Treść opublikowana przez BeyerBrown
-
Problem z Gruszkami ASN
Robocza temperatura cieczy zaczyna się od 80st.C ale tak naprawdę dobrze rozgrzany motor ma temp. płynu pomiędzy 100-115st.C I jest to przewidziane konstrukcyjnie. Te 90st.C widoczne cały czas na szafie, to ściema
-
Problem z Gruszkami ASN
...i wałkami rozrządu waliliby po głowie ślusarza Z innej strony patrząc, to plastik jest dobrym izolatorem ciepła, gdyby wszystko było tam z metalu to gumy w gruszkach szybko (szybciej) by szlag trafił, no nie?
-
Problem z ESP Błąd czujnika G202
http://www.audi-portal.com/en/diagnostic/sensors_16906.html
-
Problem z Gruszkami ASN
A może kompletny wałek z amelinium byście tam wytoczyli?
-
Emulator sondy lambda
Rob, przerobiłeś B6 na B7-look? Cieszę się, że pomogłem Co do lepszego wkręcania na obroty to dodam - i to będzie zaprzeczenie tego co dotychczas twierdziłem - że 3.0@BGN (wersja US) na Pb98 ciut lepiej się zbiera i inaczej przy tym brzmi, bardziej rasowo Opóźnienia zapłonu (kąty w grupach pomiarowych 020 i 021) teraz praktycznie nie występują. Instrukcja obsługi błędnie podawała, że optymalnym paliwem dla mojego auta jest RON/Pb95 (AKI91) a warunkowym RON/Pb91 (AKI87) Jest to prawda, ale dla 1.8T 170KM (AMB), którego ta instrukcja również obejmuje...
-
Prośba o odkodowanie błędów
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17550/P1142/004418 Błąd nie jest związany z (prawdopodobnie) uwalonymi katalizatorami. W przypadku dwóch pierwszych błędów masz do sprawdzenia sondy lambda a następnie wydajność katalizatorów, dla normy Euro4 ich współczynniki żywotności muszą być wyższe niż 0,58 Przy błędzie 17559 musisz sprawdzić: szczelność dolotu, przepływomierz, przepustnicę i pedał gazu. Możliwe też, że masz zimne luty w ECU albo jakaś wiązka el. osprzętu silnika słabo przewodzi.
-
Emulator sondy lambda
Rob, pytanie na ile wpłynął sam fakt usunięcia katów (=mniejsze opory dla silnika) Wygląda na to, że bilans końcowy wyszedł Ci na 0
-
Emulator sondy lambda
Dzięki za info, słyszałem kiedyś o takim spreparowaniu softu, że ignoruje zdefiniowane błędy... handlarze z tego typu usług korzystają by zamaskować mankamenty osprzętu strucla którego wystawiają na sprzedaż Rozumiem, że dwa pierwsze (podstawowe) opcje wygaszania lampki CHECK nie wyrzucają drugich sond z obwodu regulacyjnego... pytanie jak bardzo zmienia się wtedy skład mieszanki wchodzącej do komory spalania, na który wpływ mają owe sondy za katem? Bo one w przypadku braku katalizatora dostają do analizy inny skład spalin, tj. inna jest ilość tlenu w porównaniu do układu ze sprawnym katem. Czy spalanie wzrasta/maleje czy raczej ta korekta jest symboliczna?
-
Emulator sondy lambda
Tu jest opisane za co odpowiadają drugie sondy: https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8bW1sSDBHcVNySG8/view?usp=sharing (strona 22) W tym dokumencie z kolei pokazany jest też graficznie algorytm regulacji: https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8ZVJYWlRvSDVrY2M/view?usp=sharing (strona 29) Ktoś orientuje się jak bardzo magicy ingerują w układ regulacyjny zaszyty w ECU by wyłączyć "diagnostyczne" sondy?
-
Problem z Gruszkami ASN
Potwierdzam, na jedną uszczelkę czekałem kilka tygodni Związane jest/było to z niedawnym przeniesieniem magazynu centralnego z Poznania na jego obrzeża i się chłopaki tam nie mogą coś ogarnąć
-
drgania na wolnych obrotach
OK, a teraz chodzi Ci silnik lepiej?
-
Problem z Gruszkami ASN
Gruszki z wałkiem są do kupienia osobno w ASO jako "jednostka napędu z suwakiem obrotowym" (nr OE: 06C 133 611). Kosztuje ok. 1230zł
-
Kłopoty z olejem
No wiesz Ty co... przepalanie spadło PIĘCIOKROTNIE a Ty twierdzisz, że cudów nie ma?? Pewnie, że mogłoby być lepiej, ale 200ml nie jest tragedią
-
Akcja serwisowa cewki
ASN/AVK/BGN = 162kW/220KM BBJ = 160kW/218KM Innych nie znam 28F2 = inspekcja/wymiana cewek http://www.autosafety.org/10036497-sac-28f2-rev to pierwsze to nie wiem
-
Pb 98 do 1.8T
98-ka jest zalecana tylko w takim przypadku: albo takim:
-
Pb 98 do 1.8T
Twój silnik jest dostosowany pod Pb95, nic nie da wlanie Pb98. Acz niektóre sieci (np. Orlen) wlewają do niej więcej dodatków oczyszczających wtryski i układ paliwowy
-
"Buczy" pompa wspomagania?
Czym prędzej jedź do magików od wspomagania, miałem kiedyś podobne objawy (buczenie, ale bez pienienia). Może to tylko jakaś nieszczelność lub zapchane sitko w zbiorniczku (tak wyczytałem na forum). U mnie winna była pompa, pomogła jej regeneracja.
-
Pb 98 do 1.8T
Mógłbyś zamieścić foto wlepy? Szukałem w ETCE i nie mogłem znaleźć... Od biedy podaj nr OE umieszczony na naklejce.
-
Pb 98 do 1.8T
A co masz napisane na klapce wlewu? Pb95/98? Jeśli tak, to na Pb98 silnik osiągnie nominalną moc. Przy czym to nie paliwo obniża osiągi (95-tka od strony właśc. fizyko-chemicznych jest bardziej kaloryczna od 98-ki!) a ECU. Związane jest to z niebezpiecznym zjawiskiem częściej pojawiającego się spalania stukowego na paliwie z mniejszą liczbą oktanów. Generalnie tunerzy zakładają, że fura będzie już latała tylko na Pb98... albo nawet Pb100, zależy jak wiele kucyków chcą wycisnąć z jednostki Co się stanie gdy po podniesieniu mocy wleje się Pb95? W najlepszym przypadku ECU opóźni zapłon i obniży max. moc O tym gorszym wariancie boję się myśleć
-
[B6 BFB] Niebieski fake US S-line by jedrekx... tym razem bez dachu ;)
Z tablicą mieszczącą się w we wnęce to jeszcze jakoś wygląda... Zamawiałeś wersję pomniejszoną czy przycinałeś? I jak wygląda to od strony przepisów, szkieły nie czepiają się?
-
Zawory zwrotne oleju?
I jak tam się ma u Ciebie sprawa z tymi zaworami?
-
Akcja serwisowa cewki
Leniwcy pracują w ASO w Twojej okolicy W Poznaniu przepisali bez problemu akcję z USA na Europę, choć trochę to czasu im zajęło Wymienili przy tym wszystkie cewki, pomimo tego, że dwie były już podmieniane (miały inny odcień). PS. Jaki masz kod silnika? AVK czy BGN? Bo na pewno nie ASN
-
Katalizator - konkretnie, co jak i za ile
Nim zaczniecie wywalać wszystkie katy jak leci (a potem niwelować "efekt poloneza" różnymi tłumikami, strumienicami etc.) warto by się ich zapytać za ile mają gotowce do ASN-a: http://sklep.kalinski.pl/ niestety nie mogłem znaleźć dedykowanych w ich sklepie... Przykładowo dedyk do 420-konnego RS4: http://sklep.kalinski.pl/audi/34699-katalizator-audi-a4-rs4.html#/ mają za 1300zł/stronę z kaucją.
-
Kłopoty z olejem
Objawy wskazują na uwalony czujnik. Jaki poziom oleju wskazuje czujnik w VCDS?
-
Kłopoty z olejem
X-clean 5W40 będzie idealny: https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/8100-x-clean-5w40?f[quality]=31&f[range]=25 jest minimalnie lepszy od również polecanego X-cess'a: https://www.motul.com/pl/pl/products/oils-lubricants/8100-x-cess-5w40? a przy tym kosztuje tyle samo, albo nawet ciut mniej za litr