Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
drgania na wolnych obrotach
Wg. ELSY wymiana alternatora jest dużo prostsza niż w np. 1.8T Tak naprawdę jedynym "poważnym" problemem do ogarnięcia są węże idące do chłodnicy... które wystarczy poluzować z mocowań i odchylić! Po kiego grzyba demontować przód to nie wiem, chyba tylko do nabicia rbh na rachunku
-
Katalizator - konkretnie, co jak i za ile
Ja tam nie zauważyłem by kąty przesunęły się o więcej niż 1-2st. Spróbuj zamienić miejscami czujniki położenia wałka i zobacz czy błąd i podejrzany odczyt się przeniesie.
-
Katalizator - konkretnie, co jak i za ile
Błąd wałka i wypadanie zapłonu sugerowałby problemy z rozrządem... jakie masz wartości w bloku 093 ECU?
-
Akcja serwisowa cewki
Wymień przy okazji świece. Kup poza ASO bo są o połowę tańsze a jak podjedziesz na wymianę cewek to poproś serwis by je przy tej okazji zamontowali Zużyta świeca bardziej obciąża prądowo cewkę...
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Ja to widzę inaczej: bo na forum odpisuje się w wolnej chwili a dzwoniąc to nie wiemy czy komuś akurat nie trujemy d...py To, że potem jest "sto pytań do..." to inna bajka
-
Akcja serwisowa cewki
Dzwoń albo podjedź do najbliższego ASO, powinni Ci to sprawdzić na poczekaniu.
-
Luzy na przekładni kierowniczej - pytanie
Co za niefart...
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Rozmowa zajmuje co najmniej kilka minut a napisanie dwóch liczb na forum kilka sekund... taka tam luźna uwaga
-
Luzy na przekładni kierowniczej - pytanie
Złodziejstwo w biały dzień! Masz jakiś rachunek, paragon? Jak nie po dobroci to bym walczył z nimi na drodze prawnej...
-
Jakie macie aku 3.0 v6
Żywotność akumulatora można znacznie przedłużyć za pomocą inteligentnej ładowarki np. CTEK'a - w zestawie mają specjalne złączki przykręcane do zacisków aku na stałe, które umożliwiają szybkie i bezpieczne podpięcie na noc. Ładowarka jak tylko doładuje aku przechodzi w tryb podtrzymania. Nie mówię, że codziennie należy go w ten sposób traktować, ale raz na tydzień/miesiąc (w zal. od tego czy robimy krótkie czy długie trasy) byłoby w sam raz Grzana przednia szyba widzę wywindowała amperaż, bo ja mam też podobne bogate wyp. seryjne i jak wspomniałem w fabryce dali "tylko" 80Ah No to teraz wszystko jasne, bo o przeprowadzce słyszałem już przed wakacjami i jak kolejny raz zamawiałem/odbierałem jakąś pierdołę (na szczęście ostatnio w dwa tyg. się wyrabiali) i znów słyszałem, że to przez przeprowadzkę są te opóźnienia to się zastanawiałem ile kuźwa oni będą się przeprowadzać?! Na raty czy jak... Audi całą linię produkcyjną B6/B7 wywiózł do Hipszanii w kilka tygodni... !
-
Jakie macie aku 3.0 v6
Ja miałem ori 80Ah a teraz mam 100Ah Varty. Zasugerowałem się tym co podpowiadał konfigurator na stronie Bosch'a (95Ah). Teraz uważam, że nie ma co poprawiać fabryki... na szczęście alternator mam 140Ah, więc mam cichą nadzieję, że wyrabia się z doładowaniem aku i zasilaniem elektroniki pojazdu. Dział serwisu a dział części to w przypadku Poznania dwa różne personele a nawet dwa różne budynki (stojące obok siebie)
-
wypadanie zapłonu szarpanie
Filtr znajdziesz pod małą plastikową osłoną pod podwoziem, przed prawym tylnym kołem. Sprawdziłbym też regulator ciśnienia na listwie wtryskowej... i w ogóle jakie ciśnienie masz w układzie paliwowym. Ale jeśli na LPG też się to dzieje, to problem może również leżeć gdzie indziej, sprawdziłeś szczelność dolotu i regulator podciśnienia (stan membrany) w układzie odpowietrzenia silnika? PS. Jak jechać to od razu do specjalisty co zna ten silnik Tym bardziej, że z Płońska daleko nie masz
-
drgania na wolnych obrotach
Tak myślę, że skoro masz luz pomiędzy kółkiem napędzającym a wałkiem rozrządu to powinieneś zaobserwować to w grupie 093 jak pływa Ci wartość odchylenia kątowego na tym wałku, sprawdzałeś może?
-
Brak drugiej pamięci na FISie
Dziwny przypadek... najważniejsze, że już wszystko działa Hmmm, ktoś mi powie co daje kodowanie xxx1x (outside temperature: active)? U mnie zarówno na 0 jak i na 1 jest tak samo, tj. wyświetla mi temperaturę na FIS-ie po przekręceniu stacyjki... w jakich innych przypadkach ta funkcja ma zastosowanie?
-
[B6 BFB] Niebieski fake US S-line by jedrekx... tym razem bez dachu ;)
Koła wykrzywione jak w dociskanym z góry resoraku
-
[B6 BFB] Niebieski fake US S-line by jedrekx... tym razem bez dachu ;)
No ten co obok stoi na foto to niestety nie EVO... ale i tak fajny
-
wypadanie zapłonu szarpanie
1. Świece. Są włożone dedykowane do ASN-a? 2. Był wykonany telefon do ASO z pytaniem czy cewki były wymieniane (jest na nie akcja serwisowa) 3. Wizyta u gazownika była? 4. Jak na wszystkie powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco to warto by było rozważyć podjechanie do Sulejówka za Wawą, tam swoją siedzibę ma polecany na forum wybitny kardiochirurg, wieść niesie, że ma doktorat z leczenia ASN-ów PS. W tym silniku (jak i wielu innych) nie wszędzie są stosowane uszczelki... miska np.oryginalnie jest uszczelniona właśnie silikonem Jak przed zapalaniem trzeba odczekać chwilę to może pompa paliwa niedomaga... i to może tylko ona jest przyczyną szarpania? Albo zapchany filtr paliwa..
-
[B6 BFB] Niebieski fake US S-line by jedrekx... tym razem bez dachu ;)
Myślałem, że powiesz, że tego pachnącego jeszcze nowością wiśniowego Lancera co stoi obok No tak, lampy z B7 sporo nadrabiają, tylko cholernie ciężko je dorwać w rozsądnych pieniądzach a zamienników nie ma na rynku, nawet w katalogu Hella, producenta ori. A w ASO stoją po 700zł/szt I jeszcze trzeba uważać, podczas zakupu używek, by nie nabyć tych od angola, bo przeciwmgłowe i cofania będą wtedy po niewłaściwej stronie W B6 nie ma tego problemu
-
[B6 BFB] Niebieski fake US S-line by jedrekx... tym razem bez dachu ;)
https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8ZkhEWjZfR19wYXc/view?usp=sharing To która dupka ładniejsza?
-
drgania na wolnych obrotach
Spróbuj nagrać ten filmik, może któryś z forumowych doktorów od silników osłucha i postawi wstępną diagnozę
-
Domykanie szyb z kluczyka
Próbowałem już tego, nie działa. Doczytałem gdzieś, że w nadwoziach cabrio to niestety nieco inaczej funkcjonuje... ktoś może to potwierdzić (mający cabrio w wersji na EU)? BTW. +16 blokuje klapę bagaja pow. 5km/h i odblokowuje możliwość otwarcia (wbudowaną weń klamką) DOPIERO po otwarciu drzwi kierowcy lub pasażera. Co za łoś kiedyś napisał (i każdy to powiela), że zamek klapy odblokowuje się gdy prędkość spadnie znów poniżej 5km/h To by totalnie nie miało sensu stojąc np. w korku A +32 nie blokuje bagażnika Za to +1 podobno wydłuża cykl działania syreny alarmu A może kolejność ma znaczenie: najpierw kodowanie, potem adaptacja. ?
-
przód A4 B7 Cabrio - taki sam jak w limo ?
Pas przedni, z wyjątkiem błotników i maski jest taki sam jak w sedanie i kombi Pas przedni = lampy, kły (odboje), aluminiowa belka zderzaka, zderzak, wzmocnienie przednie (te z chłodnicami i wentylatorami), maska, błotniki. Zderzak pasuje zwykły jak i S-line. To samo tyczy się grilla. Choć maska wg. ETKI jest dedykowana do cabrio (8H0 xxx xxx), to obiło mi się o uszy, że różnica pomiędzy nią a wersją przeznaczoną do limuzyny/avanta (8E0 xxx xxx) tkwi w zawiasach. Ale tej rewelacji nie jestem w stanie zweryfikować.
-
Emulator sondy lambda
Prowadzisz jakiś wątek w dziale Moje Audi? Chętnie bym popatrzył na końcowy efekt
-
Emulator sondy lambda
Ja wlałem Pb98 z Auchana Tanie i dobre jak widać Wcześniej miałem Pb95 miles ze Statoila w tej samej cenie A co z linią boczną? W sedanie i kombiaku przez całą długość auta idzie wytłoczenie... wymieniałeś też poszycie?
-
Problem z ESP Błąd czujnika G202
A pod popielniczką szukałeś? Tak podpowiada mi ELSA... "Czujnik przyspieszenia poprzecznego jest wrażliwy na silne wstrząsy. Jeśli czujnik spadł na podłogę, nie ma już pewności, że czujnik będzie funkcjonował prawidłowo. Nie wolno już stosować tego czujnika." Uważaj zatem na używki...