Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tomnik

Pasjonat.
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tomnik

  1. Tak, te dane (005,3)wykluczą lub potwierdzą kłopoty z synchronizacją. Dalsze kroki opisałem we wcześniejszym wpisie.
  2. Na pierwszym przedstawionym materiale z próby uruchomienia silnika auta nie ma oznak słabego akumulatora. Są za to objawy budowania ciśnienia paliwa lub ciśnienia sprężania w trakcie obracania wału lub "łapania" synchronizacji. Vcds grupa bodajże 005 - "warunki uruchamiania; zapisane od ostatniego uruchomienia silnika" 1) Predkosc obrotowa silnika [/min] ..................................... 2) Dawka wtrysku podczas uruchamiania silnika [mg/suw] ..................................... 3) Synchronizacja uruchamiania 001 Brak synchronizacji miedzy sterownikiem silnika i silnikiem 005 Za duzo cykli resynchronizacji Polozenie obrotu walu korbowego w stosunku do walka rozrzadu za duze 020 Polozenie synchronizacji ustalone na podstawie rozpoznania podczas wylaczania silnika 033 Synchronizacja dostepna, ale jest jeszcze sprawdzana 036 Synchronizacja dostepna, ale jest jeszcze sprawdzana (tylko podrzedny sterownik silnika) 038 Brak waznego sygnalu walka rozrzadu, tryb awaryjny walka rozrzadu w celu uzyskania synchronizacji 048 Synchronizacja zakonczona --> Proces uruchamiania prawidlowy 060 Brak waznego sygnalu z walu korbowego, tryb awaryjny walu korbowego ........................................................ 4) Temperatura plynu chlodzacego [°C] Sprawdź po próbie uruchomienia silnika z dłuższym kręceniem rozrusznika. Bo na pewno wystąpi.... Moim zdaniem "zafiksowałeś się" na tym akumulatorze.
  3. Miałem właśnie zapytać - co ma asystent świateł drogowych (wspomniany w tytule) do opisanego problemu, w którym to opisie o asystencie nie wspominasz ? - Asystent świateł z tego, co pamiętam, nie posiada ochrony komponentu. Wspominasz o zmianie sterownika gateway, gdzie działanie z CP jest konieczne. W jakim celu wymieniałeś gateway ? - Pewnie w celu dołożenia lusterka z kamerą (asystent świateł drogowych), bo Gateway biorcy nie obsługiwał asystenta, zgadza się ?
  4. Podaj dane z grup 013 + 014. Zapisuj je(loguj) od momentu uruchomienia silnika przez okres powiedzmy minuty/dwóch na biegu jałowym. Oczywiście wykonaj to po dłuższym postoju, kiedy problem występuje. Podaj dane z grup 72-77, są one statyczne nie ma potrzeby ich zapisu w czasie. Po tych danych można pokusić się o zgrubną diagnozę stanu wtryskiwaczy i silnika w poszczególnych cylindrach. Dalej, nie obędzie się bez zbadania ciśnienia sprężania (kompresji), które najprawdopodobniej powie więcej i wyda wyrok, co do dalszych losów tego silnika.
  5. Wbudowany bluetooth w jednostkę MMI 3G Basic służy tylko i wyłącznie do przeprowadzania rozmów telefonicznych, nie do odtwarzania muzyki. "Zielone menu" nie jest do zabawy ! Nie masz wiedzy, nie zmieniaj w nim żadnej pozycji ! Po wszelkich zmianach na tzw. pałę, powrót do stanu poprzedniego (bez dokumentacji np. zdjęciowej dokonywanych zmian) jest zależne tylko i wyłącznie od naszej pamięci, która jak widzimy na załączonym "obrazku", jest zawodna. Zmiany przeprowadzamy np. VCDS-em, gdzie przed procesem, wykonujemy auto-scan i go zapisujemy. https://a4-klub.pl/topic/501458-bluetooth-w-mmi-3g-basic-a4-b8/#comment-5792414 Przy tym dopiętym module B. należy zapomnieć o tych udogodnieniach.
  6. Już informowałem : "Wtryskiwacze bada się po za autem na dedykowanym do tego sprzęcie. Dane, które przedstawiłeś to tzw. regulacja biegu jałowego i nie można po nich jednoznacznie stwierdzić, czy odchyłka na danym cylindrze spowodowana jest pracą wtryskiwacza, czy żądaniem sterownika o zwiększeniu dawki z powodu słabszej jego(cylindra) pracy/stanu. Więcej mogą powiedzieć dane korekt długoterminowych (nie, nie wiem pod jakim nr-em możesz je znaleźć, są tam na pewno)" Nie wypowiem się, nie stosowałem. Nie, nie "rozwali motora". Ewentualnie pomoże (?) "zapieczonemu", nie naprawi "lejącego". Brak czujnika temp. numer 2. 1- Turbosprężarka 2- Sonda lambda 3- Czujnik temp. spalin nr 3 G495 4- Czujnik ciśnienia 1 spalin -G450 5- Czujnik temperatury spalin nr 4 -G648 6- Filtr cząstek stałych 7- Czujnik temperatury spalin nr 1 -G235 Pisałem wyraźnie: "w teście drogowym/dynamicznym(trzeci bieg, od 1500obr/min, pełne(100%) nieprzerywane przyspieszanie, do powiedzmy 4 tys.obr/min) " To co wykonałeś jest niemiarodajne. EGR ? Wątpie. Wtryski ? W tym przypadku ? Jak wyżej. Odpowiedź po badaniu na dedykowanym sprzęcie, reszta to wróżenie. Już raczej spalony olej silnikowy... ale... regeneracja filtra jest przeprowadzana sprawnie (jak sądzę) i kończy się sukcesem. Według mnie nie byłaby, gdyby dochodziło do spalania oleju s. Dostałeś już diagnozę i wiesz, co należy zrobić - wyczyścić filtr DPF/zakupić nowy(...). Nie szukaj (na razie) innych przyczyn.
  7. Wartość zmierzona sadzy jest większa od tej obliczonej, rośnie znacznie szybciej. Przy sprawnym systemie, DPF-ie wyniki byłyby odwrotne. Za "chwilę" sterownik zarządzi regenerację filtra. Możesz jeszcze logować (zapisać) dane - obroty silnika+różnica ciśnienia filtra+ ewentualnie przepływ spalin m3/h - w teście drogowym/dynamicznym(trzeci bieg, od 1500obr/min, pełne(100%) nieprzerywane przyspieszanie, do powiedzmy 4 tys.obr/min). Wyniki znacznie powyżej 200hPa potwierdzą poniższe.. Wynik tego testu nie wpłynie jednak na diagnozę, którą można postawić (o której już wspomniałem) - filtr stawia za duży opór przez zapełnienie substancją/substancjami nieusuwalnymi w procesie regeneracji (popiół, inne). DPF trzeba poddać próbie jego przeczyszczenia.
  8. To przypadek nr 1, a piszesz o 3-5. Czyli domyślasz się. Dlatego namawiam na VAG DPF. Będziesz mógł monitorować na bieżąco. 0.17 l, to wartość "graniczna". Wtryskiwacze bada się po za autem na dedykowanym do tego sprzęcie. Dane, które przedstawiłeś to tzw. regulacja biegu jałowego i nie można po nich jednoznacznie stwierdzić, czy odchyłka na danym cylindrze spowodowana jest pracą wtryskiwacza, czy żądaniem sterownika o zwiększeniu dawki z powodu słabszej jego(cylindra) pracy/stanu. Więcej mogą powiedzieć dane korekt długoterminowych (nie, nie wiem pod jakim nr-em możesz je znaleźć, są tam na pewno) Podaj dane po przejechanym odcinku, powiedzmy 150km - obliczona i zmierzona wartość sadzy, różnica ciśnienia, silnik na wolnych obrotach.
  9. Skąd to przekonanie ? Domyślasz się /Jesteś pewien ? Podaj dane po przejechanym odcinku, powiedzmy 150km - obliczona i zmierzona wartość sadzy, różnica ciśnienia, silnik na wolnych obrotach. Z podanych danych - Przekroczona granica zapełnienia popiołem. Im więcej popiołu, tym mniejszy dystans pomiędzy regeneracjami. DPF do demontażu, poddaj go próbie wyczyszczenia (myjka hydrodynamiczna). Po czyszczeniu reset. Zainteresuj się aplikacją VAG DPF .
  10. Błędne założenie. Podświetlenie piktogramów we włącznikach lampek, to oddzielny obwód z tym je zasilającymi. Brak napięcia w jednym z nich nie wpływa na stan drugiego.
  11. Zainteresuj się aplikacją VAG DPF (android).
  12. Pozycja nr 6 : Części i podzespoły - sonda lambda, silniki z oznaczeniami literowymi DTNA, DTNB, DTPA, DTPB 1. Czujnik cząstek -G784-52 Nm 2. śruba; 5 Nm 3. Wspornik do jednostki sterującej czujnika NOx 3 -J1183- 4. śruba; 5 Nm 5. nawias 6. Czujnik temperatury spalin 4 -G648- ; 45 Nm 7. Rurociąg ciśnieniowy Czujnik różnicy ciśnień -G505- 8. Rurociąg ciśnieniowy Czujnik różnicy ciśnień -G505-; 45 Nm 9. Śruba; 8 Nm 10. Czujnik różnicy ciśnień -G505- 11. nawias 12. Śruba; 8 Nm 13. Czujnik temperatury spalin 1 -G235-; 45 Nm 14. Jednostka sterująca czujnika NOx -GX30-zawiera Czujnik NOx -G295- Jednostka sterująca czujnika NOx -J583- Moment dokręcania czujnika NOx -G295-, 52 Nm 15. Czujnik temperatury spalin 2 -G448-; 45 Nm 16. Sonda lambda 1 przed katalizatorem -GX10-zawiera Sonda lambda -G39- Element grzejny sondy lambda -Z19- Postępuj zgodnie z instrukcją instalacji Po wymianie podzespołów należy przeprowadzić niezbędne adaptacje korzystając z › Testera › Rozdziału .52 Nm 17. Czujnik temperatury spalin 3 -G495- 45 Nm 18. Jednostka sterująca czujnika NOx 2 -GX46-zawiera Czujnik NOx2 -G687- Jednostka sterująca czujnika NOx 2 -J881- Moment dokręcania czujnika NOx 2 -G687-, 52 Nm 19. śruba; 5 Nm 20. Jednostka sterująca czujnika NOx 3 -GX50-zawiera Jednostka sterująca czujnika NOx 3 -J1183- Nadajnik NOx 3 -G932- Moment dokręcania czujnika NOx 3 -G932-, 52 Nm
  13. To "jedyne", jest najważniejsze i mówi, że zaistniał punkt, pomiędzy układem chłodzenia, a wydechowym, w którym nastąpiło ich połączenie. Inaczej mówiąc gazy wylotowe przedostają się do układu chłodzenia. Przejedź się autem, przeciągnij na wysokich obrotach, sprawdź stan płynu, odkręcaj korek (ostrożnie !!!) zbiorniczka płynu chłodzącego i obserwuj pod kątem podwyższenia się stanu płynu i dźwięku temu towarzyszącemu(wyrównywanie ciśnienia) w czasie tej czynności. Przed odkręcaniem próbuj ścisnąć palcami gumowe przewody ukł. chłodzenia, jeśli są twarde, a po odkręceniu korka będą miękkie potwierdza to, co napisane.
  14. Temat drgań i ich przyczyny jest bardzo obszerny. "Przerabiając" go pochyliłeś się nad nimi ? Bo enigmatyczne "przerabiałem temat" nic innym, czytającym nie mówi. Gremialna większość tych , którzy je wymieniają bez wyraźnych oznak - brak wycieku, brak rozwarstwień, uszkodzeń gumy nadal mają problem. Nie napisałeś, czy drgania występują tylko na jałowym, czy podczas jazdy też (?) Sprawdzenie układu wtrysku paliwa, stanu wałka rozrządu, itd., itp., zawieszenia wydechu, tzw. plecionki (jeśli tam występuje). Podałem Ci info, o które pytałeś (nr-y OE, link do oryginału) i pozwoliłem sobie na opinię, bo jak widzisz cena części jest wysoka i wymiana, jeśli była by omyłką, jest kosztowna. PS. Teraz zauważyłem, że kol. Tomasz, też ma wątpliwości, co do wymiany tej poduszki.
  15. Regulacja zasięgu reflektorów, przedni lewy reflektor E102 - Regulacja zasięgu reflektorów J519 - Pokładowa jednostka sterująca zasilaniem L22 - Lewa żarówka przeciwmgielna L174 - Lampa świateł do jazdy dziennej lewa M1 - Lampa światła postojowego lewa MX1 - Reflektor przedni lewy M5 - Lampka kierunkowskazu z przodu po lewej stronie M29 - Lampa świateł mijania lewa M30 - Lampa świateł drogowych po lewej stronie ST3 - Uchwyt bezpiecznika 3 SC8 - Bezpiecznik 8 na uchwycie bezpiecznika T10a - Złącze wtykowe, 10-krotne T17b - Złącze wtykowe 17-pinowe w stacji sprzęgu, słupek A po lewej stronie T17g - Złącze wtykowe 17-pinowe w stacji sprzęgającej, słupek A po prawej stronie T17m - Złącze wtykowe, 17-krotne V48 - Serwomotor po lewej stronie do regulacji zasięgu reflektorów B165 - Połączenie dodatnie 2 (15) w wiązce przewodów wnętrza B488 - Złącze 24 w wiązce przewodów głównych C69 - Podłączenie (światło przeciwmgielne) w wiązce przewodów przedniej lewej * - przyporządkowanie bezpieczników można znaleźć w obowiązującym schemacie połączeń *2 - tylko dla pojazdów bez wyposażenia amerykańskiego *3 - tylko do pojazdów z mechanicznym poziomowaniem reflektorów *4 - tylko dla pojazdów wyposażonych w USA *5 - tylko dla pojazdów wyposażonych w światła do jazdy dziennej AudiA4 Schemat obwodu Nr 112 / 15 ...................................................................................................................... Reflektor przedni prawy J519 - Pokładowa jednostka sterująca zasilaniem L23 - Lampa przeciwmgielna prawa L175 - Lampa świateł do jazdy dziennej prawa MX2 - Reflektor przedni prawy M3 - Lampa światła postojowego prawa M7 - Lampka kierunkowskazu z przodu po prawej stronie M31 - Lampa świateł mijania prawa M32 - Lampa świateł drogowych prawa ST1 - Podstawka bezpiecznikowa 1 ST3 - Uchwyt bezpiecznika 3 SC6 - Bezpiecznik 6 na uchwycie bezpiecznika SC10 - Bezpiecznik 10 na uchwycie bezpiecznika T10b - Złącze wtykowe, 10-krotne T17m - Złącze wtykowe, 17-krotne T17n - Złącze wtykowe, 17-krotne V49 - Prawy serwomotor do regulacji zasięgu reflektorów B165 - Połączenie dodatnie 2 (15) w wiązce przewodów wnętrza B488 - Złącze 24 w wiązce przewodów głównych C15 - Złącze 1 w wiązce przewodów reflektora C25 - Podłączenie (światła przeciwmgielne) w wiązce przewodów oświetlenia przedniego * - tylko dla pojazdów bez wyposażenia amerykańskiego *2 - przyporządkowanie bezpieczników można znaleźć w obowiązującym schemacie połączeń *3 - tylko dla pojazdów wyposażonych w USA *4 - tylko dla pojazdów wyposażonych w światła do jazdy dziennej
  16. Np. https://motostacja.com/p/OE-VAG-8E0199379BF Nr-y OE 8E0199379AB(wycofano), nowy nr 8E0199379BF Nie sądzę aby poduszka silnika była sprawcą problemu. Według mnie wymiana zbędna.
  17. Od wyważenia kół na wyważarce z testem drogowym. Wyważałem na sprzęcie o nazwie "Hunter".
  18. Zainteresuj się tematem opiłkowania pompy wysokiego ciśnienia. Np. : https://a4-klub.pl/topic/277136-pompa-wysokiego-ciśnienia-opiłki/ https://a4-klub.pl/topic/277136-pompa-wysokiego-ciśnienia-opiłki/#comment-4014463 https://a4-klub.pl/topic/277136-pompa-wysokiego-ciśnienia-opiłki/page/44/#comment-5634606 Temat, który przytoczyłeś odnosi się do pompowtryskiwaczy. W Twoim aucie jest inny system, pracują wtryskiwacze piezoelektryczne + pompa wysokiego ciśnienia.. Każda porządna, dająca miarodajne wyniki diagnoza, odbywa się na tzw. stole, specjalistycznej maszynie sprawdzającej. VCDS-em (na przykład) nie zdiagnozujesz problemu w sposób jednoznaczny. Pierwszy krok, który można wykonać samodzielnie, to sprawdzenie obecności opiłków w układzie.
  19. Zapis powyższych danych (obroty + różnicę ciśnienia) przy przyspieszaniu (100%) od 1500 do 3500/4000 obr/min. Nie prosiłem o zdjęcia.
  20. Było, jeśli nie czyszczone, to na pewno "kasowane". Stan filtra : wartość rzeczywista sadzy zbyt szybko podąża za tą obliczoną. Wniosek (według mnie) - filtr zawiera sporą ilość popiołu. Proszę wykonać próbę drogową (trzeci bieg, od 1500 obr/min do powiedzmy 4000 obr/min) i logować dane : obroty + różnicę ciśnienia. Wynik przedstawić w temacie. 40 tys. Twojej "kadencji", tak ? Podaj przebieg rzeczywisty auta.
  21. Słusznie. A autor tematu wciąż nie podzielił się info, co do powodu, dla którego auto zostało pozbawione DPF. A to ważne. I przestańcie już czepiać się tego EGR. Jakakolwiek usterka, odpowiedź : "a EGR zaślepiony?"/ "zaślep EGR"
  22. Przy takiej pracy silnika korekcje biegu jałowego wtryskiwaczy muszą to pokazać. Nie wierzę, że korekty stoją w miejscu. Po za tym : https://a4-klub.pl/topic/499952-problem-olejowy-w-audi-a4-b8-20tdi-cglc/#comment-5781974 https://a4-klub.pl/topic/474668-jakie-macie-zużycie-oleju-w-a4-b8-20tdi-cglc/?do=findComment&comment=5638913 ( i cały temat) " wyłączony został egr i dpf " - Ciekawe dlaczego...? Zapewne filtr już "nie wyrabiał".
  23. Tomnik odpowiedział(a) na mhmm temat w 2.0TDI
    To nie jest preparat czyszczący. Jeśli nawet byłby tak deklarowany, to w jaki sposób miałby czyścić filtr ? ...Proszę pomyśleć... Żadne preparaty (te czyszczące) aplikowane do filtra, czy ewentualnie mieszane z paliwem (nie wiem, czy są takie) nie powodują czyszczenia filtra z tego, czego tak naprawdę chcemy się pozbyć - z popiołu. Ten preparat tak, jak napisałeś, w deklaracji ma "tylko" obniżyć temperaturę, przy której sadza zostaje usuwana z filtra. Aha ! - Jeśli preparat ten będzie miał wpływ na powyższe, to jedyną wartością, na którą miało by to ewentualnie oddziaływanie, będzie masa sadzy tzw. rzeczywistej i teoretycznie jej szybszy spadek w czasie zarządzanej przez sterownik silnika, regeneracji.
  24. 1. VCDS-em nie sprawdzisz. 2. Jeśli nawet innym narzędziem, to nie ma gwarancji, że odczytany będzie autentycznym, prawdziwym przebiegiem 3. Co chcesz udowodnić szwagrowi ?... Odczyt przebiegu - Forum Audi A6 / A7 Klub Polska A6KLUB.PL Panowie czy jest szansa aby za pomocą interfejsu Vcds czy podobnego odczytać przebiegi zapisane w sterownikach/czujnikach itp? C6 - 2011r.
  25. Tomnik odpowiedział(a) na mhmm temat w 2.0TDI
    ...i nigdy samoistnie się nie zmniejsza.... "nawet" po "wypalaniu". Mówimy oczywiście o zawartości popiołu w filtrze - bo nie jestem pewien, czy autor wpisu/pytania wie, o czym pisze, i na którą wartość zwrócić uwagę :

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.