Treść opublikowana przez maciucha512
-
Problem z przymykaniem zimnego powietrza pod filtrdm kabinowtm
A czy to nie jest przypadkiem klapa obiegu wewnętrznego? Zdejmij wóz, włącz obieg wew i zobacz czy się rusza.
-
Wycena komputera stacjonarnego
Ja stosuje taką technikę, że szukam części na allegro i wyciągam średnią.
-
B6 parujące szyby ( zawsze po myciu )
Zbadaj filtr przeciw pyłkowy, a konkretnie czy między blachą a obudową filtra woda nie wpada.
-
Oświetlenie w garażu
Przychodzi mi do głowy zastosowanie taśm led. Przykleić kilka pasków do sufitu i otrzymujemy oświetlenie garażu. Co do zasilania to albo od wozu, jak jest, albo zakupić akumulator i raz na jakiś czas doładować.
-
[b5] Air Bag się świeci !
Sprawdź czy kostki od air bag dobrze wpięte i potraktuje je isolem. Wykasuj błędy i zeskanuj jeszcze raz.
-
Mandat z fotoradaru - legalny?
Najbardziej z całej sytuacji z foto budkami zastanawia mnie co się dzieje w przypadku kompletnego olania sprawy. Rozmawiałem z ludźmi, szukałem po necie i nie znalazłem informacji, że ktoś po olaniu sprawy dostał wezwanie do sądu.
-
Prośba o ocene logów
http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/ W artykule jest opisane krok po kroku jak i co zrobić. Zrobić logi, na pewno znajdzie się odpowiedź co w autku niedomaga
-
Prośba o ocene logów
Zrób komplet logów.
-
gwizdanie w aucie przy prędkośći >120km/h
Wygląda tak, jakby drzwi gdzieś delikatnie nie dochodziły - może zawias podregulować.
-
[B5 AFN] Nie działający wyświetlacz temperatury
Ten czujnik jest we wlocie filtra kabinowego, mnie się lała tam woda i były podobne jaja, uszczelniłem obudowę filtra i jest ok. Co do klimy, to fakt, że nie startuje poniżej chyba 5 stopni na plusie, ale u mnie po chwili startowała (przy błędnych temp na FIS-e). Tu masz artykuł jak uszczelnić filtr kabinowy i miejsce gdzie jest czujnik temp http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/uszczelnienie-filtra-kabinowego-pylkowego-fotorelacja-284075/
-
Polecane opony zimowe
Dunlop WinterSport 3D - dobrze oponki, ja płaciłem około 250 za sztukę w 195/65 r15. Do szukania najtańszych polecam ceneo.pl, a ja kupiłem w 123dobreopony.pl
-
Mandat z fotoradaru - legalny?
Napotkałem takie teksty w internetach: Mandat? Podetrzyj się wezwaniem! - 3obieg.pl | 3obieg.pl Akcja: Tusk za kierownicą, czyli obrona przed radarem - 3obieg.pl | 3obieg.pl Tekstu jest dość sporo, ale coś trzeba w pracy robić W podanych tekstach autor stara się pokazać, że wezwania do zapłaty za fotoradary, czy też wezwania do wskazania winnego są niekompletne lub bezpodstawne. Ciekawy jestem czy ktoś z Was miał już do czynienia z taką sytuacją jak mandat z foto budki i czy rzeczywiście da się z tego wykręcić. Póki co nie miałem jeszcze przyjemności bycia sfotografowanym w aucie, ale nigdy nic nie wiadomo.
-
Gwint na krućcu.turbiny
Jak mowa o gwincie w korpusie turbo, do którego dokręcasz przewód olejowy to możesz zdemontować turbo, nagwintować otwór na większy, wkręcić nypel(redukcję) na rozmiar ori uważając, aby wypłukać po wszystkim wszystkie opiłki z turbo. Jedyne co mi do głowy wpadło.
-
Problem z podświetleniem zapalniczki
Pewnie styki zaśniedziały. Wtyczki powinny wyjść bez problemu, rozepnij i wyczyść, ew jak rozepniesz sprawdź miernikiem czy prąd dochodzi do podświetlenia.
-
Gdybym miał zniszczyć auto swojemu wrogowi to:
Klucz do wentyli (3485354001) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. 4 minuty, 4 koła, nigdzie nie pojedzie i nie ma się do czego przyczepić.
-
Problem z sąsiadem a własciwie jego autem
Z tego co kojarzę to dobrze jakbyś miał dokumentację na syf z Mondeo sąsiada, tzn jakby były papiery ze skargami w administracji garażu, zawiadomienia na policję czy straż miejską o zanieczyszczanie środowiska, potem jak dojdzie co do czego to masz się czym podeprzeć, że sąsiad truje ludzi od dłuższego czasu. A jak już będzie jakiś zgrzyt z sąsiadem to polecam zamontować w wozie kamerkę co by wozu strzegła gdy w domu śpisz. przemek882 - koleś pała, ale odbicie się na jego wozie tylko rozpocznie zabawy "ty mi koło przebiłeś, ja ci szybę wybiję". Jak chcesz to zdekompletuj mu wóz w pewnym stopniu, ale zadbaj, żeby nie mógł się odegrać (parking strzeżony, ew monitoring). Próbował ktoś na strażaków miejskich dzwonić? Może dowalą mandat, może nie ale powkurzać można.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
256000 km i ciągle rośnie, chociaż nie chcę mi się wierzyć, że nie był kręcony
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów
Tak jak pisano wcześniej możliwe, że kierownica turbo jest zasyfiona. Powyżej 3 tyś obr turbo daje za duże ciśnienie i wóz wchodzi w tryb awaryjny.
-
Roleta brudna i poplamiona... Czym skutecznie wyczyścić ????
Może da radę jakąś szczoteczką np. do rąk
-
Roleta brudna i poplamiona... Czym skutecznie wyczyścić ????
Może być że to cholerstwo odbarwiło roletę.
-
Piszcząca Klima
Wygląda jakby się sprężarka zatarła, pasek suwa się po zablokowanym kole pasowym sprężarki - masz smród i pisk.
-
Wymiana rury (wzmocnienia) intercoolera...
Z tego co pamiętam pas przedni tzn zestaw chłodnic opiera się o tą rurę więc ściągnąć trzeba zderzak przód, chyba lampy, odkręcasz pas i odginasz go na przewodach od chłodnicy i klimy. Powinno dać radę bez rozszczelniania układu.
-
Uszczelnienie filtra kabinowego - pyłkowego - fotorelacja
Podczas ostatnich obfitych opadów byłem zmuszony podróżować. Komfort podróży spadł, gdy wraz z deszczem przyszło parowanie szyb. Dzisiaj zabrałem się za oględziny auta celem znalezienia źródła parowania szyb. Szybka kontrola odpływów pod aku i odpływu z klimy nie wykazała odstępstw od normy więc zabrałem się za filtr kabinowy. Do pracy będzie nam potrzeba: 1. Klucz nasadowy 8mm i 10mm 2. Duży płaski śrubokręt 3. Sylikon (ja użyłem sanitarnego) 4. Garaż albo bezdeszczowy dzień Na początek ściągamy osłonę filtra kabinowego - jedna śruba 8mm i trzy na duży płaski śrubokręt. Następnie wywalamy filtr kabinowy i rynienkę nad nim. Odkręcamy dwie śruby przy prawym kole i jedną wewnątrz obudowy (pod filtrem) - 3x 10 mm, śruba przy prawym kole najbliżej szoferki daje się wykręcić przy zamkniętej masce. Po odkręceniu śrub wywalamy obudowę filtra - UWAGA - zamknąć obieg wewnętrzny, nagromadzony syf może wpaść do wentylatora. Strasznie dużo syfu nagromadziło się pomiędzy obudową filtra a szoferką, miejsce niewidoczne, a badziewia dwie garści wyszło. Po doczyszczeniu mamy taki obszar pracy: I sama obudowa filtra: Po oględzinach okazuje się, że gąbka przy obudowie filtra ma za zadanie uszczelniać przestrzeń pokazaną tu: U mnie ta gąbka była cała mokra i zawinięta w miejscu gdzie jest czujnik temperatury zewnętrznej, lała się na niego woda i czasem wariował: Okazuje się, że szczelność filtra miała zapewnić uszczelka obok tej gąbki na obudowie filtra - niestety nie zapewniała. Z uwagi na to, że wygłuszenie przy wlocie powietrza było mokre zostawiłem rozbebeszony wóz na noc w garażu, a obudowę filtra umyłem. Teraz następuje składanie wozu. Najpierw na uszczelkę obudowy filtra kabinowego nakładamy sylikon (użyłem sanitarnego - taki był pod ręką): Delikatnie żeby nic nie ubrudzić wsadzamy obudowę filtra na miejsce, uważając żeby gąbka obok uszczelki nie zawinęła się. Następnie dokręcamy obudowę trzema śrubami, wkładamy filtr, zakładamy rynienkę i koniec. Pozostaje tylko czekać na deszcze żeby sprawdzić jakoś napraw. P.S. Myślę, że problemy z poprawną temperaturą wyświetlaną na FIS mogą sugerować, że leje się tam woda.
-
Problem z centralnym zamkiem - nie zamyka auta od strony drzwi kierowcy
Możesz wyciągnąć zamek z wozu i go rozebrać. Przeczyścić co tam jest i z miernikiem sprawdzić czy mikro swiitche działają jak należy.
-
Od czego jest ta wtyczka. Bardzo proszę o pomoc.
Oświetlenie nóg?