gdzieś jest zwarcie albo sam czujnik powiedział papa.
-
Jazda z jednym padającym pompowtryskiwaczem
Najlepiej jakbyś zrobił logi wtrysków grupa 13,18 i 23 wrzucił do działu diagnostyka aby określić w jakim stopniu niedomaga ta pompka.
-
[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)
W B5 nie ma problemu jak zastosujesz LED-y bez cana.
-
lampka podsufitki - do czego służą czujniki zaznaczone na foto
ten z tyłu to od monitorowania wnętrza-alarm, natomiast ten walec to mikrofon.
-
Odcina Turbo błąd 575 ciśnienie w kolektorze dolotowym
Zrób logi i wrzóć do działu diagnostyka napewno ktoś ci je opisze i określi czy występują jakieś niedomagania.
-
Jak zdemontować uchwyt na telefon?
Ja u siebie też uchwyt zostawiłem i z nim jeżdzę chociaż go nie używam bo mam bluetooth,może w przyszłości jak się tani tunel namierzy to wtedy wymienię.
-
Jak zakodować czujnik skrętu b5 esp 1044- -------Control Module Incorrectly Coded
Błąd 1044 dotyczy nieprawidłowego zakodowania sterownika,sprawdź sobie czy prawidłowo masz wszystko pokodowane.