Treść opublikowana przez maciucha512
-
Bujanie przód-tył bez drgań.
ABS chrupnie czasem przy dojeżdżaniu i zawsze ABS wchodzi w awarię powyżej ~150 km/h A wiążę to z ABS bo wiem o krzywej koronce ABS z tyłu
-
Bujanie przód-tył bez drgań.
Mam podobny objaw, przy czym na zimny wozie nie występuję (lub minimalnie), im więcej hamuję (układ rozgrzany) tym mocniejszy efekt "żabki". Wiem, że mam problem z jednym czujnikiem ABS z tyłu - minimalnie krzywa koronka - obstawiam to, ale słuszność teorii sprawdzę po wymianie tarcz tył. Zrób loga prędkości kół (do 25 km/h) i porównaj ze sobą. Nachodzi mnie też taka myśl, że skoro problem leży po stronie ABS/czujników (teoria), to sprawdzić to można wyłączając ABS.
-
Problem z bagaznikiem A4 B5
Jak padła Ci centralka, to odepnij przewody od centralki i "ustnie" lub czymś innym podmuchaj/zaciągnij - powinno się otworzyć.
-
Podgrzewacz chłodziwa
Przeczytaj http://a4-klub.pl/index.php?/topic/290996-warunki-zalaczenia-sie-swiec-do-podgrzewania-plynu-chlodzacego/
-
A4b5 AHU zacinająca turbina
A widzisz, czyli odpięcie wężyka ciśnienia do WG da przeładowanie?
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
Zawsze możesz nowe śrubki dać
-
A4b5 AHU zacinająca turbina
WG sterowany jest podciśnieniem. Podmień N75 z N18, ściągnij też gruszkę turbo i zobacz jak chodzi WG, może się nie domykać, albo z jakimiś oporami chodzi.
-
Pęknięta opaska oplatająca tylną belkę i jej stabilizator.
Ja mam jeszcze ori opaskę, ale wygląda jakby pod najmniejszym obciążeniem miała pęknąć. Pytanie, które mnie nurtuje: po co to?
-
wymiana płynu hamulcowego
Wymieniasz płyn podczas odpowietrzania, przepchnij przez każdy zacisk około 200 ml i powinno być ok. Kolejność wg mnie: prawy tył, lewy tył, prawy przód, lewy przód. Pilnuj żeby nie zabrakło płynu w zbiorniczku i będzie dobrze. 1 litr starczy. Niech ktoś jeszcze potwierdzi (albo obali moje pomysły )
-
[A4 B5 AFN] Gdzie jest czujnik ciśnienia doładowania oraz czujnik temperatury zasysanego powietrza?
Patrz na rurę powietrza z tyłu silnika, od spodu masz czujnik temperatury powietrza zasysanego do silnika, obok masz: albo wężyk do ECU albo drugi czujnik. W 1997 była zmiana ECU, część ma wężyk i czujnik ciśnienia w ECU, a część ma czujnik obok czujnika temperatury w rurze dolotu.
-
A4b5 AHU zacinająca turbina
Zrób logi i wrzuć
-
Wyciek oleju z przewodu turbo
Miedziane, śrubie wszystko jedno jak będzie ułożona
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Miałem chwilę w niedzielne popołudnie i udało mi się zejść do garażu. Tak wygląda mój "stary" MS: Gumka pęknięta inaczej niż u kolegów wyżej. Zwróciłem też uwagę na inny profil stożka sworznia niż u mateusztbg, taki sam znalazłem w starych lemach. A teraz ciekawostki: pomimo nalotu ~50 kkm i około 3 latach sworzeń nie jest wybity ani luźny, jednym palcem nie dałem rady go ruszyć, dwoma ze sporym oporem.
-
AFN nie chciał odpalić
http://a4-klub.pl/index.php?/topic/40869-b5-afn-zlokalizowanie-i-naprawa-plywaka-poziomu-paliwa-w-audi-19tdi-avant-automat/
-
Brak mocy poniżej 3 tys RPM, AFN
Zrób tak: zagrzej wóz, zgaś, odpal, zrób loga jedną (dwie) grupy na raz, zgaś wóz i dalej tak samo. Gaszenie wozu resetuje tryb awaryjny. Chyba, że masz jakąś usterkę, która wywala ciągle błędy. Jakie błędy wyrzuca ECU?
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
Bez przesady. Ja nie zauważyłem różnicy.
-
Ile wam ubywa oleju ?
Bąbelki jakby małe oczka rosołowe?
-
Brak mocy poniżej 3 tys RPM, AFN
a logi zrobiłeś? wrzuć
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
Zaślep rurkę np śrubką
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
Z tym zestawem zrobisz coś jak tu: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/234468-jak-zaslepic-egr-w-19-tdi/page-33 Sam kolektor polecają wymienić na AWX, ale trzeba dorzucić flasze by podłączyć gumowy przewód, a to kolejne koszty. A tak zaślepisz, EGR wywal i po problemie.
-
Uciekający płyn z układu chłodzenia.
http://a4-klub.pl/portal/a4-b5-udroznienie-odplywu-klimatyzacji/
-
Uciekający płyn z układu chłodzenia.
Jak już schowek zdjąłeś to poszukaj lejka, jest po lewej stronie - przy konsoli - jak Ci się uda go ściągnąć łatwo zobaczysz czy to tamtędy leci. Ktoś wyżej wspomniał: połóż tekturę/gazetę tam gdzie cieknie i zobacz co to za płyn. glikol od razu poznasz.
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
Jak Ci cieknie to może się nie domykać, jakie plusy jak zaślepisz w tym wypadku? lepiej będzie się zbierał, mniej palił (ale bez przesady). Jak wstawisz te blaszki tam gdzie trzeba reszta: a) zostaje jak jest, nic nie ruszasz wywalasz EGR, rurkę wydech - EGR, n18, wężyki, zaślepiasz jedynie rurki zasilające n18 w podciśnienie.
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Dziwna rzecz: mnie też padł w tym samym miejscu, z tą różnicą, że zero luzu, a wymieniony zawczasu, ale u mnie sworzeń jest w stożek ?!
-
Jakiej marki EGR 1.9 TDI
Jak Ci zależy na EGR to kup używkę, a najlepiej: http://allegro.pl/55-zestaw-zaslepek-egr-tdi-vw-audi-skoda-seat-i6318408826.html?reco_id=416f1383-abfe-11e6-9aef-56847afe9799&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=9